Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως εδωσα μια προταση/λυση,απλη χωρις τσακωμους,χωρις τιποτα.

Σε επομενο θεμα που θα ανοιχτει για Samsung συσκευη να αναφερεται ή στον τιτλο(πχ Note 20 exynos)ή στο πρωτο σχολιο να αποφευγονται τα σχολια περι Snapdragon.

 

Τοσο απλα,χωρις τσακωμους και κοντρες. Και τελος εαν καποιους youtubers τους θεωρειτε αναξιοπιστους,μην τους αναφερετε καθολου.

 

Εγω γιαυτο το λογο και ανεφερα αρχικα το review του Gsmarena,και τωρα το review απο Anandtech. Γιατι αυτα ειναι review με την κυριολεκτικη εννοια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ε για ποιο λογο δεν εχει ανοιχτει απο καποιον αυτο το θεμα εδω και ποσο καιρο,αφου εχετε τοσα παραπονα?

Ουτε ειδικη αδεια απο καποιο moderator χρειαζεσαι για αυτο,ουτε τιποτα.

 

1. Δεν χρειάζεται να αναφερθεί ο exynos μιας και είναι η μοναδική επίσημη συσκευή στη χώρα μας.

2. Το νέο θέμα δεν θα το ανοίξω εγώ που δεν με ενδιαφέρει το off topic vs που συνεχίζεται εδώ και τόσο καιρό. Θα το ανοίξει οποίος ενδιαφέρεται και θέλει να ποσταρει κάτι σχετικό με αυτή τη σύγκριση.

Υ. Γ. Νίκο ήσουν πολύ εύστοχος στο σχόλιο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε για ποιο λογο δεν εχει ανοιχτει απο καποιον αυτο το θεμα εδω και ποσο καιρο,αφου εχετε τοσα παραπονα?

Ουτε ειδικη αδεια απο καποιο moderator χρειαζεσαι για αυτο,ουτε τιποτα.

 

«Τόσα παράπονα» είναι το ένα σχόλιο που έκανα σαν απλός θεατής στο νήμα, απατώντας στον Μανώλη και μετέπειτα σε εσένα όταν έκανες πρόθεση το ποστ μου;

Τέλος πάντων.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

«Τόσα παράπονα» είναι το ένα σχόλιο που έκανα σαν απλός θεατής στο νήμα, απατώντας στον Μανώλη και μετέπειτα σε εσένα όταν έκανες πρόθεση το ποστ μου;

Τέλος πάντων.

Καλή συνέχεια!

 

Εγραψα στο σχολιο μου που κανεις παραθεση

 

''Ε για ποιο λογο δεν εχει ανοιχτει απο καποιον αυτο το θεμα εδω και ποσο καιρο,αφου εχετε τοσα παραπονα?''

Γενικο ηταν το σχολιο μου οχι προσωπικο.

 

Απο την στιγμη που το εδω θεμα δεν εχει καμια διευκρινηση στο σε ποιο S20 ultra αναφερεται,οσοι θελουν να μιλησουν για Snapdragon βρισκουν σε αυτο πατημα.

Κανεις λοιπον δεν μπορει να τους απαγορεψει εαν θελουν να γραψουν για s20 ultra snapdragon και το ιδιο(μεχρι να αλλαξει)θα ισχυει και στα επομενα Samsung μοντελα.

 

Περαν τουτου εγω την προταση μου για τα επομενα θεματα την εκανα,χωρις καν να χρειαζεται ουτε καποιος να ανοιξει νεο θεμα,ουτε τιποτα,οπως εκανα και καποιες παρατηρησεις/προτασεις στο πως μπορεις να δεις τις πραγματικες διαφορες στα τσιπακια/hardware της καθε ναυαρχιδας.

Απο εκει και περα κανετε οτι καταλαβαινετε.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εγραψα στο σχολιο μου που κανεις παραθεση

 

''Ε για ποιο λογο δεν εχει ανοιχτει απο καποιον αυτο το θεμα εδω και ποσο καιρο,αφου εχετε τοσα παραπονα?''

Γενικο ηταν το σχολιο μου οχι προσωπικο.

