Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα κάθομαι σπίτι

3.5 ώρες οθόνη και έχει 38 ακόμα

Αλλα όλο στο χέρι από όταν βγήκε από πρίζα

Δηλαδή 3.5 οθόνη 6 ώρες χωρίς πρίζα

Θα ενημερώσω

Κατά τα άλλα το βλέπω καλο

 

θελω να το τσεκαρεις και να το αφησεις αφου το βγαλεις απο την φορτιση και ειναι 100% η μπαταρια μεσα σε 5 λεπτα χωρις να το ακουμπήσεις αυτο θα παει στο 99% τσεκαρε το ποσο θα χασει σε ενα 8ωρο...... ακουω να λενε ατομα οτι χανει εως και 15% εδω εμενα το ultra δεν βγαζει μερα........

Link to comment
Share on other sites

Να το αφήσω 8 ώρες έτσι να κάθεται αποκλείεται

Χαχαχαχαχχααχαα

 

Μονο αν πεθάνω

Οποτε στείλε στην γυναίκα μου τότε να σου πει!!!

Link to comment
Share on other sites

Να το αφήσω 8 ώρες έτσι να κάθεται αποκλείεται

Χαχαχαχαχχααχαα

 

Μονο αν πεθάνω

Οποτε στείλε στην γυναίκα μου τότε να σου πει!!!

 

χαχαχα :lol::lol:

 

παντως πες μου κατι σοβαρα μολις το βγαζεις απο την φορτιση η μπαταρια με λιγο σκαλισμα δεν πευτει σχετικα γρηγορα στο 99 ? 2λεπτα χρηση και παει 99 με χρηση 1:30 ωρα θα εισαι καπου στο 82-85% το ειδα σημερα απο κοντα που το εχει ενας φιλος και γενικα μου αρεσε πολυ περισοτερο απο το ultra που εχω.... η συσκευη ειναι πολυ ελαφια και εχει απιστευτο κρατημα στο χερι... το εχει παρει σε γαλαζιο χρωμα..... πραγματικα ειναι οτι πιο ομορφο εχω δει...! καθομουν και το σκαλιζα η μπαταρια διχνει να πευτει πιο γρηγορα απο οτι το ultra αλλα παρολαυτα δεν ειναι τοσο χαλια...... το ultra το μονο προβλημα ειναι οτι ειναι παρα πολυ βαρια συσκευη.... αρκετα αβολο θα ελεγα.... θα το συνιθισω...

 

σκεψου στο ultra χανω σε ενα βραδυ εως 10% αλλα ατομα χανουν μονο 4% απο οτι λενε... για μενα ειναι αρκετο βασικο κοματι η μπαταρια το μονο πραγμα που το σωζει ειναι η γρηγορη φορτιση...!! και αν ειχε snapdragon πιστευω θα ηταν το καλύτερο...! για την καμερα τωρα φανταζομαι θα παρατηρησες και εσυ μερικα θεματακια που δεν εχει καλη εστιαση ετσι? το ιδιο συμβενει και στο ultra..... θελω να ελπιζω πως θα φτιαξει στο update που θα ερθει σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω σήμερα

Γαλάζιο το πήρα και εγώ. Δεν είχε άλλο. Το είχε ένα μαγαζί σε καλή τιμή και το πήρα.

679 τότε. Και έκοψα και τιμολόγιο και βγήκε τσάμπα για 10 ημερών ναυαρχίδα

 

Κάμερα δεν σκαλιζω πολύ εγώ. Εγώ το πήρα γιατί μου άρεσε. Και ήθελα και δυνατό και μικρο μέγεθος. Θέλω και μπεζελ ελάχιστα

 

Παρατηρώ χειρότερο σήμα από xiaomi mi9t pro

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο ώρες εκτός πρίζας έχω 83 μπαταρία και 55 λεπτά οθόνη

 

 

 

Καθόλου εντυπωσιακό, λογικά είσαι και σε WiFi;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει ποτέ νούμερα

Γιατι πολύ απλά δεν χρειάστηκε ποτε να αγχωθω για μπαταρία

Αλλα ήταν επιλογή μου να αλλάζω δεν γκρινιάζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο ώρες εκτός πρίζας έχω 83 μπαταρία και 55 λεπτά οθόνη

 

χμμ.... στα 120hz η 60hz?

 

θα σου ελεγα να το εχεις στο full HD+ και στα 60Hz.. η συσκευη παει παρα πολυ smooth και την μπαταρια να την εχεις στο optimize και οχι στην στο mode που δουλευει σε performance... ωραια ειναι τα 120hz δεν λεω..... αλλα θα πρεπει να εισαι συνεχεια με ενα powerbank μεσα στο σπιτι..... :lol:

 

γενικα περιμενε update και θα φτιαξει το θεμα της μπαταριας... στην αρχη εχει αρκετα θεματακια παντα...! επισης διαβασα στο xda ενας εγραφε οτι μετα απο περιπου 10 μερες αρχιζει και στρωνει η μπαταρια......

 

εγω ειχα το απλο 9Τ οχι το pro.. και σιγουρα ειχα πιο καλη αυτονομια.... εως και 2 ημερες....

