Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kάνε cut-paste στην SD.

ετσι απλα και θα δουλεψει? κατι διαβαζα για copy paste στην αρχη και μετα σβησιμο απο main,καθως και ρυθμιση κλειδιων της registry, βλεπω ακομα οτι υπαρχει φακελος destinator apps και στην storage card τι κανω? overwrite? μην εισαι τοσο λακωνικος

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ετσι απλα και θα δουλεψει? κατι διαβαζα για copy paste στην αρχη και μετα σβησιμο απο main,καθως και ρυθμιση κλειδιων της registry, βλεπω ακομα οτι υπαρχει φακελος destinator apps και στην storage card τι κανω? overwrite? μην εισαι τοσο λακωνικος

 

Αυτά με τη registry είναι για το Dest 3.

Θα πάρεις τον φάκελο του Destinator θα τον μεταφέρεις στην SD σε όποιο φάκελο θέλεις, θα φτιάξεις και ένα shortcut και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά με τη registry είναι για το Dest 3.

Θα πάρεις τον φάκελο του Destinator θα τον μεταφέρεις στην SD σε όποιο φάκελο θέλεις, θα φτιάξεις και ένα shortcut και είσαι έτοιμος.

Thanks δουλεψε ακριβως με τον τροπο που περιγραφεις:)

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοήθειαααααα

Πάω να κάνω καταχώρηση των κλειδιών στο destinator για να κατεβάσω το νέο χάρτη και μου γράφει το παρακάτω μήνυμα.

"Το Hardware ID δεν είναι έγκυρο"

Τι κάνω λάθος μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο & ευχαριστώ και πάλι για την πολύ καλή δουλειά! Μία παρατήρηση για ένα λαθάκι στα αρχεία για Destinator 6 users. Το dat για τα ραντάρ εκφοβισμού λέγεται speedcam_WR.dat ενώ ο αντίστοιχος ήχος (γυναίκα χωρίς σειρήνα αστυνομίας) είναι speedcams_WR.wav οπότε θέλει μετονομασία σε speedcam_WR.wav (χωρίς το s) για να δουλέψει. Μπράβο και πάλι & ευχαριστώ!! :)

Να είσαι καλά!!

Σωστή η παρατήρηση σου, το αλλάξαμε;)

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ και εγώ για τα updates των speedcams.

μια παρατήρηση.

 

μέχρι τον Αύγουστο ήταν speedcams ενώ πλέον στον Σεπτέμβρη αναφέρονται ώς Speedcam τόσο τα Favorites,όσο και οι φωνητικές ειδοποιήσεις.

το παρατήρησα καθώς έριχνα τα ενημερωμένα στοιχεία για να διαγράψω τα παλιά οπότε και είχα και τις δυο εκδοσεις.

Να είσαι καλά!!

Με την έλευση του D6 κάναμε κάποιες αλλαγές για να έχουμε καλύτερα οπτικά αποτελέσματα ;)

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΗΖΕ ΤΟ DESTINATOR PN.

 

ΕΛΕΓΕ:

 

ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ , ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΘΡΑΚΗ.......

 

:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΕ DESTINATOR PN......

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κι εγώ και τους δύο νέους χάρτες, αλλά απ΄ ότι πρόλαβα να δω οι μεγάλες αλλαγές δεν είναι στην Αθήνα, αλλά την επαρχία, άρα θα περιμένω κανένα ταξιδάκι για να δω τη διαφορά....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

doulevoun kanonikotata dokimase na kaneis ena reset afou omos prota to exeis diasindesi kai to exeis vali sti lista me tis siskeves BT tou s-200 meta anoixe to dest kai kane sidesi me to resiver

 

όταν κάνω reset (soft), χάνεται η λίστα με τισ συσκευές BT...Δοκίμασα και με ένα 2ο GPS Reciever και τα ίδια πάλι...Για να γίνω πιο συγκεκριμένος δεν το βρίσκει καθόλου...

