Jump to content

Sony Xperia 1 ΙΙ


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις το κουβεντιασαμε, εσκασαν δυο updates σε kakao talk και tik tok

 

:)

Αυτά δεν με ενδιαφέρουν.

Τα google services είναι που με απασχολούν πότε θα πάρουν ενημέρωση!

Ρίξτε μια ειδοποίηση παίδες όταν λάβετε κατι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να έρχονται ενημερώσεις...

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να είναι ένα τρίγωνο με εργαλεία μόλις άνοιξα την συσκευή για 2 δευτερόλεπτα πριν το logo SONY?

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μου το εχει κανει πολλές φορές το xz1 νικο , δεν βλέπω κάτι κακό .

Ισως κανει κανενα σερβακι πριν μερικά reboot καμια στο τόσο .

Τουλάχιστον ετσι δείχνουν αυτά τα εργαλεία .

 

Σου λεει " αυτη τη φορά δωσε μου λιγα sec παραπάνω να κάνω κατι" .

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια το ξανάέκλεισα και το άνοιξα και δεν έκανε τίποτα,όλα ομαλά!

Για 2 δεύτερα ήταν και όσο ήταν ανοιχτό και το δούλευα δεν έδειχνε να έχει κάτι.

Thanks!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μου το εχει κανει πολλές φορές το xz1 νικο , δεν βλέπω κάτι κακό .

Ισως κανει κανενα σερβακι πριν μερικά reboot καμια στο τόσο .

Τουλάχιστον ετσι δείχνουν αυτά τα εργαλεία .

 

Σου λεει " αυτη τη φορά δωσε μου λιγα sec παραπάνω να κάνω κατι" .

 

Το xz1 το κάνει πολύ πιο συχνά από άλλα κινητά. Συνήθως συμβαίνει μετά από κρασάρισμα ή όταν ο τελευταίος τερματισμός δεν ήταν σωστός κλπ.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το xz1 το κάνει πολύ πιο συχνά από άλλα κινητά. Συνήθως συμβαίνει μετά από κρασάρισμα ή όταν ο τελευταίος τερματισμός δεν ήταν σωστός κλπ.

Στην δική μου περίπτωση (δεν το ξανά έκανε) το έκλεισα για να το φορτίσω και κάπως,δεν ξερω πως, το κατάλαβα ότι δεν έκλεισε κάτι σωστά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να είναι ένα τρίγωνο με εργαλεία μόλις άνοιξα την συσκευή για 2 δευτερόλεπτα πριν το logo SONY?

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου το έχει βγάλει και μένα αυτό το Χ5ii

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

raw competion xperia 1ii vs iphone 12 pro max

 

νικο τα εσπασε το xperia , ειδικα οταν ειδα το smoothness στην πορτα σε raw αρχειο του iphone ειπα δε βλεπω παρακατω , αν και ειδα τελικα , συσκευαρα εχετε !

και που να ανακαλυπτατε οτι το να φτιαξεις ενα raw αρχειο ειναι πανευκολο , για αυτο εχω χασει την ορεξη να βλεπω συγκριτικα αναμεσα στα τηλεφωνα , γιατι οτι και να πιασω πλεον στα χερια μου θα παρακαμψω την jpeg απο το πρωτο κλικ .

αν παιζανε πολλα raw συγκριτικα θα τα εβλεπα , που να ηξερα πχ οτι η apple βαζει χερι στο raw !ελπιζω να ειναι η μονη .

 

στην ουσια του ζητηματος , εχετε πολυ καλο κυριο και wide φακο , το iphone στο στολιδι εχασε το μποκε διοτι δεν κανει μποκε , το κανει μετα με ai , ο μεγαλος φακος σας εχει απο μονος του βαθος πεδιου .

 

και astrophotography raw Iphone12 pro max vs xperia 1ii

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα γιατι εβαλε 30δευτερα στο iphone ενω δεν ειπε iso ενω στο Xperia εβαλε 15 ενω μεχρι 20φευγα πας για άστρα και βγηκε 3200 iso .

Βέβαια η απόδοση του Xperia στο iso ειναι απλά καταπληκτική .

Στο δικο μου στα 400 ξεκινάει η καταστροφή , στα 3200 δεν έχεις τίποτα παρά θόρυβο .

 

Ο ουρανός στην astrophotography συνήθως όντως ειναι μπλε βαθύ .

 

Δεν εχω ομως εμπειρία να μιλήσω με σιγουριά .

