Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι θεός. Αυτό ήταν. Μόλις έκανα εκκαθάριση δεδομένων και προσωρινής μνήμης και στα τρία προγράμματα συνδέθηκε αμέσως!!! Να'σαι καλά.

 

Λοιπόν μιας και τελείωσα με τις εφαρμογές να πω και εγώ την γνώμη μου για αυτό το εξαιρετικό τηλέφωνο. Από πλευράς hardware νομίζω ότι δεν έχουν να υποθούν πολλά. Το τηλέφωνο είναι κορυφαίο. Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι όλες οι ναυαρχίδες έχουν γίνει τεράστιες με μέγεθος πάνω από 160mm. Εγώ δεν ήθελα τόσο μεγάλο κινητό και αυτό ήταν οριακά οπότε μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος. Μόνο το βάρος της συσκευής είναι λίγο μεγαλύτερο από ότι περίμενα και με κουράζει λιγάκι όταν το κρατάω πολύ ώρα. Προέρχομαι από Galaxy S7 οπότε η διαφορά ήταν λίγο εμφανής.

 

Τώρα όσον αφορά το καυτό θέμα των εφαρμογών που σίγουρα ενδιαφέρει πολλούς. Χρησιμοποιώ συνολικά καμιά 35αριά εφαρμογές οπότε είχα έναν ενδοιασμό να δώσω τόσα λεφτά και να μην έχω αυτά που θέλω. Λοιπόν αυτό που έκανα είναι κατέβασα ότι βρήκα από το επίσημο Huawei App Galley και για τα υπόλοιπα χρησιμοποίησα τα δύο ανεξάρτητα stores. Το APKpure και το Aptoide. Τώρα μερικές εφαρμογές που υπάρχουν σε αυτά τα δύο μπορεί να κάνουν εγκατάσταση κανονικά αλλά για να τρέξουν χρειάζονται Google Services οπότε σε αυτή την περίπτωση χρησιμοποίησα τις web based εφαρμογές που έχουν και έφτιαξα συντομεύσεις στην κύρια οθόνη.

 

Τελειώνοντας μπορώ να πω ότι με όλα τα παραπάνω μόνο 2 εφαρμογές μου έμειναν που δυστηχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα καθώς δεν λειτουργούν ούτε έχουν web based εφαρμογή. Αυτά είναι το Google HOME και το Insite Gold για απομακρισμένο χειρισμό συναγερμών της Paradox. Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν καλά.

 

Και μία υποσημείωση. Επειδή πολλές εφαρμογές που κατέβασα από τα δύο εναλλακτικά stores δεν υποστηρίζονται στο συγκεκριμένο κινητό κάποια από αυτά έχουν ψιλοbugs ή μπορεί να βγάλουν σφάλμα ότι το τηλέφωνο δεν υποστηρίζει τα Google Services αλλά ακόμα και έτσι δείχνουν να δουλεύουν καλά. Δεν μπορώ να πω ότι έχω δοκιμάσει όλες τις λειτουργίες από όλες τις εφαρμογές αλλά όσο μπόρεσα να τις κοιτάξω δουλεύουν πολύ καλά.

 

Οπότε σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Ναι σίγουρα δεν έχω την ευκολία που είχα με το Galaxy S7 που υπήρχαν όλες οι εφαρμογές και κατέβαζε μόνη της όλες τις ανανεώσεις αλλά για τέτοια συσκευή πραγματικά αξίζει.

 

Και μία τελευταία ερώτηση για όποιον ξέρει. Τα APK pure και Aptoide δεν κάνουν αυτόματη αναβάθμιση. Πρέπει να πάω εγώ να την κάνω χειροκίνητα?

 

Ναι, σε APKPURE/APTOIDE πρεπει να μπαινεις χειροκινητα για να βλεπεις τυχον ενημερωσεις εφαρμογων και παιχνιδιων

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα γιατί δεν είδα κάπου να έχει για αυτόματη αναβάθμιση. Μεγάλο μανίκι και αυτό αλλά δυστηχώς δεν υπάρχει άλλη επιλογή. Μπορώ να το παραβλέψω γιατί κυριολεκτικά το κινητό είναι φανταστικό.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι αρχίζει να με απογοητεύει κάπως η μπαταρία οριακά να μου βγάλει την μέρα και αν δεν ξέρω αν στρώση στην πορεία.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε APKPURE/APTOIDE πρεπει να μπαινεις χειροκινητα για να βλεπεις τυχον ενημερωσεις εφαρμογων και παιχνιδιων

 

Σε apkpure σου βγαζει ειδοποιηση οταν εχει update καποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Σε apkpure σου βγαζει ειδοποιηση οταν εχει update καποια εφαρμογή.

 

Καλησπέρα. Ναι και στο aptoide το ίδιο. Μόλις ήρθε και η ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου 283ΜΒ (10.1.0.154)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειδοποιήσεις βγάζουν. Αυτόματη αναβάθμιση δεν κάνει.

