Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok but... "what CD???" χρησιμοποιώ την "επίσημη" έκδοση...!!! Αλλού?
http://www.phonebin.com/photos/2D799CAE-7E9D-444B-9E7910DBCAD1A173.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να το βρεις στο CD σου: το φάκελο forlinks και να τον αντιγράψεις στο pda σου στο φάκελο My Device/DestinatorApps/Destinator/Common

 

ή

 

το forlinks.cab στο

 

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=44&languageid=2

 

μαζί με τους χάρτες

tora etsi gia plaka pou akribos to brisko afto de pio apota 3 cd ???

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

na rwtisw kati.

 

diavazw oti gia na valete to destinator kanete egatastasi klp

allazete to ena arxeio me to allo klp.

olokliri diadikasia.

 

 

egw exw vrei to destinator pn, to petas mesa sto pda opou thes

patas klik kai trexei me ti mia.

 

oute instalations oute tpt!

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Zoo είσαι κορυφή το έκανα και συνδέθηκε

ευχαριστώ για άλλη μια φορά:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά οκ το έχετε κάποιοι πειρατικό ...μην το διαφημίζετε κιόλας (και μάλιστα αφελώς σε μέρος που περνάν και άνθρωποι της εταιρίας)

 

δεν ξέρω αν πρέπει να το πω θρασύ, χαζό ή και τα δυο, ή τελικά εγώ είμαι ο λάθος

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του χάρτη GreeceU που έχω είναι η 2005.Q4.3732.

Υπάρχει ποιό πρόσφατη?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο επανεγκατάσταση του PN στο PDA δεν μου καταχωρεί τις πλοηγήσεις στο ιστορικό.Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά οκ το έχετε κάποιοι πειρατικό ...μην το διαφημίζετε κιόλας (και μάλιστα αφελώς σε μέρος που περνάν και άνθρωποι της εταιρίας)

 

δεν ξέρω αν πρέπει να το πω θρασύ, χαζό ή και τα δυο, ή τελικά εγώ είμαι ο λάθος

NLS μόνο λάθος δεν είσαι τα παιδιά της NGI κάνουν καταπληκτική δουλειά βοηθάνε τους πάντες και γίνονται και μάρτυρες κανιβαλισμού της δουλειάς τους.

Έλεος πια.

Link to comment
Share on other sites

NLS μόνο λάθος δεν είσαι τα παιδιά της NGI κάνουν καταπληκτική δουλειά βοηθάνε τους πάντες και γίνονται και μάρτυρες κανιβαλισμού της δουλειάς τους.

Έλεος πια.

 

Πεστα χρυσοστομε αλλα προσεχε μην σε θεωρησουν εγκαθετο ορισμενοι και στην πεσουν οπως εγινε με εμενα.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο επανεγκατάσταση του PN στο PDA δεν μου καταχωρεί τις πλοηγήσεις στο ιστορικό.Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση;Ευχαριστώ.

 

Μήπως έχεις κλειδωμένη την SD σου από το διακοπτάκι γιατί νομίζω οτί το ιστορικό γράφεται σ'αυτήν

Link to comment
Share on other sites

Πεστα χρυσοστομε αλλα προσεχε μην σε θεωρησουν εγκαθετο ορισμενοι και στην πεσουν οπως εγινε με εμενα.. :rolleyes:

Eida ta paidia tis NGI simera stin Karditsa mesa sto katakalokairo na xtypane ta PPC tous gia na kataxorisoun tin poli mou. Profanos exoun kanei ton gyro olis tis elladas. An to na sebese tin douleia kapoion ellinon pou kanoun kati aksiologo se kanei egkatheto e tote as me xaraktirisoun kai etsi! Pantos h NGI den einai M$ na exei ta dollaria se afthonia kai protobouleies san tis NGI eprepe na epikrotounte. Kapoios filos leei "ela more to kanan gia na paroun to xrima apo tis epidotiseis" kai ego roto posoi piran xrimata apo epidotiseis alla prosferan kai ergo??? An mi ti allo h NGI exei kanei douleia pou oute i rimada i geografiki ypiresia stratou den exei kanei edo kai kati 10eteies kai den ksero kai ego me posous dimosious ypallilous pou plironontai adra gia na kathontai.

