Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεύτερη ενημέρωση μέσα σε λίγες μέρες...Screenshot_20221221_010301_Software update.jpg

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Δεύτερη ενημέρωση μέσα σε λίγες μέρες...Screenshot_20221221_010301_Software update.jpg

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

στην οποια προσθεσε και το maintenance mode . αν και δεν εχω χρειαστει ποτε απο το πρωτο galaxy s μεχρι τωρα το σερβις της σαμσουγκ , αλλα ας το εχουμε

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα περιεργο θεμα με το viber μετα το update σε 13 . μου στελνουν μια φωτο η στελνω εγω. παταω επανω της για να τη δω , τη ζουμαρω και μολις τη ζουμαρω εμφανιζονται μαυρα τετραγωνα που την κρυβουν και τελικα με πεταει πισω στη συζητηση . δε μπορω να κανω ζουμ σε μια φωτο , πιο απλα

εχει ξανασυμβει σε καποιον αυτο ?

 

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • εμενα προχθες μου ηρθε , σε γερμανικο fw s20plus .   Απροβληματιστο update ευγε samsung και νομιζω και ενα τσικ καλυτερη μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Αψογα! Μακαρι να το κρατουσα περσι και να μην πηγαινα στο S22 U. Οχι επειδη δεν αξιζει αλλα επειδη συμμετεχοντας στο φορουμ του ξενερωσα πληρως πλεον για τα κινητα.. 

Προφανως και δεν φταινει οι συσκευες αλλα οσα εχω διαβασει εκει τους τελευταιους μηνες με εκαναν να αναθεωρησω πληρως και να χασω καθε ενδιαφερον για τη νεα τεχνολογια  .

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω οτι βελτιωθηκε η μπαταρια οσον αφορα την αναμονη. δεν πεφτει τοσο ευκολα οταν δεν το δουλευεις . μια ερωτηση για την καμερα , στο νεο μενου του camera assistant που προσθεσαν , η αμβλυνση φωτογραφιων τι ειναι η που πρεπει να το ρυθμισουμε ?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, stelioz78 said:

μπορει να ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω οτι βελτιωθηκε η μπαταρια οσον αφορα την αναμονη. δεν πεφτει τοσο ευκολα οταν δεν το δουλευεις . μια ερωτηση για την καμερα , στο νεο μενου του camera assistant που προσθεσαν , η αμβλυνση φωτογραφιων τι ειναι η που πρεπει να το ρυθμισουμε ?

φιλε μου που ακριβως ειναι αυτο το camera assistant ?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, lambgeo said:

φιλε μου που ακριβως ειναι αυτο το camera assistant ?

στις ρυθμισεις της καμερας . εχεις παρει 5.1 ετσι?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stelioz78 said:

στις ρυθμισεις της καμερας . εχεις παρει 5.1 ετσι?

Nαι 5,1 εχω παρει . στις ρυθμισεις τις καμερας που ακριβως  ?   δεν μου γραφει πουθενα camera assistant

Link to comment
Share on other sites

@GMF80 προχώρα και απόλαυσε το σιγά μην σκάσεις για αυτά που γράφονται εδώ μέσα βρε φίλε, αλίμονο...

Εγώ πάντως το έχω αντιληφθεί καιρό έχω παραμείνει με τις συσκευές που με καλύπτουν για τα θέλω μου και τις προτεραιότητες μου. Το s20+ στην περίπτωσή μας χάραξε την πορεία για τωρινά μοντέλα απλά η εταιρεία με τις περικοπές ( κάρτα  SD ακουστικά φορτιστή κλπ) επηρεάστηκε κλασσικά απ'την apple που κινεί τα νήματα... για μένα παραμένει το πιο μαζεμένο κινητό εύκολο στην χρήση του ακόμη και με το ένα χέρι για μια οθόνη 6.7".

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, lambgeo said:

Nαι 5,1 εχω παρει . στις ρυθμισεις τις καμερας που ακριβως  ?   δεν μου γραφει πουθενα camera assistant

ειχα ξεχασει οτι ειχα κατεβασει πριν απο καιρο το camera assistant απο το apk mirror , αλλα δεν δουλευε . τωρα με την 5.1 εμφανιστηκε στις ρυθμισεις της καμερας . κατεβασε το απο εδω : https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=camera+assistant

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

@konakis

Εννοειται. Απλα αναθεωρησα λιγο τον τροπο με τον οποιο θα αλλαζω συσκευες στο μελλον. Παντα μου αρεσε να συμμετεχω στο νημα του κινητου που διαθετω ωστε με την εμπειρια να βοηθαω ατομα σε αποριες κλπ αλλα χαθηκε τελειως αυτο εκει....

Το S20+ παραμενει αριστο και ανετα θα μπορουσα να το κρατησω αλλα 2 χρονια. Βεβαια το ιδιο και καλυτερο ειναι για μενα το S22 U.

 

Link to comment
Share on other sites

@konakis
Εννοειται. Απλα αναθεωρησα λιγο τον τροπο με τον οποιο θα αλλαζω συσκευες στο μελλον. Παντα μου αρεσε να συμμετεχω στο νημα του κινητου που διαθετω ωστε με την εμπειρια να βοηθαω ατομα σε αποριες κλπ αλλα χαθηκε τελειως αυτο εκει....
Το S20+ παραμενει αριστο και ανετα θα μπορουσα να το κρατησω αλλα 2 χρονια. Βεβαια το ιδιο και καλυτερο ειναι για μενα το S22 U.
 