 

αλλα το κινητο που με εχει τρελανει με την μπαταρια ειναι το μικρο pixel 3a...... ειναι ομως πολυ μετριο και αργο... αλλα με φανταστικη καμερα και ηχεια... το ειχα παρει απο γερμανια σε πολυ καλη τιμη.. και πραγματικα δεν περιμενα οτι θα βγαζω 3 μερες με νορμαλ χρηση με μια συσκευη αλλα οκ εδω μιλαμε ενα ενα mid-range με snapdragon 670 που εχει παρα πολυ καλη διαχείριση στην μπαταρια.. + οτι εχει και stock android χωρις καθολου bloatware...

 

παντως για τα λευτα που εχει το s20 θα επρεπε η καμερα να ειναι πιο καλη....εδω μιλαμε για μια μετρια καμερα... ενω κανονικα με τον φακο που εχει θα επρεπε να βγαζει φανταστικες φωτογραφιες... ας ελπισουμε να φτιαξει συντομα αυτο... η samsung με τον καιρο θα το κανει ακομα καλυτερο το κινητο...!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έδωσα το plus σήμερα και πήρα το μικρό.

Εκανα το στήσιμο,εκανα και κάποιες εξτρά ρυθμίσεις και θα το δω αύριο πως θα τα πάει.

Ευελπιστώ πάντως να στρώσει η μπαταρία με κάποιο update.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έδωσα το plus σήμερα και πήρα το μικρό.

Εκανα το στήσιμο,εκανα και κάποιες εξτρά ρυθμίσεις και θα το δω αύριο πως θα τα πάει.

Ευελπιστώ πάντως να στρώσει η μπαταρία με κάποιο update.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μην περιμενεις πολλα με τον exynos 990 το πολυ 5-6 ωρες οθονη θα βγαλεις εχει επισης αρκετο overheating...... μιας και εχεις την συσκευη εχεις κανει το τελευταιο update ετσι? στην lockscreen σου κανει freeze για καποια sec? σαν να μην δουλευει η οθονη για 2 δευτερα.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έδωσα το plus σήμερα και πήρα το μικρό.

Εκανα το στήσιμο,εκανα και κάποιες εξτρά ρυθμίσεις και θα το δω αύριο πως θα τα πάει.

Ευελπιστώ πάντως να στρώσει η μπαταρία με κάποιο update.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τέρας δε θα είναι άλλα τη μέρα άνετα. Μου λένε ότι με οθόνη στα 120 βγάζει παραπάνω από σ10 άρα με 60 οθόνη θα είσαι τουλάχιστον 6 ώρες χρήση. Μια χαρά και έχεις από τα πιο πλήρη κινητά σε τέλειο μέγεθος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αψογα προς το παρόν με σωστό στήσιμο.49428b28f923c073e0c5390c0062b500.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αψογα προς το παρόν με σωστό στήσιμο

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μια χαρα εισαι...!! στα 120hz εισαι? εγω το εχω παντα στην αναλυση FHD+ 60hz στην 2κ δεν αξιζει εχει αρκετα frame drop... μονο αν θελεις να δεις κανα video λεει... αν και δεν βλεπεις τοσο μεγαλη διαφορα μια χαρα ειναι σε FHD+

 

γενικα πως σου φενεται η συσκευη ? επισης εχεις και εσυ αυτο το Bug που δεν πιανει η lockscreen αμεσα οταν κανεις swipe? αυτο συνεβει μετα απο τελευταιο update...

 

παντως περα απο αυτα τα bug που θα στρωσουν με τον καιρο... η συσκευη ειναι παρα πολυ καλη.... αν δεν ειχε βεβαια exynos θα ηταν ακομα πιο τουμπανο.... παντως σε σχεση με το p20 pro που ειχα πριν μπορω να πω πως βγαζεις πιο καλες φωτογραφιες... την ημερα ομως.... για βραδυ αστο.... πολυ θορυβο εχουν...

 

επισης ειναι ενα click πιο γρηγορο και φυσικα πιο smooth απο το p20 pro...! και αν το βαλεις και στα 120hz εκει ειναι ολα τα λευτα.....!!!! αλλα εχει ενα κακο... αν μαθεις με τα 120hz μετα δεν θα μπορεις να δεις ξανα τα 60hz γιαυτο το εχω στα 60... και για την μπαταρια φυσικα...!

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έγινε παραγγελία το s20 5G snapdragon 12/128
Φιλε , αν επιτρέπεται από πού;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε , αν επιτρέπεται από πού;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από Κορέα φίλε μου μέσω μιας φίλης που εργάζεται στην samsung

Link to comment
Share on other sites

Από Κορέα φίλε μου μέσω μιας φίλης που εργάζεται στην samsung

Έχεις τέτοιο κονε και δεν έχεις γίνει εμπορας του site?? :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά παιδιά.εγώ πάντως συνεχίζω να δηλώνω πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά παιδιά.εγώ πάντως συνεχίζω να δηλώνω πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο μπαταρια πως πας? σκεφτομαι να το παρω στη γυναικα μου μεχρι το καλοκαιρι, εχει το s10 plus και ειναι ο,τι πιο κοντα σε μεγεθος, χωρις να στερειται καμερες κλπ σε σχεση με το σ20+ και θεωρω οτι μονο αν η μπαταρια δεν αξιζει θα το αφησω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...