Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το SDK του 3 δεν δουλεύει στο PN

το να βάλεις μια διεύθυνση στην Εθνική υποθέτω δουλεύει όπως όλα τα POI... όταν περνάς από το 9ο (και έχει κάποια σημασία το 9ο για σένα) μπορείς απλά να το μαρκάρεις σαν POI

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το SDK του 3 δεν δουλεύει στο PN

το να βάλεις μια διεύθυνση στην Εθνική υποθέτω δουλεύει όπως όλα τα POI... όταν περνάς από το 9ο (και έχει κάποια σημασία το 9ο για σένα) μπορείς απλά να το μαρκάρεις σαν POI

ναι οκ αυτο ειναι μια λυση αλλα πρεπει να το ξερεις. Το θεμα ειναι να σε παει μονο του. Φανταζομαι οτι δεν γινεται

www.betfellas.tk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εσεις που εισαστε αψογα ενημερωμενοι θα ήθελα να μου προτείνεται ένα πολύ κάλο GPS Receiver σε χρήση με το Destinator PN (αυθεντικο) και Qtek 2020i

 

Σε ενα γρηγορο search που εκανα βρηκα αυτά τα 2

 

RoyalTek Bluetooth GPS x-Mini Xtreme RBT-2010

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_89_128&products_id=1557

 

Ambeon BT112A-GPS Bluetooth GPS Receiver

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=920

 

 

Oλες οι προτάσεις σας είναι καλοδεχούμενες.

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερων

 

 

Fortuna slim...

 

Μικρό , μεγάλη αυτονομία, και εμένα μου έχει βρεί μέχρι και 12 δορυφόρους.

το μόνο κακό είναι που δεν έχει εισοδο για εξοτερική κεραία και σειριακή σύνδεση με καλώδιο. Είναι μόνο με bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Fortuna slim...

 

Μικρό , μεγάλη αυτονομία, και εμένα μου έχει βρεί μέχρι και 12 δορυφόρους.

το μόνο κακό είναι που δεν έχει εισοδο για εξοτερική κεραία και σειριακή σύνδεση με καλώδιο. Είναι μόνο με bluetooth

 

Aυο που με ανυσυχη ειναι η μετρια αυτονομια των 8 ωρων σε σχεση με το royaltek :cry:

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις πεζοπορια πανω απο 8 ωρες θα εχεις προβλημα οποιο και να παρεις

 

αν το θελεις για αυτοκινητο μια εξοδος για τροφοδοσια(οχι τον αναπτηρα) θα ηταν το τελειο

μερικα αυτοκινητα εχουν ετοιμη η αναμονη στο πορτ μπαγκαζ

εγω εκει το εχω μονιμα

υπαρχει και το pretec sirf3 το οποιο ειναι πολυ καλο και πολυ μικρο

Link to comment
Share on other sites

μερικα αυτοκινητα εχουν ετοιμη η αναμονη στο πορτ μπαγκαζ

εγω εκει το εχω μονιμα

 

Έχεις το ΒΤ GPS μέσα στο πορτ μπαγκαζ και πιάνει σήμα;;;;; :w00t: :w00t: (Θέλετε να με κάνετε να πάρω καινούργιο!;!;!;! :drool: :heat: )...

Link to comment
Share on other sites

εγω το fortuna το εχω ειτε διπλα στο χειροφρενο, ειτε στην θηκη της πορτας, ειτε στο ντουλαπακι του συνοδηγου και εχει κανονικα σημα... :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

αυτά μόνο με sirf star 3... όχι ότι ΠΡΕΠΕΙ να το κάνουμε επειδή μπορούμε... σε κακό σήμα η κακή θέση θα φανεί, η καλή θα αντέξει

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειπα να το βαλει στο πορτ μπαγκαζ αλλα τροφοδοσια να παρει απο κει και να το βαλει στο πισω τζαμι αλλα ξερω πολλους που το εχουν στο ντουλαπακι η στη κονσολα

εγω εχω τροφοδοσια απο πισω και το εχω στο πισσω τζαμι στην ακρη για να μην γλυστραει με μικρη ταινια διπλης και ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Προς στιγμή τρόμαξα! :O Ακόμη αυτό να διάβαζα και θα είχα παραγγείλει ένα με SIrfStar III άμεσα!... :X

 

Πάντως κι εγώ έχω τροφοδοσία στον χώρο αποσκευών και σκέφτηκα να το βάλω στο πίσω τζάμι αλλά βαριέμαι τη διαδικασία να πρέπει να ανοίγω και να κλείνω την πίσω πόρτα για να το ανάψω και να το σβήσω (άσε που θα ξεχνάω να το ανάψω ή να το σβήσω αν είναι εκεί πίσω...). Τώρα απλώς σκύβω λίγο και το ανοιγο-κλείνω.

