Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα εμφανιστηκε και σε εμενα. Ειχα τσεκαρει το πρωι και δεν υπηρχε.

 

Ξέρουμε τι καλούδια μας δίνει αυτή την φορά: φαντάζομαι από το s21 έρχονται....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαι με s20 Fe 5g εδώ και δέκα μέρες περίπου,δεν πρόλαβα να το δουλέψω όσο ήθελα για κάνα δυο μέρες και μετά πήρε το τελευταίο update με το κάμερα setup από s21 να υποθέσω. Είναι με patches Μαρτίου και UI 3.1. Η κάμερα με ξενέρωσε ελαφρώς με τα υπέρ κορεσμένα χρώματα ειδικότερα κατά την επιλογή HDR η οποία πέραν ότι είναι πιο "επιθετική" και ενεργοποιείται συχνότερα έχει και πιο επιθετική όπως ανέφερα λειτουργία και αποτέλεσμα με έντονη απόχρωση στα σύννεφα, μπλέ ουρανό κλπ. Πάντα όταν ενεργοποιείται η HDR λειτουργία και στο αυτόματο φυσικά. Αυτή η @ωλοχαβάη χάλασε την πιάτσα με τα πιο σοσιαλ modes και απαιτήσεις και χρήσεις για φωτογραφίες.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

...... Αυτή η @ωλοχαβάη χάλασε την πιάτσα με τα πιο σοσιαλ modes και απαιτήσεις και χρήσεις για φωτογραφίες......

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::

Link to comment
Share on other sites

Ένα δείγμα του υπερκορεσμού!! Σημερινή φωτογραφία από την μαρίνα της Πάτρας!ee8d913733dc22ef7459750380e572a6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ένα δείγμα του υπερκορεσμού!! Σημερινή φωτογραφία από την μαρίνα της Πάτρας!ee8d913733dc22ef7459750380e572a6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το focus το έχει κάνει στην άσφαλτο.

Τέτοια βλέπω και ώρες ώρες μου φαίνεται θα πάω να πάρω μια mirrorless και για κινητό ένα με κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα καλη μου φαινεται παντως. Δεν εχω βεβαια μεγαλες απαιτησεις στη φωτογραφια.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όπως εξήγησα, όταν έπρεπε να τρέξω για λόγο υγείας και δεν είχα μπαταρία, ταρακουνήθηκα πολύ και πλέον ΔΕΝ ξεμένω ποτέ διότι όταν έχεις πρόβλημα και πρέπει να επικοινωνήσεις δεν αξίζει για 20€ για μια μπαταρία να τρέχεις να βρεις λύσεις να κρατήσει 2-3 μήνες παραπάνω.... Γνώμη μου βέβαια..

 

Φορτιστής 65w που τα αποδίδει όλα κανονικά είναι ένας baseus από το eshop. Θα βάλω link από κάτω. Επίσης και σπίτι έχω αγοράσει έναν 65w διπλό που αποδίδει όπως και του αυτοκινήτου 45+20 η κάθε θύρα ταυτόχρονα. Αν χρησιμοποιείς μόνο την type C δίνει 65w απευθείας.

 

Αυτοκινήτου:

 

 

https://www.e-shop.gr/baseus-digital-display-qc-pps-dual-quick-car-charger-65w-100w-type-c-cable-grey-p-TEL.074165

 

Σπιτιού:

 

https://www.ebay.com/itm/USLION-65W-GaN-USB-Type-C-Wall-Charger-PD-QC-3-0-Laptop-Adapter-for-iPhone-12-11/154250368190?hash=item23ea09d4be:g:TuwAAOSwlB1f3G~d

 

Και τα δύο παιδιά είναι δοκιμασμένα και άψογα!

Πήρα τον φορτιστή αυτοκίνητου και φορτίζει στην γρήγορη φόρτιση και όχι στην εξαιρετικα γρήγορη φόρτιση σε s20 στο αυτοκίνητο . Ξέρεις τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω 8-9 μήνες το κινητό και σήμερα είπα να δοκιμάσω τα ακουστικά που έδινε στο κουτί.. αντε γειά.. τι buds pro, buds plus και βλακειες..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Είδες?? Αστέρια!! Κι εγώ όταν τα είχα δοκιμάσει Σεπτέμβριο- Οκτώβριο που το είχα τρελάθηκα. Ακούω πολύ μουσική και YouTube βράδυ οπότε λόγω ηρεμίας αντιλαμβάνεσαι εύκολα την διαφορά. Πολύ ποιοτικά!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 8-9 μήνες το κινητό και σήμερα είπα να δοκιμάσω τα ακουστικά που έδινε στο κουτί.. αντε γειά.. τι buds pro, buds plus και βλακειες..

 

Από ποια άποψη το λες; γιατί ποιοτικά σε ήχο, δεν είναι σε καμία περίπτωση καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Από ποια άποψη το λες; γιατί ποιοτικά σε ήχο, δεν είναι σε καμία περίπτωση καλύτερα.

 

Τα live που έχω, έχουν καλύτερο μπάσο και γενικά η μουσική ακούγεται καλύτερα από τα δικά του με το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο φθηνα earbuds, τα Xiaomi.Basic και τα Haylou T5. Σχεδον στην ιδια ποιοτητα ηχου με τα AKG της Samsung που ειναι αρκετα καλη βεβαια.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τον φορτιστή αυτοκίνητου και φορτίζει στην γρήγορη φόρτιση και όχι στην εξαιρετικα γρήγορη φόρτιση σε s20 στο αυτοκίνητο . Ξέρεις τι μπορεί να φταίει?

