Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

lqf7i5sx.jpg

Οχι πείτε μου..φταίω εγώ αν την στείλω.....? :lol:

Miuigallery

Δημιουργεί αυτά τα μηδενικού μεγέθους αρχειακια στην sd.

....

Δρόμο λοιπόν

 

τι μαλ.... ειναι αυτα τα αρχειακια και εγω τα ειδα σημερα και τα εσβησα απο το λαπτοπ ,ασε που δεν γινετε συχρονισμος με την εξωτερικη μνημη μονο μη την εσωτερικη μπορω να κανω συχρονισμο γυρευει αδεια απο το myphone explorer και δεν ξερω πως να την δωσω , τοτε γιατι εχει θεση για εξωτερικη μνημη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά κατέβασα από το λινκ στην αρχική σελίδα το poweramp αλλά δεν λειτουργεί. Υπάρχει κάτι που να το κάνει πραγματικά full version ;
Link to comment
Share on other sites

βγάλτο και βάλε αυτό

https://uploadking.net/00lnbxaf1va4.html

 

Σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω .

Edit : το κατέβασα από το λινκ σου αλλά το δείχνει σαν "δοκιμαστική περίοδος ". Μήπως το δείχνει έτσι αλλά μένει για πάντα έτσι και είναι στην ουσία full version ή το κρακ της πρώτης σελίδας δουλεύει με αυτήν την έκδοση ;

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω .

Edit : το κατέβασα από το λινκ σου αλλά το δείχνει σαν "δοκιμαστική περίοδος ". Μήπως το δείχνει έτσι αλλά μένει για πάντα έτσι και είναι στην ουσία full version ή το κρακ της πρώτης σελίδας δουλεύει με αυτήν την έκδοση ;

 

είσαι εντάξει.... Μην ασχολεισαι αλλο

;)

...

...

και λίγες σημειώσεις για disabling (pm disable-user --user 0) αργότερα.

Qualcomm:

 

com.qualcomm.qti.biometrics.fingerprint.service (Key2 only - despite the name, it actually doesn't affect the fingerprint scanner)

Device info: com.qti.qualcomm.deviceinfo (Reads out info like IEMI, IMSI, CELLID, etc. no affect to disable and doesn't affect About Phone Menu)

QDMA: com.qualcomm.qti.qdma (Qualcomm Telemetry)

SeempJService: com.qualcomm.qti.seemp.service

StatManQDMA: com.qualcomm.qti.smq (Qualcomm Telemetry)

com.qualcomm.qti.autoregistration (Some think this has to do with telemetry also)

TelemetryJService: com.qualcomm.qti.haven.telemetry.service (Qualcomm Telemetry)

 

com.qualcomm.qti.ims Although this is also related to IMS, it can be disabled without affecting it. It appears to be redundant.

com.qualcomm.qti.ipa

com.qualcomm.qti.uim

com.qualcomm.qti.optinoverlay

com.qti.qualcomm.datastatusnotification

com.qualcomm.qti.uceShimService (RCS Service)

com.qualcomm.embms (LTE Broadcast https://www.qualcomm.com/media/documents/files/lte-broadcast-whitepaper-by-idc.pdf)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

;)

...

...

και λίγες σημειώσεις για disabling.

Qualcomm:

 

com.qualcomm.qti.biometrics.fingerprint.service (Key2 only - despite the name, it actually doesn't affect the fingerprint scanner)

Device info: com.qti.qualcomm.deviceinfo (Reads out info like IEMI, IMSI, CELLID, etc. no affect to disable and doesn't affect About Phone Menu)

QDMA: com.qualcomm.qti.qdma (Qualcomm Telemetry)

SeempJService: com.qualcomm.qti.seemp.service

StatManQDMA: com.qualcomm.qti.smq (Qualcomm Telemetry)

com.qualcomm.qti.autoregistration (Some think this has to do with telemetry also)

