Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως εγώ που το έβαλα τελείως στο σκοτάδι και με πολύ χαμηλή φωτεινότητα, τίποτα δεν παρατήρησα
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σήμερα παρέλαβα το 8 προ και αν και δεν είδα πολλά πράγματα μου άρεσε πολύ.

Ήθελα να ρωτήσω για το πρόβλημα της οθόνης που έλεγαν παλιότερα. Θέλει να βάλεις μαύρο θέμα και να χαμηλώσεις τελείως τη φωτεινότητα και να κατεβάσεις την κουρτίνα των ειδοποιήσεων για να το αναπαράγεις; Το έκανα λίγο σε σχετικά σκοτεινό μέρος, αλλά δεν είδα κάτι.

Το λέω γιατί μετά την απογευματινή βόλτα θα το ρουτάρω και ίσως βάλω και άλλη ρομ, οπότε να μην ξεκινήσω αν έχει κάποιο τέτοιο πρόβλημα (αν και επαναλαμβάνω, δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο).

 

Υποτιθεται λυθηκε με software update αρχες κυκλοφοριας του.

Φανταζομαι σου ηρθε out of box με σχετικα νεα εκδοση λογισμικου και οχι η αρχικη για αυτο και δεν το βλεπεις το θεμα.

Για το φοβο των Ιουδαιων αν ρουταρεις βαλε custom kernel και χαμηλωσε περαιτερω φωτεινοτητα να δεις αν ιφισταται.

 

Η βαζεις αυτη την εφαρμογη ειναι Paid ομως εγω την εχω αγορασει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=nu.lower.brightness.pro&hl=en&gl=US

 

Παντως πιθανο να αφορουσε καποιες παρτιδες και οχι ολες.

 

ΥΓ: καλοριζικο επεσa και μεσα στις προβλεψεις μου για Τεταρτη η Πεμπτη να παραλαβεις,βλεπεις μιλαει η εμπειρια μετα τοσες δεκαδες αποστολες με ups:lol::p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται λυθηκε με software update αρχες κυκλοφοριας του.

Φανταζομαι σου ηρθε out of box με σχετικα νεα εκδοση λογισμικου και οχι η αρχικη για αυτο και δεν το βλεπεις το θεμα.

Για το φοβο των Ιουδαιων αν ρουταρεις βαλε custom kernel και χαμηλωσε περαιτερω φωτεινοτητα να δεις αν ιφισταται.

 

Η βαζεις αυτη την εφαρμογη ειναι Paid ομως εγω την εχω αγορασει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=nu.lower.brightness.pro&hl=en&gl=US

 

Παντως πιθανο να αφορουσε καποιες παρτιδες και οχι ολες.

 

ΥΓ: καλοριζικο επεσa και μεσα στις προβλεψεις μου για Τεταρτη η Πεμπτη να παραλαβεις,βλεπεις μιλαει η εμπειρια μετα τοσες δεκαδες αποστολες με ups:lol::p

Επειδή το παρακολουθούσα το θέμα από την αρχή του, έτσι πίστευα και εγώ, αλλά πριν κανένα μήνα πρέπει να παρουσιάστηκαν ένας ή δύο κάτοχοι της συσκευής με το ίδιο πρόβλημα και λίγο θορυβήθηκα. Και όταν λέω θορυβήθηκα, πιο πολύ από υποψήφιους αγοραστές που το φοβόταν παρά από τα ίδια τα περιστατικά.

Δεν ξέρω ποια ήταν η αρχική η έκδοση πάντως σε εμένα ήρθε με την 10.5.9 και αν θυμάμαι καλά (γιατί το έβαλα μέσα) το κουτί έγραφε ότι κατασκευάστηκε κάπου τον Σεπτέμβριο του 2020.

