Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

https://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc128ha-eu-evo-plus-128gb-micro-sdxc-2020-uhs-i-u3-class-10-adapter-p-PER.577378

 

Είναι οκ η κάρτα? 16.50€ τα 128γβ

 

Για αποθήκευση την θελω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc128ha-eu-evo-plus-128gb-micro-sdxc-2020-uhs-i-u3-class-10-adapter-p-PER.577378

 

Είναι οκ η κάρτα? 16.50€ τα 128γβ

 

Για αποθήκευση την θελω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Xτυπα την αφοβα...Εχω την ιδια 2 χρονια.Σκυλι,γραψε -σβησε....Και σε σουπερ τιμη.Εγω την ειχα παρει 59 ευρω φαντασου

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Xτυπα την αφοβα...Εχω την ιδια 2 χρονια.Σκυλι,γραψε -σβησε....Και σε σουπερ τιμη.Εγω την ειχα παρει 59 ευρω φαντασου

Εγινεεεε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, διάβασα εδώ μεσα διάφορα για το Redmi, τελικα αξίζει να το παρω ? εχω τοLG G6 και μια χαρά τρέχει. Θέλω όμως να το αλλαξω, ΝΑ ΠΑΡΩ το Redmi Note 9 PRO ???

 

2020-10-06-023208.png

 

Και απο αυτονομια μονο,θα σου φανει διαστημικο το RN9 Pro μπροστα στο G6....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω γιατι φαινεται αρκετα παχυ και δεν ξεκολλαει ευκολα και υπεθεσα μηπως ειναι ετσι η οθονη αν και εκει που ειναι για την καμερα δεν εχει τοποθετηθει τελεια οποτε φαινεται οτι ειναι κατι εξωτερικα τοποθετημενο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, διάβασα εδώ μεσα διάφορα για το Redmi, τελικα αξίζει να το παρω ? εχω τοLG G6 και μια χαρά τρέχει. Θέλω όμως να το αλλαξω, ΝΑ ΠΑΡΩ το Redmi Note 9 PRO ???

 

2020-10-06-023208.png

 

Ναι, παρτω άφοβα

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι διαφορά έχει η global version με την EU;

 

Στη πράξη δε νομίζω πως έχει κάποια διαφορά

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι διαφορά έχει η global version με την EU;

 

Στη πράξη δε νομίζω πως έχει κάποια διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Να αποθηκευεις τις φωτογραφιες που τραβας με την Gcam στην καρτα μνημης και οχι στον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο της συσκευης

 

Κι ότι το έψαχνα. Πως όμως το αλλάζουμε, γιατί στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι αφ'ότου το εγκατέστησα.

 

[edit] Άκυρο, το βρήκα.

Edited by orentios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βλεπωντας στο Gsam το ποιες εφαρμογές τρώνε την περισσότερη μπαταρία, μου βγάζει εδώ και 2-3 μέρες πρώτο το app για την Revolut. Το οποίο βέβαια δεν χρισημοποιω καθόλου. Μου δείχνει πολλές ώρες video on. Τι παίζει; Η μόνη λύση είναι να το σβήσω;
....
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να επιλέξω να συνδέεται (ή έστω να ειναι πρώτη προτίμηση) σε 5ghz?

Αναφέρομαι στο wifi.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βλεπωντας στο Gsam το ποιες εφαρμογές τρώνε την περισσότερη μπαταρία, μου βγάζει εδώ και 2-3 μέρες πρώτο το app για την Revolut. Το οποίο βέβαια δεν χρισημοποιω καθόλου. Μου δείχνει πολλές ώρες video on. Τι παίζει; Η μόνη λύση είναι να το σβήσω;
Στις ρυθμίσεις εφαρμογής βαλτην να μην ξεκινάει μόνη της και περιορισμό στις ενέργειες παρασκηνίου και τσεκαρει την σε 2-3 ημέρες πάλι.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις εφαρμογής βαλτην να μην ξεκινάει μόνη της και περιορισμό στις ενέργειες παρασκηνίου και τσεκαρει την σε 2-3 ημέρες πάλι.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Ευχαριστω πολυ, τα εκανα και αυτα, θα το ξανατσεκαρω. Δεν εχω βγαλει συμπερασμα αν εχουν κανενα νοημα οι εφαρμογες μπαταριας ή καλυτερα να μην ασχολουμαστε με αυτες. Πως θα σιγουρεψω αν καποια εφαρμογη μου ρουφαει μπαταρια χωρίς να πρεπει;

....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, τα εκανα και αυτα, θα το ξανατσεκαρω. Δεν εχω βγαλει συμπερασμα αν εχουν κανενα νοημα οι εφαρμογες μπαταριας ή καλυτερα να μην ασχολουμαστε με αυτες. Πως θα σιγουρεψω αν καποια εφαρμογη μου ρουφαει μπαταρια χωρίς να πρεπει;

Οι εφαρμογές μπαταρίας είναι ένας μπούσουλας να δεις τι γίνεται, πχ αν έχεις κάποια εφαρμογή που δεν σε νοιάζει και πολύ και καταναλώνει πολύ η έχει πολλά wakelocks την πετάς.

Τώρα αν έχεις εφαρμογή που έχει τα παραπάνω προβλήματα αλλά την χρειάζεσαι την περιορίζεις όπως σου έγραψα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Παρελαβα κι εγω σε αλλαγη του note 4x που οκ ειχε αρχισει καιρο τωρα να τα παιζει και απλα εχω μεινει αφωνος. Το ειχε κανα διμηνο ηδη η συζυγος οποτε ειχα δει ποσο καλο ειναι αλλα τωρα το καταλαβαινω απολυτα. Το φορτισα προχθες και το εβγαλα απο τη φορτιση κατα τις 11 το βραδυ και συνεχισα ολη μερα χθες να μεταφερω πραγματα και να αλλαζω το ενα και το αλλο για να το φερω στα μετρα μου. Εν ολιγοις του εχω αλλαξει τα φωτα για τα δικα μου δεδομενα και τωρα ειναι στο 33% η μπαταρια. Φυσικα το προηγουμενο ουτε μετα απο πληρεις φορτισεις δεν ειχε φτασει σε τετοια νουμερα αντοχης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για τις stock miui apps για όλες τις άλλες δεν κάνει τίποτε έτσι δεν είναι? εγώ πάντως με τους dns της adguard δεν βλέπω απολύτως τίποτα πουθενά.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα συνδυαζω και τα 2 και είμαι κομπλέ.

Με τα dns έβλεπα ads στις στοκ εφαρμογες.

Πλέον, μ αυτές τις οδηγίες τέλος

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

s per the new*information, the MIUI 12 update is scheduled to rollout for Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro (global), and Redmi 9 MIUI 12 from October 20. Hopefully, the OEM will go ahead with the schedule since the MIUI 12 update for these devices has been under consideration for some time.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από eBay υπάρχει δοκιμασμένο τζαμακι που να πιάνει όλη την οθόνη και να κάθεται ωραία;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...