Jump to content

Xiaomi Mi 10 Pro 5G


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα είναι όταν κάνετε επαναφορά στις εργοστασιακες να το κάνετε μέσω υπολογιστή και όχι μέσω του κινητού. Δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία μέσω υπολογιστή καθώς πάντα περνούσα twrp και έκανα από εκεί τη δουλειά μου.

 

Και ναι εγώ μιλάω για το Mi 10 Pro που είναι και το νήμα για αυτό. Δεν γνωρίζω για το mi 10. Αλλά για να μην έχουμε εμείς bugs που αναφέρετε που είναι θέμα software κάτι δν γινεται σωστα από τη πλευρά σας. Μπορεί τώρα να έχω την developer έκδοση αλλά είχα για ένα μεγάλο διάστημα και την μαμισια κανονικά χωρίς τίποτα πειραγμένο και όλα μου έτρεχαν τέλεια. Και όχι δεν είμαι χρήστης που δεν θα τα προσέξει ίσα ίσα είμαι μέσα τους υπολογιστές και τα σχετικά. Τι να πω αν αντιμετώπιζετε θέματα πάντως το back up της Google και μετά η επαναφορά στις εργοστασιακες σώζει ζωές! Μακάρι να λυθούν όλα και να έχετε μια καλύτερη έμπειρα. Γιατί γενικά διαβάζω και reviews στο εξωτερικό και long term πχ στο gsmarena και η εμπειρία τους είναι ίδια με τη δικιά μου δηλαδή όλα είναι εξαιρετικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είναι πολύ πιθανό.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστηχως τπτ . Θα το παρω στην intoquest. Εμπλεξα ασχημα με αυτο το κινητο .Ποτε ξανα Xiaomi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι πολύ πιθανό.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γνωριζεις μηπως πως μπορω να γυρισω στην προηγουμενη εκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι για όλους τα xiaomi.

 

 

 

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τπτ . Θα το παρω στην intoquest. Εμπλεξα ασχημα με αυτο το κινητο .Ποτε ξανα Xiaomi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Γνωριζεις μηπως πως μπορω να γυρισω στην προηγουμενη εκδοση ?

Μέσω κινητού,δεν μπορείς.

Δεν είμαι και σίγουρος για το αν χρειάζεται και ξεκλείδωμα bootloader και τα σχετικά...

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι για όλους τα xiaomi.

 

Τι εννοεις δεν ειναι για ολους ? Υπαρχουν καποιο δλδ που γουσταρουν το κινητο να ειναι ολο bug και να μην δουλευει τπτ? Τι εννοεις τρομαξα κανονικη εγκατασταση εκανα φιλε οπως κανω ολα τα χρονια και επανεκκινηση εκανα μετα απο 30 λεπτα που ηταν κολλημένο . Μηπως επρεπε να το αφησω καμια μερα να ξεκουραστει απο την διαδικασια ? Ολος ο κοσμος λεει οτι το λογισμικο ειναι για κλαματα και για αλλη μια φορα επιβεβαιωνεται. Εκτος αν ειμαστε ολοι ασχετοι και τα χαλαμε . Ειπαμε να υποστηριζεται μια εταιρεια αλλα να βλεπουμε και τον ελεφαντα στο δωματιο!!

Edited by MARIOSVRS
Link to comment
Share on other sites

Απορώ που τα διαβάζεις όλα αυτά; εσυ και άλλος ένας έχετε προβλήματα προφανώς από κακή χρήση και είμαι σίγουρος για αυτό.

 

Εγώ γιατί δεν έχω προβλήματα; και άλλοι πολλοί εδώ μέσα;

Εγώ γιατί δεν μπορώ να βρω πουθενά ότι το λογισμικό miui είναι κακογραμμένο;

Αντιθέτως είναι πολύ φιλικό και γρήγορο με πολλά καλούδια και βοηθήματα.