 

κάτi πρέπει να παίζει με τα ports, giati μερικές φορές ψάχνει απο το Dest pn και εμφανίζει η θύρα είναι απασχολημένη....

 

Επίσης κάτι μου είπαν και ένα προγραμματάκι ότι λύνει το πρόβλημα αυτό, που ουσιαστικά είναι των WM5??????????

 

-------------------------------------------------------

 

Edit: Άκυρη η ερώτηση, δοκίμασα με το γνωστό αρχειάκι WM5GPSFIX.zip και δηλώνοντας εξωτερική θύρα το gps, όλα δουλευουν ρολοι....Ακόμα καλύτερα απο win2003 (Dest. 3) αφού δεν χρειάζεται καθε τρείς και λίγο να το ξαναδηλώνω (gps)..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους,

ο Q3 2006 είναι ελληνικός χάρτης ή αγγλικός?

Τα ονόματα των δρόμων είναι στα αγγλικά ? Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα link με pm ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κατέβασα τον καινουριο χάρτη, όλα καλά. Στα "χρήσιμα" περιέχονται όλες οι πληροφορίες π.χ. όλες οι παραλίες ή κάποιες από τις επιλογές είναι κενές;
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΗΖΕ ΤΟ DESTINATOR PN.

 

ΕΛΕΓΕ:

 

ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ , ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΘΡΑΚΗ.......

 

:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΕ DESTINATOR PN......

 

πολύ πρώτο

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα εχω το mio168 + destinator pn. Εγκατεστησα το αρχικο προγραμμα στην μνημη του mio μεσω του προγραμματος DESTINATOR CONSOLE, και στην SD τον χαρτη GREECE U.

 

Οταν παω να ανοιξω το DESTINATOR PN μεσα απο το Mio ξεκιναει αλλα μου τα βγαζει ολα κινεζικα. Δεν καταλαβαινω τι πρεπει να πατησω και τι οχι.

 

Υπαρχει καποια λυση;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραια.. ευχαριστω πολυ. Το ειχα κανει αυτο πριν καιρο αλλα ξεφορτισε η μπαταρια (αχρησιμοποιητο εδω και 1+ μηνα) και εγινε επαναφορα ολου του συστηματος και πηγε αυτοματα στα Αγγλικα, και δεν το σκεφτηκα οτι μπορει να ειχε αλλαξει αυτο.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την τελευταια εκδοση χαρτη στο PN, αλλα βγαζοντας το mio εξω στο μπαλκονι αργει πανω απο ~10+ λεπτα να βρει 2 δορυφορους. Με την προηγουμενη εκδοση μου φανηκε οτι εβρισκε περισσοτερους και πιο γρηγορα τους δορυφορους.

 

Λετε να παιζει ρολο ο χαρτης;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πόσους δορυφόρους ποιάνεις δεν έχει να κάνει με το software. Δεν έχω το ΜΙΟ και έτσι δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Ίσως κάποιο setting?
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Τωρα ξανα βγηκα για ενα searching και βρηκε 4 δορυφορους σε πολυ λιγα sec (λιγοτερο απο μισο λεπτο). Αρα οντως δεν φταει ο νεος χαρτης.

 

Αυριο θα ταξιδεψω σε αλλη πολη και θα το τεσταρω καλυτερα.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το Destinator PN που δινουν το ΠΛΑΙΣΙΟ και ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ με το 701 πακετο, υποστηρίζεται από την NGI? Εννοώ updates χαρτων και upgrade σε "6" ? Ρωταω γιατι στο ΓΕΡΜΑΝΟ το κουτι του ΜΙΟ απ΄ έξω είχε ένα αυτοκόλλητο που έλεγε MLS Destinator. Μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μας το πεί ? Οι κύριοι της NGI (Zeppelin) ?

Ευχαριστώ πολύ. Με ενδιαφέρει για να προχωρήσω στην αγορά του

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Τωρα ξανα βγηκα για ενα searching και βρηκε 4 δορυφορους σε πολυ λιγα sec (λιγοτερο απο μισο λεπτο). Αρα οντως δεν φταει ο νεος χαρτης.

