Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε η 3.1 και στο Ελλάντα
Χαχα ναι την πέρασα. Αυτή η καινούργια λειτουργία για να σβήνεις αντικείμενα από φώτο που είναι, ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σβήνεις αντικείμενα από φωτογραφίες προσπαθώ να το βρώ και δεν τα καταφέρνω.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως στις ρυθμίσεις που ψάχνεις τις ενημερώσεις δεν δείχνει πληροφορίες για τις αλλαγές και τις βελτιώσεις αυτής της έκδοσης (3.1). Συμβαίνει και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σβήνεις αντικείμενα από φωτογραφίες προσπαθώ να το βρώ και δεν τα καταφέρνω.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως στις ρυθμίσεις που ψάχνεις τις ενημερώσεις δεν δείχνει πληροφορίες για τις αλλαγές και τις βελτιώσεις αυτής της έκδοσης (3.1). Συμβαίνει και σε εσάς;

Ναι.

Ούτε πληροφορίες έχω, ούτε σβήσιμο αντικειμένου σε φωτογραφία βρίσκω.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

Ούτε πληροφορίες έχω, ούτε σβήσιμο αντικειμένου σε φωτογραφία βρίσκω.

Όταν ήρθε η αναβάθμιση όμως το έγραφε ότι μπαίνει και αυτή η λειτουργία. Στην επεξεργασία φώτο εκτός από περικοπή αντιστροφή κλπ δεν έχει κάτι άλλο..

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήρθε η αναβάθμιση όμως το έγραφε ότι μπαίνει και αυτή η λειτουργία. Στην επεξεργασία φώτο εκτός από περικοπή αντιστροφή κλπ δεν έχει κάτι άλλο..

Το έγγραφε. Ναι. Έχεις δίκιο.

Απλά δεν το βρίσκω.

 

Υ.Γ Για το συγκεκριμένο πάντως, είχα διαβάσει ότι δεν θα είναι διαθέσιμο στην σειρά 10.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στην επεξεργασία φωτογραφίας πάμε τέρμα δεξιά. Αν δεν υπάρχει τότε μάλλον δεν ήρθε στη συσκευή.

Smart-Select-20210316-154439-Photo-Editor.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην επεξεργασία φωτογραφίας πάμε τέρμα δεξιά. Αν δεν υπάρχει τότε μάλλον δεν ήρθε στη συσκευή.

 

Smart-Select-20210316-154439-Photo-Editor.jpg

Σε εμένα δεν υπάρχει τίποτα από την κάτω σειρά, όχι μόνο αυτό που δείχνεις με το βελος

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Για να βγει η κάτω σειρά, επιλέγεις την φώτο και πατάς (κάτω αριστερά) το μολύβι που είναι η επεξεργασία. Τότε θα δεις την κάτω σειρά... που λες ότι δεν βλέπεις.

 

Όπως και να έχει, σε εμάς διαγραφή αντικειμένου από φωτογραφία, δεν ήρθε.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για να βγει η κάτω σειρά, επιλέγεις την φώτο και πατάς (κάτω αριστερά) το μολύβι που είναι η επεξεργασία. Τότε θα δεις την κάτω σειρά... που λες ότι δεν βλέπεις.

 

Όπως και να έχει, σε εμάς διαγραφή αντικειμένου από φωτογραφία, δεν ήρθε.

 

from my S10 lite

Όταν πατάω το μολύβι μου βγάζει μόνο την επάνω σειρά που έχει για περικοπή, αντιστροφή κλπ. Από την κάτω σειρά τιποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το μολύβι μου βγάζει μόνο την επάνω σειρά που έχει για περικοπή, αντιστροφή κλπ. Από την κάτω σειρά τιποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit

Όταν γυρίζω το τηλέφωνο σε landscape μου τα εμφανίζει τα εικονίδια της επεξεργασίας (αυτό πάλι δεν μπορώ να το καταλάβω, να μην τα εμφανίζει σε portrait mode) αλλά το συγκεκριμένο εικονίδιο για αφαίρεση αντικειμένων δεν υπαρχει

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έδωσαν το εν λόγω feature στην συσκευή μας...

 

sent from my S10 Lite

Ίσως ήταν και το μόνο που θα άξιζε σ αυτή την αναβάθμιση...

