Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalhmera paidia exw egatasthsei to destinator pn alla einai sta aglika kai sta fwnhtika kai sto menu tou programatos.se poion fakelo prepei na valw ta ellhnika?ti prepei na kanw?

Απο το μενου Οψη-Αισθηση το γυρνας ελληνικα

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή είμαι λίγο καινούριος στο θέμα του GPS θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα...Το destinator PN από το DESTINATOR 3 τί διαφορά έχουν; Επιπλέον, θα ήθελα να μου πείτε : συμφέρει η αγορά ενός HP 2190 με destinator 3 και gps receiver ( ολοκληρο το σύστημα με λίγα λόγια ) στα 389Ε ( super τιμή δεν είναι; ) ή να προτιμήσω το Mio 168? Κάτι άκουσα για νέο destinator 6, έχουμε καμιά πληροφορία για αυτό;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το destinator pn , εχανε την πραγματικη θεση απο τον χαρτη.

ειδα το post που εκανε παραπανω καποιος για την port.

αν εχετε mobile 2005 πηγαιντε την επιλογη που εχει στα start/settings/system/gps και δοκιμαστε να βαλετε τα εξης.

 

programs/ gps program port NONE

hardware/ gps hardware port ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΒΑΛΤΕ

acces ξεκλικαρετε το manage gps automatically

και πατηστε οκ.

 

εμενα παρα το οτι ξαναβρησκει το gps στην port 8 και οχι στην 3 που του εχω δηλςσει πιο πανω , σταματησε να εχει το προβλημα το να με δειχνει 2 στενα πιο πανω.

 

περιμενω να μου πειτε αν ειδατε διαφορα και εσεις.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει που βρισκω το device id του qtek s100 για το pn. ειναι το ΙΜΕΙ γιατι το εβαλα κ δεν...
Link to comment
Share on other sites

Kai pali kalhspera to gps pou vrhka sto fleamarket exei chipaki fujitsu 32 doryforwn kai to montelo einai to pathpal to kserei kaneis?kalo?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Kai pali kalhspera to gps pou vrhka sto fleamarket exei chipaki fujitsu 32 doryforwn kai to montelo einai to pathpal to kserei kaneis?kalo?

Τι να το κάνεις όταν όλοι οι δορυφόροι είναι 24;:!:

Και πάλι, μόνο μέχρι 12 μπορεί να πιάσει ένας δέκτης (από θεωρητικά 20).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

pedia parakolouthw to forum edw k kero

exw diavasei tis 65 selides twn post

exw to dstntr pn to (spasmeno),agorasa to pda mou yakumo alpha X me allo programma panw to papago7 alla epidi den me kaliptan oi xartes (menw eparhia) evala dokimastika to pn ,diapistwsa oti einai telio apo grafika leitourgies xartes

episis arketes fores parousiastike to provlima pou exei eipwthei me tous dariforous k leo den yparxei kapoio fix sto programma kapoio key generator kati vre aderfe pou na to diorthoni ?

tha mou peis re file ama einai pigene agorase to ama thes na paizei swsta alla den exw autin tis stigmi tin oikonomiki euxairia k episis den kanw k tossa taxidia ,to agorasa to PDA GPS gia tin fasi mou

teleionontas na pw oti einai telio programma k axizei kapoios na to agorasei,k me ta update me tis kameres k ta bloka to kanei poli isxyro ergaleiona einai kala ta paidia pou asxolountai me to thema k mas ta prosferoun aploxera ola auta.

an den eixa tin dynatotita na perasw to spasmeno asfalws tha to agoraza !!!

auta perimenw kapoioes gnwmes apanw sta legomena mou

Y@nnis RuleZZ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα . εχω το destinator σπασμενο και το εγκατεστησα στο dell x51v .

Εχω δυο προβληματακια

1. μπαινει κανονικα στο destinator ( περιβαλλον ) αλλα μου τα εμφανιζει ολα με κατι περιεργα γραμματα , και δεν μου εμφανιζει ελληνικα .... και εγω δεν καταλαβαινω τιποτα ... τι πρεπει να κανω?

 

2. μου λεει πως δεν βρεθηκε GPS στις φωνητικες οδηγιες ... αλλα το CF GPS λειτουργει κανονικα και βρησκει δορυφορους ...

Μηπως φταιει το οτι ειμαι σε περιοχη στα περιχωρα της Θεσσαλονικης και δεν καλυπτουν οι χαρτες τη περιοχη μου?

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας ... θα περιμενω !

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα...

ειπα να μπω και εγω στην τρελα του Gps και για να πω την αληθεια εχω ψιλομπερδευτει ως προς το ποιο μηχανηματακι ειναι καλυτερο οσον αφορα φυσικα τον συσχετισμο τιμης και αποδοσης....