 

Απο την στιγμη που το εδω θεμα δεν εχει καμια διευκρινηση στο σε ποιο S20 ultra αναφερεται,οσοι θελουν να μιλησουν για Snapdragon βρισκουν σε αυτο πατημα.

Κανεις λοιπον δεν μπορει να τους απαγορεψει εαν θελουν να γραψουν για s20 ultra snapdragon και το ιδιο(μεχρι να αλλαξει)θα ισχυει και στα επομενα Samsung μοντελα.

 

Περαν τουτου εγω την προταση μου για τα επομενα θεματα την εκανα,χωρις καν να χρειαζεται ουτε καποιος να ανοιξει νεο θεμα,ουτε τιποτα,οπως εκανα και καποιες παρατηρησεις/προτασεις στο πως μπορεις να δεις τις πραγματικες διαφορες στα τσιπακια/hardware της καθε ναυαρχιδας.

Απο εκει και περα κανετε οτι καταλαβαινετε.

 

Συγνωμη δεν γραφει κανεις τιποτα ουσιαστικο για snap vs exynos κατι copy γινεται απο το internet και youtube. Καμια μετρηση μονο τα antutu και παει λεγοντας.Κανεις ολα τα χρονια δεν ανεβασε snap vs exynos.Τι να ανεβασει δηλαδη θυμαμαι πριν 10 χρονια που ανεβαζα Ρομ για το galaxy S2 στο XDA εβαζα tweaks μεσα στο ρομ να δειξει στο antutu οτι εχει παραπανω ποντους το δικο μου ρομ που ανεβαζα...:lol Τωρα για λεπτομερειες το εαν ο ενας επεξεργαστης τρεχει ας πουμε λιγο καλυτερα σε πολυεργασιες συστηματος απο τον αλλο αυτο δεν ειναι VS αλλα μετρησεις εργαστηριακες...Ε και ?

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη δεν γραφει κανεις τιποτα ουσιαστικο για snap vs exynos κατι copy γινεται απο το internet και youtube. Καμια μετρηση μονο τα antutu και παει λεγοντας.Κανεις ολα τα χρονια δεν ανεβασε snap vs exynos.Τι να ανεβασει δηλαδη θυμαμαι πριν 10 χρονια που ανεβαζα Ρομ για το galaxy S2 στο XDA εβαζα tweaks μεσα στο ρομ να δειξει στο antutu οτι εχει παραπανω ποντους το δικο μου ρομ που ανεβαζα...:lol Τωρα για λεπτομερειες το εαν ο ενας επεξεργαστης τρεχει ας πουμε λιγο καλυτερα σε πολυεργασιες συστηματος απο τον αλλο αυτο δεν ειναι VS αλλα μετρησεις εργαστηριακες...Ε και ?

 

Τα ίδια tweaks γίνονται ακόμα όπως παραδέχτηκε μεγάλη εταιρεία και ανέβασα σε προηγούμενο Post ότι το κάνει και η Qualcomm στον snap.

Το μόνο που μετράει είναι η νηφάλια εμπειρία του χρήστη χωρίς placebo και μου φαίνεται και seems faster.

Άμα η παλάμη σου ζεσταίνεται δεν χρειάζεται να δεις τι θερμοκρασία βγάζει.