 

Επίσης πέρασα το Blumail και αυτό που είδα είναι ότι ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα δεν έρχονται αμέσως. Έχω μαζί με το Huawei δίπλα δίπλα και το Samsung Galaxy S7 με το Samsung Mail ενεργοποιημένο και ενώ κάποιες φορές νέα μηνύματα έρχονται μαζί κάποιες άλλες φορές πάλι ενώ έρχονται στο Samsung αμέσως στο P40 pro αργούν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την μπαταρία, ήμουν ευχαριστημένος και ρυθμισμένο σε πλήρη ανάλυση και σε 90Hz. Δοκιμάστε (έτσι για δοκιμή) να το βάλετε σε 720p/60Hz ειδικά κατά τη διάρκεια της ημέρας που δεν το σκαλιζετε πολύ. Δηλ δεν παίζετε παιχνίδια, δεν βλέπετε ταινίες βιντεάκια κλπ. Προσωπικά πάντα, δεν βλέπω διαφορά στο οπτικό κομμάτι, αλλά βλέπω τεράστια διαφορά στο ενεργειακό.

Στα λοιπά το κινητό είναι πραγματικά σε όλα του ο ορισμός του premium smartphone.

Αν δεν βρεθεί σε πραγματικά δύσκολη η Huawei με την τροφοδοσία σε cpu και συνεχίζει να παράγει απρόσκοπτα κινητά, ειδικά μετά δυστυχώς το "θάνατο” της HTC, δεν ξέρω πως το επόμενό μου κινητό δεν θα είναι πάλι ένα P, ή mate 60.....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι αρχίζει να με απογοητεύει κάπως η μπαταρία οριακά να μου βγάλει την μέρα και αν δεν ξέρω αν στρώση στην πορεία.

 

εχει πολυ καλη μπαταρια.κατι σου τρεχει απο πισω!για δες το λιγο!!!εχεις περασμενα google service?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω Google services. Messenger και δεδομένα έχω ανοικτά. Παιχνίδια δεν παίζω. Ίσως είναι ακόμη η αρχή και προσπαθεί να μάθει πως το χειρίζομαι.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

δν δουλευει αυτην η μεθοδος.ειπαμε....απο την 136 και πανω το lz play δν υποστηριζεται.μονο με dowhgrade στην 131 περνας τα service και μετα ota update
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά 2η φορά το ξανά αγόρασα.. Μετά από 3 μήνες περίπου απουσία. Αυτή τη φορά δεν ασχολήθηκα καν για Google services απλα γιατί δεν μου λείπει κάτι.. Μια χαρά είναι το κινητο και χωρίς αυτά.. Επίσης παίζει να είναι και το μόνο κινητό Android που υποστηρίζει το fortnite... Super. Γλύτωσα την γκρίνια του γιου...

 

Όσοι δουλεύετε το calendar της Google βάλτε το Outlook και συγχρονίστε το με το Gmail σας..

Δουλεύει άψογα και έχει δυνατότητα να προσθέσεις widget..

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sbxgr
P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

Περιμένω αύριο το εργαλείο και έχω την εξής απορία.

Αν περάσω τα gms θα έχω κανονικά το playstore διαθέσιμο, ή απλά θα μπορώ να χρησιμοποιώ τις εφαρμογές που χρειάζονται gms κατεβάζοντας τες από διάφορες πηγές?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

Περιμένω αύριο το εργαλείο και έχω την εξής απορία.

Αν περάσω τα gms θα έχω κανονικά το playstore διαθέσιμο, ή απλά θα μπορώ να χρησιμοποιώ τις εφαρμογές που χρειάζονται gms κατεβάζοντας τες από διάφορες πηγές?

Θα έχεις κανονικά playstore.. Όμως έχει μια διαδικασία μέχρι να το καταφέρεις..

Άποψη μου άστο όπως είναι διάβασε το νήμα να δεις για τρόπους όπως YouTube calendar χάρτες επαφές δες αν σου λείπει κάτι από αυτά και αν δεν σου λείπει τοτε μέσω άλλων store θα έχεις τα πάντα όλα.. Ότι εφαρμογή και games θες.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

Περιμένω αύριο το εργαλείο και έχω την εξής απορία.

Αν περάσω τα gms θα έχω κανονικά το playstore διαθέσιμο, ή απλά θα μπορώ να χρησιμοποιώ τις εφαρμογές που χρειάζονται gms κατεβάζοντας τες από διάφορες πηγές?