εχω καταληξει στο Mio 168 στα 460 ευρωπουλα

εχει πανω Intel PXA-255 300 MHz και

Μνήμη: 32 MB ROM / 64 MB SDRAM

το δίνουν μαζι με το destinator pn

 

1.αποτι διαβασα και παραπάνω θα χρειαστω τελικά μεγαλύτερη SDRAM ?

2.παίζει ρολο ποσο γρηγορο ειναι το μηχανηματάκι σου οσον αφορα την ακρίβεια της θέσης ? (το mio ειναι οκ η θα μου λέει στρίψε εδω και εγω θα εχω παρκάρει ?) :wacko:

3.θεωρείτε οτι με τα 460 που θα σκάσω θα ειμαι ευχαριστημένος η θα τα κλαίω ? :cry:

4.παίζει πουθενα καλυτερες τιμες ? αυτην την βρήκα στο play247

5.Μπορείσ να βάλεις αργότερα και αλλους χαρτες απο εξωτερικο η δεν θα παιζουν ταυτόχρονα ?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω το PN με τους τελευταιους χαρτες σε "δανεική" εκδοση εδω και 2 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα (Qtek S100+ΕΜΤΑC BT GPS)

Υπαρχει μονο ενα προβλημα στιγματος σε καποιο συγκεκριμενο δρομο (παντα στο ιδιο σημειο) στο κεντρο της πολης οπου μπερδευει με ενα διπλανο στενό αλλα μονο εκει.

Σε γενικες γραμμες, και μετα απο πολλες "πλοηγησεις" δουλευει μια χαρά γι'αυτο και αναφερομαι στο θεμα γιατι μου κανει εντυπωση που διαβαζω κατα καιρους για τοσα πολλα προβληματα...... :wacko:

Παρα το γεγονος αυτό περιμενω να δω τι θα γινει με τις νεες εκδοσεις και τις αναβαθμισεις και θα παρω το οriginal για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.......:O

Qtek : S100 - S110

Glofish : X500 - X800

Motorola : Flare - V60 - V550 - Defy - Atrix

Ericsson : GH197 - 388 - A1018 - T18s - T28

HTC Diamond, OMNIA II, IPhone 4, NOKIA X9, Blackberry 9700, SONY Xperia S

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω βαλει τα favortites για τις καμερες κτλ ολα ενταξει μαζι με τουυς ηχους. αλλα μολις φτασω σε καποια καμερα, ακουγεται ο ελληνικος ηχος για υπενθυμιση αγαπημενου και οχι τα ηχαογραφημενα τως παιδιων

τι μπορει να παιζε?

(ολα εινα στους σωστους φακελους)

www.betfellas.tk
Link to comment
Share on other sites

kapoios filos se allo forum eipe oti gia na akougontai swsta oi ixoi twn speed cams prepi na tous valeis k stous dyo fakelous k sto greek,kai sto all!!

proswpika den exw dokimasei giati den vgika ethniki odo akomi alla logika prepi na doulevei etsi eipan

Y@nnis RuleZZ
Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το να φαίνεται το στίγμα τους σε διπλανό δρόμο :

1) Κλείστε το bluetooth του PDA σας.

2) Κάντε reset στο PDA.

3) Ανοίξτε το GPS σας. Δώστε του χρόνο να βρεί τους δορυφόρους.

4) Ανοίξτε το bluetooth του PDA σας.

5) Από το manager της συσκευής, αναζητήστε το GPS σας.

6) Επιλέξτε SPP σύνδεση.

7) ΣΥΝΔΕΘΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. Αν ζητήσει κωδικό δώστε 0000.

8) Ξεκινείστε το λογισμικό πλοήγησης.

 

Καλές διαδρομές.

Link to comment
Share on other sites

egw exw to Yakumo aplha X gps me keraia pou einai panw sto PDA!

tetoies epiloges gia mena den yparxoun,episis stin arxi mou vriskei entaxei tous doryforous sto dromo merikes fores mou paeo to velaki opou nanai k epanerxetai meta apo ligo ! stin ploigisi episi otan xathei pali to velaki me paei allou gia allou!

i lisi opos lene oloi ine na agorasoume to authentiko!!!!

mallon etsi tha ginei telika 150europoula gia to PN ta axizei pistevw

Y@nnis RuleZZ
Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το να φαίνεται το στίγμα τους σε διπλανό δρόμο :

1) Κλείστε το bluetooth του PDA σας.

2) Κάντε reset στο PDA.

3) Ανοίξτε το GPS σας. Δώστε του χρόνο να βρεί τους δορυφόρους.

4) Ανοίξτε το bluetooth του PDA σας.

5) Από το manager της συσκευής, αναζητήστε το GPS σας.

6) Επιλέξτε SPP σύνδεση.

7) ΣΥΝΔΕΘΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. Αν ζητήσει κωδικό δώστε 0000.

8) Ξεκινείστε το λογισμικό πλοήγησης.

 

Καλές διαδρομές.

 

Τι εννοείς Επιλέξτε SPP σύνδεση?

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είναι η ασφαλής και κρυπτογραφημμένη σύνδεση..