Καμία άλλη αλλαγή βλέπετε;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι λύθηκε εντελώς το πρόβλημα του green tint.

Λύθηκε;

Κρύφτηκε;

Δεν ξέρω τι από τα δύο, αλλά δεν το βλέπω πλέον. Θα το παρακολουθήσω μερικές μέρες ακόμα και θα ενημερώσω.

 

from my S10 lite

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπόρεσα να βρώ καμία διαφορά. Χωρίς την περιγραφή με τις αναβαθμίσεις και τις αλλαγές δεν μπορώ να συγκρίνω.

Χθες έκανα αναβάθμιση σε 3.1 (android 11) στο Α71 της συζύγου μου. Έχει πολλές αλλαγές και πληροφορίες κανονικά. Έχει κάνει αναβάθμιση και το ONE UI Αρχικής Οθόνης. Έχει πλέον επιλογή στους φακέλους με τις εφαρμογές πόσο επί πόσες θες να έχεις. Στο δικό μας δεν την έχει. Πριν την μεγάλη αναβάθμιση είχε άλλη διάσταση σε αυτούς τους φακέλους στο δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι λύθηκε εντελώς το πρόβλημα του green tint.

Λύθηκε;

Κρύφτηκε;

Δεν ξέρω τι από τα δύο, αλλά δεν το βλέπω πλέον. Θα το παρακολουθήσω μερικές μέρες ακόμα και θα ενημερώσω.

 

from my S10 lite

 

Στο δικό μου δυστυχώς συνεχίζει και υπάρχει ακόμα. Είμαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται να το λύσουν το πρόβλημα. Κάποια στιγμή θα πάω στην Smartec μια βόλτα...

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δυστυχώς συνεχίζει και υπάρχει ακόμα. Είμαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται να το λύσουν το πρόβλημα. Κάποια στιγμή θα πάω στην Smartec μια βόλτα...

Όπως έχω ξαναπεί, έχω περάσει από 3 S10 lite. Στα 2 πρώτα η κατάσταση ήταν "τραγική". Σε αυτό που έχω τώρα (το είχα πάρει από την προσφορά του Γερμανού) το εμφανίζει (εμφάνιζε) κάτω αριστερά μόνο. Στο κάτω αριστερό τεταρτημόριο ας πούμε. Από προχθές, δεν το βλέπω καθόλου. Και δεν άλλαξα ούτε φόντο ούτε χρώματα ούτε τίποτα. Θα το "παλέψω" και το ΣΚ μήπως καταφέρω να το ξετρυπώσω πάλι. :p

Θα το δώ και στο Α71 της γυναίκας που προχθές πήρες UI3.1. Και αυτό έχει tint στην μισή αριστερή οθόνη αλλά η πρασινίλα δεν είναι τόσο έντονη.

 

Υπάρχει κόσμος που λέει ότι δεν έχει tint. ΟΚ. Δεκτό. Εγώ το έχω δει και σε Α50 και σε Α51. Γενικά, εάν έχουν πέσει στα χέρια μου 10 κινητά σειράς Α, το είχαν και τα 10 (το είχα και σε 1+6t, και σε Xiaomi, και σε άλλα κινητά με amoled - σε όλα όσα είχα μέχρι τώρα πλην S10+, Note 10+).

 

Κάνε μια δοκιμή εάν θες: Βάλε την οθόνη στα "Φυσικό" και το "Προστασία για ξεκούραστα μάτια" στο "Προσαρμόσιμη". Μήπως και το κρύψεις (γιατί για εμένα, το πρόβλημα αυτό δεν λύνεται, μόνο κρύβεται).

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί, έχω περάσει από 3 S10 lite. Στα 2 πρώτα η κατάσταση ήταν "τραγική". Σε αυτό που έχω τώρα (το είχα πάρει από την προσφορά του Γερμανού) το εμφανίζει (εμφάνιζε) κάτω αριστερά μόνο. Στο κάτω αριστερό τεταρτημόριο ας πούμε. Από προχθές, δεν το βλέπω καθόλου. Και δεν άλλαξα ούτε φόντο ούτε χρώματα ούτε τίποτα. Θα το "παλέψω" και το ΣΚ μήπως καταφέρω να το ξετρυπώσω πάλι. :p

Θα το δώ και στο Α71 της γυναίκας που προχθές πήρες UI3.1. Και αυτό έχει tint στην μισή αριστερή οθόνη αλλά

Κάνε μια δοκιμή εάν θες: Βάλε την οθόνη στα "Φυσικό" και το "Προστασία για ξεκούραστα μάτια" στο "Προσαρμόσιμη". Μήπως και το κρύψεις (γιατί για εμένα, το πρόβλημα αυτό δεν λύνεται, μόνο κρύβεται).

