Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου γιατι δεν εχω συνηθισει τα 120 hz. Αλλα αν στις ρυθμισεις προγραμματιστη βαλεις τις κινουμενες εικονες, εφε κλπ απο 1x σε 0.5 τα 60 hz δεν διαφερουν και πολυ απο τα 120. Και την υψηλοτερη αναλυση απολαμβανεις και την καλυτερη αυτονομια.
Δεν είναι καθόλου ιδέα σού.ισχύει.

Τώρα κατεβάζω κι εγώ το update.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η κάμερα έχει σημαντική βελτίωση μετά την αναβάθμιση. Εχει ακόμα δρόμο.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα τον εαυτο μου μεσο χρηστη. Αλλα πραγματικα δεν παρατηρω το παραμικρο προβλημα στο κινητο. Απο παιχνιδια παιζω Call Of Duty που και που (max settings το τρεχει αψογα). Youtube βλεπω κανα 20 λεπτο κανενα προβλημα. Netflix που και που κανενα παραπονο. Φωτογραφιες κανενα θεμα προς το παρων.

Οσο για τα υπολοιπα τα κανεις απροβληματιστα και σε midrange κινητα. Δεν βλεπω "λοξιγκα" πουθενα....

Εννοειται το πειραζω πολυ, αλλαζω ρυθμισεις γιατι μου αρεσει...

Δεν ειχα φυσικα κανενα παραπονο ουτε και απο τους προκατοχους του απο το S6 και μετα. Σε πιο light συσκευες που ειχα δοκιμασει ναι εβλεπα προβληματακια.

 

ειχα βαλει για τεστ το call of duty.. γενικα δεν παιζω games σε κινητο απλα για δοκιμη το εβαλα... 1 ωρα εφαγε το 50% της μπαταριας και η συσκευη ειχε γινει τοστιέρα... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κάμερα έχει σημαντική βελτίωση μετά την αναβάθμιση. Εχει ακόμα δρόμο.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν ειδα καποια βελτίωση στο μικρο S20

 

γενικα η καμερα ειμαι πολυ μέτρια... μακαρι οντως να φτιαξει με updates...

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Τα updates έρχονται τυχαία ή υπάρχει κάποιο κριτήριο που κάποιος το παίρνει ποιο νωρις;Πχ εγώ με S20 plus από Cosmote δεν έχω πάρει αυτό το τελευταίο που λέτε.Μου λέει ότι είναι ενημερωμένο το λογισμικό
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα στο night mode μετά το update έχει τεράστια διαφορά με πριν. Όσοι το περάσετε δοκιμάστε!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει για τεστ το call of duty.. γενικα δεν παιζω games σε κινητο απλα για δοκιμη το εβαλα... 1 ωρα εφαγε το 50% της μπαταριας και η συσκευη ειχε γινει τοστιέρα... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν ειδα καποια βελτίωση στο μικρο S20

 

γενικα η καμερα ειμαι πολυ μέτρια... μακαρι οντως να φτιαξει με updates...

Σε συνθήκες καύσωνα το μικρό χτύπησε 38άρη πού ναι απόλυτα φυσιολογικό...40 βαθμούς είχαμε εδώ την προηγούμενη βδομάδα.

Φυσικά με χρήση.

Και τόσο είχαν χτυπήσει κι αλλά κινητά φίλων πού εκανα τσεκ θερμοκρασία.

Τοστιέρα σε καμία περίπτωσή.

Φυσικά παιχνίδια πέρα από καμία ξερή,μπιριμπα και candy crash δεν παίζω.χάσιμο χρόνου τα μεγάλα games στο κινητό.γι αυτό υπάρχουν οι κονσόλες και οι τηλεορασαρες.

 

Με το update δεν εκανα τσεκ την κάμερα.

Ομως η κάμερα του μικρού είναι ακριβώς ιδια με του plus πλην του tof.

Θα γίνει τσεκ αύριο.

Ως τώρα στο night mode ηταν για κλάματα το αποτέλεσμά.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνθήκες καύσωνα το μικρό χτύπησε 38άρη πού ναι απόλυτα φυσιολογικό...40 βαθμούς είχαμε εδώ την προηγούμενη βδομάδα.

Φυσικά με χρήση.

Και τόσο είχαν χτυπήσει κι αλλά κινητά φίλων πού εκανα τσεκ θερμοκρασία.

Τοστιέρα σε καμία περίπτωσή.

Φυσικά παιχνίδια πέρα από καμία ξερή,μπιριμπα και candy crash δεν παίζω.χάσιμο χρόνου τα μεγάλα games στο κινητό.γι αυτό υπάρχουν οι κονσόλες και οι τηλεορασαρες.

 

Με το update δεν εκανα τσεκ την κάμερα.

Ομως η κάμερα του μικρού είναι ακριβώς ιδια με του plus πλην του tof.

Θα γίνει τσεκ αύριο.

Ως τώρα στο night mode ηταν για κλάματα το αποτέλεσμά.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την λειτουργία ισχύος που την είχες; Υψηλή απόδοση; Βελτιστοποημένη; Μετρια εξοικ. ενέργ. ή Μεγ. εξοικ. ενέργειας;

Και απο κάτω το διακοπτάκι "Προσαρμ. εξοικ. ενέργειας" το έχεις ΟΝ ή OFF?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Τα updates έρχονται τυχαία ή υπάρχει κάποιο κριτήριο που κάποιος το παίρνει ποιο νωρις;Πχ εγώ με S20 plus από Cosmote δεν έχω πάρει αυτό το τελευταίο που λέτε.Μου λέει ότι είναι ενημερωμένο το λογισμικό

 

Συνηθως για τους παροχους αργουν λιγο παραπανω. Οχι κατι τραγικο παντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα τον εαυτο μου μεσο χρηστη. Αλλα πραγματικα δεν παρατηρω το παραμικρο προβλημα στο κινητο. Απο παιχνιδια παιζω Call Of Duty που και που (max settings το τρεχει αψογα). Youtube βλεπω κανα 20 λεπτο κανενα προβλημα. Netflix που και που κανενα παραπονο. Φωτογραφιες κανενα θεμα προς το παρων.