Link to comment
Share on other sites

Eida ta paidia tis NGI simera stin Karditsa mesa sto katakalokairo na xtypane ta PPC tous gia na kataxorisoun tin poli mou. Profanos exoun kanei ton gyro olis tis elladas. An to na sebese tin douleia kapoion ellinon pou kanoun kati aksiologo se kanei egkatheto e tote as me xaraktirisoun kai etsi! Pantos h NGI den einai M$ na exei ta dollaria se afthonia kai protobouleies san tis NGI eprepe na epikrotounte. Kapoios filos leei "ela more to kanan gia na paroun to xrima apo tis epidotiseis" kai ego roto posoi piran xrimata apo epidotiseis alla prosferan kai ergo??? An mi ti allo h NGI exei kanei douleia pou oute i rimada i geografiki ypiresia stratou den exei kanei edo kai kati 10eteies kai den ksero kai ego me posous dimosious ypallilous pou plironontai adra gia na kathontai.

 

 

+1 kai apo emena

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Destinator PN με ελληνικούς και ευρωπαικούς χάρτες. Εγκατέστησα την console εφαρμογή με τον ελληνικό χάρτη . Ολα καλά κάνω ρυθμίσεις στην ΟΨΗ και ΑΙΣΘΗΣΗ ρυθμίζω τα ελληνικά και οκ .

Εγκαθηστώ πάλι την console για τους ευρωπαϊκούς χάρτες φορτώνω Ανατολική ευρώπη , οδικό δύκτιο ευρώπης και Αλπεις . Ρυθμίσεις στο ΟΨΗ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΣΗ παραμένουν ελληνικά .

 

Οι φωνητικές οδηγίες για το χαμηλό σήμα του GPS στα ΑΓΓΛΙΚΑ ??????????

Δεν μπορώ με τίποτα να γυρίσω σε ελληνικές φωνητικές οδηγίες παρόλο που σαν επιλογή είναι ενεργοποιημένη.

 

Υ.Γ. στο console δεν μου έχει πια επιλογή για ελληνικά ????? (όπως στη αρχική εγκατάσταση ?????

 

Καμμιά ιδέα για το πώς να ενεργοποιήσω ελληνικές φωνητικές οδηγίες ????

 

:worry: :worry: :worry:

peterv
Link to comment
Share on other sites

@katsj

" Eida ta paidia tis NGI simera stin Karditsa mesa sto katakalokairo na xtypane ta PPC tous gia na kataxorisoun tin poli mou. Profanos exoun kanei ton gyro olis tis elladas. An to na sebese tin douleia kapoion ellinon pou kanoun kati aksiologo se kanei egkatheto e tote as me xaraktirisoun kai etsi! Pantos h NGI den einai M$ na exei ta dollaria se afthonia kai protobouleies san tis NGI eprepe na epikrotounte. Kapoios filos leei "ela more to kanan gia na paroun to xrima apo tis epidotiseis" kai ego roto posoi piran xrimata apo epidotiseis alla prosferan kai ergo??? An mi ti allo h NGI exei kanei douleia pou oute i rimada i geografiki ypiresia stratou den exei kanei edo kai kati 10eteies kai den ksero kai ego me posous dimosious ypallilous pou plironontai adra gia na kathontai."

 

Συμπτωματικά μετά από πολύ καιρό λόγο φόρτου επισκέφτηκα το thread αυτό. Θα ήθελα να κάνω μία διευκρίνηση. Όσο παράλογο και αν φαίνεται η NGI δεν έχει συμμετάσχει και δεν έχει πάρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ! (εκτός και αν γίνεται αναφορά στην εξάμηνη πρακτική εξάσκηση φοιτητών τους οποίους μάλιστα κατά κανόνα μετά προσλαμβάνουμε).

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τα μενού και τις φωνητικιές οδηγίες.Μου έχει μόνο επιλογή για Englidh UK.Από πού φορτώνω και ποιά αρχεία για Ελληνικά?