 

Και το πιο σημαντικό... Δεν τα ήξερες από πριν αυτά; δεν το έψαξες; Γιατί το προτίμησες τότε;

 

 

ΥΓ επιμένω ότι δεν άφησες την εγκατάσταση να ολοκληρωθεί.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ βλέπω κάτι σαν διαγωνισμό του ποιός θα αναφέρει περισσότερα bugs. Αντίθετα στο νήμα του απλού mi10 δεν αναφέρεται κανένα πρόβλημα. Πως εξηγείται άραγε αυτό;

Για την ιστορία του δικό μου απλό mi10 με εξαίρεση την αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί υποδειγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ που τα διαβάζεις όλα αυτά; εσυ και άλλος ένας έχετε προβλήματα προφανώς από κακή χρήση και είμαι σίγουρος για αυτό.

 

Εγώ γιατί δεν έχω προβλήματα; και άλλοι πολλοί εδώ μέσα;

Εγώ γιατί δεν μπορώ να βρω πουθενά ότι το λογισμικό miui είναι κακογραμμένο;

Αντιθέτως είναι πολύ φιλικό και γρήγορο με πολλά καλούδια και βοηθήματα.

 

Και το πιο σημαντικό... Δεν τα ήξερες από πριν αυτά; δεν το έψαξες; Γιατί το προτίμησες τότε;

 

 

ΥΓ επιμένω ότι δεν άφησες την εγκατάσταση να ολοκληρωθεί.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1ον περασα το λογισμικο 2 φορες και εκανα 3 φορες επαναφορα ξαναμιλησα και με infoquest και μου ειπαν να το παω στο σερβις .

2ον αν διαβαζοντας το φορουμ το συμπερασμα που εβγαλες ειναι οτι 2 ατομα λενε για προβληματα και ολοι οι αλλοι πλεουν σε πελαγοι ευτυχιας τοτεε παω πασο . Αν πας μερικες σελιδες πισω θα δεις μνμ του τυπου το πουλησα και ξεμπλεξα και αλλα παρομοια .

3ον εδω μεσα ο μονος λογος που μπαινω ειναι γιατι υπαρχουν ατομα που εχουν γνωσεις και κατακαιρους με βοηθανε σε οποια προβληματα αντιμετωπιζω .

δεν εχω καμια διαθεση να υποστηριζω ή να κατηγορω μια εταιρεια . Απο τον τροπο που γραφεις και κατηγορεις ανθρωπους που δεν ξερεις ουτε τι γνωσεις εχουν όυτε πως λειτουργουν το κινητο καταλαβαινω οτι εισαι προκατειλημενος ως προς τα αρνητικα σχολια για τα xiaomi κινητα ! οποτε αν εχεις ψυχολογια οπαδου ειναι λιγο αδιεξοδη αυτη η σηζητηση . Και ο λογος που το πηρα ειναι γιατι δεν υπηρχαν πολλα αρνητικα σχολια τοτε , οχι ομως γιατι ειναι τρομερο κινητο αλλα γιατι κανεις δεν το εχει αγορασει . Γιαυτο βλεπεις 10 ατομα εδω μεσα να γραφουν. Και καθε 15 μερες προστιθεται καποιο σχολιο .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από αυτά που έχω δει και διαβάσει, πιστεύω ότι το κινητό (Pro) είναι από τις καλύτερες συσκευές που κυκλοφορούν ακόμη και σήμερα. Ο βασικός λόγος που δεν το έχω είναι αρχικά η τιμή και κατά δεύτερον ότι δεν είναι dual SIM. Στην οικογένεια ότι Xiaomi έχει περάσει ήταν με μια λέξη εξαιρετικό! Τα θεωρώ best value for money συσκευές, αυτή την στιγμή σου γράφω με το Mi 10 T που έχω περίπου μια βδομάδα στην κατοχή μου. Μάλλον έπεσες σε προβληματική συσκευή...θα σου πρότεινα μια βόλτα από βδομάδα στα κεντρικά (σέρβις) στου Ρέντη.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ βλέπω κάτι σαν διαγωνισμό του ποιός θα αναφέρει περισσότερα bugs. Αντίθετα στο νήμα του απλού mi10 δεν αναφέρεται κανένα πρόβλημα. Πως εξηγείται άραγε αυτό;

Για την ιστορία του δικό μου απλό mi10 με εξαίρεση την αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί υποδειγματικά.