TelemetryJService: com.qualcomm.qti.haven.telemetry.service (Qualcomm Telemetry)

 

com.qualcomm.qti.ims Although this is also related to IMS, it can be disabled without affecting it. It appears to be redundant.

com.qualcomm.qti.ipa

com.qualcomm.qti.uim

com.qualcomm.qti.optinoverlay

com.qti.qualcomm.datastatusnotification

com.qualcomm.qti.uceShimService (RCS Service)

com.qualcomm.embms (LTE Broadcast https://www.qualcomm.com/media/documents/files/lte-broadcast-whitepaper-by-idc.pdf)

 

Βρε @jpower73 έτσι που το πας δεν θα μείνει και τίποτε....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και μεγαλύτερη λίστα... :lol:

Το καλό είναι ότι τις κάνω απλό disable

οπότε αν στραβώσει κάτι τις ξανακάνω enable και τέλος.

Στην χειρότερη reset.

 

Ηδη μ αυτά που έχω πειράξει έως τώρα φτάνω άνετα τις 16h SOT

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ο δημιουργός του νήματος Vasileios μπορεί να μου πεί κάποιος τί απέγινε; αυτός δεν άφηνε σχόλιο αναπάντητο και τώρα χάθηκε απο προσώπου γής:confused: έχει συμβεί κάτι; ξέρει κάποιος moderator;
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και μεγαλύτερη λίστα... :lol:

Το καλό είναι ότι τις κάνω απλό disable

οπότε αν στραβώσει κάτι τις ξανακάνω enable και τέλος.

Στην χειρότερη reset.

 

Ηδη μ αυτά που έχω πειράξει έως τώρα φτάνω άνετα τις 16h SOT

@jpower 73 έχω wakelocks από 2 xiaomi frameworks για δες βγάζεις τίποτε άκρη?4f7ce6bb4a75e0e46c045d9f90382a97.jpg1c21e72782804689dca74fb1b189e014.jpg5fba55a24e646eb94d0d76ed9f4012db.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο δημιουργός του νήματος Vasileios μπορεί να μου πεί κάποιος τί απέγινε; αυτός δεν άφηνε σχόλιο αναπάντητο και τώρα χάθηκε απο προσώπου γής:confused: έχει συμβεί κάτι; ξέρει κάποιος moderator;
Και εγώ αναρωτιέμαι δεν ξέρω τι γίνεται είχε γράψει κάποτε ότι πηγαίνει εξωτερικό για την δουλειά του τώρα ουδείς γνωρίζει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα ξερω Λεο.

και σε ported rom μου έδιναν πολλά.

 

Η μερική λύση είναι να κάνεις logoff από τον xiaomi account σου.

Η πλήρης λύση είναι disable.

Η οριστική remove.

 

 

Θυμάμαι όταν το έκανα αυτό είχα την δυνατότητα να περνάω σπασμένα θέματα και να τα κρατάει χωρίς να τα γυρνάει στο αρχικό ;);)

Αλλά μη σας βάζω ιδέες

pm disable-user --user 0 com.xiaomi.xmsf
pm disable-user --user 0 com.xiaomi.xmsfkeeper

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ο δημιουργός του νήματος Vasileios μπορεί να μου πεί κάποιος τί απέγινε; αυτός δεν άφηνε σχόλιο αναπάντητο και τώρα χάθηκε απο προσώπου γής:confused: έχει συμβεί κάτι; ξέρει κάποιος moderator;

Αυτήν την απορία την εξέφρασα εδώ και καιρό! Δεν απαντούσε μόνο σε αυτό το νήμα, αλλά σε όλα της Xiaomi.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την απορία την εξέφρασα εδώ και καιρό! Δεν απαντούσε μόνο σε αυτό το νήμα, αλλά σε όλα της Xiaomi.

