Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!

 

Αν και δεν εχω καταληξει ακομα 100% στην διαδοχη κατασταση του S10 (σκεφτομαι και το Oneplus 8 αν αρχισει να πεφτει λιγο η τιμη του) βλεποντας γενικα τις τιμες σε ολα τα flagships η σειρα S20 κοντευει να χαρακτηριστει και vfm..

Η ερωτηση ειναι η εξης: ο αισθητηρας ToF που εχει το Plus σε συγκριση με το "απλο" S20 εχει καποιο νοημα? μιλαω καθαρα για το κομματι της καμερας. Στα μεχρι τωρα reviews που βλεπω δεν φαινεται να υπαρχει διαφορα αξια λογου.

Μ αρεσει και η μεγαλυτερη οθονη του plus αλλα αργοτερα οταν επανελθουμε στην κανονικοτητα/καθημερινοτητα το φοβαμαι το 6.7 (εχω συνηθισει το χειρισμο με το ενα χερι κιολας..)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ο tof αισθητήρας είναι μία υποβοήθησή για καλύτερό πορτραίτο απλά...τίποτα το σπουδαίο.

Μία χαρά θάμπωμα δίνει και η κάμερα του s20.

Επίσης με τον οδηγό του swind αλλά και με περαιτέρω προσθήκες από μένα βλέπω πολύ καλό sot πλέον.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ο tof αισθητήρας είναι μία υποβοήθησή για καλύτερό πορτραίτο απλά...τίποτα το σπουδαίο.

Μία χαρά θάμπωμα δίνει και η κάμερα του s20.

Επίσης με τον οδηγό του swind αλλά και με περαιτέρω προσθήκες από μένα βλέπω πολύ καλό sot πλέον.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιον οδηγό του swind εννοείς φίλε;

Link to comment
Share on other sites

Ποιον οδηγό του swind εννοείς φίλε;
Μπες στο thread του s9 και βρες τον οδηγό για android 10

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ο tof αισθητήρας είναι μία υποβοήθησή για καλύτερό πορτραίτο απλά...τίποτα το σπουδαίο.

Μία χαρά θάμπωμα δίνει και η κάμερα του s20.

Επίσης με τον οδηγό του swind αλλά και με περαιτέρω προσθήκες από μένα βλέπω πολύ καλό sot πλέον.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω για την απαντηση κατι τετοιο φανταζομαι κι εγω.

Οσο για το sot πλην σπανιων περιπτωσεων με ενα 4ωρο μεσο ορο ειμαι εντελως καλυμενος. Δεν ειμαι ολη μερα με τη συσκευη να μην παιρνει ανασα και κυριως μετα τη δουλεια θα ασχοληθω περισσοτερο. Οι μονες φορες που εχω δει οτι γονατιζω τη μπαταρια ειναι σε φαση αποδρασεων εκτος Αττικης και να το λιωσω στις φωτογραφιες + GPS. Οκ μπορω να ζησω μ αυτο ευτυχως:)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το s20 5G Snapdragon 12/128

Παιδιά δεν έχω λόγια...έχουν περάσει όλες οι ναυαρχίδες από τα χέρια μου αλλά αυτό είναι το κάτι άλλο...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

Συνδυάζει κορυφαίες επιδόσεις με κορυφαίες διαστάσεις το οποίο το καθιστούν μοναδικό αυτή την στιγμή στην αγορά.

Όποιος μπορεί να το πάρει θα κάνει την καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το s20 5G Snapdragon 12/128

 

Παιδιά δεν έχω λόγια...έχουν περάσει όλες οι ναυαρχίδες από τα χέρια μου αλλά αυτό είναι το κάτι άλλο...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

 

Συνδυάζει κορυφαίες επιδόσεις με κορυφαίες διαστάσεις το οποίο το καθιστούν μοναδικό αυτή την στιγμή στην αγορά.

 

Όποιος μπορεί να το πάρει θα κάνει την καλύτερη επιλογή.

Θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας από πού το πήρες;

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Διαβαζω εδω διαφορες κριτικες για την μπαταρια,

Εχω μπερδευτει πολυ,

Το κινητο βγαζει μερα η οχι με μια μετρια χρηση?

