Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, ήρθε και σε εμένα εδώ και καιρό αλλά δεν την έβαλα..βαρέθηκα.. επίσης πήγα τι κινητό σε τοπικό σέρβις για το πρόβλημα του αισθητήρα προσέγγισης που δεν λειτουργεί, τον άλλαξαν και πάλι δεν λειτουργεί.....πφφφ υπομονή λοιπόν να πέσει λίγο ή τιμή στο 10....

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid

Ελεγξε τον proximity sensor,  (ή , με παρόμοια εφαρμογή).

Βάλε μερικές φορές την παλάμη του χεριού,, δείχνει όπως η φωτογραφία;;;

 

Screenshot_20230507_232753.jpg

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Όχι τα έχω κάνει όλα αυτά ..απλά δεν λειτουργεί ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Όχι τα έχω κάνει όλα αυτά ..απλά δεν λειτουργεί ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

1. Πήγαινε στον dial pad και πληκτρολόγησε *#899#

2. Στο μενού που θα εμφανιστεί, πάτησε το manual test

3. Ύστερα πάτησε το DEVICE DEBBUGING

4. Κάνε scroll στο μενού, βρες  και πάτησε στο Proximity sensor test

5. Τώρα πάτησε το Proximity Calibration

6. Στο πεδίο που θα εμφανιστεί, πληκτρολόγησε τον αριθμό 6776 και πάτα το οκ.

7.  Τώρα πάτησε το OFFSET CALIBRATE

8. Πάτησε πάλι το proximity test (μετακινώντας το χέρι σου κοντά στην οθόνη)

 

Κάνε copy paste το παρακάτω λινκ στον browser σου για να δεις και το βίντεο με τις παραπάνω οδηγίες. (για κάποιο λόγο όταν βάζω ολόκληρο το λινκ, δεν το δέχεται)

youtube.com/watch?v=YTtpCYKcu4w

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2023 at 8:14 ΠΜ, pantelis1971 said:

Καλημέρα, ήρθε και σε εμένα εδώ και καιρό αλλά δεν την έβαλα..βαρέθηκα.. επίσης πήγα τι κινητό σε τοπικό σέρβις για το πρόβλημα του αισθητήρα προσέγγισης που δεν λειτουργεί, τον άλλαξαν και πάλι δεν λειτουργεί.....πφφφ υπομονή λοιπόν να πέσει λίγο ή τιμή στο 10....

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είσαι σίγουρος για το 10pro?στα 500€ που είναι αυτή τη στιγμή ναι μεν είναι πολύ καλή επιλογή,αλλά με προβληματίζει ο snap 8 gen 1 όπου τηγανίζεις αυγό ,ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες...

Link to comment
Share on other sites

1. Πήγαινε στον dial pad και πληκτρολόγησε *#899#
2. Στο μενού που θα εμφανιστεί, πάτησε το manual test
3. Ύστερα πάτησε το DEVICE DEBBUGING
4. Κάνε scroll στο μενού, βρες  και πάτησε στο Proximity sensor test
5. Τώρα πάτησε το Proximity Calibration
6. Στο πεδίο που θα εμφανιστεί, πληκτρολόγησε τον αριθμό 6776 και πάτα το οκ.
7.  Τώρα πάτησε το OFFSET CALIBRATE
8. Πάτησε πάλι το proximity test (μετακινώντας το χέρι σου κοντά στην οθόνη)
 
Κάνε copy paste το παρακάτω λινκ στον browser σου για να δεις και το βίντεο με τις παραπάνω οδηγίες. (για κάποιο λόγο όταν βάζω ολόκληρο το λινκ, δεν το δέχεται)
youtube.com/watch?v=YTtpCYKcu4w
Ρε φίλε.........ρε φίλε....... ρε φίλε..........το έκανα και δούλεψε.....έκανα ότι έγραφε στο βίντεο.....πωωωωωωωωω χίλια ευχαριστώ.
Αν και παλαιότερα πάλι ακολούθησα τις οδηγίες ενός βίντεο...μάλλον κάπου έκανα λάθος...σε ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είσαι σίγουρος για το 10pro?στα 500€ που είναι αυτή τη στιγμή ναι μεν είναι πολύ καλή επιλογή,αλλά με προβληματίζει ο snap 8 gen 1 όπου τηγανίζεις αυγό ,ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες...
Όχι δεν παίρνω και όρκο...γενικά δεν παίζω παιχνίδια και πιστεύω ότι δεν θα έχω θέμα..αλλά μέχρι τότε,...ίσως....

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας με διαφωτίσει κάποιος...γιατί δεν μπορώ να βρω άλλο θέμα να ρωτήσω...για χρόνια έβλεπα τα βι τρόπο με το vanced tube...αλλά ξαφνικά σταμάτησε να παίζει...τώρα τι θα κανω;; εσείς τι κανετε;;πως βλέπετε youtube χωρίς διακοπές; ;;

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pantelis1971 said:

Ας με διαφωτίσει κάποιος...γιατί δεν μπορώ να βρω άλλο θέμα να ρωτήσω...για χρόνια έβλεπα τα βι τρόπο με το vanced tube...αλλά ξαφνικά σταμάτησε να παίζει...τώρα τι θα κανω;; εσείς τι κανετε;;πως βλέπετε youtube χωρίς διακοπές; ;;

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εχεις P.m.

