Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δε γίνεται να μη βλέπετε κάτι διαφορετικό... Είναι σαν να έχεις ένα αμάξι 60 άλογα να σου λένε στο κάνουμε 120 και να λες δεν είναι πιο γρήγορο. Ε δε γίνεται αυτό. Αφήστε το 120hz 2-3 μέρες και μετά γυρίστε στα 60... Τότε πείτε ξανά αν έχει διαφορά η όχι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οπου βολευει τον καθενα! Για αυτο υπαρχει επιλογη... Αν δεν υπηρχε δεν θα μιλουσαμε για αυτο.

Προσωπικα προτιμουσα τα 60.Τωρα το εχω στα 120. Σιγουρα ειναι πιο "smooth". Αλλα μπορω να ζησω και χωρις το smooth. Δεν μου προσφερει κατι παραπανω στα κειμενα που θα διαβααω, στις συνομιλιες στο viber η στα βιντεακια του youtube.

Απλα οταν "παιζεις" με το κινητο σου δινει μια αισθηση σβελταδας...

Ειναι κατι που προσθεσαν για να πουλησουν σαν χαρακτηριστικο. Η αναλυαη της οθονης ετσι και αλλιως και πιο πανω να πηγαινε δεν θα φαινονταν στο ματι... Τα 120 hz καπως δικαιολογουν τα λεφτα που σκασαμε για ενα κινητο... Εγω απλα τα εδωαα γιατι γουσταρω Samsung, amoled και One UI...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ανήκω σε αυτούς που δεν με ενθουσιάζει το 120hz

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αλλά το ότι είναι καλό το κινητό και στα 60 hz και άλλο το ότι δεν έχει διαφορά στα 120hz.. τώρα αν κάποιος θέλει αυτονομία πάει στα 60 όπου εξίσου είναι πολύ καλό.. αν θέλει εμπειρία χρήσης 2020 πάει στα 120hz.. απλά τα πράγματα μην το κουράζουμε.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ορίστε και ένα βίντεο. Περιμένω να μου πείτε αν βλέπετε διαφορά η όχι τώρα..

Έτσι ακριβώς, δείτε τη διαφορά στο βίντεο η συσκευή είναι σαν βούτυρο Lurpak όχι αστεία.

Το να λέμε δεν υπάρχει διαφορά απλά εθελοτυφλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά το ότι είναι καλό το κινητό και στα 60 hz και άλλο το ότι δεν έχει διαφορά στα 120hz.. τώρα αν κάποιος θέλει αυτονομία πάει στα 60 όπου εξίσου είναι πολύ καλό.. αν θέλει εμπειρία χρήσης 2020 πάει στα 120hz.. απλά τα πράγματα μην το κουράζουμε.

Έτσι ακριβώς! ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς! ✌️

 

100% και από εμένα. Και μην ξεχνάμε πως υπάρχει και η ακόμα ποιο χαμηλή ανάλυση 1600χ720 για ακόμα μεγαλύτερη αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Εγω με exynos με 120hz με ενεργοποίημενα wifi και δεδομένα μόνιμα όπως και συγχρονισμός, θέση,always on μόνιμα. Αρκετο Bluetooth. Φωτισμός περίπου στην μέση. Βγάζω από τις 8:00 μέχρι μετά τις 12 το βράδυ περίπου 6 ώρες sot και το βάζω στον φορτιστή συνήθως στο 20 % πάνω κάτω. Μου φτάνει και μου περισσεύει. Γιατί να κόψω κάτι.?για να το βάλω στον φορτιστή με 40% αντί με 20% ?
Link to comment
Share on other sites

120 και εγώ μόνο! Δεν ξανά γυρίζω σε 60 με τα οποία με πονάνε τα μάτια από τα γράμματα όταν σκρολάρω σε site ενημερωτικά.

Τώρα αν δεν διάβαζα διαφορά άρθρα ίσως δεν καταλάβαινα διαφορά.

Είναι τι χρήση κάνει ο καθένας στο κινητό του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε wind με σύνδεσε αλλά άλλαξα σε Cosmote

 

 

 

https://www.truphone.com/consumer/esim-for-smartphone/

Πως ακριβώς άλλαξες σε cosmote?
Link to comment
Share on other sites

120 και εγώ μόνο! Δεν ξανά γυρίζω σε 60 με τα οποία με πονάνε τα μάτια από τα γράμματα όταν σκρολάρω σε site ενημερωτικά.

