Jump to content

Πού μειονεκτεί η Wind;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Πού μειονεκτεί η Tim ?  

981 members have voted

  1. 1. Πού μειονεκτεί η Tim ?

    • Ποιότητα Σήματος
      205
    • Χωρητικότητα Δικτύου
      89
    • Υπηρεσίες
      48
    • Καινοτομία
      39
    • Customer Care
      57
    • Τιμολογιακή πολιτική - Χρεώσεις
      122
    • Επιδοτήσεις Συσκευών
      70
    • Αξιοπιστία και Σταθερότητα
      114
    • 3 G network & services
      125
    • Website
      112


Recommended Posts

Δηλαδη εσυ έχεις αγοράσει κάτι απο το e-shop της Cosmote?

Εμενα μου φαίνεται πολύ μούφα.

Τουλάχιστον η Vodafone είναι αξιοπιστή (Δεν είχε εμπλακεί το όνομα της και σε υποκλοπές εν αγνοία της όπως οι άλλες εταιρίες):X

 

Απ'το eshop της vodafone, αλλά τι σχέση έχει αν εχω αγοράσει εγώ ή όχι?

Δεν σε καταλαβαίνω.

Αν δεν σε ενδιαφέρει η υπηρεσία ας μην την χρησιμοποιήσεις, αλλά επειδή για εσένα είναι άχρηστη αυτό δεν σημαίνει οτι άλλοι δεν την θέλουν:p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

μειονεκτει στον μεταφερομενο χρονο ομιλιας.

δεν ειναι αναγκη να χρεωθει ο πελατης με 0,25 στο 1260 για να πει οτι θελει μεταφορα του χρονου του.

ΑΠΛΑ,να γινεται μεσα απο τα καταστηματα,οπως γινοταν και πριν!

καλα αυτα δεν τα βλεπετε?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μειονεκτει στον μεταφερομενο χρονο ομιλιας.

δεν ειναι αναγκη να χρεωθει ο πελατης με 0,25 στο 1260 για να πει οτι θελει μεταφορα του χρονου του.

ΑΠΛΑ,να γινεται μεσα απο τα καταστηματα,οπως γινοταν και πριν!

καλα αυτα δεν τα βλεπετε?

kleftes tha ginoyn!!!!!!:lol:

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

το ηλεκτρονικο καταστημα θα ηταν ευπροσδεκτο για να συγκρινουμε τις τιμες ολων των εταιριων.ευκολα και γρηγορα. προσωπικα παντα κοιταω τιμες στο internet πριν παω σε καταστημα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και εγω σε μια καρτα εχω -6€..........

 

Καλά! Εγώ μια φορά που μπήκα στο Internet με το PC μου και modem το Wind κινητό μου, οι μονάδες πήγαν σε: -26,90Ε :lol::lol::lol:

 

Επειδή είχα κάνει τη βλακεία να βάλω ως apn το gint.b-online.gr :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι πολυ ευκολο.... μειoνεκτει σε mobile internet! οπως και οι αλλες δυο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορουν να βαλουν TWIN SIM στα καρτοκινητα? τοτε θα τους παραδεχτω κι αν ειναι δυνατον χωρις χρεωση οπως η κοσμοτε,αυτες οι λαμογιες πρεπει να κοπουν απο voda-wind
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πιστεύω εγώ ότι είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα στη Wind είναι η επιλογή του προσωπικού της... Έχω ταλαιπωρηθεί αφάνταστα, τόσο εγώ όσο και πολλοί γνωστοί μου, από την ασχετοσύνη των υπαλλήλων της τόσο στο κατάστημα της περιοχής μου όσο και από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα η πολύ μικρή χωρητικότητα του δικτύου της, απλά απαράδεκτο! Επίσης η ποιότητα σήματος, η εξυπηρέτηση πελατών όχι μόνο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση αλλά και από τα καταστήματα και επίσης έχει τις μικροτερες επιδοτήσεις από όλες τις εταιρίες. Αυτά πιστέυω είναι τα βασικότερα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πιστεύω εγώ ότι είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα στη Wind είναι η επιλογή του προσωπικού της... Έχω ταλαιπωρηθεί αφάνταστα, τόσο εγώ όσο και πολλοί γνωστοί μου, από την ασχετοσύνη των υπαλλήλων της τόσο στο κατάστημα της περιοχής μου όσο και από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών!