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και είναι η μέρα μου...ας ρωτήσω κάτι ακόμη ..από την μέρα που έκανα αναβάθμιση σε 13 ...διαπίστωσα πως κάθε φορά που θέλω να γράψω ένα μήνυμα στο βαιμπερ πχ...οι χειρονομίες δεν λειτουργούν όταν τις κάνω πάνω στην επιφάνεια του πληκτρολογίου ...πρέπει να κάνω πχ swipe back εκτός επιφάνειας πληκτρολογίου .

Σε εσάς είναι έτσι;;; Το αντιμετωπίζεται το θέμα αυτό ;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλιμπραρισμα στο αποτύπωμα, μπορεί να γίνει;

 

Επίσης η εντολή: *#899#, edit: δουλεύει στο original dialer.

Έβγαλε τελικά error.

Kαποισ υπόδειξη;;;

(One plus 8 pro/ eu version).

IMG20230509190233.jpg

Error.IMG20230509192440.thumb.jpg.0206920c5d6367bb0578bedaf7d413fa.jpg

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από AliExpress/ 16€.
Για να κάνεις καλιμπραρισμα το δαχτυλικο;;;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Παλιά το είχα root/ δεν ξέρω αν πειραχθηκε το αποτύπωμα;;;; 

Και έχω tempered glass/ Whitestone.

Δεν ξέρω αν πετύχει, μετά από έναν μήνα, θα έρθει αυτό το εξάρτημα: calibrator., δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει, ήθελα να πάω σε κατάστημα, να τους πω, να το κάνει καλιμπρισμα

Θα δείξει. Υπάρχει περίπτωση, να είναι πρόβλημα software!

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Παλιά το είχα root/ δεν ξέρω αν πειραχθηκε το αποτύπωμα;;;; 
Και έχω tempered glass/ Whitestone.
Δεν ξέρω αν πετύχει, μετά από έναν μήνα, θα έρθει αυτό το εξάρτημα: calibrator., δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει, ήθελα να πάω σε κατάστημα, να τους πω, να το κάνει καλιμπρισμα
Θα δείξει. Υπάρχει περίπτωση, να είναι πρόβλημα software!
Έχω εγώ τρέλα....αλλά έχεις και εσύ ...

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Ναι. Παλιά το είχα root/ δεν ξέρω αν πειραχθηκε το αποτύπωμα;;;; 

Και έχω tempered glass/ Whitestone.

Δεν ξέρω αν πετύχει, μετά από έναν μήνα, θα έρθει αυτό το εξάρτημα: calibrator., δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει, ήθελα να πάω σε κατάστημα, να τους πω, να το κάνει καλιμπρισμα

Θα δείξει. Υπάρχει περίπτωση, να είναι πρόβλημα software!

Έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο, από το android 11 και ύστερα, το δαχτυλικό αποτύπωμα στο OP8 να δημιουργεί θέματα.

Στα του scanner, χρησιμοποιεί την φθηνότερη υλοποίηση με οπτικό σαρωτή και όχι υπερήχων. Αυτό τον καθιστά πιο επιρρεπή σε βρώμικες οθόνες, γρατσουνιές, λερωμένα (ή φθαρμένα) δαχτυλικά αποτυπώματα.

Και μιας και ο οπτικός σαρωτής, χρειάζεται φως για να λειτουργήσει, η οθόνη στέλνει έναν παλμό φωτός για να διαβαστεί/φωτογραφηθεί το δαχτυλικό αποτύπωμα.  Αν κάποιο tempered glass αντανακλά πολύ μεγάλο μέρος της εκπομπής φωτός πίσω στον αισθητήρα σάρωσης, αυτός ενδέχεται να μην μπορεί να πάρει καλή φωτογραφία του αποτυπώματος.

Και στις δύο παραπάνω περιπτώσεις, δοκίμασε να διαγράψεις όλες τις σαρώσεις δαχτύλων που έχεις αποθηκεύσει στη συσκευή και ύστερα κάνε νέα σάρωση σε όσα δάχτυλα θες, αφού πρώτα φροντίσεις να έχεις καθαρή οθόνη και καλά πλυμένα δάχτυλα μπας και βοηθήσει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν το δάκτυλο είναι λίγο βρεγμένο,, έχει υγρασία,, τότε το αποτύπωμα, δουλεύει άμεσα!!!!

Πώς εξηγείται;;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν το δάκτυλο είναι λίγο βρεγμένο,, έχει υγρασία,, τότε το αποτύπωμα, δουλεύει άμεσα!!!!
Πώς εξηγείται;;;
Εμένα με υγρασία βγάζει μήνυμα ότι είμαι μακακας που προσπαθώ με βρεγμε ο δάχτυλο να το ξεκλειδώσω ......

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ώρα από Oxyzen Updater ήρθε :

IN2021_13.1.0.513(EX01)

2023-05-18

A system update is available. The OxygenOS 13.1 update brings new Zen Space features, a new TalkBack feature to describe images, and better gaming performance and experience.

Personalization
  • Expands Omoji's functionality and library

Health
  • Adds a new TalkBack feature that recognizes and announces images in apps and Photos
  • Adds the new Zen Space app, with two modes, Deep Zen and Light Zen, to help you focus on the present
  • Improves Simple mode with a new helper widget and quick tutorials on the Home screen

Gaming experience
  • Adds the Championship mode to Game Assistant. This mode improves performance while also disabling notifications, calls, and other messages to give you a more immersive gaming experience
  • Adds a music playback control to Game Assistant, so you can listen to and control music easily while gaming

4,81GB

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...