 

Σκεφτομαι να το αγορασω κ θα ηθελα μετα απο οσα updates εχουν γινει

Εχει.βελτιωθει η κατασταση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το s20 5G Snapdragon 12/128

Παιδιά δεν έχω λόγια...έχουν περάσει όλες οι ναυαρχίδες από τα χέρια μου αλλά αυτό είναι το κάτι άλλο...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

Συνδυάζει κορυφαίες επιδόσεις με κορυφαίες διαστάσεις το οποίο το καθιστούν μοναδικό αυτή την στιγμή στην αγορά.

Όποιος μπορεί να το πάρει θα κάνει την καλύτερη επιλογή.

 

Φίλε πως είναι από πλευράς μπαταρίας; τα reviews δείχνουν να υστερεί του S20+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως είναι από πλευράς μπαταρίας; τα reviews δείχνουν να υστερεί του S20+

 

Η μπαταρία βγάζει άνετα την μέρα με πολύ σκληρή χρήση που του κάνω και απομένει και ένα 30-40%.

Βέβαια μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για το snapdragon μοντέλο το οποίο έχει χαοτικές διαφορές με το αντίστοιχο exynos.

Εγώ μέχρι στιγμής είμαι υπέρ ευχαριστημένος με όλα..είχα καιρό να πιάσω τόσο ολοκληρωμένο τηλέφωνο σε τόσο compact διαστάσεις και με τέτοια τούμπανο χαρακτηριστικά.

Επίσης κάμερα και βίντεο σε σχέση με το Νοτε 10 που είχα πρίν είναι τρομερή η βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία βγάζει άνετα την μέρα με πολύ σκληρή χρήση που του κάνω και απομένει και ένα 30-40%.

Βέβαια μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για το snapdragon μοντέλο το οποίο έχει χαοτικές διαφορές με το αντίστοιχο exynos.

Εγώ μέχρι στιγμής είμαι υπέρ ευχαριστημένος με όλα..είχα καιρό να πιάσω τόσο ολοκληρωμένο τηλέφωνο σε τόσο compact διαστάσεις και με τέτοια τούμπανο χαρακτηριστικά.

Επίσης κάμερα και βίντεο σε σχέση με το Νοτε 10 που είχα πρίν είναι τρομερή η βελτίωση.

 

Χαοτική διαφορά έχει η ψευδαίσθηση σου.

Ειδικά σε optimized settings ο exynos υπερτερεί σε μπαταρία.

Μικρή διαφορά υπάρχει μόνο στα βαρεια παιχνίδια.

Εγώ έχω exynos και είναι υπερτουμπανο.

Να χαίρεσαι εσύ το δικό σου και οι υπόλοιποι το exynos.

Εξάλλου και να μας χαλάσει έχουμε εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Χαοτική διαφορά έχει η ψευδαίσθηση σου.

Ειδικά σε optimized settings ο exynos υπερτερεί σε μπαταρία.

Μικρή διαφορά υπάρχει μόνο στα βαρεια παιχνίδια.

Εγώ έχω exynos και είναι υπερτουμπανο.

Να χαίρεσαι εσύ το δικό σου και οι υπόλοιποι το exynos.

Εξάλλου και να μας χαλάσει έχουμε εγγύηση

 

Μάλιστα...οκ

Καλό βράδυ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Διαβαζω εδω διαφορες κριτικες για την μπαταρια,

Εχω μπερδευτει πολυ,

Το κινητο βγαζει μερα η οχι με μια μετρια χρηση?

 

Σκεφτομαι να το αγορασω κ θα ηθελα μετα απο οσα updates εχουν γινει

Εχει.βελτιωθει η κατασταση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με βγάζει.

Και θα εχει και περαιτέρω βελτίωσή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους φίλους

Εχω το S9 και σκεφτομαι την μετάβαση.

Υπαρχει καποιος που το εχει κανει να πει 2 λόγια ?

Με ενδιαφερει κυρίως η camera ,φωτο αλλα και video. (λεω για την βασική και την selfie)

Ειδικα σε εσωτερικους χωρους που το s9 κραταγε μια αξιοπρεπεια.

Επίσης και η εξοδος του ηχου ,που θα ελεγα οτι ειμαι ευχαριστημενος. Παιχνιδια δεν..

Αξιζει η μεταβαση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους φίλους

Εχω το S9 και σκεφτομαι την μετάβαση.

Υπαρχει καποιος που το εχει κανει να πει 2 λόγια ?

Με ενδιαφερει κυρίως η camera ,φωτο αλλα και video. (λεω για την βασική και την selfie)

Ειδικα σε εσωτερικους χωρους που το s9 κραταγε μια αξιοπρεπεια.

