Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 ώρες πριν, anastasiah said:

Αν επιτρέπεται σε ποιο πήγες; 

Ακόμα είμαι στο ψάξιμο..Κινούμαι ανάμεσα για s21+ ή  realme gt2 pro..Απλά, θέλω να βρω ένα καλό deal κ να παίξει αποφορολόγηση...Εκεί λίγο κολλάω!Εντωμεταξύ, παρατηρώ ότι δεν υπάρχουν πολλά με 6.7"+..To S21fe ,που παίζει μια προσφορά στον Κωτσο, είναι 6.4..Είχα συνηθίσει στην οθοναρα του s10lite..

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Ακόμα είμαι στο ψάξιμο..Κινούμαι ανάμεσα για s21+ ή  realme gt2 pro..Απλά, θέλω να βρω ένα καλό deal κ να παίξει αποφορολόγηση...Εκεί λίγο κολλάω!Εντωμεταξύ, παρατηρώ ότι δεν υπάρχουν πολλά με 6.7"+..To S21fe ,που παίζει μια προσφορά στον Κωτσο, είναι 6.4..Είχα συνηθίσει στην οθοναρα του s10lite..

Απλα για την ενημερωση  υπαρχει και το παρακατω το οποιο θα εχει την καλυτερη διαχειριση μπαταριας που εβγαλε ποτε η  Sammy σε συνδυασμο με snapdragon 778G , μπαταρια 5000m  και 6.7 οθονη συν 5 χρονια αναβαθμισεων.

---->>>   https://www.skroutz.gr/s/34813143/Samsung-Galaxy-A73-5G.html

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, s_wind said:

Απλα για την ενημερωση  υπαρχει και το παρακατω το οποιο θα εχει την καλυτερη διαχειριση μπαταριας που εβγαλε ποτε η  Sammy σε συνδυασμο με snapdragon 778G , μπαταρια 5000m  και 6.7 οθονη συν 5 χρονια αναβαθμισεων.

---->>>   https://www.skroutz.gr/s/34813143/Samsung-Galaxy-A73-5G.html

Ωραίες οι συσκευές που αναφέρετε, αλλά τι έχουν πάθει όλοι και βγάζουν χωρίς ραδιόφωνο; Για μένα - ίσως και για άλλους - είναι απαραίτητο. Αυτός είναι και ο λόγος που είμαι με το Redmi Note 10 pro και ψάχνω και το Mi 10 lite. Τα Samsung δεν διαθέτουν πλέον.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green_Dragon said:

Ωραίες οι συσκευές που αναφέρετε, αλλά τι έχουν πάθει όλοι και βγάζουν χωρίς ραδιόφωνο; Για μένα - ίσως και για άλλους - είναι απαραίτητο. Αυτός είναι και ο λόγος που είμαι με το Redmi Note 10 pro και ψάχνω και το Mi 10 lite. Τα Samsung δεν διαθέτουν πλέον.

Εχεις απολυτο δικιο για ολους ειναι απαραιτητο.Βεβαια οσοι εχουν συμβολαιο με απεριοριστα οπως εγω δεν εχω προβλημα καλο οπως θα ηταν να υπαρχει αλλα ολες οι εταιριες σιγα-σιγα προχωρουν στην εγκαταληψη του Fm-radio.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green_Dragon said:

Ωραίες οι συσκευές που αναφέρετε, αλλά τι έχουν πάθει όλοι και βγάζουν χωρίς ραδιόφωνο; Για μένα - ίσως και για άλλους - είναι απαραίτητο. Αυτός είναι και ο λόγος που είμαι με το Redmi Note 10 pro και ψάχνω και το Mi 10 lite. Τα Samsung δεν διαθέτουν πλέον.