Εγώ περιμένω το S20 αλλά το S9 μου με exynos δεν θυμάμαι πότε ζεστάθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη δεν γραφει κανεις τιποτα ουσιαστικο για snap vs exynos κατι copy γινεται απο το internet και youtube. Καμια μετρηση μονο τα antutu και παει λεγοντας.Κανεις ολα τα χρονια δεν ανεβασε snap vs exynos.Τι να ανεβασει δηλαδη θυμαμαι πριν 10 χρονια που ανεβαζα Ρομ για το galaxy S2 στο XDA εβαζα tweaks μεσα στο ρομ να δειξει στο antutu οτι εχει παραπανω ποντους το δικο μου ρομ που ανεβαζα...:lol Τωρα για λεπτομερειες το εαν ο ενας επεξεργαστης τρεχει ας πουμε λιγο καλυτερα σε πολυεργασιες συστηματος απο τον αλλο αυτο δεν ειναι VS αλλα μετρησεις εργαστηριακες...Ε και ?
Πέταξε copy paste κάποιος κάποιον να λέει την π@π*ρια του και έχει εδώ και 30 μηνύματα ο κάθε ένας να γράφει ότι να ναι. Εν τω μεταξύ για την συσκευή κουβέντα. Λογικό βέβαια 5 άτομα την έχουν οι άλλοι την βλέπουν από το tube και έχουν και άποψη.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το θέμα είναι να μπει κάποιος με snap να μας πει εντυπώσεις, να ανεβάσει στατιστικά και να τρέξει έστω ένα antuntu να συγκρίνουμε με το δικό. Εγω όταν είχα snap και exynos s10 + ανέβαζα στατιστικά κλπ συνέχεια και έλεγα τις εντυπώσεις μου. Δεν περίμενα να κάνω copy paste κανένα πληρωμενο review του yt κλπ.

Αυτό ζητάμε οι πιο πολλοί, όχι να μην λέμε τίποτα αλλά να μην πετάμε έτσι links που δεν ξέρουμε τον σκοπό τους όταν για απλά πράγματα μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας διαπιστώσεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οι μετρησεις με αυτα τα προγραμματα ειναι για χαβαλε , δεκτο αλλα πραγματικες μετρησεις ειναι μονο εργαστηριακες.Ο snap εχει πραιμ πυρηνα της sammy οι M ειναι custom που σημαινει οτι πχ. Σε καθε ενημερωση τους ρυθμιζε η sammy οπως θελει για οποιες αναγκες εχει το λειτουργικο.Η συνολικη αποδοση μπορει ανα πασα στιμη να διαφερει.ολα αυτα που αναφερονται ειναι για το τζερτζελε:p Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οι μετρησεις με αυτα τα προγραμματα ειναι για χαβαλε , δεκτο αλλα πραγματικες μετρησεις ειναι μονο εργαστηριακες.Ο snap εχει πραιμ πυρηνα της sammy οι M ειναι custom που σημαινει οτι πχ. Σε καθε ενημερωση τους ρυθμιζε η sammy οπως θελει για οποιες αναγκες εχει το λειτουργικο.Η συνολικη αποδοση μπορει ανα πασα στιμη να διαφερει.ολα αυτα που αναφερονται ειναι για το τζερτζελε:p

 

Προφανώς αλλά έστω για την πλάκα μια σύγκριση δε μας χαλάει.. Εδώ ο άλλος έβγαζε το Ultra στη 2η μέτρηση στις 440 χιλιάδες όταν έκανα 8 μαζεμένες και ήταν 520 με 530 σταθερά.. Αυτό ότι και να έχουν κάνει από πίσω είναι μεγάλη διαφορά για να βλέπει ένας το ένα νούμερο και άλλος το άλλο. Γιαυτό ήθελα και μια εικόνα από σναπ σε συνεχη τρεξίματα.

Επίσης μερικά στατιστικά από μπαταρία, αν και χωρίς ομιλία μέσα χάνουν πολύ, θα ήταν ενδεικτικά

Πχ εμένα παίζει στις 6 ώρες οθόνη στις 2 μέρες με όλα ανοιχτά αλλά μιλάω τρομερά πολύ. Πρώτη φορά έφαγα 2000 λεπτά σε 18 μέρες χρήσης. Δεν το έχω ξανά πάθει, μόνο εξερχόμενες τόσο ψηλά.. Επομένως είμαι ευχαριστημένος από απόδοση, μακάρι να ήταν άλλο ένα 10% πάνω να έχω 2 μέρες με σκίσιμο άνετα αλλά οκ, το κινητό είναι άψογο σε όλα δε θα μιζεριασω επειδή δεν βγάζει και 10 ώρες οθόνη.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δε ξέρω αν έχει απαντηθεί ήδη. Πρόκειται να γίνει ένα ταξίδι στο Ντουμπάι και να χρησιμοποιηθεί κάρτα τοπική λόγω μεγάλου κόστους περιαγωγής για τα δικά μας δίκτυα.