Επίσης και η εξοδος του ηχου ,που θα ελεγα οτι ειμαι ευχαριστημενος. Παιχνιδια δεν..

Αξιζει η μεταβαση ?

 

Σε καμερα πολυ ανωτερο το S20 απο το S9.

Σε αυτονομια μια απο τα ιδια χαλια. Αντε λιγο καλυτερο το S20 αμα το δουλεψεις στα 60hz γιατι στα 120 πεφτει νερακι η μπαταρια.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!!! Με ενδιαφέρει να πάρω το κινητό για την γυναίκα μου, σε χαρακτηριστικά με καλύπτει το μόνο που δεν ξέρω είναι η κάμερα πως τραβάει της φωτογραφίες???? Εγώ έχω το s10+ καλύτερα η χειρότερα????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!!! Με ενδιαφέρει να πάρω το κινητό για την γυναίκα μου, σε χαρακτηριστικά με καλύπτει το μόνο που δεν ξέρω είναι η κάμερα πως τραβάει της φωτογραφίες???? Εγώ έχω το s10+ καλύτερα η χειρότερα????

 

Πολυ καλυτερα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το Ρ30 και είμαι μεταξύ Ρ40 και S20.

Καμία γνώμη?

Καλησπέρα φίλε μου!!!!! Και εγώ έγραψα λίγο ποιο πάνω για απορίες για το s20 για φωτογραφίες γιατί και εγώ ειμουν έτοιμος να πάρω το p40 pro στην γυναίκα μου αλλά με αυτά που διαβάζω γενικά αλλά και στο απέναντι νήμα και με βάση και τιμή που έχει καλύτερα να πέσω λίγο σε ποιότητα φωτογραφίας και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο για όλα τα υπόλοιπα παρά να έχω προβλήματα με εφαρμογές και υποστήριξη...... όχι αυτό δεν παίζει όχι αυτό θέλει hack η εφαρμογές με κινέζικα.... άσε να μου λυπεί..... αν έπεφτε η τιμή του αρκετά η το δίνανε με δώρο bands και smart watch μπορεί να το σκεφτόμουν τώρα με τίποτα..... όσο για της φωτογραφίες που ρώτησα εγώ έχω το s10+ και αφού με είπαν το το s20 τραβάει καλύτερα εμένα με ικανοποιεί.... αυτό βέβαια είναι η άποψη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση προς τους κατόχους της συσκευής, έχω το S10 και συνήθως ανά χρόνο πηγαίνω και στο επόμενο μοντέλο (ένα χόμπι έχουμε..!), υπολογίζοντας την αξία μεταπώλησης σε συνδυασμό με τιμολόγιο και μια καλή έκπτωση συνήθως βγαίνει 200€/χρόνο.

 

Είναι η μόνη φορά που σκέφτομαι αντί να προχωρήσω στο S20, να περιμένω για το Note20.. ποια η άποψή σας;

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς ολους οσους εχουν το S20

 

εχει δει κανεις να ειναι ζεστη η συσκευη ολη την ωρα ακομα και με απλη χρηση? οκ να το καταλαβω οταν φορτιζει μπορει να φτασει και τους 40+ βαθμους....

 

αλλα τωρα με απλη χρηση να ειναι ολη η συσκευη ζεστη? μεχρι και στην τσεπη το καταλαβαινω...

 

εδω θελω να πω οτι δεν παιζω games... η χρηση που κανω ειναι πολυ απλη... λιγο viber/whatsapp και web browsing... δεν το εχω καν σαν βασικη συσκευη για τον λογο οτι ζεσταίνεται ακομα και σε περιβάλλον οπου εχει κλιματιστικό ανοιχτο..

 

δεν ειναι οτι καιει σε σημειο που δεν μπορεις να το κρατησεις... παντως αν βαλω καποιο game σιγουρα θα συμβει αυτο... η αν ειμαι εξω κατω απο τον ηλιο.... αυτο το λες και φυσιολογικό...

 

ειναι ωραια συσκευη... και ειναι πολυ κριμα που δεν την δουλευω ακριβως για τον λογο με της θερμοκρασίες.... στο reddit που εψαξα πολλα ατομα εχουν αυτο το προβλημα και νομιζω οτι μετα το τελευταιο update του απριλιου εγινε χειροτερο... οπως και να εχει μαλλον θα παει για ελενχο στο service...

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...