 

Επίσης παρόλο τα 30sec στο iphone τα άστρα δεν δειχνουν έστω λιγο κούνημενα , ειναι σαν του Xperia .

Η apple γνωρίζει και μονταρει το raw , του xperia ειναι πιο ατόφιο .

Μονο αυτό μπορώ να σκεφτώ οτι εκανε τον φιλο εκει να βαλει 30 στο ενα και 15 (για να αποφύγει κίνηση) στο sony .

Link to comment
Share on other sites

Στο night mode στο iPhone παίρνει διαφορετικές λήψεις και τις συνδιάζει για αυτό δεν βλέπουμε ISO

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ ! Άρα πλασματικό ειναι και το 30sec , μπορεί να ειναι και πολλα long exposures μαζι και να φτιάξανε 30 δευτερόλεπτα .

 

Άρα μιλάμε για παραδοσιακό τρόπο λήψης vs πιο σύγχρονο .

 

Και τα 2 τα πηγαν εξαιρετικά .

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες Sot με 1:36 λεπτά ομιλίας με 3 ημέρες ανοιχτό και ακόμα 20% να μένει υπόλοιπο.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νάσο από όσο διαβάζω και σε ξένα sites αλλά και στο reddit με την android 11 οι απόψεις διίστανται!

ή που όλα είναι απροβλημάτιστα ή που υπάρχουν θέματα, όχι μόνο στα Sony, γενικά σε όλες τις συσκευές.

Αυτός είναι και ο λόγος καθυστέρησης του android 11 στο 5ii.

Ευτυχώς και στο 1ii και στο XZ3 που είχα και έχω, οι μεταβάσεις από android σε android ήταν μια χαρά χωρίς bugs ή drain battery.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ναι ε?είμαστε τότε μια χαρά,διοτι το xperia μας παει μπαλα!τις προαλλες ακουγα μουσικη κι εβλεπα βιντεο για 7 ωρες και παραλληλα messenger και το καημενο απο 95 πηγε στο 34! 7 ωρες sot!!!!!!!!!!!!!!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Νάσο από όσο διαβάζω και σε ξένα sites αλλά και στο reddit με την android 11 οι απόψεις διίστανται!

ή που όλα είναι απροβλημάτιστα ή που υπάρχουν θέματα, όχι μόνο στα Sony, γενικά σε όλες τις συσκευές.

Αυτός είναι και ο λόγος καθυστέρησης του android 11 στο 5ii.

Ευτυχώς και στο 1ii και στο XZ3 που είχα και έχω, οι μεταβάσεις από android σε android ήταν μια χαρά χωρίς bugs ή drain battery.

Καλύτερα λοιπόν αργότερα και να τρέχει σωστά παρά νωρίτερα και με bugs . Iδωμεν . εγώ έτσι και αλλιώς πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια ,όταν με το καλό έρθει θα κάνω και ένα reset ,διότι όταν το πήρα κατά καιρούς έχει κάνει κάτι κοληματα στο touch της οθόνης ,,δλδ μερικές φορές κολλάει και δεν ανταποκρίνεται

 

Xperia 5ii

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ήταν λίγο σκληρό το dxomark ,σε πολλες πτων περιπτωσεων αν καποιος ξερει να βγαλει απο το pro mode οτι μπορει να κανει αυτο το κινητο καπελωνει ανετα πολλες αλλες φωτογραφικες ναυαρχιδες!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Από πολλά συγκριτικά εδώ μέσα με Samsung και iPhone έχουμε δει όλοι ότι βγάζει ισοδύναμες φωτογραφίες.

Όταν δε πάμε σε κινούμενα θέματα τότε δεν παίζεται.

Το dxomark είναι για γέλια εδώ και πολύ καιρό.

Σημασία δεν δίνω και 200 πόντους να έδινε.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβγαλαν πρώτο το Z5, και γώ πλέον δε τους εμπιστεύομαι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Από πολλά συγκριτικά εδώ μέσα με Samsung και iPhone έχουμε δει όλοι ότι βγάζει ισοδύναμες φωτογραφίες.

Όταν δε πάμε σε κινούμενα θέματα τότε δεν παίζεται.

Το dxomark είναι για γέλια εδώ και πολύ καιρό.

Σημασία δεν δίνω και 200 πόντους να έδινε.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω φίλε Νίκο!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Πώς βάζω ένα app εικονίδιο στην αρχική οθόνη??

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιός ξέρει να μου πει κάποια πράγματα για το Google Photos??

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 1 ΙΙ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...