Τσέκαρε ποιες εφαρμογές βρίσκεις από το store της Huawei,και τις υπόλοιπες τις κατεβάζεις από third party store πχ apkpure, κάποιες εφαρμογές απλά δεν θα μπορείς να κάνεις login π.χ Google maps, κάποιες δεν παίζουν καν πχ YouTube, εγώ πχ YouTube το χρησιμοποιώ από τον browser το ίδιο και Google photos, θέλω να σου πω ότι το ψάχνεις λίγο και αποφασίζεις εσύ αν σε ενοχλεί ή όχι η απουσία gms, προσωπικά δεύτερη φορά το πήρα δεν ασχολήθηκα ούτε τώρα με gms.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για youtube βάλτε το vanced παιδιά. Είναι φοβερή λύση. Σαν να έχεις το κανονικό youtube με πρόσθετες δυνατότητες και χωρίς διαφημίσεις πουθενά. Στο μέλλον και κινητό με Google mobile services να πάρω, παλι θα το βάλω.
Link to comment
Share on other sites

Για youtube βάλτε το vanced παιδιά. Είναι φοβερή λύση. Σαν να έχεις το κανονικό youtube με πρόσθετες δυνατότητες και χωρίς διαφημίσεις πουθενά. Στο μέλλον και κινητό με Google mobile services να πάρω, παλι θα το βάλω.
Αυτό το micro g τι είναι ;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το micro g τι είναι ;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τροποπηημενα gservices για συγκεκριμένες ανάγκες (vanced youtube app και cracked YouTube music app)
Link to comment
Share on other sites

Τροποπηημενα gservices για συγκεκριμένες ανάγκες (vanced youtube app και cracked YouTube music app)

 

Ουσιαστικά είναι απαραίτητη εφαρμογή μόνο εάν θέλεις να κάνεις στο YouTube vanced login με το g account σου, αλλιώς δεν χρειάζεται να το εγκαταστήσεις, δουλεύει και χωρις αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε συμβουλή σας είναι να το τρέξω ως έχει, άρα να μην κάνω backup από phone clone και να εγκαταστήσω απτην αρχή σιγά σιγά ότι χρειάζομαι και βλέποντας και κάνοντας.

Ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Τροποπηημενα gservices για συγκεκριμένες ανάγκες (vanced youtube app και cracked YouTube music app)
Το εγκατέστησα μπόμπα είναι.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Με ενδιαφέρει το κινητό για την φωτογραφία του κυρίως αλλά επειδή χρειάζομαι το gmail account μου έχω μια απορία Αν βάλω το gmail account μου στο mail app της huawei, θα έρχονται κανονικά τα emails?
>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Με ενδιαφέρει το κινητό για την φωτογραφία του κυρίως αλλά επειδή χρειάζομαι το gmail account μου έχω μια απορία Αν βάλω το gmail account μου στο mail app της huawei, θα έρχονται κανονικά τα emails?
Ναι, εμένα έρχονται κανονικά στο app της Huawei για mail.

 

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Μια εφαρμογή με σήμα ενα πτηνό που πετάει και κάτι κινέζικα που μου την έχει κυριολεκτικά φορτώσει το apkpure δύο φορές και μετά την αφαιρώ εγώ τι φάση; Σας την έχει βάλει σε κανέναν όσοι το δουλεύετε (το apkpure);

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εμένα έρχονται κανονικά στο app της Huawei για mail.

 

Βγαίνει ειδοποίηση κανονικά μόλις σου σταλθεί εμαιλ ή πρέπει να μπεις χειροκίνητα στην εφαρμογή να τσεκάρεις?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εμένα έρχονται κανονικά στο app της Huawei για mail.

 

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Μια εφαρμογή με σήμα ενα πτηνό που πετάει και κάτι κινέζικα που μου την έχει κυριολεκτικά φορτώσει το apkpure δύο φορές και μετά την αφαιρώ εγώ τι φάση; Σας την έχει βάλει σε κανέναν όσοι το δουλεύετε (το apkpure);

 

Περνα την εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ubqsoft.sec01&hl=en_US

και δες την ονομασια apk.

Μετα ψαξε στο internet να δεις τι ακριβως ειναι.

 

 

Καλησπέρα παιδία. Με ενδιαφέρει το κινητό για την φωτογραφία του κυρίως αλλά επειδή χρειάζομαι το gmail account μου έχω μια απορία Αν βάλω το gmail account μου στο mail app της huawei, θα έρχονται κανονικά τα emails?

 

Στο app της Huawei θα σου ερχονται κανονικα τα email απλα δεν εχει push notifications και θα του ορισεις εσυ καθε ποσο να ψαχνει για νεα email.

Το πιο συντομο ειναι καθε 15λεπτα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στο app της Huawei θα σου ερχονται κανονικα τα email απλα δεν εχει push notifications και θα του ορισεις εσυ καθε ποσο να ψαχνει για νεα email.

Το πιο συντομο ειναι καθε 15λεπτα.

 

Ok κομπλε, απο το τίποτα μια χαρά είναι και αυτό

Με το google drive τι παίζει? Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε πρόσβασή στα αρχεία μας εκέι χωρίς να μπλεχτούμε με πλάγιους τρόπους?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...