 

Πριν 5 χρόνια ένας παλιός mod που του έστελνα ρομ για να βάζει στην αρχική μου είχε πει ότι είχε πέσει σκούπα απροειδοποιητη στο σαητ

 

Μακάρι να είναι καλά το παλικάρι. Έχει χαθεί εδώ και καιρό.

 

 

Έκανα επανεγκατασταση τις hybrid περισσότερο από περιέργεια

Παρατηρώ ότι σε όλες τις εφαρμογές έχει γίνει reset στο permition πρόσβασης στην κάρτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:confused:

vkdu9qw9.jpg

 

Δεν ήταν έτσι η εμφάνιση

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ο δημιουργός του νήματος Vasileios μπορεί να μου πεί κάποιος τί απέγινε; αυτός δεν άφηνε σχόλιο αναπάντητο και τώρα χάθηκε απο προσώπου γής:confused: έχει συμβεί κάτι; ξέρει κάποιος moderator;
Το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ..

Του έστειλα και προσωπικό μήνυμα αλλά δεν απάντησε..,. ενώ πιο πριν μιλούσαμε κανονικά...

 

Μακάρι να είναι καλά γιατί είναι υπέροχος άνθρωπος.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

μια απλη ερωτηση γιατι το ακουστικο ακομα δεν δουλευει...

τι προγραμμα χρειαζομαι για τον υπολογιστη για να παρω backup να του κανω επαναφορα

εβαλα το miPC suite ...και την εκδοση 2 και την 3 και δεν το αναγνωριζει, αλλαξα και τις θα κανει με το usb, φορτιση - μεταφορα, τιποτα το MiPCSuite δεν βρισκει το κινητο.

R U MAD

"http://www.milka-home.gr"

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα δεν χρειάζεται το συνδέεις με τον υπολογιστή και παίρνεις τα αρχεία σου.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μη κάνετε remove εφαρμογές κι αν κάνετε , μη παραπονιέστε μετά για προβλήματα με ota

(οκ με 4/8/16 GB να το δεχτώ, με 64+ δεν υπάρχει δικαιολογία)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου . Κατι αλλο εχω το myphone exploren client και συχρονιζα τα αρχεια και αλλα απο το λαπτομ μου με τον εξωτερικη καρτα του κινητου μου ,τωρα εβαλα την καρτα μνημης στο καινουργιο κινητο και δεν μπορω να κανω συχρονισμο .λεει δεν εχει προσβαση στην εξωτερικη μνημη κ.τ.λ γιατι γινετε αυτο και πως διορθωνετε ??[

 

τελικά βρήκα την λύση για το συγχρονισμό με την εξωτερικη μνημη με το myphone exploren .Απο επιλογες προγραματιστων /τσεκαρουμε <να επιτρεπεται σε εφαρμογη η εγγραφη στον εξωτερικο χωρο> , επανεγκαταταση της εφαρμογης και ολα εντάξει . Τα παραπάνω τα γραφω για να βοηθησω τους φίλους που δεν ειναι πολυ σχετικη με το θεμα οπως και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Ο δημιουργός του νήματος Vasileios μπορεί να μου πεί κάποιος τί απέγινε; αυτός δεν άφηνε σχόλιο αναπάντητο και τώρα χάθηκε απο προσώπου γής:confused: έχει συμβεί κάτι; ξέρει κάποιος moderator;
Του εχω στείλει και pm και δεν έχει απαντήσει... Πραγματικά ελπίζω να είναι καλά... Ζούμε και περίεργη εποχή....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα έδωσα σε προηγούμενα posts έχουν γίνει disabled. Ειδικά τα services τηλεμετρίας της Qualcomm.

Το τηλέφωνο λειτουργεί άριστα και ακόμη πιο γρήγορα από πριν ενώ η σβελταδα του είναι εξωπραγματικη.!

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα έδωσα σε προηγούμενα posts έχουν γίνει disabled. Ειδικά τα services τηλεμετρίας της Qualcomm.

Το τηλέφωνο λειτουργεί άριστα και ακόμη πιο γρήγορα από πριν ενώ η σβελταδα του είναι εξωπραγματικη.!