Ναι, μόλις ρούταρα να σου πω την αλήθεια (και τώρα μεταφέρω τα αρχεία μου από τον υπολογιστή μου), αν και περίεργη φάση μου φάνηκε με το twrp που δεν έχει zip μόνο img και προς το παρόν, δεν ξέρω ακόμα τη διαδικασία του φλασαρίσματος και αν χρειάζεται να εγκαθιστώ κάθε φορά το twrp. Τέλος πάντων, αυτά θα τα μελετήσω εν καιρώ.

Σίγουρα κάποιες παρτίδες αφορούσα και αυτό που διάβαζα ότι σε άλλους δεν την είχαν περασμένη τη ζελατίνα και σε άλλους την είχε, σε εμένα την είχε οπότε όλα καλά.

 

ΥΓ: Σε ευχαριστώ για το καλορίζικο και εύχομαι σύντομα να το παραλάβεις και εσύ. Έχουμε βρεθεί ξανά σε κοινό φόρουμ συσκευής μετά το 7 προ που είχαμε και οι δύο (εγώ πλέον το έχω ως δεύτερο).

Ναι, πράγματι, έπεσες μέσα, πάντως και εγώ είμαι παλιός στην OnePlus γιατί αυτή είναι η πέμπτη μου συσκευή OnePlus, αλλά θυμάμαι σε μία παράδοση είχε έρθει ακριβώς την ημερομηνία που έλεγε η UPS, αλλά μου φαίνεται τότε πρέπει να ήταν Χριστούγεννα. Ε τώρα, έκανα δώρο στον εαυτό μου για το Πάσχα!

Όπως σου είχα πει ήταν στην Ιταλία και με το που είδα ότι εχτές εμφανίστηκε στην Αθήνα, περίμενα σήμερα να το παραλάβω.

 

ΥΓ2: Είχα επιχειρήσει να είμαι χωρίς ρουτ (τελός στοκ) για να δω πώς θα είναι, αλλά δεν άντεξα πάνω από δυο εβδομάδες και ξαναρούταρα εχτές πάλι... Δεν πρόκειται να ξεφύγω ποτέ από αυτό εγώ...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με twrp ετσι πρεπει, καθε φορα θες να μπουταρεις σε αυτο πρεπει καθε φορα να το εγκαθιστας μεσω adb

Ετσι ηταν και σε 7Τ Pro,ειναι λιγο σπαστικο αλλα δεν γινοταν αλλιως.

 

Root access αντιστοιχα μεσω patched boot img κανεις μετα απο επιτυχη φλασαροσματος οποιαδηποτε rom διοτι μεσω twrp δεν εγκαθιστατε τουλαχιστον σε 7Τ pro.

 

Custom kernel εγκαθιστας μεσω franko kernel manager και οχι μεσω twrp επισης.

 

Ακομα πες εγκατασττησεις subs theme και εχεις bootloop πρεπει κανεις εγκατασταση twrp και φλασαρεις το rescue zip για να επαναφερεις το τηλεφωνο.

 

Δυστυχως το twrp σε συσκευες oneplus που ερχονται με Android 10 out of box ειναι λειψο και πετσοκομενο θα πρεπει να μαθεις εγκαθιστας rom,gapps μεσω adb και fastboot mode εξισου διοτι μεσω twrp δεν εγκαθιστονται σε καποιες rom πχ εγω Pixel Experiance η AICP rom γινοταν εγκατασταση μονο μεσω fastboot mode ενω RR γινοταν και με τους 2 τροπους σε 7T Pro.

 

Φανστασου εγω με 7T pro ειχα στη διαθεση μου ενα test twrp version που μου εδωσε ο developer που συμμετειχα στο group που το τεσταρε, ετσι ωστε να εχω τα στοιχειωδη οπως format data η F2FS file system υποστηριξη διοτι αλλιως για το πρωτο πριν επρεπε βαζω μια κινεζικη twrp απλα μονο για format data κανω οπου απαιτουνταν καθε φορα αλλαζα rom διαφορετικα χωρις format data δεν γινοταν εγκατασταση οποιαδηποτε rom.