Εννοείται ότι μέσα στο σπίτι, παρόλη την μετάβαση μου πλέον στο s23 ultra από το s22 ultra, χρησιμοποιώ ίσως περισσότερο το s20+ λόγω ευκολίας! Πήρε και το 5.1 τώρα και δεν πιάνεται! Έχω ένα περίεργο δέσιμο με αυτό το τηλέφωνο. Σίγουρα θα παραμείνει για πολύ καιρό ακόμη στα χέρια μου!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.Μου έστειλα από Αμερική ένα refubrished s20+ που έλεγε unlocked αλλά τελικά ενώ διαβάζει σήμα στο κινητό της sim δεν λειτουργεί??μπορώ να κάνω κάτι ή να το γυρίσω?κ αν αξίζει το κοστος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην ομάδα!
πήρα και εγω ενα s20+, όλα καλα, αλλα αυτό το σήμα γιατι δεν λέει να μείνει δυνατό και σταθερό.

cosmote έχω, και με huawei mate 20 pro που είχα πριν, δεν είχα κανένα πρόβλημα (βέβαια μπορεί να σου ψήνει το μυαλό ...άλλο αυτό..χαχα)

αλλαξα CSC σε THL ου ειδα σε αλλο νημα του φορουμ αλλα καμια αλλαγη...

οσοι εχετε Cosmote, τι csc εχετε?

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μηπως εχει κανεις ιδεα γιατι το κινητο μου δεν μπαινει ποτε σε λειτουργια μεγιστης φωτεινοτητας οταν χτυπα ο ηλιος στην οθονη? Καταλαβαινει τον ηλιο αν κρινω απο την αυτοματη φωτεινοτητα που φαινεται να αυξανεται αλλα δεν μπαινει ποτε σε λειτουργια μεγιστης φωτεινοτητας.

Το βρηκα για πρωτη φορα. Μπαινει σε φωτεινοτητα ηλιου... μονο αν εχεις την προσαρμοζομενη φωτεινοτητα. Αν το εχεις χειροκινητο σαν εμενα δεν μπαινει. Φοβερη εμπνευση απο την Samsung... Μου τρωει την φωτεινοτητα κατω απο τον ηλιο γιατι δεν το εχω σε αυτοματη φωτεινοτητα αλλα σε μεγιστη παντα.

Μολις εφαγα και 1,5 ευρω σε μια σκατεφαρμογη high brightness mode που δεν κανει αυτο που πρεπει και δεν βαζει την συσκευη σε λειτουργια φωτεινοτητας κατω απο τον ηλιο...

Αν καποιος εχει καταφερει και μπορει να αυξανει την φωτεινοτητα σε κλειστο χωρο και να μπορει να φτανει στα επιπεδα φωτεινοτητας που φτανει κατω απο το φως του ηλιου ας με ενημερωσει.

Edited by laskos54
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Επανέρχομαι μετά απο καιρό .... Σήμερα εμφανίστηκε μια πράσινη γραμμή , κάθετη, στην οθόνη χωρίς να του κάνω απολύτως τίποτα. Ξαφνικά ξεκλειδώνω οθόνη και τσουπ , να την η γραμμή. Έχει τύχει σε κανέναν ??? Υπάρχει λύση ή πρέπει να αλλαχθεί η οθόνη ???

 

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, jobous said:

Επανέρχομαι μετά απο καιρό .... Σήμερα εμφανίστηκε μια πράσινη γραμμή , κάθετη, στην οθόνη χωρίς να του κάνω απολύτως τίποτα. Ξαφνικά ξεκλειδώνω οθόνη και τσουπ , να την η γραμμή. Έχει τύχει σε κανέναν ??? Υπάρχει λύση ή πρέπει να αλλαχθεί η οθόνη ???

 

δυστυχως απ οτι διαβαζα στο reddit οσο το ειχα , ειναι κλασικο προβλημα της σειρας s20. εχει συμβει σε παρα πολλους και αναγκαστικα θελει αλλαγη οθονης. και σχεδον παντα συμβαινει μετα απο update . καλο ειναι οσοι συνεχιζουν με s20 να μην ξανακανουν καποιο update

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο Update έγινε στις 01/10. Όπως και εσύ και εγώ διάβασα τα ίδια. Θα πάρω τηλέφωνο αύριο Smartec και Omnitech να δω τι θα μου πουν. Τώρα αν μπορώ να το ρίξω στα update ..... Δύσκολο το βλέπω αλλά θα κάνω μια προσπάθεια. Τώρα να δώσω ένα 200 € για αλλαγή οθόνης δεν το βλέπω να συμφέρει....

 

Update : Τελικά η Smartech , απάντησε στο email :

"Κόστος επισκευής οθόνης γύρω στα 320€.

Το πρόβλημα είναι θέμα οθόνης οπότε θα χρειαστεί αλλαγή αυτής."

Επομένως δεν το βλέπω να αξίζει, μάλλον θα πάω προς το S23+

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Συνεχίζονται οι ενημερώσεις ασφαλείας στο συγκινητικό S20+

(Την ωρα που το καινούργιο xiaomi 13T έχει μείνει στην ενημέρωση Νοεμβρίου,  ενώ η αναβάθμιση στο hyper os μπορεί πλέον να θεωρηθεί ανέκδοτο)

 

Screenshot_20240127_043407_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενημέρωση Φεβρουαρίου! Το 24 ακόμη με Ιανουαρίου είναι🤣🤣🤣

Screenshot_20240216_205705_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενημέρωση Μαρτίου! Μόνο εγώ έχω μείνει από ότι βλέπω πλέον🤣🤣

Screenshot_20240321_024904_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...