Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντωμεταξύ από Ευρώπη unbranded μόνο το EUR δεν έχει πάρει και άλλα 4 branded. Όπως πάντα τελευταία. Φαντάζομαι μέσα στην ημέρα θα έρθει.

Μην ανησυχεις απο την αλλη εβδομαδα οταν οι αλλοι θα παιρνουν ενημερωσεις Μαρτιου θα παρουμε και μεις καποια στιγμη....εξαλλου τίποτε το σημαντικό δεν έχουν οι αναβαθμισεις..:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ μεγάλη βελτίωση πάντως στην φωτογράφιση του φεγγαριού με το 3,1.

Η φωτογραφία στο χέρι...[ATTACH]67450[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο έχουμε υγεία

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σόρρυ για το off topic... Θα κάνω καλά να πάω σε note 20 ultra....η δεν θα δω διαφορά και αποτι ακούω και αυτό τρώει αρκετή battery...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου εχει το Note 20 U. Οσο το εχω πειραξει δεν εχω δει καποια διαφορα...

Η μπαταρια παντα ειναι θεμα στησιματος και χρησεως. Εγω στα 120 hz εχω 7μιση ωρες οθονης...

Το S21 Ultra λογικα θα δινει τετοια νουμερα με τα παντα ανοιχτα....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

Κάτοχος του Huawei P20 pro εδώ και 2,5 χρόνια.

Είχα "φύγει" απο το λατρεμένο S7 edge (το οποίο υπάρχει σαν εφεδρικό ακόμη) λόγω μπαταρίας και αναβάθμισης κάμερας.

Βρίσκω το S20+ 4G ,128GB Cosmic Black στα 550€ απο ελληνικό κατάστημα,όχι σκρουτζομάγαζο, σφραγισμένο.

Ξέρω ότι η οθόνη θα είναι τέλεια.

Το ερώτημα είναι, με κύριο γνώμονα τα εξής χαρακτηριστικά:

Μπαταρία-κάμερα-αδιαβροχοποίηση..να το τολμήσω ή να πήγαινα πχ στο p30 pro, που παίζει στα ~470€..?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

 

Κάτοχος του Huawei P20 pro εδώ και 2,5 χρόνια.

 

Είχα "φύγει" απο το λατρεμένο S7 edge (το οποίο υπάρχει σαν εφεδρικό ακόμη) λόγω μπαταρίας και αναβάθμισης κάμερας.

 

Βρίσκω το S20+ 4G ,128GB Cosmic Black στα 550€ απο ελληνικό κατάστημα,όχι σκρουτζομάγαζο, σφραγισμένο.

 

Ξέρω ότι η οθόνη θα είναι τέλεια.

 

Το ερώτημα είναι, με κύριο γνώμονα τα εξής χαρακτηριστικά:

 

Μπαταρία-κάμερα-αδιαβροχοποίηση..να το τολμήσω ή να πήγαινα πχ στο p30 pro, που παίζει στα ~470€..?

Εγώ θα σου πω πήγαινε τα έχει όλα αυτά που θες!! Η μπαταρία σε όλα τα κινητά μια μέρα κρατάει και πάει για δεύτερη την επόμενη θα σε αφήσει στη μέση! Η μπαταρία κρατάει ανάλογα το στήσιμο που έχεις κάνεις και τι χρήση κάνεις!! Αν είσαι πάνω από την συσκευή όλη την ώρα δεν θα βγάλει την μέρα όπως και κάθε συσκευή!

 

Έχω το απλό S20 και μου βγάζει άνετα την μέρα με ανοιχτή οθόνη ~5-6 ώρες!!! Το φορτίζω και το βγάζω περίπου 10 με 11 το βράδυ και κρατάει μέχρι την άλλη μέρα την ίδια ώρα! Περίπου 8μιση το βράδυ το βάζω για φόρτιση! Οπότε πιστεύω αν είσαι με το plus που έχει μεγαλύτερη μπαταρία δεν θα έχεις θέμα!