 

Εσυ πως το εξηγεις ? Μαλλον μας πληρωνουν αντιπαλες εταιρεια για να το βλαψουμε . Βρε παιδια να σοβαρευτουμε λιγο και να μην ειμαστε οπαδοι . Δεν ειναι ποδοσφαιρικες ομαδες οι εταιρειες κινητων . Πολλοι μπαινουν εδω μεσα και βγαζουν συμπερασματα σε ποια συσκευη θα διαθεσουν τα χρηματα τους , αν μπορουμε αναφεροντας τα προβληματα να προστατεψουμε καποιον γιατι ειναι κακο ? Σιγουρα θα υπαρχουν και χρηστες που δεν αντιμετωπιζουν καποιο προβλημα και καλως το αναφερουν αλλα μην φτανουμε στο σημειο να κατηγορουμε αλλους οτι δεν ξερουν να χειρίζονται τα κινητα τους για να απαξιωσουμε τα προβληματα που αναφερουν.

Αυτα με αγαπη παντα !!!

Link to comment
Share on other sites

Εσυ πως το εξηγεις ? Μαλλον μας πληρωνουν αντιπαλες εταιρεια για να το βλαψουμε . Βρε παιδια να σοβαρευτουμε λιγο και να μην ειμαστε οπαδοι . Δεν ειναι ποδοσφαιρικες ομαδες οι εταιρειες κινητων . Πολλοι μπαινουν εδω μεσα και βγαζουν συμπερασματα σε ποια συσκευη θα διαθεσουν τα χρηματα τους , αν μπορουμε αναφεροντας τα προβληματα να προστατεψουμε καποιον γιατι ειναι κακο ? Σιγουρα θα υπαρχουν και χρηστες που δεν αντιμετωπιζουν καποιο προβλημα και καλως το αναφερουν αλλα μην φτανουμε στο σημειο να κατηγορουμε αλλους οτι δεν ξερουν να χειρίζονται τα κινητα τους για να απαξιωσουμε τα προβληματα που αναφερουν.

 

Αυτα με αγαπη παντα !!!

Άστα φίλε. Φαίνεται ότι εμείς οι δυο σε όλο τον κόσμο έχουμε προβληματικές συσκευές. Όλοι οι υπόλοιποι έχουν εξαιρετικές εμπειρίες.

Εντάξει εγώ βέβαια δεν έχω φτάσει στο δικό σου σημείο αλλά και το δικό μου έχει θέματα.

Και τα ανέφερα πριν αλλά μου είπαν ότι δεν ξέρω να το δουλεύω. Μπορεί να είναι και έτσι γιατί τόσα χρόνια που ήμουν σε άλλη εταιρεία εκεί δεν είχα προβλήματα γιατί μάλλον ήξερα να τα δουλεύω.

 

Προσωπικά δεν ασχολούμαι πλέον, ξέρω τι κάνει και τι δεν μπορεί να κάνει (παρόλο που λέει ότι το κάνει) και τελείωσε. Περιμένω να τελειώσω με τις δόσεις και θα το σπρώξω όσο φύγει. Δυστυχώς την πάτησα με την συγκεκριμένη συσκευή και το έχω αποδεχτεί.

 

Και ποτέ ξανά, ούτε από μπροστά από τα σταντ τους δεν θα περνάω.

 

Απλά εκνευρίζομαι όταν βλέπω ότι με συσκευή των 80 ευρώ κάνω πράγματα που με συσκευή των 800 δεν κάνω. Στα μέτρα της βέβαια, μην τρελαθουμε.

 

Και ναι, κι εγώ Μι10 απλό έχω και μια χαρά έχει τις λοξες του και τις έχω γράψει και στο νήμα του.

 

PS:

Τα bug αυτά δεν τα έγραψα τώρα ξαφνικά. Αν γυρίσετε προς τα πίσω θα δείτε ότι τα έχω αναφέρει σταδιακά, καιρό πριν. Όταν τα ανακάλυπτα δηλαδή και ρωτούσα μπας και κάποιος ήξερε τίποτα. Ο φίλος παραπάνω είπε να τα γράψουμε συνολικά ο καθένας μας μπας και βρεθεί κάποια απάντηση σε κάποιο.

Θεωρώ ότι εννοούσε κανονική απάντηση, όχι του στιλ "δεν ξέρετε να το δουλεύετε".