Τώρα αν δεν διάβαζα διαφορά άρθρα ίσως δεν καταλάβαινα διαφορά.

Είναι τι χρήση κάνει ο καθένας στο κινητό του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως ακριβώς άλλαξες σε cosmote?

 

Πας στις ρυθμίσεις δικτύων και κάνεις χειροκίνητη αναζήτηση... Το δοκίμασε κανείς παιδιά να δειτε και εσείς ότι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την εφαρμογή, έκανα το δωρεάν 100mb για να το δοκιμάσω, άνοιξα και περιαγωγή, αλλά δυστυχώς δεν δουλεύουν τα δεδομένα. Έκανα και επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Κάποια ρύθμιση θα θέλει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την εφαρμογή, έκανα το δωρεάν 100mb για να το δοκιμάσω, άνοιξα και περιαγωγή, αλλά δυστυχώς δεν δουλεύουν τα δεδομένα. Έκανα και επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Κάποια ρύθμιση θα θέλει ακόμα.

 

Έκανες screenshot το qr της esim και το έβαλες στο κινητό να το διαβασει να σου κάνει εγκατάσταση την esim? Εγώ αυτό έκανα, μου ζήτησε restart άνοιξα περιαγωγή και δούλεψαν όλα αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενεργοποιήθηκε κανονικά, προσπάθησα να βάλω cosmote δεν το δέχθηκε, το άφησα αυτόματο συνδέθηκε wind , ενεργοποίησα περιαγωγή αλλά γράφει χωρίς ίντερνετ. Θα το ψάξω. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. 0c86438408d758364f2d0f6dfaa5cace.jpg

 

02e54707ce8bd01d16c0114fccd60b6a.jpg

 

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το R που βγάζει πάνω.e7e6e4b9e818a0097c9eac6b9fba619d.jpg

 

Μέχρι και αυτά πείραξα , αλλά τίποτα.

147992e76c3f1659a6a07ded5378d6db.jpg

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Αν και το εψαξα και δεν το βρηκα... Μεχρι τωρα ειχες επιλογη να κανεις οριζοντια περιστροφη σε μια φωτογραφια απο τη συλλογη χωρις να εχεις ενεργοποιησει την αυτοματη περιστροφη. Τωρα δε βρισκω το κουμπακι..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενεργοποιήθηκε κανονικά, προσπάθησα να βάλω cosmote δεν το δέχθηκε, το άφησα αυτόματο συνδέθηκε wind , ενεργοποίησα περιαγωγή αλλά γράφει χωρίς ίντερνετ. Θα το ψάξω. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. 0c86438408d758364f2d0f6dfaa5cace.jpg

 

02e54707ce8bd01d16c0114fccd60b6a.jpg

 

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το R που βγάζει πάνω.e7e6e4b9e818a0097c9eac6b9fba619d.jpg

 

Μέχρι και αυτά πείραξα , αλλά τίποτα.

147992e76c3f1659a6a07ded5378d6db.jpg

 

Γιατί στα δείχνει όλα 1; έπρεπε η cosmote να είναι 1 η κανονική sim και η esim έπρεπε να είχε το 2 νούμερο... Περίεργο γενικά.. Εμένα έπαιξε αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα δείχνει όλα 1; έπρεπε η cosmote να είναι 1 η κανονική sim και η esim έπρεπε να είχε το 2 νούμερο... Περίεργο γενικά.. Εμένα έπαιξε αμέσως
Τελικά έβγαλα άκρη. Έστειλα email, απάντησαν αρκετά γρήγορα. Έπρεπε να κάνω καινούργιο APN με το όνομα truphone.com.

Έχω ομιλία και μηνύματα τη sim1 και δεδομένα την esim. Επίσης έχω και κάρτα SD. Όλα κομπλέ.

