Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση: Το samsung s20 (το απλό) έρχεται με εργοστασιακα φορεμένη μεμβράνη στην οθόνη?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

έχουν όλα τα S20 μεμβράνη.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Η μεμβρανη των S20 ειναι σουπερ. Μου εβγαλε 3μηνο πριν να φανει η φθορα. Με θηκη τυπου book δεν θα χρειαστει να αλλαξεις προστασια πιστευω.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Καλο αυτο για την εργοστασιακη μεμβρανη. θενκς για τις απαντησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πρόσφατα το απέκτησα και εγώ, προερχόμενος από S10e

Η οθόνη τούμπανη αλλά η μπαταρία αίσχος

Δε γίνεται με 4000mah να μη βγάζεις 4 ώρες sot μέσα στη μέρα

Επίσης ζεσταίνεται υπερβολικά χωρίς ιδιαίτερο λόγο, τελικά τα όσα λεγόταν για τον exynos δυστυχώς ισχύουν όλα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προερχόμενος από Mate 20 Pro, δεν μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία, τουλάχιστον την ημέρα την βγάζει. Το μέγεθος της συσκευής όμως είναι τρομερά βολικό και η οθόνη απίστευτη. Κάμερες ακόμη δεν έχω καταλήξει...
Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι με 96Hz αντί 120. Βλέπω μια διαφορά στην μπαταρία. Δεν είναι η απίστευτη σμουθίλα των 120 αλλά δεν ειναι και το χάλι των 60. Κάπου ενδιάμεσα, προς το καλύτερο φυσικά. Δεν ειναι κακή ιδέα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ προερχόμενος από Mate 20 Pro, δεν μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία, τουλάχιστον την ημέρα την βγάζει. Το μέγεθος της συσκευής όμως είναι τρομερά βολικό και η οθόνη απίστευτη. Κάμερες ακόμη δεν έχω καταλήξει...

 

Ναι φίλε το μέγεθος είναι τέλειο. Όσο για την οθόνη, προσωπικά έχω πάθει πλάκα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα παρατήρησα στην οθόνη σημάδι burn in

Λίγο πιο χαμηλά από τη μέση στο κέντρο της οθόνης με τέρμα φωτεινότητα φαίνεται σαν μια σκιά ένα σχήμα σα να δείχνει μπαταρία που φορτίζει, οριζόντια όμως

Έχει ξενερώσει η ζωή μου, ούτε 20 μέρες δεν έχω το κινητό

Υποτίθεται burn in γίνεται όταν δείχνει πολύ ώρα κάτι συγκεκριμένο η οθόνη, το συγκεκριμένο σχέδιο ούτε που μπορώ να φανταστώ από πού προεκυψε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αυτό που φαίνεται σε μένα είναι όντως στο ύψος του αισθητήρα του δαχτυλικου αποτυπώματος αλλά είναι μια μακρόστενη σκιά, μοιάζει σαν σχέδιο μπαταρίας

Το μόνο που παραμένει πολύ ώρα ενεργό στην οθόνη τώρα που το σκέφτομαι είναι το βράδι όταν το φορτίζω ακόμη και όταν είναι κλειστή η οθόνη δείχνει πόσο έχει φορτίσει, όταν λοιπόν φτάνει 100% μένει σίγουρα κάποιες ώρες ανοικτό κάθε μέρα χωρίς να μεταβάλλεται κάτι στην οθόνη, αλλά η φωτεινότητα της οθόνης είναι σχεδόν μηδαμινή για να κάνει burn in

Δε μπορώ να καταλάβω από πού προέκυψε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με ενημέρωση 1 Ιουνίου ακόμη. Τι φάση ρε παιδιά;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ποτε το πηρες το κινητο;

 

26 Ιουλίου. Εϊναι G981U, ΤΜΚ/ΤΜΚ/ΤΜΚ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εκανες στησιμο με ελληνικη sim μεσα. Aν ειναι αλλης χωρας και κανεις στησιμο με ελληνικη σιμ δεν μπορει να πατει OTA updates.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εκανες στησιμο με ελληνικη sim μεσα. Aν ειναι αλλης χωρας και κανεις στησιμο με ελληνικη σιμ δεν μπορει να πατει OTA updates.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αμερική μένω, δεν έχω την ελληνική SIM μέσα. Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση που δεν έχω πάρει αναβάθμιση 1,5 μήνα...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναι κανονικά.