 

Τες πα, εγώ όπως έγραψα δεν ασχολούμαι πλέον. Περιμένω να κλείσω χρόνο. Την καλησπέρα μου σε όλους.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

PS2: Μόλις θυμήθηκα ότι και ο φιλος cosvou είχε προβλήματα και το έδωσε όπως λέει και ησύχασε. Τα λέει λίγο παραπάνω. Οπότε 3 ήμασταν με προβλήματα όχι 2. Είναι μια παρηγοριά και αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνήσω με τα παιδιά από πάνω .

Προβλήματα υπάρχουν,λίγα,πολλά δεν έχει σημασία...το Σίγουρο είναι πως,δεν φταίνε οι χρήστες,αλλά η μαμά εταιρία,που βγάζει τις συσκευές με πολλές διαφορετικές rom σε όλες τις αγορές.

Αυτά ισχύουν από παλιά,μη κάνετε πως τα ακούτε πρώτη φορά,ειδικά όσοι έχετε ξαναπάρει στο παρελθόν συσκευή Xiomi.

Να τα λέμε και αυτά.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνήσω με τα παιδιά από πάνω .

Προβλήματα υπάρχουν,λίγα,πολλά δεν έχει σημασία...το Σίγουρο είναι πως,δεν φταίνε οι χρήστες,αλλά η μαμά εταιρία,που βγάζει τις συσκευές με πολλές διαφορετικές rom σε όλες τις αγορές.

Αυτά ισχύουν από παλιά,μη κάνετε πως τα ακούτε πρώτη φορά,ειδικά όσοι έχετε ξαναπάρει στο παρελθόν συσκευή Xiomi.

Να τα λέμε και αυτά.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο τι καταλαβα υπαρχει τεραστια διαφορα απο ρομ σε ρομ γιαυτο υπαρχουν τοσο αντιθετες αποψεις. Παντως οσον αφορα τον proximity sensor πηγα σε καταστηματα και τον δοκιμασα σε 3 διαφορετικα mi10 pro και ολα ειχαν το ιδιο προβλημα με το δικο μου . Σευχαριστω φιλε πάντως για την βοηθεια πριν παρολο που δεν διορθώθηκε το προβλημα . Μιλησα με infoquest παλι και μονο με κουριερ μπορω να τους το στειλω και θα αργησει να φτασει στα χερια τους γιατι γινεται χαμος με τις μεταφορικες οποτε δυστυχώς θα παραμεινω ετσι προς το παρων.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε μπορώ να καταλαβω τι μπορεί να πήγε τόσο στραβά.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ,είναι ότι σε εμένα,έλεγε ότι μπορεί να πάρει πολύ ώρα για να γίνει εγκατάσταση .

Μήπως σου έτυχε εσένα και προσπάθησες εσύ να το ανοίξεις εκείνη την ώρα.

Δεν ρίχνω σε εσένα φταίξιμο,προς θεού,απλά δε μου έρχεται κάτι άλλο .

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε μπορώ να καταλαβω τι μπορεί να πήγε τόσο στραβά.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ,είναι ότι σε εμένα,έλεγε ότι μπορεί να πάρει πολύ ώρα για να γίνει εγκατάσταση .

Μήπως σου έτυχε εσένα και προσπάθησες εσύ να το ανοίξεις εκείνη την ώρα.

Δεν ρίχνω σε εσένα φταίξιμο,προς θεού,απλά δε μου έρχεται κάτι άλλο .

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι γνωριζω πως γινεται η διαδικασια αναβαθμισης μολις τελειωσε μου εβγαλε την οθονη να βαλω το μοτιβο κλειδωματος . Μολις εβαλα το μοτιβο εκλεισε και η οθονη και μου εδειχνε την ΑOD και οτι και να παταγα εμενε κολημενο εκει . εκανα hard reset απο reboot και μολις εκανα σεταρισμα απο την αρχη δεν δουλευει η πλοηγηση . Ξαναπερασα παλι την αναβαθμιση οπως μου ειπες αλλα τπτ . 2 φορες κιολας . Πραγματικα το μετανιωσα πολυ που πουλησα το p30 pro που ειχα.

Eχει παρα πολλα χρονια να μπλεξω ετσι με κινητο καθε μερα και κατι καινουργιο . Ειναι κριμα παντως γιατι με το hardware που εχει θα επρεπε να πεταει .