Οσο για τα υπολοιπα τα κανεις απροβληματιστα και σε midrange κινητα. Δεν βλεπω "λοξιγκα" πουθενα....

Εννοειται το πειραζω πολυ, αλλαζω ρυθμισεις γιατι μου αρεσει...

Δεν ειχα φυσικα κανενα παραπονο ουτε και απο τους προκατοχους του απο το S6 και μετα. Σε πιο light συσκευες που ειχα δοκιμασει ναι εβλεπα προβληματακια.[/quote

 

Χαίρομε πού είσαι χαρούμενος με τη συσκευή σου.

 

Ο λόξιγκας είναι αυτός που περιγράφετε μέσα σε αυτό το forum από άλλους χρήστες.

 

Στο τέλος της εβδομάδας/αρχές της άλλης θα παραλάβω το δικό μου, βεβαία SNAP, αλλά οκ θα δούμε τι παίζει.

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν είδα καμιά βελτίωση στην κάμερα και ειδικά στο nightmode με ίδιες συνθήκες μετά το update μου φάνηκε να κάνει περισσότερο noise ..

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την λειτουργία ισχύος που την είχες; Υψηλή απόδοση; Βελτιστοποημένη; Μετρια εξοικ. ενέργ. ή Μεγ. εξοικ. ενέργειας;

 

Και απο κάτω το διακοπτάκι "Προσαρμ. εξοικ. ενέργειας" το έχεις ΟΝ ή OFF?

Βελτιστοποιημένη.και στο on τον διακόπτη.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεται τα εφε στο 0.5 χανετε απο μιση εως μια ωρα σοτ. Και τα τρια απενεργοποιημενα.Απορω μερικοι που τους ενδιαφερει η ταχυτητα πρωτα, να τα αφηνουν ενεργα.

 

Τα απενεργοποιησα τελειως αλλα δεν ειδα διαφορα στην μπαταρια. Προφανως βλεπεις διαφορα σε χαμηλοτερης ισχυς κινητα....

Link to comment
Share on other sites

Πχ. Πας φροντιδα και πατας βελτιστοποιηση εκει βλεπεις ποσο πιο γρηγορα διαβαζει με η χωρις animation.Θα μου πεις 1' διαφορα ναι σιγα...Εαν το βαλεις παντου οτι κανεις ειναι στο συνολο πιο αργο.Στο browser , στα social κτλ.ακομα και στην περιστροφη οθονης ειναι πιο αργο οταν βλεπω youtube.Τα animation γενικα ξοδευουν αχρηστους πορους συστηματος.Στην τελικη εαν καποιος τα θελει αφηνει μονο το τριτο 0.5.Αλλα παλι αυτο θα τσιμπησει μπαταριουλα...
Link to comment
Share on other sites

Οσο για gaming επαιξα τωρα μιση ωρα Call Of Duty σε max settings. Μπαταρια πηγε απο 62 σε 50% και θερμοκρασια μπαταριας απο 29 σε 35.7. Τιποτα μη φυσιολογικο....

Μηπως εχω αλλο κινητο και δεν το ξερω;;

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβαζει θερμοκρασιες ο exynos παρα μονο οταν καποιος εχει ανοιχτες ολες τις ενεργειες των αισθητηρων στο μενου κινησεις και χειρονομιες.Εκει λογικα θα επιβαρυνθει.Εαν τα κλεισει και απενεργοποιησει επισης τις επιλογες της τοποθεσιας στην θεση τοτε θα εχει μια χαρα μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε απενεργοπιιησει ποτε το game optimizer; θα παρατηρήσετε ότι στα games θα εχει σταθερά 59 -60fps χωρίς να ζεσταίνεται τόσο.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβαζει θερμοκρασιες ο exynos παρα μονο οταν καποιος εχει ανοιχτες ολες τις ενεργειες των αισθητηρων στο μενου κινησεις και χειρονομιες.Εκει λογικα θα επιβαρυνθει.Εαν τα κλεισει και απενεργοποιησει επισης τις επιλογες της τοποθεσιας στην θεση τοτε θα εχει μια χαρα μπαταρια.

 

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να έκανες ένα ΟΔΗΓΟ του απο που να κλείσουμε τις ενεργοβόρες υπηρεσίες του κινητού;

Βήμα βήμα όμως για να μην ψαχνόμαστε και με κάποιο σχόλιο αν χρειάζεται.

 

Θα βοηθούσες πολλούς εδωμέσα

 

:O

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ε πηγαινε και διαβασε παρακατω ειναι για το S9 αλλα ειναι αρκετα ιδια κατα 90%.---->>> https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=482798
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Θέλω να βάλω το animated wallpaper με τα πολύχρωμα φύλλα και στην lock screen και στο βασικό backround. αλλά μπαίνει μόνο στο lockscreen , στο backround μπαίνει μόνο στατική εικόνα.

τι γίνεται?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω τα ιδια κινητα ειναι με μονη ουσιαστικη διαφορα.το μεγεθος οθονης. Εγω που πηγα απο τις 5.8 του S10e στις 6.7 του S20+ απορω πως αντεχα σε τοσο μικρη οθονη... Παλια οταν η αναλογια ηταν 16:9 οι 5.5 -5.8 ιντσες ηταν οθοναρες. Τωρα για να εχεις κατι αντιστοιχο πρεπει να πας σε 6.5-6.7 ιντσες...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...