Επίσης είχα ρωτήσει ποιά έκδοση είναι η τελευταία για ελληνικούς χάρτες αλλά δεν πήρα απάντηση.Ξέρει κανείς να μου πεί?Η έκδοση του χάρτη GreeceU που έχω είναι η 2005.Q4.3732.Υπάρχει ποιό πρόσφατη?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τα μενού και τις φωνητικιές οδηγίες.Μου έχει μόνο επιλογή για Englidh UK.Από πού φορτώνω και ποιά αρχεία για Ελληνικά?

Επίσης είχα ρωτήσει ποιά έκδοση είναι η τελευταία για ελληνικούς χάρτες αλλά δεν πήρα απάντηση.Ξέρει κανείς να μου πεί?Η έκδοση του χάρτη GreeceU που έχω είναι η 2005.Q4.3732.Υπάρχει ποιό πρόσφατη?

Το αρχείο με τις ελληνικές ειδοποιήσεις (greek.cab) βρίσκεται στο φάκελο \DestinatorApps\Installer\Console\2577\PPC2003(ή WM5)\lang. To αντιγράφεις στη συσκευή και του κάνεις εγκατάσταση από κει.

Η έκδοση χάρτη που γράφεις είναι η τελευταία, αν και αναμένεται ίσως την επόμενη εβδομάδα να βγεί η επόμενη.

Link to comment
Share on other sites

είχα φτιάξει κάποιες διαδρομές για ένα ταξίδι που ετοιμάζω. ΚΑτόπιν όμως αποφάσισα να φτιάξω άλλες και θέλησα να τις σβήσω αυτές . Ομως κάποιες δεν σβήνουν με αποτέλεσμα να τις βλέπω πάντα μπροστά μου . (Παρατήρησα ότι τα ονόματα των διαδρομών που δεν μου σβήνει έχουν όλα μέσα τους το τελικό s το ελληνικό) . Αν πάω σε αυτές τις διαδρομές (που έχω προσπαθήσει να τις σβήσω άπειρες φορές) και καταχωρήσω μέσα μιά στάση τότε μου τις εμφανίζει διπλές τις διαδρομές. Μάλλον πρόκειτε για κάποιο Bugs σε σχέση με τα ελληνικά ?????

 

Ξέρει κανείς σε ποιο φάκελο καταχωρούνται αυτές οι διαδρομές ώστε να πάω να τις σβήσω κατευθείαν ?

 

Υ.Γ. για τα ελληνικά στις ηχητικές ομιλίες επανήλθαν μόνα τους όταν στις ρυθμίσεις μηνυμάτων απενεργοποίησα το TTS !!! Τώρα τι σημαίνει αυτό ?? μάλλον θα σας γελάσω πάντως ολα δουλευουν ρολόι με ΣΚΛΗΡΟΤΑΤΗ χρήση και απειρες διαδρομές .

peterv
Link to comment
Share on other sites

Συμπτωματικά μετά από πολύ καιρό λόγο φόρτου επισκέφτηκα το thread αυτό. Θα ήθελα να κάνω μία διευκρίνηση. Όσο παράλογο και αν φαίνεται η NGI δεν έχει συμμετάσχει και δεν έχει πάρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ! (εκτός και αν γίνεται αναφορά στην εξάμηνη πρακτική εξάσκηση φοιτητών τους οποίους μάλιστα κατά κανόνα μετά προσλαμβάνουμε).

 

Αν μη τι αλλο Αξιοθαυμαστα και τα 2 :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια εχουμε κανενα νεο απο τους καινουργιους χαρτες;λεγανε απο την ngi για 15 ιουλιου αλλα μας βλεπω μετα τον αυγουστο
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε κανενα νεο απο τους καινουργιους χαρτες;λεγανε απο την ngi για 15 ιουλιου αλλα μας βλεπω μετα τον αυγουστο

 

Το ποτε ακριβως κανεις δεν το ξερει..

 

Δεν ειναι πλεον θεμα NGI αλλά Destinator Technologies απο την οποια και περιμενουν το ΟΚ για να το δωσουν στον ΛΑΟ !! :happy:

 

Αναμενεται καπου στα τελη Ιουλιου αλλα κανεις δεν μπορει να ειναι σιγουρος.. :D

Link to comment
Share on other sites

ωχ-ωχ μαλλον την κατσαμε την βαρκα,παμε για αυγουστο και αν....

 

 

Δεν σε θελω απαισιοδοξο .. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...