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα οτι μπορει να σου διξει το destinator ενα δρομο πιο πανω η πιο κατω απο αυτον που πραγματικα εισαι που αποδιδετε ?

(ακομα και με 6 δορυφορους)

 

Στο GPS Receiver ?

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα οτι μπορει να σου διξει το destinator ενα δρομο πιο πανω η πιο κατω απο αυτον που πραγματικα εισαι που αποδιδετε ?

(ακομα και με 6 δορυφορους)

 

Στο GPS Receiver ?

Στο σπασμένο DEST!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τότε, στην περίπτωση των στενών δρόμων μια μικρή απόκλιση στο σήμα του GPS που έχει ακρίβεια 6μ είναι δυνατόν να σε τοποθετήσει στο μέσο ενός οικοδομικού τετραγώνου. Το πρόγραμμα τείνει να σε τοποθετεί σε δρόμο οπότε αν ο κάτω ή ο πάνω δρόμος είναι πιο κοντά στο στίγμα σου σε τοποθετεί εκεί. Για να το δεις καλύτερα αυτό βάλτου λειτουργία πεζού απότε θα παρατηρήσεις ότι βρίσκεσαι στη μέση του τετραγώνου.
Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη ταξιδευω παραλληλα με την εθνικη κορινθου τριπολης 3 με 5 μετρα διαφορα εχουν παντα με εχει στη σωστη θεση η οποια φαινετε ποιο ωραια σε 3d ημερας η νυχτας και κυριως στο landscape mode
Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη ταξιδευω παραλληλα με την εθνικη κορινθου τριπολης 3 με 5 μετρα διαφορα εχουν παντα με εχει στη σωστη θεση η οποια φαινετε ποιο ωραια σε 3d ημερας η νυχτας και κυριως στο landscape mode

Ρε παιδιά εγώ όσες φορές το έχω τσεκάρει σε ανοικτή περιοχή και με το fortuna αλλά και με το pretek δεν έχω απόκλιση μεγαλύτερη του 0,5m, απεναντίας χάνει το σήμα και δεν βλέπει δορυφόρους τις περισσότερες φορές στην Εθνική οδό στο 90 Km κοντά στην Θήβα, πού είναι τελείως κάμπος!!!

Το έχεει παρατηρήσει κανένας???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση....εσείς θα μου πείτε αν είναι σωστή....Το ακριβές σήμα το χάνει μόνο όταν δουλεύει σε μπαταρία (το PDA εννοώ). Όταν είναι στο ρεύμα (αναπτήρας) δουλεύει περίφημα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?
Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

κουφό... ίσως έχει σχέση με το PDA σου - δηλ. σε μπαταρία να πέφτει ο CPU και τα I/O chip να τα χάνουν λίγο (χάνοντας ή χαλώντας κάποια NMEA strings) με αυτό το αποτέλεσμα

 

αλλά κουφό

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ όσες φορές το έχω τσεκάρει σε ανοικτή περιοχή και με το fortuna αλλά και με το pretek δεν έχω απόκλιση μεγαλύτερη του 0,5m, απεναντίας χάνει το σήμα και δεν βλέπει δορυφόρους τις περισσότερες φορές στην Εθνική οδό στο 90 Km κοντά στην Θήβα, πού είναι τελείως κάμπος!!!

Το έχεει παρατηρήσει κανένας???

 

Το εχω δει και εγω αυτο που αναφερεις. Δεν θυμαμαι που ακριβως συμβαινει (ενοω αριβως την περιοχη) αλλα δυο τρεις φορες που εχω περασει απο εκει νομιζω οτι ειναι περιπου στο ιδιο σημειο που λες.

Επισης αν θυμαμαι καλα μου εχει κανει το ιδιο πραγμα και στον δρομο απο Λειβαδιά προς Θηβα και παλι καπου κοντα στην Θηβα.

Περιεργο ε.....

 

Αν μπορουν και αλλοι χρηστες ας εχουν το ενα ματι τους στο Destinator (το αλλο ματι καλο θα ειναι να το εχετε στον δρομο) σε αυτες τις περιοχες και ας μας πουν αν συμβαινει και σε αυτους κατι αντιστοιχο.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

re pedia mou svisane minima pou estila xtes sto forum :X

ginete afto :( ???

o 8emos anastasiadis eimai ???

 

Αν αναφέρεσαι στο δικό μας φόρουμ,

υπάρχει αιτιολόγιση ακριβώς στο ποστ που έχει σβηστεί.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

paidia sxetika me to upload ton xartwn isos arghsw liges meres giati sinevei kati prosopiko ..sorry kiolas..tha prospathisw na min argisw to upload..thanx gia to endiaferon sas kai tis protaseis sas..sorry kai pali:cry:
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...