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.

Είσαι η απόδειξη τελικά,ότι μια ενημέρωση μπορεί να πάει απίστευτα στραβά ..

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αναφορικά με το WiFi tethering και τη φωτεινότητα προσωπικά δεν αντιμετωπίζω τα προβλήματα που ανέφερες παραπάνω φίλε μου. Για τα υπόλοιπα που λες δεν έχω άποψη. Να φταίει συγκεκριμένα η συσκευή σου; Ωστόσο κάτι που προέκυψε με το που έκανα αναβάθμιση σε android 11 και μου έχει σπάσει τα νεύρα είναι ότι σταμάτησε να λειτουργεί το gesture swipe up του nova launcher που σε επιστρέφει στην αρχική οθόνη κι έχω γυρίσει στα κουμπιά και έχω ξενερώσει τη ζωή μου.

 

Σχεδόν άχρηστο wifi tethering. Και λέω σχεδόν γιατί στους 5γιγα ψιλό δουλεύει. Στους 2.4 γιγα είναι για τα πανηγύρια.

Πολύ μικρό range και το QoS είναι ...... Μάλλον δεν είναι γιατί απλά δεν υπάρχει.

Μέχρι σήμερα δεν έχει αλλάξει τίποτα, σταθερή αξία!

 

Αυτόματη φωτεινότητα με ταμπεραμέντο δικό της! Κάνει ότι γουστάρει και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν. Ρε δεν πάει να λες εσύ ότι μέχρι εδώ θέλω να κατεβαίνεις! Θα δουλέψει 1-2 φορές και μετά τεζα σκοτάδι! Αφού ούτε σε απόλυτο σκοτάδι γύρω σου δεν μπορείς καλά καλά να δεις τι έχει στην οθόνη.

Σταθερή αξία και αυτό!

 

Δεν θέλει με τίποτα να δει ένα NAS που έχω στο home lan! Ρε με τίποτα! SMB λέει ότι υποστηρίζει, αλλά μάλλον θα εννοούν τον SMB connector και όχι το SMB protocol. Έκανα την δουλειά μου με εξωτερική εφαρμογή από το store, η οποία βέβαια δουλεύει άψογα.

Και αυτό σταθερή αξία!

 

Το bluetooth του δεν γουστάρει με τίποτα το αυτοκίνητό μου! Μου το έχει ξεκαθαρίσει από την πρώτη τους επαφή και σταθερά μέχρι και σήμερα του κρατάει μούτρα! Ρε δεν σε πάω με τίποτα, του το έχει πει και τελεία και παύλα!

Χρειάζεται να πω αν το συνεχίζει?

 

Εντάξει, ένα bug να του το αναγνωρίσω ότι φτιάχτηκε. Το vowifi! Δούλευε όταν γουσταρε. Και συνήθως δεν γουσταρε. Τώρα όμως που το σκέφτομαι, στο ενδιάμεσο άλλαξα το ρούτερ στο σπίτι , όταν έκανα 100αρα την γραμμή. Μπορεί απλά με αυτόν τον ρούτερ να τα βρικανε , ενώ με τον προηγούμενο ήταν στα μαχαίρια.

 

Και ένα τελευταίο που θυμάμαι τώρα, όχι ότι είναι και το τελευταίο bug που έχει, μην τρελαθουμε δηλαδή. Το AOD.

Βέβαια τελικώς φαίνεται ότι δεν είναι bug αλλά απλά ηλιθιότητα. Στην αρχή νόμιζα ότι κανονικά έσβηνε πλήρως όταν δεν είχε κάποιο συμβάν να δείξει αλλά λόγω του ότι είχε κάποιο bug (αν είναι δυνατόν δηλαδή) έσβηνε όταν γουσταρε. Τελικως φάνηκε ότι δεν είναι bug αλλά απλώς Κινεζική ηλιθιότητα, αφού ναι μεν το κάνει αυτό (να σβήνει δηλαδή) αλλά μόνον αν είναι τέρμα σκοτάδι στον χώρο. Αλλιώς όχι μόνον δεν σβήνει αλλά ακολουθεί και την φωτεινότητα του χώρου, με αποτέλεσμα αν είσαι και κάποιον χώρο με έντονο φωτισμό να το πάει στο τέρμα και βέβαια να σκίζει την μπαταρία! Θα ήθελα να ήξερα ποιος φοβερός Κινέζικος εγκέφαλος το σκέφτηκε αυτό.