 

Θέλει type C σε Type C για να φορτίσει πολύ γρήγορα. Όχι USB σε Type C

Link to comment
Share on other sites

Θέλει type C σε Type C για να φορτίσει πολύ γρήγορα. Όχι USB σε Type C

Έτσι το σύνδεσα και από τις 3 ταχύτητες (κανονική -γρήγορη -εξαιρετικη )ξεκινάει εξαιρετική και πέφτει σε δευτερόλεπτα σε γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Τα live που έχω, έχουν καλύτερο μπάσο και γενικά η μουσική ακούγεται καλύτερα από τα δικά του με το καλώδιο.

 

Και εγώ έχω τα live, τα φοράω πολλές ώρες μέσα στην μέρα, έχουν ποιοτικό ήχο αλλά από ένταση υστερούν.. (τα φοράω πολλές ώρες γιατί είναι άνετα και ακούω τι γίνεται γύρω μου)

Είχα τα buds plus και τα buds pro και τα πούλησα, σήμερα τυχαία βρήκα το κουτί στην αποθήκη (όπου τοποθέτησα το κουτί από το galaxy watch που πήρα.. ρολογαρα :) ) και λέω δεν δοκιμάζω και τα ενσύρματα.. είναι παραπάνω από καλά, δεν μπουκώνουν, έχουν ένταση, δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από κανένα ακουστικό που ανέφερα πιο πάνω..

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετώ τη παρέα πήρα το S21 το μικρό από χτες. Δε το δούλεψα πολύ λόγω δουλειάς. Από οδό είδα είναι ένα κλικ πιο σπιρτατο και η μπαταρία δείχνει λίγο καλύτερη ειδικά από το 70 και κάτω.

Μου έλειψε η άνεση και το ποσό ελαφρύ είναι το μικρό.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετώ τη παρέα πήρα το S21 το μικρό από χτες. Δε το δούλεψα πολύ λόγω δουλειάς. Από οδό είδα είναι ένα κλικ πιο σπιρτατο και η μπαταρία δείχνει λίγο καλύτερη ειδικά από το 70 και κάτω.

Μου έλειψε η άνεση και το ποσό ελαφρύ είναι το μικρό.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να το χαρεις λοιπον και οταν εχεις μια συνολικη εικονα κανε ενα κοπο να μας την μεταφερεις. Η ανεση αυτη μου εχει λειψει και εμενα τελικα.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Και φαντάσου ότι το S20 plus θεωρείται από τις μαζεμένες και ελαφριές συσκευές. Να το χαρείς!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορουσα να πεσω σε μεγεθος οθονης μετα.το S20 plus. Ισως μονο αν υπηρχε συσκευη 16:9.

Καλοριζικο παντως το S21 Lurpak!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το σύνδεσα και από τις 3 ταχύτητες (κανονική -γρήγορη -εξαιρετικη )ξεκινάει εξαιρετική και πέφτει σε δευτερόλεπτα σε γρήγορη.

 

Εντύπωση μου κάνει διότι εγώ το έχω δοκιμάσει σε 2 plus και στο ultra μου.. Και δουλεύει άψογα μήνες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ευχαριστώ ρρειι. Θα αναφέρω τις επόμενες μέρες εντυπώσεις. Η αλήθεια είναι ότι από πέρυσι ήθελα το σ20 απλά βρήκα καλή τιμή το +.

Καλά ότι πάει βούτυρο Lurpak και αυτό δε το συζητώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ευχαριστώ ρρειι. Θα αναφέρω τις επόμενες μέρες εντυπώσεις. Η αλήθεια είναι ότι από πέρυσι ήθελα το σ20 απλά βρήκα καλή τιμή το +.

Καλά ότι πάει βούτυρο Lurpak και αυτό δε το συζητώ.

 

Και τώρα έχεις επιτέλους τα 120 σου, χωρίς να σου τρώει μπαταρία. Ή αυτό είναι μόνο στο σ21 ultra;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε; στα 120 το έχω

 

The S21 maxes out a buttery-smooth 120Hz, same as the S20, but should be able to go down to as low as 48Hz when it deems it appropriate, thus aiming to strike a balance between battery life and user experience. The S20 has no such smarts.

το Galaxy S21 Ultra 5G διαθέτει Εξαιρετικά Ομαλή Οθόνη 120Hz. Ο ρυθμός ανανέωσης της οθόνης προσαρμόζεται μεταξύ 10-120Hz ανάλογα με το περιεχόμενο που βλέπετε

 

Με λίγα λόγια έχει 120hz και όταν δεν χρειάζεται πέφτει αυτόματα μέχρι και 10hz με αποτέλεσμα να μην καταναλώνει μπαταρία. Νομίζω ότι είναι μόνο στο 21 ultra...

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

The S21 maxes out a buttery-smooth 120Hz, same as the S20, but should be able to go down to as low as 48Hz when it deems it appropriate, thus aiming to strike a balance between battery life and user experience. The S20 has no such smarts.

 

 

Με λίγα λόγια έχει 120hz και όταν δεν χρειάζεται πέφτει αυτόματα μέχρι και 10hz με αποτέλεσμα να μην καταναλώνει μπαταρία. Νομίζω ότι είναι μόνο στο 21 ultra...

 

Έτσι έλεγε η Samsung για το s21 ultra αλλά δεν το βλέπω. Μόνο 60-120

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...