 

ΥΓ:Εμενα παλι κολλησε το δεμα στο Μιλανο απο Τριτη πρωι και εκτοτε καμια προοδος δεν βλεπω,ουτε καν αυριο να παραλαμβανω δεν βλεπω, εκτος αν εμφανιστει αυριο ξαφνικα στην Αθηνα και απλα η UPS δεν ενημερωνει για την προοδο της αποστολης απο Μιλανο και εως φτασει Αθηνα.:(:mad:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με twrp ετσι πρεπει, καθε φορα θες να μπουταρεις σε αυτο πρεπει καθε φορα να το εγκαθιστας μεσω adb

Ετσι ηταν και σε 7Τ Pro,ειναι λιγο σπαστικο αλλα δεν γινοταν αλλιως.

 

Root access αντιστοιχα μεσω patched boot img κανεις μετα απο επιτυχη φλασαροσματος οποιαδηποτε rom διοτι μεσω twrp δεν εγκαθιστατε τουλαχιστον σε 7Τ pro.

 

Custom kernel εγκαθιστας μεσω franko kernel manager και οχι μεσω twrp επισης.

 

Ακομα πες εγκατασττησεις subs theme και εχεις bootloop πρεπει κανεις εγκατασταση twrp και φλασαρεις το rescue zip για να επαναφερεις το τηλεφωνο.

 

Δυστυχως το twrp σε συσκευες oneplus που ερχονται με Android 10 out of box ειναι λειψο και πετσοκομενο θα πρεπει να μαθεις εγκαθιστας rom,gapps μεσω adb και fastboot mode εξισου διοτι μεσω twrp δεν εγκαθιστονται σε καποιες rom πχ εγω Pixel Experiance η AICP rom γινοταν εγκατασταση μονο μεσω fastboot mode ενω RR γινοταν και με τους 2 τροπους σε 7T Pro.

 

Φανστασου εγω με 7T pro ειχα στη διαθεση μου ενα test twrp version που μου εδωσε ο developer που συμμετειχα στο group που το τεσταρε, ετσι ωστε να εχω τα στοιχειωδη οπως format data η F2FS file system υποστηριξη διοτι αλλιως για το πρωτο πριν επρεπε βαζω μια κινεζικη twrp απλα μονο για format data κανω οπου απαιτουνταν καθε φορα αλλαζα rom διαφορετικα χωρις format data δεν γινοταν εγκατασταση οποιαδηποτε rom.

 

ΥΓ:Εμενα παλι κολλησε το δεμα στο Μιλανο απο Τριτη πρωι και εκτοτε καμια προοδος δεν βλεπω,ουτε καν αυριο να παραλαμβανω δεν βλεπω, εκτος αν εμφανιστει αυριο ξαφνικα στην Αθηνα και απλα η UPS δεν ενημερωνει για την προοδο της αποστολης απο Μιλανο και εως φτασει Αθηνα.:(:mad:

 

Όσες φορές παρέλαβα με ups ποτέ δεν υπήρχε ενημέρωση μετά την Ιταλία, Μιλάνο ή καπρι. Η επόμενη ενημέρωση ήταν μετά από μέρες όταν έφτανε Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές παρέλαβα με ups ποτέ δεν υπήρχε ενημέρωση μετά την Ιταλία, Μιλάνο ή καπρι. Η επόμενη ενημέρωση ήταν μετά από μέρες όταν έφτανε Αθήνα

 

Μπολονια θυμαμαι ηταν ο τελευταιος σταθμος ενω ηταν σε ιταλικο εδαφος πριν την Αθηνα σε standard shipping.

Μαλλον φαινεται πλεον το αλλαξαν και βαζουν Μιλανο η Καπρι σαν τελευταια πολη πριν φτασει Αθηνα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αλέξη. Λόγω... τηλεκπαίδευσης δεν μπορούσα νωρίτερα να απαντήσω. Επειδή κάποια πράγματα έκανα ήδη στο 8 προ, θα απαντήσω στις δικές σου πληροφορίες μέσα στην παράθεση.

