Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδι ξερει κανεις με το mitac 168 που εχω κατα 60+% οταν το χρησιμοποιω καθως οδηγω μου βλεπει οτι ειμαι σε καποιο παραλληλο δρομο απο αυτον που ειμαι?μονο οταν τρεχω αρκετα βλεπει εκει που οντως ειμαι.ειναι σπαστικο γιατι οταν βαζω προορισμο ολο μου λεει να στιβω γιατι βλεπει οτι ειμαι καπου παραλληλα..

 

Αν έχεις το "σπασμενο" PN τότε η περίπτωση είναι κλασσική. Είχα και γω τα ίδια προβλήματα, μέχρι που το αγόρασα και μεχρι τώρα όλα ΟΚ.

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Destinator PN: 5.1.172

Χάρτης: 2005.Q4.3732

Έχε καταφέρει κανείς να το κάνει να δουλέψει σε vga αναλύση? Με παλίοτερες εκδόσεις δούλευε το brute force αλλά σε αυτή υπάρχει πρόβλημα με την απεικόνιση των εικονιδίων.. Έχει κάποιος μια λύση να μου προτείνει?

Ευχαριστώ.

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να έχουμε ''ξαπλωτα'' την οθόνη του ΜΙΟ;

Δηλαδή, αντί να είναι κανονικά όπως κρατάμε το PDA, να μπορούμε να βλέπουμε το destinator με την συσκευή στο πλάι, όπως οθόνη τηλεόρασης πχ.

 

Με το firmware update σε windows mobile 2003 SE

 

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=774

 

εκεί θα βρεις και firmware για το GPS και σε ποια περίπτωση πρέπει να το βάλεις (εξαρτάται από την ημερομηνία κατασκευής της συσκευής όπως αυτή αναγράφεται στο πίσω μέρος)

Link to comment
Share on other sites

Με το firmware update σε windows mobile 2003 SE

 

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=774

 

εκεί θα βρεις και firmware για το GPS και σε ποια περίπτωση πρέπει να το βάλεις (εξαρτάται από την ημερομηνία κατασκευής της συσκευής όπως αυτή αναγράφεται στο πίσω μέρος)

Ψιλο-risky μου φαίνεται, το έχει κάνει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πώς γίνεται στο Qtek 9000 σε συνδυασμό με το PN (ή και χωρίς να είναι ενεργό το πρόγραμμα), να είναι συνέχεια σε landscape mode η οθόνη (ακόμη και αν την περιστρέψεις);
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πώς γίνεται στο Qtek 9000 σε συνδυασμό με το PN (ή και χωρίς να είναι ενεργό το πρόγραμμα), να είναι συνέχεια σε landscape mode η οθόνη (ακόμη και αν την περιστρέψεις);

 

Δεν έχει σημασία αν είναι ενεργό το destinstor PN ή αν το ανοίξεις μετά. Αν κουμπώσεις αλλιώς την οθόνη απλά αλλάζει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το "σπασμενο" PN τότε η περίπτωση είναι κλασσική. Είχα και γω τα ίδια προβλήματα, μέχρι που το αγόρασα και μεχρι τώρα όλα ΟΚ.

ναι ε?:confused: αρα μαλλον θα τα δωσω τα 160...

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ενα Mio168 με dest3 την Παρασκευή. Σήμερα έκανα αναβάθμηση σε destPN .Όμορφο. Εχω ένα πρόβλημα όμως .Το PN διαφημίζει οτι έχει χάρτες εκτός των άλλων και Μεσολογγίου. Παρόλο που έχω κάνει και αναβάθμηση των τελευταίων χάρτων (Νομίζω :) v 5.1.172) δεν μου εμφανίζονται οι οδοί.

Σε επικοινωνία με TELEMATIX μου είπαν οτι σε αυτούς υπάρχουν ονόματα οδών Μεσολογγίου. Μπορεί καποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ενα Mio168 με dest3 την Παρασκευή. Σήμερα έκανα αναβάθμηση σε destPN .Όμορφο. Εχω ένα πρόβλημα όμως .Το PN διαφημίζει οτι έχει χάρτες εκτός των άλλων και Μεσολογγίου. Παρόλο που έχω κάνει και αναβάθμηση των τελευταίων χάρτων (Νομίζω :) v 5.1.172) δεν μου εμφανίζονται οι οδοί.

Σε επικοινωνία με TELEMATIX μου είπαν οτι σε αυτούς υπάρχουν ονόματα οδών Μεσολογγίου. Μπορεί καποιος να με βοηθήσει?

 

Ποια έκδοση χαρτών έχεις?

Η τελευταία είναι η 2005.Q4.3732.

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

pia i diafora tis ekdoseis pn 5.1.172 kai 5.1.180???

episis iparxei kapios tropos na ektiponetai mia diadromi?

klo tha itane na to simperilaboune stis epomenes ekdoseis.

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

- Installation of Destinator on Windows Mobile 5 devices is now possible

- The Destinator menu is now displayed correctly on the MDA Pro (Qtek 9000 / Imate JasJar)

- BT-connections (with WM5 and Widcomm BT Stack) are now possible

- The ETA format (estimated time of arrival) is displayed correctly

- The audio instruction “Turn left” has no annoying background noise anymore

- The bug which reset the warning settings of the favourites every time the PDA was

restarted has been fixed

- The “Storage card has been removed. Application will be closed” message seen after switching the PDA on

and off should not appear anymore.

It can take up to 5 seconds for Destinator to be ready again after switching on. This is due to the

fact that the latency time of the device waiting for a reaction from the storage card has been increased.

Please do not tap the screen during this period (this can lead to problems on some devices) it

may take a few moments. We apologise for any inconvenience caused.

 

Επίσης η έκδοση είναι συμβατή και με τις κάμερες:

 

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=730

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα. Το Destinator SP για series 60 πότε αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα; Προς το παρόν έχουμε το PN...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εκτος θεματος και ζηταω συγνωμη, αλλα εχω απελπιστη ψαχνω μαγαζι Αθηνα για να αγορασω (Fujitsu Siemens Pocket LOOX N520, Destinator PN) πακετο, αλλα οχι μεσω internet, μηπως γνωριζει καποιος που να παω???

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Οχι ΝΜΕΑ...το Sirf βοηθάει να έχεις "σήμα" παντού. Εγώ το έχω στο ντουλαπάκι και πιάνει άνετα. Ενα άλλο που είχα από φίλο μόλις το έπαιρνες από το παμπρίζ ...πάπαλα!
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...