για να καταλαβω εχεις κανει παλι edit το πανω αρχειο ?:lol:

γιατι εγω το εκανα με την πρωτη ..θελω να πω εχεις βγαλει και αλλο πραγμα ?

αν ειναι να το ξανακανω :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριόμουν να γραφω χρησιμοποίησα ενα πρόγραμμα που έδωσε πριν λίγες σελίδες ένας φίλος το adb control από το xda.

Ένα ένα και διαβάζοντας τα απενεργοποιησα όλα

 

https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/easy-management-android-applications-t4147837

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριόμουν να γραφω χρησιμοποίησα ενα πρόγραμμα που έδωσε πριν λίγες σελίδες ένας φίλος το adb control από το xda.

Ένα ένα και διαβάζοντας τα απενεργοποιησα όλα

 

https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/easy-management-android-applications-t4147837

 

Oh thanks ..θεμα προς μελετη για αυριο ! :)

by the way ειχες δικιο και εμενα η "εκθεση" (αν δεν κανω λαθος ετσι ? ) μου εχει γεμίσει την καρτα μνημης με αχρηστα μικρα αρχεια ..οποτε μαλλον ωρα για δρομο ...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, αυτο που έκανα ήταν να την ξηλωσω και να εγκαταστήσω μια πιο νέα έκδοσή της από το apkmirror ( έχω δώσει λινκ) που δεν εμφανίζει το πρόβλημα.

 

Προσοχή. Όταν λέω απενεργοποιησα όλα, εννοώ αυτά που έχω γράψει στις προηγούμενες 2 σελίδες. Όχι ότι έβρισκα μπροστά μου... :p

 

Το xiaomi framework services δεν το πείραξα ακόμη.

Ας έρθει η 12 και μετά..

Προς το παρόν...

q5dpmcub.jpg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, αυτο που έκανα ήταν να την ξηλωσω και να εγκαταστήσω μια πιο νέα έκδοσή της από το apkmirror ( έχω δώσει λινκ) που δεν εμφανίζει το πρόβλημα.

 

Προσοχή. Όταν λέω απενεργοποιησα όλα, εννοώ αυτά που έχω γράψει στις προηγούμενες 2 σελίδες. Όχι ότι έβρισκα μπροστά μου... :p

 

Το xiaomi framework services δεν το πείραξα ακόμη.

Ας έρθει η 12 και μετά

 

:lol::lol::lol::lol:

ναι ναι για αυτο ειπα θεμα προς μελετη χαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά, αυτο που έκανα ήταν να την ξηλωσω και να εγκαταστήσω μια πιο νέα έκδοσή της από το apkmirror ( έχω δώσει λινκ) που δεν εμφανίζει το πρόβλημα.

 

Προσοχή. Όταν λέω απενεργοποιησα όλα, εννοώ αυτά που έχω γράψει στις προηγούμενες 2 σελίδες. Όχι ότι έβρισκα μπροστά μου... :p

 

Το xiaomi framework services δεν το πείραξα ακόμη.

Ας έρθει η 12 και μετά..

Προς το παρόν...

q5dpmcub.jpg

 

πως την βρισκω για να την αφαιρεσω σαν Miuigallery?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, αυτο που έκανα ήταν να την ξηλωσω και να εγκαταστήσω μια πιο νέα έκδοσή της από το apkmirror ( έχω δώσει λινκ) που δεν εμφανίζει το πρόβλημα.

 

Προσοχή. Όταν λέω απενεργοποιησα όλα, εννοώ αυτά που έχω γράψει στις προηγούμενες 2 σελίδες. Όχι ότι έβρισκα μπροστά μου... :p

 

Το xiaomi framework services δεν το πείραξα ακόμη.

Ας έρθει η 12 και μετά..

Προς το παρόν...

q5dpmcub.jpg

 

always on display, πως γίνεται ;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...