Τελικά, το πήρες το mi10lite...?Εγώ το έχω κρατήσει μέχρι Δευτέρα στο Γερμανό,σε περίπτωση που δεν θέλω να ξεπαραδιαστώ..Σαφώς, υποδεέστερο του   s10lite

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Konstantine73 said:

Θα κάνει όμως έναν σκασμό λεφτά για 778 soc...

sent from my POCO F3 8/256
 

Καπου στο 500+ Κωστα το 8/128 χωρις να βαζω το χερι μου στη φωτια για ευρωπη αλλα πιστευω οτι μπορει για αρχικη στα 600ε. Το 778G το εχει ειδη το Α52s 5g στα 300ε.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Τελικά, το πήρες το mi10lite...?Εγώ το έχω κρατήσει μέχρι Δευτέρα στο Γερμανό,σε περίπτωση που δεν θέλω να ξεπαραδιαστώ..Σαφώς, υποδεέστερο του   s10lite

Δεν το έχω βρει ακόμη και με ενδιαφέρει άμεσα. Εν γνώσει μου ότι είναι υποδεέστερο, αλλά για τα χρήματα του είναι τίμιο.

Αν τελικά δεν το πάρεις, το θέλω.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:

Γιατί δεν πας σε f3 που είναι φτηνότερο και ναυαρχίδα εν σχέση με το παλιό mi 10 lite???

sent from my POCO F3 8/256
 

Δικαιολογημένη η απορία. Το poco f3 δεν έχει ραδιόφωνο, που μου είναι απαραίτητο. Όπως και οι περισσότερες καινούργιες συσκευές δυστυχώς για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε και το Vradio.

Εξαιρετικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:

Τι ακριβώς ακούς στο ραδιόφωνο?

Πλέον με τα data να έχουν πέσει και οι φτηνές συνδρομές στο youtube & music έχω ξεχάσει τι σημαίνει ραδιόφωνο...

Όταν και αν θέλω τρεχω το tune in radio...

sent from my POCO F3 8/256

 

Αν και είμαστε off topic, θα σου πω. Μου αρέσει να ακούω ραδιόφωνο στο τζοκινγ και το περπάτημα 1 με 1.30 ώρα καθημερινά.

Επίσης το mi 10 lite 5G είναι μια πολύ αξιόλογη συσκευή με amoled οθόνη, Snapdragon 765G, 6/128gb.... και η προσφορά της cosmote στα 179 ευρώ πολύ καλή.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Just now, Green_Dragon said:

Αν και είμαστε off topic, θα σου πω. Μου αρέσει να ακούω ραδιόφωνο στο τζοκινγ και το περπάτημα 1 με 1.30 ώρα καθημερινά.

Φίλε μου, αυτό καταναλώνει πολύ λίγα δεδομένα. Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Φίλε μου, αυτό καταναλώνει πολύ λίγα δεδομένα. Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Πραγματικά δεν ξέρω πόσα data καταναλώνει για 1 ώρα π.χ. Επειδή έχω κάρτα, δεν έχω πάνω από 1giga το μήνα.

11 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεκτον.. Τι ακούς στο συμβατικό ράδιο που δεν μπορείς να ακούσεις στο tune in radio... Εκτός και αν τα data που ξοδεύεις κάθε μήνα είναι ελάχιστα...

Για αυτόν τον λόγο προτιμάς να πας σε μπακατελα και όχι στο άκρως ανώτερο f3?

sent from my POCO F3 8/256
 

Για το ραδιόφωνο και τι ακούω, είναι περί ορέξεως ένα πράμα... Και δεν το λέω με διάθεση ειρωνική. Κουβέντα κάνουμε άλλωστε.

Επίσης το mi 10 lite 5G, δεν είναι μπακατέλα. Είναι μια πολύ αξιόλογη συσκευή με amoled οθόνη, Snapdragon 765G, 6/128gb, καλές φωτογραφίες.... και η προσφορά της cosmote στα 179 ευρώ πολύ καλή, με 2 χρόνια εγγύηση. Είναι μια χαρά για τις ανάγκες μου. Για πιο λόγο να δώσω τα 100 ευρώ παραπάνω;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Konstantine73 said:

και εγω ειχα καρτα και μου εδινε με καθε ανανεωση η cote σχεδον 4GB δωρο....

Τωρα αν δεν βαζεις ουτε καν μια φορα τον μηνα καρτα τοτε σηκωνω τα χερια ψηλα...ισως ενα feature phone (με fm δεκτη) για σενα να ειναι ιδανικο

καλα δεν θα βρω και τον μπελα μου κιολας!

συγνωμη για την παρεβαση και μεγια οτι αποκτησεις

Σιγά μη βρεις και το μπελά σου φίλε Κωνσταντίνε. Κουβέντα κάνουμε καλοπροαίρετα.