 

Για το P30 προσωπική άποψη πολυ δυνατό τηλέφωνο και σε μπαταρία και καμερα αλλά δεν θα πήγαινα ας έχει Google apps! Έχει φάει τόσο μπουλινγκ απο τράμπ αυτή η εταιρία που δεν ξέρω για πόσο θα αντέξει!! Προσωπική άποψη ξαναλέω χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω !

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

Κάτοχος του Huawei P20 pro εδώ και 2,5 χρόνια.

Είχα "φύγει" απο το λατρεμένο S7 edge (το οποίο υπάρχει σαν εφεδρικό ακόμη) λόγω μπαταρίας και αναβάθμισης κάμερας.

Βρίσκω το S20+ 4G ,128GB Cosmic Black στα 550€ απο ελληνικό κατάστημα,όχι σκρουτζομάγαζο, σφραγισμένο.

Ξέρω ότι η οθόνη θα είναι τέλεια.

Το ερώτημα είναι, με κύριο γνώμονα τα εξής χαρακτηριστικά:

Μπαταρία-κάμερα-αδιαβροχοποίηση..να το τολμήσω ή να πήγαινα πχ στο p30 pro, που παίζει στα ~470€..?

 

αδερφε που το βρηκες 550 σφραγισμενο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

Κάτοχος του Huawei P20 pro εδώ και 2,5 χρόνια.

Είχα "φύγει" απο το λατρεμένο S7 edge (το οποίο υπάρχει σαν εφεδρικό ακόμη) λόγω μπαταρίας και αναβάθμισης κάμερας.

Βρίσκω το S20+ 4G ,128GB Cosmic Black στα 550€ απο ελληνικό κατάστημα,όχι σκρουτζομάγαζο, σφραγισμένο.

Ξέρω ότι η οθόνη θα είναι τέλεια.

Το ερώτημα είναι, με κύριο γνώμονα τα εξής χαρακτηριστικά:

Μπαταρία-κάμερα-αδιαβροχοποίηση..να το τολμήσω ή να πήγαινα πχ στο p30 pro, που παίζει στα ~470€..?

 

επειδη ειχα και το p30 pro, αν δεν σε ενδιαφερει το ζουμ και η καλυτερη μπαταρια, πηγαινε στο σ20+. πιο πληρες σαν κινητο και λογισμικο. Απο εκει και περα η μπαταρια του αρκετα καλη, αλλα του p30 Καλυτερη και το ζουμ που χωρις περισκοπιο ειναι καλο μεχρι το 5x χοντρικα καθως ειναι αρκετα ΜΡ και με λιγο κροπ παιζει καλα. Δικη σου αποφαση λοιπον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω πήγαινε τα έχει όλα αυτά που θες!! Η μπαταρία σε όλα τα κινητά μια μέρα κρατάει και πάει για δεύτερη την επόμενη θα σε αφήσει στη μέση! Η μπαταρία κρατάει ανάλογα το στήσιμο που έχεις κάνεις και τι χρήση κάνεις!! Αν είσαι πάνω από την συσκευή όλη την ώρα δεν θα βγάλει την μέρα όπως και κάθε συσκευή!

 

Έχω το απλό S20 και μου βγάζει άνετα την μέρα με ανοιχτή οθόνη ~5-6 ώρες!!! Το φορτίζω και το βγάζω περίπου 10 με 11 το βράδυ και κρατάει μέχρι την άλλη μέρα την ίδια ώρα! Περίπου 8μιση το βράδυ το βάζω για φόρτιση! Οπότε πιστεύω αν είσαι με το plus που έχει μεγαλύτερη μπαταρία δεν θα έχεις θέμα!

 

Για το P30 προσωπική άποψη πολυ δυνατό τηλέφωνο και σε μπαταρία και καμερα αλλά δεν θα πήγαινα ας έχει Google apps! Έχει φάει τόσο μπουλινγκ απο τράμπ αυτή η εταιρία που δεν ξέρω για πόσο θα αντέξει!! Προσωπική άποψη ξαναλέω χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω !

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επειδη ειχα και το p30 pro, αν δεν σε ενδιαφερει το ζουμ και η καλυτερη μπαταρια, πηγαινε στο σ20+. πιο πληρες σαν κινητο και λογισμικο. Απο εκει και περα η μπαταρια του αρκετα καλη, αλλα του p30 Καλυτερη και το ζουμ που χωρις περισκοπιο ειναι καλο μεχρι το 5x χοντρικα καθως ειναι αρκετα ΜΡ και με λιγο κροπ παιζει καλα. Δικη σου αποφαση λοιπον.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις συμβουλές, η αλήθεια είναι πως έχω αρχίσει και συμβιβάζομαι με το θέμα τουλάχιστον μία φόρτιση την ημέρα, απλά δεν θα ήθελα να υπάρχει μεγάλη διαφορά στο θέμα καμερών..

Γιατί οκ ,έχει καταντήσει κ λίγο ψυχαναγκαστικό το όλο θέμα με την καλύτερη κάμερα, ειδικά αν τις κρατάς στο κινητό σου και δεν τις έχεις σε pc κλπ..

Άρα καθαρά είναι θέμα λειτουργικότητας πια..

Υπήρχε και το καταπληκτικό P40 Pro στο πλάνο, αλλά αν είναι να σετάρω gms κάθε βδομάδα..Μεγαλώσαμε!

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Ακομα να ερθει η 3.1 με cosmote....

 

Καποιο αλλο προβλημα εχεις γιατι cosmote εχει βγει απο 18 φεβρουαριου...

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20-plus/firmware/SM-G985F/COS/download/G985FXXU6DUB5/1396219/

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου λογισμικό λέει

EUR/EUR/EUR/EUX/EUR..... τι ακριβώς είναι....και πότε παίρνει ui 3.1

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε μας έσκασε... αναμένω.... thanks

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άσχετο.....Αν πάω σε note 20 ultraθανκαμω καλά η να μείνω εδώ που είμαι;;;; Η s21 ultra;;;... Πολλές οι διαφορές ?

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε μας έσκασε... αναμένω.... thanks

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άσχετο.....Αν πάω σε note 20 ultraθανκαμω καλά η να μείνω εδώ που είμαι;;;; Η s21 ultra;;;... Πολλές οι διαφορές ?

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ λέω ξεκάθαρα 21 ultra γιατί έχουν μαζέψει τα προβλήματα με την κατανάλωση στα 120h, τα οποία αλλάζουν ανάλογα με την εφαρμογή και είναι το μόνο με qhd +120h ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

To EUR από ότι βλέπω κάθε μήνα αναβαθμίζετε τελευταίο στον πλανήτη. Φυσικά αφού το αγοράζουμε και φθηνότερα. Τι όχι?
Link to comment
Share on other sites

Καποιο αλλο προβλημα εχεις γιατι cosmote εχει βγει απο 18 φεβρουαριου...

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20-plus/firmware/SM-G985F/COS/download/G985FXXU6DUB5/1396219/

Και όμως φιλε μου δεν έχει ερθει ακομα... Και δεν πιστεύω οτι ειμαι ο μονος... Απλα επειδη φοβαμαι να το κάνω μονος θα περιμένω... Που θα παει... Τελευταια ενημερωση ηταν 1η Φεβρουαρίου

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φιλε μου δεν έχει ερθει ακομα... Και δεν πιστεύω οτι ειμαι ο μονος... Απλα επειδη φοβαμαι να το κάνω μονος θα περιμένω... Που θα παει... Τελευταια ενημερωση ηταν 1η Φεβρουαρίου

Αν δεις αυτο λεω οτι κατι αλλο τρεχει γιατι το λογισμικο εχει ηδη κυκλοφορησει αρκετες ημερες πριν μπορεις να το κανεις χειροκινητα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα s10 πήραν την αναβάθμιση.... Εμείς τι στο καλό....στα χμν είναι τελκ ....

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οσο ειχα το s10+ οι ενημερωσεις ερχοτανε στην ωρα τους σχεδον σαν την Γερμανια το S20+ δυστυχως καμμια σχεση παντα αργει αλλα την τελευταια φορα το εχουν παραχ@@σει.... σε λιγες μερες βγαινει Update Μαρτιου ...

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μόλις σε EUR!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...