Jump to content

Ποιό energy drink πίνετε;


Laz5
 Κοινοποίηση

Ποιό ενεργειακό ποτό πίνετε; Πολλαπλές επιλογές.  

30 members have voted

  1. 1. Ποιό ενεργειακό ποτό πίνετε; Πολλαπλές επιλογές.

    • Red Bull
      9
    • Monster
      13
    • Hell
      5
    • Παράγωγα σούπερ μάρκετ
      1
    • Με πρόσθετα κάνναβις
      1
    • Ισοτονικά
      4
    • Κάποιο άλλο
      5


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δυστυχως τα ισοτονικα (τα οποια και αυτα εχουν πολλα χημικα κ γλυκαντικα) ειναι ειδος υπο εξαφανιση.

καποτε ητανε της μοδας τα lucosade/powerade κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λέτε το monster ότι είναι δηλητήριο, να φανταστώ δεν τρώτε γαλακτοκομικα και κρέας επίσης που είναι φολυ στις ορμόνες και τα φάρμακα; Ή απλά πετάτε την εξυπνάδα σας; Δηλητήριο για ποιο λόγο είναι;

 

Επίσης η καφεΐνη που έχουν, ειδικά το redbull είναι για κλάματα. Παίζει ρόλο το placebo σίγουρα. Εγώ όταν έμαθα πόσο λίγη καφεΐνη έχουν, δεν με πιάνουν από τότε. Γενικά είχα να πιω καιρό, αλλά τώρα 10 ημέρες που είχα άδεια, είπα να περάσω λίγη φοιτητική ζωή με ξενύχτια στο σπίτι και έπινα 3 monster καθημερινά, τα έχει και 1 ευρώ πλέον στα σουπερμάρκετ, τζάμπα. Αλλά τώρα θα κόψω ξανά τελείως την καφεΐνη, μόνο όση παίρνω από το ώμο κακάο που βάζω στο smoothie μου.

Link to comment
Share on other sites

το να λες ότι το κρέας το γάλα είναι φουλ με ορμόνες και φάρμακα για να πίνεις ήσυχος monster ....Ανθρακούχο νερό (νερό, διοξείδιο του άνθρακα), ζάχαρη, σιρόπι γλυκόζης, μέσο οξίνισης (κιτρικό οξύ)., αρωματικές ύλες, ταυρίνη (0,4%), ρυθμιστής οξύτητας (κιτρικά άλατα νατρίου), καφεΐνη (0,03%),συνητηρητικά (σορβικό οξύ και βενζοϊκό οξύ), χρωστική (ανθοκυανίνες), βιταμίνες: Β3 (νικοτιναμίδιο), Β6 (υδροχλωρική πυριδοξίνη), Β2 (ριβοφλαβίνη), Β12 (κυανοκοβαλαμίνη), αλάτι, γλυκουρονολακτόνη, εκχύλισμα σπόρων γκουαρανά (με καφεΐνη) (0,002%), ινοσιτόλη (0,002%).

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όσοι λέτε το monster ότι είναι δηλητήριο, να φανταστώ δεν τρώτε γαλακτοκομικα και κρέας επίσης που είναι φολυ στις ορμόνες και τα φάρμακα; Ή απλά πετάτε την εξυπνάδα σας; Δηλητήριο για ποιο λόγο είναι;

 

 

 

Επίσης η καφεΐνη που έχουν, ειδικά το redbull είναι για κλάματα. Παίζει ρόλο το placebo σίγουρα. Εγώ όταν έμαθα πόσο λίγη καφεΐνη έχουν, δεν με πιάνουν από τότε. Γενικά είχα να πιω καιρό, αλλά τώρα 10 ημέρες που είχα άδεια, είπα να περάσω λίγη φοιτητική ζωή με ξενύχτια στο σπίτι και έπινα 3 monster καθημερινά, τα έχει και 1 ευρώ πλέον στα σουπερμάρκετ, τζάμπα. Αλλά τώρα θα κόψω ξανά τελείως την καφεΐνη, μόνο όση παίρνω από το ώμο κακάο που βάζω στο smoothie μου.

https://www.google.com/amp/s/www.athensmagazine.gr/article-amp/news/79157-diabaste-ta-panta-gia-ta-energeiaka-pota-poso-kako-mas-kanoyn-telika-kai-ti-exoyn-prokalesei-ston-kosmo-gyrw-mas

 

απο το πολυ γαλα δεν πεθανε κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά μέχρι το 2060 θα έχει καρκίνο το 50% του πλυθησμου. Όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Ευφημισμός. Προσωπικά προτιμώ επαρκή ύπνο, μπόλικη κίνηση και υγιεινή διατροφή για ενέργεια. Πάντως τα ποτά που περιέχουν ζάχαρη, υπερβολική καφεΐνη και ειδικά αλκοόλ είναι σίγουρα προβληματικά.

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/expert-answers/energy-drinks/faq-20058349

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Το καλύτερο νιτρικό για μένα είναι το nitric therapy. Αλλα όχι μετά τις 7 γιατί παίζει να μην κλείσεις μάτι όλο το βράδυ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανένα ...
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικός καφές... κατά προτίμηση Λουμίδη με μία κουταλιά ζάχαρη... ότι άλλο έχω δοκιμάσει δεν έχω λάβει την αντίστοιχη ενέργεια
Όμορφοι είναι εκείνοι που γελάνε Γ.Χ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 1 βδομάδα τώρα κάνω αποτοξίνωση με ζεόλιθο! Μισή κουταλίτσα γλυκού σκόνη powder σε ένα ποτηράκι με νερό νηστικός το πρωί και έτοιμος!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Ο καφές έχει πάρα πολλά οφέλη για την υγεία, ειδικά ο ελληνικός. Η ζάχαρη από την άλλη, όπως γνωρίζουμε, όχι τόσο. Edited by Musclemar
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...