Σχετικα με twrp ετσι πρεπει, καθε φορα θες να μπουταρεις σε αυτο πρεπει καθε φορα να το εγκαθιστας μεσω adb

Ετσι ηταν και σε 7Τ Pro,ειναι λιγο σπαστικο αλλα δεν γινοταν αλλιως.

Με το twrp πήρα την πρώτη ψυχρολουσία γιατί περίμενα να βρω ένα img και ένα zip αρχείο και μόνο image έβρισκα. Στην αρχή μέσω adb έβαζα adb fastboot boot twrp(filename) και μπήκε σε twrp αλλά όταν έκανα reboot twrp με πήγαινε στη στοκ. Έτσι έδωσα adb fastboot flash twrp(filename) και εγκατέστησε την twrp. Οπότε έτσι την εγκαθιστά. Βέβαια δεν άλλαξα rom, αλλά με αυτή που ήρθε το κινητό, ξεκλείδωσα bootloader, έβαλα twrp και ρούταρα. Δεν ξέρω ακόμα τι γίνεται όταν βάλω άλλη ρομ.

Root access αντιστοιχα μεσω patched boot img κανεις μετα απο επιτυχη φλασαροσματος οποιαδηποτε rom διοτι μεσω twrp δεν εγκαθιστατε τουλαχιστον σε 7Τ pro.

Root έβαλα μέσω magisk. Λίγο το magisk άλλαξε τη διαδικασία. Κατέβασα το magisk-v22.1.apk, το μετονόμασα σε zip (βασικά έχω και τα δύο αρχεία γιατί το apk χρειάζεται για το magisk manager) και το εγκατέστησα μέσω twrp και κανένα πρόβλημα δεν είχα.

 

Custom kernel εγκαθιστας μεσω franko kernel manager και οχι μεσω twrp επισης.

Άλλο πάλι περίεργο και αυτό με τον custom kernel, αν και δεν ασχολούμαι και πολύ με πυρήνες.

 

Ακομα πες εγκατασττησεις subs theme και εχεις bootloop πρεπει κανεις εγκατασταση twrp και φλασαρεις το rescue zip για να επαναφερεις το τηλεφωνο.

Subs themes τι είναι; Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ.

 

Δυστυχως το twrp σε συσκευες oneplus που ερχονται με Android 10 out of box ειναι λειψο και πετσοκομενο θα πρεπει να μαθεις εγκαθιστας rom,gapps μεσω adb και fastboot mode εξισου διοτι μεσω twrp δεν εγκαθιστονται σε καποιες rom πχ εγω Pixel Experiance η AICP rom γινοταν εγκατασταση μονο μεσω fastboot mode ενω RR γινοταν και με τους 2 τροπους σε 7T Pro.

Λες και το ήξερα και έβαλα adb (έχω φάκελο στην επιφάνεια εργασίας) όταν είχα ξερουτάρει και ήθελα να κάνω κάποια πράγματα που κανονικά θα γίνονταν με ρουτ.

Φανστασου εγω με 7T pro ειχα στη διαθεση μου ενα test twrp version που μου εδωσε ο developer που συμμετειχα στο group που το τεσταρε, ετσι ωστε να εχω τα στοιχειωδη οπως format data η F2FS file system υποστηριξη διοτι αλλιως για το πρωτο πριν επρεπε βαζω μια κινεζικη twrp απλα μονο για format data κανω οπου απαιτουνταν καθε φορα αλλαζα rom διαφορετικα χωρις format data δεν γινοταν εγκατασταση οποιαδηποτε rom.

Το θέμα είναι πότε θα δώσει τον πηγαίο κώδικα για το Oxygen 11 ώστε να γίνει καμία σωστή twrp, γιατί πολύ αλχημεία πέφτει. Αν βρω κανένα εύκολο τρόπο να βάλω λίγο Oxygen 11 γιατί αλλιώς δε γίνεται δουλειά.