Απλώς πέρασε για μένα η εποχή που κάθε 6 μήνες αγόραζα τη ναυαρχίδα, πουλώντας την προηγούμενη. Τώρα στα 68 μου χρόνια, προτιμώ midrange συσκευές που μου κάνουν τη δουλειά μου και με το παραπάνω.

Αλλά όχι και feature phone, με κουμπιά:):):)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Konstantine73 said:

Στο αρχικό σου ποστ έγραψες mi 10 lite σκέτο.... Άλλο αυτό άλλο η 5G έκδοση... Αλλά και πάλι για μένα κακή επιλογή... Τώρα βεβαία αν δεν θέλεις να ξοδέψεις παραπάνω πάω πάσο...

Καλή συνέχεια

sent from my POCO F3 8/256
 

Ενημερωτικά μόνο, δεν υπάρχει mi 10 lite σκέτο και mi 10 lite έκδοση 5G.

Το mi 10 lite είναι ένα και είναι 5G. Φοράει τον Snapdragon 765G  5G.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο είναι δυνατόν το Α30s μιας φίλης να βγάζει φώτο καλύτερες από το δικό μας; υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, anastasiah said:

Παιδιά άσχετο είναι δυνατόν το Α30s μιας φίλης να βγάζει φώτο καλύτερες από το δικό μας; υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; 

Κοιτα:

Οχι οτι δεν σε πιστευουμε αλλα ανεβασε και δυο δειγματα να τα δουμε ενταξει και το α30s  δεν ειναι του πεταματου...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, s_wind said:

Κοιτα:

Οχι οτι δεν σε πιστευουμε αλλα ανεβασε και δυο δειγματα να τα δουμε ενταξει και το α30s  δεν ειναι του πεταματου...

Της φίλης μου είναι πιο ζωντανά τα χρώματα 

20220327_190830.jpg

20220326_160359.jpg

20220325_183500.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε πηγαινε στην καμερα σου βρες την λειτουργια  "επαγγελματικη" μπες και βρες την λειτουργια  "κορεσμος" ανεβασε την μπαρα δεξια  σιγα-σιγα να βγαζεις φωτο με πιο εντονο χρωμα ,εισαι κομπλε!.

Βρες το παρακατω μπορει να μην εχουμε ιδιο μενου αλλα πιστευω θα το βρεις.

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, s_wind said:

Ελα βρε πηγαινε στην καμερα σου βρες την λειτουργια  "επαγγελματικη" μπες και βρες την λειτουργια  "κορεσμος" ανεβασε την μπαρα δεξια  σιγα-σιγα να βγαζεις φωτο με πιο εντονο χρωμα ,εισαι κομπλε!.

Βρες το παρακατω μπορει να μην εχουμε ιδιο μενου αλλα πιστευω θα το βρεις.

spacer.png

Screenshot_20220327-203332_Camera.thumb.jpg.3353e02d6f98e2b3db9fc37cf3574754.jpg

Just now, anastasiah said:

Screenshot_20220327-203332_Camera.thumb.jpg.3353e02d6f98e2b3db9fc37cf3574754.jpg

Ποιο εικονίδιο; 

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα ευχαριστώ πολύ! Μήπως έχεις και κανέναν οδηγό για την μπαταρια; παλιά είχες βγάλει για το s9 νομίζω 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, anastasiah said:

Το βρήκα ευχαριστώ πολύ! Μήπως έχεις και κανέναν οδηγό για την μπαταρια; παλιά είχες βγάλει για το s9 νομίζω 

Ανεβασε μια φωτο απο τα ποσοστα της μπαταριας σου να δω τι στησιμο εκανες...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Just now, s_wind said:

Ανεβασε μια φωτο απο τα ποσοστα της μπαταριας σου να δω τι στησιμο εκανες...

Απλά νύχτωσε.. 😁

20220327_204626.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anastasiah said:

Απλά νύχτωσε.. 😁

20220327_204626.jpg

Τι φωτο ειναι αυτη θες να μου δειξεις ποσο ανεβηκε η βενζινη χαχαχα ο κορεσμος την ημερα κανει πιο εντυπωσιακες τις φωτο .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...