Το βάζεις ότι αριθμό θέλεις εσύ το 1 , το 2, μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

Απλως δεν μπόρεσα να το γυρίσω σε Cosmote. Μόνο Wind και Vodafone παίζει, πιθανόν γιατί έχω ήδη Comsote? Εσύ τι σύνδεση έχεις?

 

DjTony ευχαριστώ και για την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλα άκρη. Έστειλα email, απάντησαν αρκετά γρήγορα. Έπρεπε να κάνω καινούργιο APN με το όνομα truphone.com.

Έχω ομιλία και μηνύματα τη sim1 και δεδομένα την esim. Επίσης έχω και κάρτα SD. Όλα κομπλέ.

Το βάζεις ότι αριθμό θέλεις εσύ το 1 , το 2, μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

Απλως δεν μπόρεσα να το γυρίσω σε Cosmote. Μόνο Wind και Vodafone παίζει, πιθανόν γιατί έχω ήδη Comsote? Εσύ τι σύνδεση έχεις?

 

DjTony ευχαριστώ και για την ενημέρωση!

 

Cosmote έχω και μου γύρισε κανονικά...

 

Αυτό που με ενδιαφέρει και έκανα την κίνηση να το δοκιμάσω είναι ότι έλεγαν όλοι ότι δεν γίνεται να έχεις sim+microsd+ESIM ενώ γίνεται! Και αυτό είναι πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω και μου γύρισε κανονικά...

 

 

 

Αυτό που με ενδιαφέρει και έκανα την κίνηση να το δοκιμάσω είναι ότι έλεγαν όλοι ότι δεν γίνεται να έχεις sim+microsd+ESIM ενώ γίνεται! Και αυτό είναι πολύ καλό

Ναι έχεις δίκιο! Πολύ καλή κίνηση έκανες να ξέρουμε τι μας γίνεται. Μήπως παίζει ρόλο η νέα αναβάθμιση?

Και 3gb με 6 ευρώ είναι πολύ καλά όταν ξεμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το cloud blue το χει κανείς? Είναι "χτυπητο" πολύ?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω το cloud blue και προσωπικα οχι απλα δεν με χαλαει, αλλά το βρισκω και αδιαφορο στα υπολοιπα χρωματα. Γουστα βεβαια ειναι αυτα.

Εγω μαλιστα εχω και την αυθεντικη θηκη της samsung που ειναι στο χρωμα του κινητου.

 

https://www.skroutz.gr/s/21958900/Samsung-Clear-View-Cover-Sky-Blue-Galaxy-S20.html

Link to comment
Share on other sites

Αλλά το ότι είναι καλό το κινητό και στα 60 hz και άλλο το ότι δεν έχει διαφορά στα 120hz.. τώρα αν κάποιος θέλει αυτονομία πάει στα 60 όπου εξίσου είναι πολύ καλό.. αν θέλει εμπειρία χρήσης 2020 πάει στα 120hz.. απλά τα πράγματα μην το κουράζουμε.

 

 

Να κάτι τέτοια ποστ με κάνουν και βάζω τα 120hz.. Αφού το έχουμε το βάζουμε...και εμπειρία 2020...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά την αναβάθμιση σε android 11 δεν έχουμε πρόσβαση στον φάκελο android data υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπουμε τα αρχεία που έχει μέσα ο data?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως με το android 11 το εκαναν δυσκολο. Μεσω υπολογιστη μονο. Την ειδαν apple σε αυτον τον τομεα.... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Να κάτι τέτοια ποστ με κάνουν και βάζω τα 120hz.. Αφού το έχουμε το βάζουμε...και εμπειρία 2020...

 

Μα ισχύει Απόστολε, έτσι είναι ;) ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με το One Ui 3.0 βρηκα την αυτονομια που εψαχνα στα 120 οποτε μαλλον θα μεινω εκει. Ειμαι αρκετες μερες πλεον εκει και σε χρονους οθονης πολυ κοντα στα 60hz. Ανετα μου βγαζει 1μιση μερα και βαλε. Οποτε επειδη εχω συνηθεια να φορτιζω καθε βραδυ, με φορτιση μεχρι 85% βγαζω ανετα την μερα και περισσευει.

Επισης με τη μειωση του ζουμ της οθονης δεν καταλαβαινω καμια διαφορα απο QWHD σε FHD+...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...