 

Αυριο θα ταξιδεψω σε αλλη πολη και θα το τεσταρω καλυτερα.

 

Επειδή το είχες αφήσει αχρησιμοποίητο και έγινε επαναφορά του συστήματος, το GPS, την πρώτη φορά που αναζήτησε δορυφόρους, έκανε αυτό που λέμε "factory reset". Μία διαδικασία που μπορεί να διαρκέσει αρκετά λεπτά και κατεβάζει (ας πούμε ...δορυφορικά) στοιχεία που χρειάζονται για τον εντοπισμό (θέσεις, αζιμούθια και ένα κάρο τεχνικές πληροφορίες). Από τώρα και στο εξής, η εύρεση θα γίνεται πολύ γρηγορότερα. Άλλες φορές, σχεδόν αμέσως, άλλες φορές μετά από λίγα δευτερόλεπτα μέχρι 1-2 λεπτά. Εξαρτάται από το πόση ώρα έχει περάσει από τη τελευταία σύνδεση.

 

Μην σου φανεί παράξενο όμως, αν μετά από 2-3 μήνες, ξανακαθυστερήσει για μερικά λεπτά. Άπλά, κάθε 2 περίπου μήνες, πρέπει να ανανεωθούν ξανά τα αρχικά στοιχεία (σαν να κάνει ξανά "factory reset").

 

Όλα αυτά έχουν να κάνουν με διάφορα πρωτόκολλα (Almanac, Ephemeris), αλλά ας μην μπερδευόμαστε μ' αυτά προς το παρόν.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει μεσα στην κατηγορια που εχει π.χ βενζιναδικα, αστυνομικα τμηματα κλπ και καταστηματα ΙΚΕΑ. Αλλα δεν μπορω να το επιλεξω για να ξεκινησει η ΠΛΟΗΓΗΣΗ. Γιατι;

 

Αλλιος πως μπορω π.χ να βαλω στην διευθυνση το καταστημα ΙΚΕΑ Θεσ/νικης (12χλμ Θεσ/νικης Περαιας) και να με οδηγησει εκει; Δεδομενου οτι δεν βρισκομαι Θεσ/νικη και ειμαι σε αλλη πολη γι'αυτο και ρωταω.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει μεσα στην κατηγορια που εχει π.χ βενζιναδικα, αστυνομικα τμηματα κλπ και καταστηματα ΙΚΕΑ. Αλλα δεν μπορω να το επιλεξω για να ξεκινησει η ΠΛΟΗΓΗΣΗ. Γιατι;

 

Αλλιος πως μπορω π.χ να βαλω στην διευθυνση το καταστημα ΙΚΕΑ Θεσ/νικης (12χλμ Θεσ/νικης Περαιας) και να με οδηγησει εκει; Δεδομενου οτι δεν βρισκομαι Θεσ/νικη και ειμαι σε αλλη πολη γι'αυτο και ρωταω.

 

Δεν μπορεις να κανεις απο εκει πλοηγηση εκει διπλα εχει κατι ματια το πατας και σου δειχνει στον χαρτη που εχει το ικεα με ενα σηματακι και ξερεις που βρισκετε και τοτε κανεις πλοηγηση χωρις να ψαχνεις με οδους......

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πεί πως φτιάχνουμε ένα .csv αρχείο για τα αγαπημένα μας?

Εχω διαβάσει απο το manual του Destinator πώς πρέπει να είναι συντεταγμένα τα σχετικά πεδία, αλλά δέν ξέρω με ποιό πρόγραμμα φτιάχνουμε τέτοιου τύπου αρχεία(.csv)? Το φτιάχνω δηλαδή π.χ. πρώτα σε ένα .txt αρχείο, και μετά το κάνω convert μέ ένα άλλο πρόγραμμα σε .csv?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...