Με το regional lock τι γίνεται, θα παίξει σιμ από άλλη ήπειρο;

Ανεβάζω την συνομιλία με την αντιπροσωπεία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.9b499012f0f47ba1c1df31ce27211fa8.jpg6b6fa8249c79229bb7736ed19b43dcd5.jpg

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Όπως λένε και οι περισσότεροι συμφοριτες, ας αφήσουμε τα vs, πέραν ότι δεν βγάζουν πουθενά το ζήτημα είναι να μιλήσουμε για την συσκευή μας, τα καλά αλλά και τα άσχημα! Το μόνο σίγουρο είναι ότι η samsung προσπαθεί να κάνει fine tuning για τα "προβλήματα" που υπήρχαν! Θεωρώ μετα το τελευταίο update είναι ότι η αυτόματη εστίαση βελτιώθηκε αλλά πρέπει να φτιάξει τη νυχτερινή που χειροτέρεψε, κανένα σχόλιο για το πρασινισμα στην οθόνη που το είδα σήμερα σε χαμηλό φωτισμό στο messenger. Τώρα, αναφορικά με την μπαταρία είναι σε καλά επίπεδα sot περίπου 7 ώρες με fhd@120hz, βέβαια μόνο με wifi, αρκετά τηλέφωνα, περιήγηση και λίγο gaming. Όπως είπα και παλιότερα περιμένω την ATD1, έχω την εντύπωση ότι εκεί θα γίνουν πολλά και καλά πράγματα
Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2020/04/19/galaxy-s20-ultra-new-bug-charging-speed/

Επισης λέει οτι το θέμα με τις πράσινες οθονες είναι σπάνιο αλλα και με τους 2 επεξεργαστές.

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη χρόνια πολλα

Όπως και να το κανείς σου βγαίνει το μάτι να πληρώνεις 1400 και να έχεις πράσινες οθόνες ,προβλήματα εστίασης υπερθερμάνσεις και όλα τα καλα

1400 είναι αυτά όχι στραγάλια άσε που αυτό με τους 2 exynos snapdragon.βγάζει μάτια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα στην ομάδα

 

Για πείτε εντυπώσεις από κάμερα? Εμένα μου φαίνεται ότι θέλει αρκετή δουλειά ακόμα και σε εστίαση και σε χαμηλό φωτισμό.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη χρόνια πολλα

Όπως και να το κανείς σου βγαίνει το μάτι να πληρώνεις 1400 και να έχεις πράσινες οθόνες ,προβλήματα εστίασης υπερθερμάνσεις και όλα τα καλα

1400 είναι αυτά όχι στραγάλια άσε που αυτό με τους 2 exynos snapdragon.βγάζει μάτια

 

Έλεος ρε φιλαράκι, σιγά μην κολλάει κι ολας και δεν ανοίγει ούτε το fb.. Έχετε πάρει σκοινί κουρδονι κάθε τι και το κάνετε θέμα είτε υπάρχει είτε όχι. Καμία υπερθέρμανση, εστίαση έφτιαξε αμέσως με αρχικό update σε μεγάλο βαθμό αλλά μιλάμε για τελείως νέο hw και οθόνη είναι σε ελάχιστα σε μια συγκεκριμένη φωτεινότητα κλπ που πρακτικά σχεδόν κανείς δεν το δουλεύει.

Όσο για τα 1400 έλεος, πάρτε huawei με 400 στην τελική. Δεν αντέχεται άλλη μιζέρια. Δεν μιλάμε εμείς που το έχουμε, γιατί δουλεύει τέλεια σχεδόν στα πάντα και μιλάτε έτσι για πείτε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σωστά εγώ δεν βλέπω καμια υπερθέρμανση.

Μπαταρία παρα πολύ καλή είχα καιρό να πιάσω Samsung με καλή αυτονομία. Για την δική μου χρήση πάντα μην πέσετε να με φάτε .

 

Όσο για την εστιαση θεωρώ και εγώ πως θέλει φτιάξιμο εκτός και αν είναι προβληματικό το δικό μου .