 

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το προσωπικό της Wind στην Κέρκυρα γιατί είναι και φιλική μαζί μου και με βοηθούν σε ότι πρόβλημα και άν έχω σε σχέση με ένα κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟ στη Κέρκυρα όπου τo προσωπικό βαριέτε αφάνταστα μέχρι και να μιλήσει και είναι ψυχροί με τον οποιοδήποτε πελάτη.:mad:

Link to comment
Share on other sites

κάλυψη θεωρώ πως έχει καλή αλλά πλέον έχει κλονιστεί η αξιοπιστία της,που για εμένα είναι το σημαντικότερο!

Ας μείνει με την πελατεία που θέλει,εγώ όμως δεν είμαι ένας από αυτούς. Νιώθω πως έχω έναν Αλογοσκούφη πλέον στο κινητό μου:lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κάλυψη θεωρώ πως έχει καλή αλλά πλέον έχει κλονιστεί η αξιοπιστία της,που για εμένα είναι το σημαντικότερο!

Ας μείνει με την πελατεία που θέλει,εγώ όμως δεν είμαι ένας από αυτούς. Νιώθω πως έχω έναν Αλογοσκούφη πλέον στο κινητό μου:lol:

 

Φαντάζομαι πολλοί θα νιώθουν έτσι! :lol::p

Link to comment
Share on other sites

οντως ασπαζεται την πολιτικη της vodafone εαν αυξησει και αλλο τις χρεωσεις παμε για αλλα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και οι δυο εταιριες εχουν χειροτερη καλυψη απο κοσμοτε αλλα ειναι ακριβοτερες,τωρα πως γινεται αυτο,κανεις δε ξερει,τουλαχιστον η wind εκανε καποιες προσπαθειες με τη δεσμευση τιμης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτό με την κάλυψη της Cosmote είναι καραμελίτσα που έχω βαρεθεί.

Πριν απο 5+ χρόνια ναι, αλλά όχι πλέον.

Όλες οι εταιρείες έχουν τις τρύπες τους. Εκεί που πιάνει η Wind μπορεί να μην πιάνει η Cosmote και ανάλογα παίζουν όλοι οι συνδιασμοί.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Koίτα... Στην συντριπτική πλειοψηφία η COTE έχει καλύτερο σήμα, νομίζω είναι γεγονός. Όπως βέβαια γεγονός είναι πως όλοι έχουν τις τρύπες τους
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ορισμενα σημεια αλλες πιανουν καλυτερα και αλλες οχι.

και υπαρχουν περιοχες που εχουν κενα ολες τους.

Link to comment
Share on other sites

poli kathisterisi sto internet se 2G...mia ora kani giana aniksi 1 mobile sites i kapies fores den anigi katholou... i ales dio eteriest katholou den kolane sto internet mono i wind den ksero gt:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες υστερεί επίσης σε χωρητικότητα δικτύου αφού πολλές φορές σε συγκεκριμένες περιοχές είναι αδύνατον να τηλεφωνήσω ή να μου τηλεφωνήσουν, το μόνο που περνά σε αυτές τις περιπτώσεις είναι τα SMS.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Στην εξυπηρέτηση πελατών. Δεν μπορείς να βγάλεις άκρη!

 

Σωστός!!!:D. Να φανταστείς δεν έχουν ακόμα ενημέρωση για την διακοπή του απεριόριστου wap.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!!:D. Να φανταστείς δεν έχουν ακόμα ενημέρωση για την διακοπή του απεριόριστου wap.

 

i pelates tous p xrisimopiousan to pio ikonomiko internet tha plirosoun mono me 1 logarismo an den tous enimerosi:cry::cry:.. sto telos kai afti tha figoun apo ti wind..

Link to comment
Share on other sites

Στην εξυπηρέτηση πελατών. Δεν μπορείς να βγάλεις άκρη!

 

Εμένα πάλι το cc της Wind με εξυπηρετεί πιο πολύ απο την Cosmote γιατί και δεν περιμένω πάνω απο 5 λεπτά όπως στην Cosmote και μου λύνουν όλες μου τις απορίες (μερικές φορές δεν μου τις λύνουν και πρέπει να περνάω απο κατάστημα Wind αλλά δεν με πειράζει).:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η wind θα γίνει ΜΟΝΟ καρτοκινητή! Εγώ κάθομαι λόγο γνωστού ακόμη γιατί τα πράγματα έχουν γίνει τραγικά με το δίκτυο. Βαρέθηκα να έρχονται μηνύματα και να παίρνω εγώ τηλέφωνο τους πελάτες. Τραγική χωρητικότητα δικτύου ποια και σε πόλη όπως τα Ιωάννινα! + το κόψιμο του wind plus έτσι....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...