στο reset μάλλον μιλαμε για Soft - reset

έχω και εγώ το PN με τον τελευταίο χάρτη 3732 Unicode με πολύ καλό ποσοστό χαρτογράφησης...

το πρόβλημα με το στίγμα είναι πολύ λίγες φορές..

θα δοκιμάσω αυτό που λές παραπάνω να δω τι παίζει..

ξέρω ότι ακόμα στο .dll δεν έχει βρεθεί λύση στο στίγμα

αλλά σε ξένα φόρουμ λένε ότι το έχουν και με το original ...

αρκετοί λένε ότι το πρόβλημα δεν υπάρχει όταν το bth GPS είανι SIRF STAR

και όχι ΝΜΕΑ...

αν έχει κάποιος ας μας πεί

EINAI TRELOI AYTOI OI GALATES
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είναι η ασφαλής και κρυπτογραφημμένη σύνδεση..

στο reset μάλλον μιλαμε για Soft - reset

έχω και εγώ το PN με τον τελευταίο χάρτη 3732 Unicode με πολύ καλό ποσοστό χαρτογράφησης...

το πρόβλημα με το στίγμα είναι πολύ λίγες φορές..

θα δοκιμάσω αυτό που λές παραπάνω να δω τι παίζει..

ξέρω ότι ακόμα στο .dll δεν έχει βρεθεί λύση στο στίγμα

αλλά σε ξένα φόρουμ λένε ότι το έχουν και με το original ...

αρκετοί λένε ότι το πρόβλημα δεν υπάρχει όταν το bth GPS είανι SIRF STAR

και όχι ΝΜΕΑ...

αν έχει κάποιος ας μας πεί

Εγώ έχω φίλε μου ΒΤ με Sirf Star III (emtac s3-btgps),

αλλά έχω το κλασικό πρόβλημα!

θα δοκιμάσω αυτο που είπε ο harryv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum σας είναι η πρώτη φορά που γραφώ στο forum σας και θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου στο θέμα τον GPS .

Έχω ένα Dell axim 51v ,CF GPS NL-206C και Fortuna slim BT GPS .

Το πρώτο πρόβλημα ήταν ότι δεν μπορούσα να κάνω το destinator να δει το CF GPS μου έβγαζε μυνημα ότι η θύρα είναι απασχολημένη αυτό λιθικε με τον έξις τρόπο στις ρυθμίσεις του gps περναγα τις σωστές αλλά με το gps εκτός μετά κούμπωνα το gps και άμεσος πάταγα ορισμός GPS εάν καθυστερούσα δεν δούλευε . με το Fortuna εάν περναγα baud rate 38400 στις ρυθμίσεις που έλεγε ο κατασκευαστής με έδειχνε πιο μπροστά από’τι ήμουν με αποτέλεσμα σε κάποιες στροφές να δείχνει ότι στριβώ στην επόμενη στροφή και να τα χάνει αυτό λιθικε αλλάζοντας το baud rate από 38400 που λέει ο κατασκευαστής σε 4800 από τότε λειτουργεί άψογα!

Link to comment
Share on other sites

sto destinator pn pos mporeis na katagrapseis ti diadromi pou akolouthis ?

den exo vrei kapia epilogi sto programa.

Kapou sto menu exei mia epilogi pou leei anaparagogi mipos einai auto?

Den mou douleue alla 3afnika simera pou to dokimasa tora auti tin ora pou egrafa to minima apo to spiti doulepse prin elege kati gia na ele3o tin e3oteriki mnimi apothikeusis. elpizo na min to 3anavgalei auto to minima.

Auto fantazomai tha einai gia na grafi tin diadromi pou kaneis san video.

Ego thelo na grafei ti diadromi kai na mou peis sto telos px posa km einai kai na deixnei tin poria pou akolouthisa.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω βαλει τα favortites για τις καμερες κτλ ολα ενταξει μαζι με τουυς ηχους. αλλα μολις φτασω σε καποια καμερα, ακουγεται ο ελληνικος ηχος για υπενθυμιση αγαπημενου και οχι τα ηχαογραφημενα τως παιδιων

τι μπορει να παιζε?

(ολα εινα στους σωστους φακελους)

 

Οι ήχοι δουλέυουν σωστά μόνο στην 5.1.172 έκδοση pn.

 

φιλικά Μάκης

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

roger that grimak

 

Αν θέλεις γράψε Ελληνικά, γιατί με τα Αγγγλικά δεν τα πάω πολυ καλά.

 

φιλικά Μάκης

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι κατοχος του QTEK 200 και προσπαθώ να κάνω το Destinator Pn να δουλεψει με ενα BT GPS. Δυστυχως ενω κανω κανονικα assign την comm στο συστημα (την 7), στο προγραμμα δεν βλεπει την comm (μου βγαζει μονο τις 1,2,3,4,9). Εχει κανεις καμια ιδεα για να δουλεψει? ευχαριστω προκαταβολικα!!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...