 

ΥΓ:Εμενα παλι κολλησε το δεμα στο Μιλανο απο Τριτη πρωι και εκτοτε καμια προοδος δεν βλεπω,ουτε καν αυριο να παραλαμβανω δεν βλεπω, εκτος αν εμφανιστει αυριο ξαφνικα στην Αθηνα και απλα η UPS δεν ενημερωνει για την προοδο της αποστολης απο Μιλανο και εως φτασει Αθηνα.:(:mad:

 

Μη σε απασχολεί καθόλου. Και το δικό μου ήταν στο Κάρπι για 3 μέρες χωρίς καμιά ενημέρωση και την τέταρτη μέρα το πρωί το εμφάνισε στην Αθήνα και την επόμενη παρέλαβα. Αν μένεις Αθήνα διακινδυνεύω πρόβλεψη ότι θα παραλάβεις αύριο. Με το καλό... :)

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αλέξη. Λόγω... τηλεκπαίδευσης δεν μπορούσα νωρίτερα να απαντήσω. Επειδή κάποια πράγματα έκανα ήδη στο 8 προ, θα απαντήσω στις δικές σου πληροφορίες μέσα στην παράθεση.

 

 

Μη σε απασχολεί καθόλου. Και το δικό μου ήταν στο Κάρπι για 3 μέρες χωρίς καμιά ενημέρωση και την τέταρτη μέρα το πρωί το εμφάνισε στην Αθήνα και την επόμενη παρέλαβα. Αν μένεις Αθήνα διακινδυνεύω πρόβλεψη ότι θα παραλάβεις αύριο. Με το καλό... :)

Τελικα ναι εφτασε σημερα Αθηνα αρα θα παραλαβω κανονικα:):D

 

Substratume themes ειναι θεματα να προσαρμοσεις το UI εφαρμογων και το ιδιο το UI πχ quick setting panel,status bar,notification layout,setting menu,volume panel με διαφορετικες πινελιες σε διαφορους τονους χρωματων απο μονοχρωμα εως gradient, ποικιλια σε διαφορετικα εικονιδια,background layout πχ solid η transperant ειτε ολικο ειτε semi trasperant και γενικα η αποθεωση του personalization στο μεγιστο επιπεδο.

 

Προσωπικα ασχολουμε πολυ με τα θεματα συνδυαζοντας πινελιες απο πολλα διαφορετικα μεταξυ τους εχοντας αγορασει μπολικα απο play store.

Βεβαια με Android 11 η αξιοποιηση ολων των επιλογων σε personalization/customization ειναι μικροτερη λογο περιορισμων απο Google αλλα παλι γινεται δουλεια σε ικανοποιητικο βαθμο.

 

Με oxygen μαλιστα εχεις λιγοτερες επιλογες αλλα με AOSP rom εχεις πολυ περισσοτερες επιλογες να αξιοποιησεις το μεγοστο σου δινουν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο φίλε άλεξ!!

 

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ναι εφτασε σημερα Αθηνα αρα θα παραλαβω κανονικα:):D

 

Substratume themes ειναι θεματα να προσαρμοσεις το UI εφαρμογων και το ιδιο το UI πχ quick setting panel,status bar,notification layout,setting menu,volume panel με διαφορετικες πινελιες σε διαφορους τονους χρωματων απο μονοχρωμα εως gradient, ποικιλια σε διαφορετικα εικονιδια,background layout πχ solid η transperant ειτε ολικο ειτε semi trasperant και γενικα η αποθεωση του personalization στο μεγιστο επιπεδο.

 

Προσωπικα ασχολουμε πολυ με τα θεματα συνδυαζοντας πινελιες απο πολλα διαφορετικα μεταξυ τους εχοντας αγορασει μπολικα απο play store.