 

Μπα και στο "Φυσικό" τα ίδια μου κάνει. Ευτυχώς φαίνεται μόνο όταν η φωτεινότητα είναι γύρω στο 5% αλλιώς δεν θα υποφερόταν, το 1/4 της οθόνης στην πάνω μεριά πρασινίζει. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Μπα και στο "Φυσικό" τα ίδια μου κάνει. Ευτυχώς φαίνεται μόνο όταν η φωτεινότητα είναι γύρω στο 5% αλλιώς δεν θα υποφερόταν, το 1/4 της οθόνης στην πάνω μεριά πρασινίζει. Ευχαριστώ πολύ πάντως!
Έχεις δίκιο.

Υπάρχει και πάλι.

Δυσκολεύτηκα , αλλά το βρήκα.

Το βλέπω πολύ πιο σπάνια να μπερδεύεται στα πόδια μου όμως. Εκεί που μου έσπαγε τα νεύρα κάθε βράδυ, τώρα με το ζόρι το πετυχαίνω. Δεν ξέρω τί μεσολάβησε... ίσως ανέβηκε η μυωπία μου... χεχε...

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos το κινητό στα καλά του καθουμενου κόλλησε και πατιούνται δια φορά κουμπιά στην οθόνη σαν να το χρησιμοποιεί αόρατο χέρι! Δεν μπορώ ούτε να το κλείσω...τι κάνω;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά sos το κινητό στα καλά του καθουμενου κόλλησε και πατιούνται δια φορά κουμπιά στην οθόνη σαν να το χρησιμοποιεί αόρατο χέρι! Δεν μπορώ ούτε να το κλείσω...τι κάνω;;;

 

Κανεις;;; :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos το κινητό στα καλά του καθουμενου κόλλησε και πατιούνται δια φορά κουμπιά στην οθόνη σαν να το χρησιμοποιεί αόρατο χέρι! Δεν μπορώ ούτε να το κλείσω...τι κάνω;;;

Καλημέρα!

Δοκίμασες να κλείσεις ή να κάνεις επανεκκίνηση το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις;;; :(

 

Το χειρότερο σενάριο είναι πρόβλημα στο touch.

Ξεκινά με μια επανεκκίνηση όπως έγραψε και ο φίλος πιο πάνω.

Αν δεν γίνεται, κράτησε παρατεταμένα πατημετα τα power button και volume down.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο σενάριο είναι πρόβλημα στο touch.

Ξεκινά με μια επανεκκίνηση όπως έγραψε και ο φίλος πιο πάνω.

Αν δεν γίνεται, κράτησε παρατεταμένα πατημετα τα power button και volume down.

 

Επανήλθε αλλά κατά διαστήματα το παθαίνει και επανέρχεται μόνο του. Όχι δεν μπορώ να του κάνω επανεκκίνηση. Αλλάζει και ανοίγει το μενού σαν τρελό.. Να το πάω για service?

Εν τω μεταξύ προσπαθώ να ανεβάσω πιο πάνω μια σελίδα στο Internet για να διαβάσω και κολλαει και δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή η συγκεκριμένη σελιδα

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Ενώ το έχω ρυθμίσει όταν μπαίνω σπίτι να ενεργοποιείται το WiFi και να συνδέεται αυτόματα, δεν το κάνει, σε αντίθεση με το WiFi της δουλειάς και κάνα δυο δίκτυα ακόμα που λειτουργεί σωστά. Στις συνθέτες ρυθμίσεις του WiFi/αυτόματη ενεργοποίηση, ενώ τα άλλα δίκτυα είναι μέσα, του σπιτιού δεν είναι. Καμία λύση;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία, έχω πολλά θέματα με αποσυνδέσεις wifi3σε διάφορα δίκτυα..Άρα, είναι θέμα συσκευής...Με επανεκκίνηση φτιάχνει..Έκανα κι επαναφορά δικτύων κτλ..Τί γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...