Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρητικά αλλά και πρακτικά, θα μπορεί ένας hacker, να χακαρει το κινητό, εύκολα, με ένα sms/ email, αν πατήσεις σε παραπλανητικό link. φυσικά δεν προσπαθώ να σε τρομάξω, γράφουν συνέχεια στην google, για απάτες,και με ενημερωμένο λογισμικό.

Προσωπικα δεν προλαβαίνω να προωθώ στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, τα email που μου στέλνανε, με παραπλανητικό site τραπεζών, ακόμα και αν δεν έχω λογαριασμό κλπ.

( Πώς τους ήρθε, και νομίζουν ότι έχω χρήματα!).

Στέλνουν όπου νάνε, και όποιος τσιμπήσει!!!

( Βάλε ένα antivirus, μάλλον πολύ σημαντικό!, μπορεί να προλάβει κατάσταση χακαρισματος, και έλεγξε τακτικά με το google protect, υπάρχει μια περίπτωση να βρει εφαρμογές που εγκαταστάθηκαν ακούσια,, και με το virus total/ είναι free, σκαναρισμα τακτικά,, δεν ξέρω αν μεταφέρονται τραπεζικά δεδομένα.

Το virus total, είναι free, μάλλον αξιόπιστη εφαρμογή,, Δεν ξέρω Αν μεταφέρει τραπεζικά δεδομένα!!!!

Screenshot_20240507_221221.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλα αυτά, ισχύουν σε όλες τις συσκευές και αν δεν έχεις το μυαλό σου και δεν είσαι υποψιασμένος πολύ εύκολα μπορείς να την πατήσεις.  Από εκεί και πέρα όμως αυτά ισχύουν και σε ένα κινητό που παίρνει ενημερώσεις. 

Το ερώτημά μου είναι αν αυτή είναι η τελευταία ενημέρωση του 8προ και κατά πόσο κινδυνεύεις περισσότερο όταν δεν παίρνεις ενημερώσεις ασφαλείας 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα στο καπάκι, όλα καλά.

Ίσως πάρουμε άλλη μια ακόμη.

Τώρα για την ασφάλεια τι να πω, εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου το κινητό για e-banking, μόνο υπολογιστή.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, terkos2 said:

Εγώ την πέρασα στο καπάκι, όλα καλά.

Ίσως πάρουμε άλλη μια ακόμη.

Τώρα για την ασφάλεια τι να πω, εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου το κινητό για e-banking, μόνο υπολογιστή.

Εντάξει, και εγώ παλιότερα χρησιμοποιούσα μόνο στον υπολογιστή αλλά επειδή πολλές φορές είμαι σε κίνηση δεν μπορώ μόνο με τον υπολογιστή οπότε βλέπουμε. Υπάρχει κάποια αλλαγή ή μόνο αναβάθμιση ασφαλείας είναι;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε κανονικά ή ενημέρωση ή την κάνατε από το Oxygen Updater;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, terkos2 said:

Oxygen Updater.

Κανονικά δεν έχει έρθει ακόμα ε;

 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2024 at 8:02 ΜΜ, ostvarivanje said:

Και σε εμένα ήρθε αλλά δεν την πέρασα ακόμα. Σε λίγο μαζί με τον καφέ. 

Αυτή είναι η τελευταία ενημέρωση που παίρνουμε; Σε περίπτωση που δεν πάρουμε άλλες ενημερώσεις και όπως συμβαίνει σε εμένα που χρησιμοποιώ e-banking από διάφορες τράπεζες αν δεν έχουμε ενημερώσεις ασφαλείας κινδυνεύουμε περισσότερο;

Κατω απο την ενημερωση στην κοινοτητα της oneplus αναφερει αυτο:

As you might have been aware, with the release of OxygenOS 13.1.0.587, we've officially fulfilled our lifecycle maintenance promise for the OnePlus 8/8Pro.

It was quite a memorable journey and we'd love to extend our sincere gratitude to all of you for the tremendous support along the way.

During the last four years, we've come a long way together hand-in-hand. Here we would like to thank you all who have been actively sharing feedback and opinions, reporting bugs, and helping us better optimize the OxygenOS. With your constant support, we've eventually brought a dozen of stable builds into existence to ensure an overall better experience. 

None of these will be possible without you. Thank you all for the support as always. And we'll continue to listen to your voice and build even better products in the future.

Link to comment
Share on other sites

Άρα και επίσημα τέλος οι ενημερώσεις. Σιγά σιγά πρέπει να κινηθούμε σε κάποιο άλλο. Εγώ βέβαια χρησιμοποιώ δύο συσκευές οπότε το 7προ θα πάει στο συρτάρι και το 8προ θα γίνει δεύτερο. Όσοι βρίσκεστε σε αναζήτηση συσκευής, προς ποια συσκευή σκέφτεστε να κινηθείτε;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...