Βεβαια με Android 11 η αξιοποιηση ολων των επιλογων σε personalization/customization ειναι μικροτερη λογο περιορισμων απο Google αλλα παλι γινεται δουλεια σε ικανοποιητικο βαθμο.

 

Με oxygen μαλιστα εχεις λιγοτερες επιλογες αλλα με AOSP rom εχεις πολυ περισσοτερες επιλογες να αξιοποιησεις το μεγοστο σου δινουν.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Εχτές κάθισα να κοιτάξω λίγο τις ρομ και είδα ότι έχει ολόκληρη διαδικασία και ειδικά για να έχεις ρουτ σε oxygen 11 θέλει αλχημείες και μάλλον με βλέπω να επιστρέφω σε στοκ τόσο στο 8 προ όσο και στο 7 προ που το έχω ως δεύτερο. Κάποια προβλήματα αντιμετωπίζω, να δούμε...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά πρωί πρωί 9 η ώρα για πρώτη φορά, πάντα παραλαμβανα μετά τις 2-3 μεσημέρι και έπειτα όλες τις προηγούμενες φορές!!!

 

Όλα καλά σε πρώτη φάση(οθόνη θα την ξεψειρισω μόλις πέσει σκοτάδι να είμαι πιο σίγουρος) έκανα αναβάθμιση στην τελευταία Oxygen 11 manual από 10.5.9 και 10 που ήρθε out of the box.

 

Ξεκλειδώσα επιτόπου εννοείται bootloader και έβαλα root όλα καλά δεν αντιμετώπισα ουδέν θέμα.

 

Πέρασα renovate ice όπως και τα αγαπημένα μου θέματα όπως και το κλασικό debloat μου έκανα με πλοιοψηφια σαβούρα OnePlus και Google να παίρνει πόδι :p

 

Θα καθησω ΠΣΚ stock rom και βλέπουμε μετά, λογικά θα μεταπηδησω σε custom rom να έχω πιο πολλά καλούδια και Customization.

 

ΥΓ:Ευχαριστώ παίδες για τις ευχές!! 5025923cf669e29d9f054ca81b580c03.jpga9321d0577ef6a6dd8c5628741251c4b.jpgf50db3520474f194fdb10d86a9a75642.jpg8e71aa3a4b718c92e8592fe8e35f90be.jpgb9bd59f53670b568c7c674f9983aed2e.jpg

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε όσες συσκευές samsungέχω root δεν κατάφερα να παίξουν κάποιες τραπεζικές εφαρμογές ..πόσο μάλλον σε custom root. Στο 8 pro ξέρει κανείς αν παίζουν ?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Έχω περιπου 5 μέρες, που το παρήγγειλα από την Ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία, και δεν το έστειλαν,, ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει επιλογή να αλλάξεις το στυλ γραμματοσειράς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει επιλογή να αλλάξεις το στυλ γραμματοσειράς;
Μόνο με root. Αν γυρίσεις την συσκευή στην αγγλική γλώσσα όμως, θα βρεις στις ρυθμίσεις τα fonts. Έχει δύο ή τρεις γραμματοσειρές αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα κάτοχος εδώ και 3 μέρες του κινητού 12 256 πρώτη φορά σε oneplus και έχω πάθει πλάκα με το ποσό καλά τα κάνει όλα έβαλα και tempered glass το tmax έχει κάτσει πολύ ωραία με αστραπιαία ανοίγματα στο δακτυλικο αποτύπωμα μπράβο oneplus

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσες συσκευές samsungέχω root δεν κατάφερα να παίξουν κάποιες τραπεζικές εφαρμογές ..πόσο μάλλον σε custom root. Στο 8 pro ξέρει κανείς αν παίζουν ?
Ναι παίζουν όλες, μόλις τις προσθέσεις στο MAGISK HIDE
Link to comment
Share on other sites

Ναι παίζουν όλες, μόλις τις προσθέσεις στο MAGISK HIDE

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω. Πάντως στο Note 8 που τις έκρυβαν στο hide δεν έπαιζε η winbank με τίποτα

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Στο magisk hide, μια ρύθμιση βρίσκω.