Όχι κάτι το τραγικό αλλα το καταλαβαίνω ότι κάνει μισό δευτερόλεπτο να εστιάσει κάποιες φορές όχι παντα

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά εγώ δεν βλέπω καμια υπερθέρμανση.

Μπαταρία παρα πολύ καλή είχα καιρό να πιάσω Samsung με καλή αυτονομία. Για την δική μου χρήση πάντα μην πέσετε να με φάτε .

 

Όσο για την εστιαση θεωρώ και εγώ πως θέλει φτιάξιμο εκτός και αν είναι προβληματικό το δικό μου .

Όχι κάτι το τραγικό αλλα το καταλαβαίνω ότι κάνει μισό δευτερόλεπτο να εστιάσει κάποιες φορές όχι παντα

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την εστιαση είχε θέμα πριν το 1ο update, μετά έφτιαξε αρκετά και μόνο σε συγκεκριμένα σκηνικά είχε ζόρι, τώρα με το 2ο νομίζω είναι κομπλέ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σωστά εγώ δεν βλέπω καμια υπερθέρμανση.

Μπαταρία παρα πολύ καλή είχα καιρό να πιάσω Samsung με καλή αυτονομία. Για την δική μου χρήση πάντα μην πέσετε να με φάτε .

 

Όσο για την εστιαση θεωρώ και εγώ πως θέλει φτιάξιμο εκτός και αν είναι προβληματικό το δικό μου .

Όχι κάτι το τραγικό αλλα το καταλαβαίνω ότι κάνει μισό δευτερόλεπτο να εστιάσει κάποιες φορές όχι παντα

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άκη καλορίζικο, τελικά έκανες την κίνηση; Κρατάς την καλύτερη συσκευή του εμπορίου, έτσι απλά;) Μέχρι την έλευση των note 20 /galaxy fold 2/ iphone 12 pro max, παίζει μπάλα μόνο του...

Μπαταρία, πάντως, να σου πω την αλήθεια δεν είδα μεγάλη διαφορά από το note 10 Plus στην πράξη, ίσως ένα 10% το exynos που είχα και κάπου στο 15%+ το snapdragon variant...

Χρόνια Πολλά και καλά σε όλους εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

https://www.flickr.com/photos/188014118@N05/shares/i3t7w8

 

Και μια 2η

 

https://www.flickr.com/photos/188014118@N05/shares/9Gq9AB

Επειδή θεωρώ ότι το auto focus δεν έχει φτιάξει, παρακαλώ δείτε μια φωτό και πείτε μου εσείς αν είναι ενταξει, μπορεί να είναι εν τέλει ελαττωματικη η συσκευή μου

Edited by mkaragiannis
Link to comment
Share on other sites

Άκη καλορίζικο, τελικά έκανες την κίνηση; Κρατάς την καλύτερη συσκευή του εμπορίου, έτσι απλά;) Μέχρι την έλευση των note 20 /galaxy fold 2/ iphone 12 pro max, παίζει μπάλα μόνο του...

Μπαταρία, πάντως, να σου πω την αλήθεια δεν είδα μεγάλη διαφορά από το note 10 Plus στην πράξη, ίσως ένα 10% το exynos που είχα και κάπου στο 15%+ το snapdragon variant...

Χρόνια Πολλά και καλά σε όλους εύχομαι!

Ναι Βαγγέλη έτσι ακριβώς η καλύτερη συσκευή του εμπορίου θα γίνει μόλις γίνουν οι απαραίτητες βελτιώσεις .

Μπαταρία τώρα που λες την θεωρώ εξαιρετική με την δική μου χρήση.

Την κρατάω μέχρι να φύγει Βαγγέλη.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άκη καλορίζικο, τελικά έκανες την κίνηση; Κρατάς την καλύτερη συσκευή του εμπορίου, έτσι απλά;) Μέχρι την έλευση των note 20 /galaxy fold 2/ iphone 12 pro max, παίζει μπάλα μόνο του...

Μπαταρία, πάντως, να σου πω την αλήθεια δεν είδα μεγάλη διαφορά από το note 10 Plus στην πράξη, ίσως ένα 10% το exynos που είχα και κάπου στο 15%+ το snapdragon variant...