Και βέβαια σιγά μην το φέρουν και αυτό στα επίπεδα της λογικής! Τίποτα, εκεί! Συνεχίζεται η ίδια εξαιρετικη ιδέα!

 

Θα θυμηθώ και άλλα και θα τα γράψω.

Edited by tomtom44
Link to comment
Share on other sites

αναφορικά με το WiFi tethering και τη φωτεινότητα προσωπικά δεν αντιμετωπίζω τα προβλήματα που ανέφερες παραπάνω φίλε μου. Για τα υπόλοιπα που λες δεν έχω άποψη. Να φταίει συγκεκριμένα η συσκευή σου; Ωστόσο κάτι που προέκυψε με το που έκανα αναβάθμιση σε android 11 και μου έχει σπάσει τα νεύρα είναι ότι σταμάτησε να λειτουργεί το gesture swipe up του nova launcher που σε επιστρέφει στην αρχική οθόνη κι έχω γυρίσει στα κουμπιά και έχω ξενερώσει τη ζωή μου.

 

Δοκιμασε να βαλεις τον μαμα launcher και να κανεις reboot και λογικα θα σου δουλεψει. Απλα φανταζομαι θα σε εχει βολεψει ο nova και δεν θα θες να τον αλλαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Με τον μαμά δεν έχει πρόβλημα παίζει αλλά αυτό που λες έχω συνηθίσει τον nova.

 

Επίσης νομίζω ότι μόλις εντόπισα το πρόβλημα που είχα αναφέρει νωρίτερα στο νήμα ότι δηλαδή μου έριχνε τις κλήσεις στο άσχετο. Μόλις απενεργοποίησα το WiFi calling σταμάτησα να έχω αυτό το θέμα. Οπότε ίσως να φταίει η συσκευή μου. Ότι να ναι

 

Δοκιμασε να βαλεις τον μαμα launcher και να κανεις reboot και λογικα θα σου δουλεψει. Απλα φανταζομαι θα σε εχει βολεψει ο nova και δεν θα θες να τον
Edited by tomtom44
Link to comment
Share on other sites

Με τον μαμά δεν έχει πρόβλημα παίζει αλλά αυτό που λες έχω συνηθίσει τον nova.

 

Επίσης νομίζω ότι μόλις εντόπισα το πρόβλημα που είχα αναφέρει νωρίτερα στο νήμα ότι δηλαδή μου έριχνε τις κλήσεις στο άσχετο. Μόλις απενεργοποίησα το WiFi calling σταμάτησα να έχω αυτό το θέμα. Οπότε ίσως να φταίει η συσκευή μου. Ότι να ναι

 

Δοκιμασε να βαλεις τον μαμα launcher και να κανεις reboot και λογικα θα σου δουλεψει. Απλα φανταζομαι θα σε εχει βολεψει ο nova και δεν θα θες να τον

 

Και εγω nova εχω εδω και πολλα χρονια δυστηχως ομως για να δουλεψει το κινητο γυρισα στο μαμα launcher. Θα το βαλω για πούλημα πολυ υπομονη εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ρίχνει τις κλήσεις με WiFi calling πήγαινε στις ρυθμίσεις και άλλαξε το προτιμωμενο δυκτιο σε wifi η κάπως έτσι.

 

Πριν το πετάξεις ψαξου λίγο...

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον nova και μερικές αλλες εφαρμογές,είναι πως δεν τα έχουν ετοιμάσει για android 11 ακόμα .

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ρίχνει τις κλήσεις με WiFi calling πήγαινε στις ρυθμίσεις και άλλαξε το προτιμωμενο δυκτιο σε wifi η κάπως έτσι.

 

Πριν το πετάξεις ψαξου λίγο...

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το γύρισα φίλε μου. Συγκεκριμένα η ρύθμιση λέγεται prefer volte για τυχόν άλλα παιδιά που έχουν παρόμοιο θέμα. Για nova αναμένουμε update μήπως το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...