Που έχει την πρόσθεση των εφαρμογών;

 

Edit.

Βρήκα τις εφαρμογές.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μαγαζί για θήκες κέντρο Αθήνα υπάρχει κάποιος να μου προτείνει;

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , το link του Whitestone, παραπέμπει σε κατάστημα , με ένα μήνα αναμονή.

Κάποιο διαφορετικό κατάστημα ;

 

Καλημέρα, χτες έφαγε μια καλή τουμπα το 8 Pro μου και το Mocolo που φόραγε ανασηκώθηκε λόγω της θήκης με αποτέλεσμα το πανω μέρος της οθόνης να είναι μια τεράστια "φουσκα" που δεν φεύγει με τίποτα.

Παρότι έχω άλλο ενα κινέζικο είπα να κοιτάξω το Whitestone και το βρήκα σε στοκ στο Mozik μέσω σκρουτζ, ενώ μέχρι πριν λίγες μέρες είχε 1 μήνα αναμονή. Παρείγγειλα χτες το πρωί και το απόγευμα είχαν ήδη δώσει tracking number στο skroutz cart!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω. Πάντως στο Note 8 που τις έκρυβαν στο hide δεν έπαιζε η winbank με τίποτα
Στο oneplus 8 pro, παίζει σίγουρα γιατί την έχω

 

Η μόνη εφαρμογή που έχω δει μέχρι στιγμής να μην παίζει με τη μία είναι το tzoker app του ΟΠΑΠ

 

Γιατί κοιτάζει να δει και αν υπάρχει εγκατεστημένη εφαρμογή με το όνομα MAGISK

 

Αλλά μπορείς να αλλάξεις το όνομα της εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χτες έφαγε μια καλή τουμπα το 8 Pro μου και το Mocolo που φόραγε ανασηκώθηκε λόγω της θήκης με αποτέλεσμα το πανω μέρος της οθόνης να είναι μια τεράστια "φουσκα" που δεν φεύγει με τίποτα.

Παρότι έχω άλλο ενα κινέζικο είπα να κοιτάξω το Whitestone και το βρήκα σε στοκ στο Mozik μέσω [url="https://

 

Περιμένω και εγώ από mozik.

To χειρότερο είναι ότι δεν έστειλαν το κινητό, παραγγελία στην ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία, .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικό μου έχοντας κάνει εγκατάσταση RR όπου έχει background θεμετα διάφορους χρωματισμός βάζοντας stock Android 10 και σε φωτεινότητα 15-20% και κάτω το γκρι η dark mode πρασινίζει ελαφρώς σαν χακί ένα πράγμα.

 

Δεν ειναι κάτι που τρομάζει αλλά σαφώς δεν είναι νορμάλ.

 

Το καταλαβαίνω σε qs panel, setting menu όπως και σε Tapatalk Samsung browser, whatsapp, YouTube σε dark mode.

 

Μάλλον θα το επιστρέψω και θα παραγγείλω άλλο.

 

Όταν βάλω black mode δεν το εμφανίζει, αλλά είναι σαν να το κρύβω το πρόβλημα και δεν αποτελεί λύση.

 

Ούτε σε Oxygen φαίνεται τόσο πολύ αν το αφήσεις stock dark mode που ειναι mixed γκρι με μαύρο αλλά δεν παύει να ειναι υπαρκτό το θέμα.

 

Όταν βάλω stock η dark gray background θέμα σε RR κάνει μπαμ το χακί χρώμα από 15-20% φωτεινότητα και κάτω.

 

4dc753c0bd4a72510857326a27e88605.jpg

 

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε γμτ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάρε το παραδάκι πίσω με την επιστροφή και χτύπα κάνα Mi 11 , εκεί γύρω στα έξι κατοστάρικα το βρίσκεις πια...οθονάρα το Xiaomi.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...