Χρόνια Πολλά και καλά σε όλους εύχομαι!

 

Προσωπικά ήθελα μια καλύτερη αυτονομία. Έχω παγώσει πολλές βλακειες εφαρμογές αλλά με αυτή την μπαταρία-τέρας ήθελα κάτι παραπάνω.

Ελπίζω σε μελλοντική βελτίωση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://www.flickr.com/photos/188014118@N05/shares/i3t7w8

 

Και μια 2η

 

https://www.flickr.com/photos/188014118@N05/shares/9Gq9AB

Επειδή θεωρώ ότι το auto focus δεν έχει φτιάξει, παρακαλώ δείτε μια φωτό και πείτε μου εσείς αν είναι ενταξει, μπορεί να είναι εν τέλει ελαττωματικη η συσκευή μου

Χρονια Πολλα σε ολους !

Οχι ρε φιλε καπου ταχεται μπερδεψει.

Οταν υπαρχει ενα αντικειμενο σε μια φωτο το οποιο ειναι απο μισο μετρο και λιγοτερο το focus θα εστιασει σε αυτο και οχι στην υπολοιπη περιμετρο της φωτο .Τραβα παλι ξανα αυριο την ιδια φωτο αλλα ενα κλικ πιο μακρια θα δεις οτι δεν θολωνει θα δειχνει καθαρα και η καρεκλα πισω και τα φυτα Ειναι ετσι ρυθμισμενη η καμερα .Η sammy τις καμερες τις εχει ρυθμισμενες στη λειτουργια Continuous δηλαδη να κανει εστιαση συνεχεια αλλα εαν συναντησει αντικειμενο σε μισο μετρο η λιγοτερο να εστιασει μονο σε αυτο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα σε ολους !

Οχι ρε φιλε καπου ταχεται μπερδεψει.

Οταν υπαρχει ενα αντικειμενο σε μια φωτο το οποιο ειναι απο μισο μετρο και λιγοτερο το focus θα εστιασει σε αυτο και οχι στην υπολοιπη περιμετρο της φωτο .Τραβα παλι ξανα αυριο την ιδια φωτο αλλα ενα κλικ πιο μακρια θα δεις οτι δεν θολωνει θα δειχνει καθαρα και η καρεκλα πισω και τα φυτα Ειναι ετσι ρυθμισμενη η καμερα .Η sammy τις καμερες τις εχει ρυθμισμενες στη λειτουργια Continuous δηλαδη να κανει εστιαση συνεχεια αλλα εαν συναντησει αντικειμενο σε μισο μετρο η λιγοτερο να εστιασει μονο σε αυτο.

 

Σαν αντικείμενο να θεωρείς το ηλεκτρονικό τσιγάρο και στις 2 φώτο. Δεν μιλάω για το background!!!! Μιλάω αποκλειστικά για το ηλεκτρονικό τσιγάρο, by the way αυτές είναι οι καλύτερες φώτο, οι φωτό τραβήχτηκε με point and shot, εκτός από αυτές που ειλικρινά πάσχιζε η αυτόματη εστίαση! Θεωρώ ότι για να δείξει τις αρετές το τερατακι μας θέλει κ άλλες ενημερώσεις που να είναι ουσιαστικές!

Edited by mkaragiannis
Link to comment
Share on other sites

Σαν αντικείμενο να θεωρείς το ηλεκτρονικό τσιγάρο και στις 2 φώτο

Οντως, το βγάζει θολά.. Αν πατήσεις πάνω στην οθόνη, εκει που ειναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο, δεν φτιάχνει?

Link to comment
Share on other sites

Οντως, το βγάζει θολά.. Αν πατήσεις πάνω στην οθόνη, εκει που ειναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο, δεν φτιάχνει?

 

Όχι δυστυχώς, πασχίζει η αυτόματη εστίαση και ειλικρινά βλέπω αρκετούς συμφοριτες που λένε ότι δουλεύει αψογα!!!! Που ρε παιδιά δουλεύει αψογα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...