Εννοείται πως όταν μιλάς στη μία γραμμή η άλλη είναι off.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ήρθε ενημέρωση λογισμικού με αναβάθμιση ασφαλείας Σεπτεμβρίου και βελτιώσεις στην κάμερα. Τώρα τί βελτιώσεις,δεν αναφέρει αναλυτικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα

 

Μια ερώτηση, είχα βάλει από το bixby routines αναλογα την εφαρμογή που τρέχει να ρίχνει τα hz της οθόνης στα 60

Έκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων για κάποιο λόγο και τώρα από το bixby routines δε μπορώ να βρω τη παράμετρο για τα hz της οθόνης, παρά μόνο την ανάλυση

Το έχουν αφαιρέσει; Μπορεί να τσεκάρει κάποιος;

 

Ευχαριστώ!

 

edit

τελικά έπρεπε να κάνω ενημέρωση το bixby routines, όλα καλά

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο θερμοκρασίες πως παει;

Έχω διαβάσει διάφορα, ότι ανεβάζει και χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

Έχει βοηθήσει καποιο update;

Είμαι μεταξύ του S20 και του S10...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι λενε οι περισσοτεροι ανεβαζει στα 120 hz. Εγω ειμαι στα 60 hz και δεν εχω τετοια προβληματα

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ουτε το ενα ουτε το αλλο...

Απο S10e πηγα σε S20+

Αλλα απο λογικα η διαφορα ειναι τα 120 hz σε οσους αρεσουν και η λιγο καλυτερη καμερα. Αν δεν σε νοιαζουν τα 120 δεν αξιζει να δωσεις +110 με δεδομενο πλεον οτι τα S10 θα παρουν αλλες 2 εκδοσεις android.

Αξιζει η μεταβαση σε S20+ και Ultra αν θες μεγαλυτερη οθονη αλλα οχι απο S10 σε S20 κατα τη γνωμη μου.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του S20 σχετικά με ένα πρόβλημα. Φαίνεται να μην μπορεί να διαχειριστεί καλά τις εναλλαγές δικτύου μεταξύ 2G, 3G, 4G... Γενικά χάνει το σήμα ή απλά δεν έχει ίντερνετ ενώ λέει 4G και ξεκολλάει όποτε θέλει. Με επανεκκίνηση στρώνει αλλά το ξανακάνει σχετικά σύντομα ειδικά όταν κινείσαι μέσα σε αυτοκίνητο κλπ. Η κάρτα SIM ήταν μέχρι πριν 1 μήνα σε S9+ χωρίς κανένα πρόβλημα οπότε είναι δύσκολο να θεωρήσω ότι είναι πρόβλημα παρόχου ή κάρτας.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο; Updates σας έρχονται γενικώς ή τσάμπα περιμένω μηπως διορθωθεί κάτι; Σκέφτομαι να το πάω σέρβις και να επιμείνω στο ότι έχει πρόβλημα η συσκευή γιατί μου φαίνεται δε θα βγάλω άκρη. Η συσκευή είναι με το ζόρι 1 μηνός.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, χρήσιμη πληροφορία.

Εχει κανείς γνώμη μεταξύ των δυο; S10 και S20;

Αξίζει η χρηματική διαφορά των 110€;

 

Εξαρτάται τι χρήση κάνει. Πχ για την κάμερα αξίζει η διαφορά κατά τη γνώμη μου γιατί μετά από 4 χρόνια τώρα άλλαξε ουσιαστικά οπότε δεν είναι απλά ένα πιο νέο κινητό αλλά μια σημαντική αλλαγή.. Χώρια τις άλλες διαφορές που έχουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...