Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος αν έχει αλτίμετρο (υψόμετρο βαρόμετρο) το ρολόι; δεν το βρήκα

 

Δεν έχει αλλά μπορείς να το κατεβάσεις από το galaxy store

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλά μπορείς να το κατεβάσεις από το galaxy store

Είναι αξιόπιστο στις μετρήσεις; το χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ χρόνια το Samsung Health. Για τον μέσο άνθρωπο το βρίσκω τέλειο σ όλα. Μ έχει βοηθήσει πάρα πολύ. Βλέπω πόσο ξοδεύω και πόσα βήματα κάνω. Ακόμα και στο τρέξιμο το προτιμώ από Garmin.

Τα βήματα τα μετρά σωστά τουλάχιστον με τα περισσότερα ρολόγια της αγοράς. Οκ δεν έχω δοκιμάσει τόσα αλλά πάντως με όσα έχω δοκιμάσει έχει την πιο αξιόπιστη μέτρηση βημάτων.

Αυτό που κάνει είναι να μην καταγράφει από την αρχή την οποία κίνηση του χεριού αλλά να περιμένει να περάσουν κάποια δευτερόλεπτα δέκα δεκαπέντε όπου συνεχίζεται η ίδια κίνηση που υποδηλώνει περπάτημα και μετά αρχίζει και μετρά προσθέτοντας και τα βήματα που δεν είχε γράψει στην αρχή.

Αν θέλεις ρολόι να γράφει πολλά βήματα πάρε άλλη μάρκα. Έχω κάνει δοκιμαστικά μεταξύ Samsung και άλλων εταιριών ρολόγια και ενώ πάνω κάτω σ' ένα περπάτημα ή ένα τρέξιμο θα δείξουν όλα τον ίδιο αριθμό βημάτων , εντούτοις όταν τα φοράς όλη μέρα τα άλλα ρολόγια την παραμικρή κίνηση του χεριού την καταγράφουν σαν βήμα οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται.

Το Samsung δείχνει για παράδειγμα δεκαπέντε χιλιάδες βήματα ενώ άλλων εταιριών μπορεί και πάνω από τριάντα χιλιάδες βήματα!!!

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμενα.αυριο έρχεται το ρολογακι,πρώτη φορά σε samsung watch χτες εδωσα το huawei gt..το πηρα πιο πολύ επειδή θα πάρει το update απο το 3..παιδια μια χαζή ερώτηση θα μπορώ να το φορτίζω το ρολοι απο το s10plus σωστά?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμενα.αυριο έρχεται το ρολογακι,πρώτη φορά σε samsung watch χτες εδωσα το huawei gt..το πηρα πιο πολύ επειδή θα πάρει το update απο το 3..παιδια μια χαζή ερώτηση θα μπορώ να το φορτίζω το ρολοι απο το s10plus σωστά?

 

Ναι θα μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο σήμερα δεν λέει να συνδεθεί με τίποτα το κινητό με το ρολόι... Έκανα επανεκκίνηση και στα δύο, προφανώς είναι ανοιχτά και στα 2 το Bluetooth, μπήκα και στις ρυθμίσεις του κινητού στο Bluetooth και πατάω και από κει συνδεση χωρίς αποτέλεσμα! Μόνο με επαναφορά λέτε να φτιάξει; Ή να δοκιμάσω και κάτι άλλο; f732249988772a8f50d66c0b5ea914ae.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο σήμερα δεν λέει να συνδεθεί με τίποτα το κινητό με το ρολόι... Έκανα επανεκκίνηση και στα δύο, προφανώς είναι ανοιχτά και στα 2 το Bluetooth, μπήκα και στις ρυθμίσεις του κινητού στο Bluetooth και πατάω και από κει συνδεση χωρίς αποτέλεσμα! Μόνο με επαναφορά λέτε να φτιάξει; Ή να δοκιμάσω και κάτι άλλο; f732249988772a8f50d66c0b5ea914ae.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επέλεξε από το ρολόι την σύνδεση με νέο κινητό, θα σου ζητήσει να κάνεις backup, πάτα οκ.... φυσιολογικά θα ψάξει για το κινητό και θα συνδεθεί, μετά ακυρώνεις την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά συνδέθηκε με τον τρόπο που μου είπες! Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω και 5 μέρες σχεδόν δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις του whats app, εχω κάνει restart την εχω απενεργοποιήση μετά την ξανά έβαλα τίποτα, όταν έρθει ένα καινούργιο μήνυμα δεν χτυπάει το ρολόι σαν αδιάβαστο μήνυμα εμφανίζεται.

Σε viber και λοιπά όλα μια χαρα.

Έχει τύχει σε κανέναν άλλον;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ευτυχής και εγω τωρα 2 ημέρες.το ρολογακι τα σπάει.να ρωτήσω βρε παιδιά, ειδα στο ίντερνετ ότι αλλάζεις το csc να βάλεις το samsung pay επειδή έχω την curve.

αν το κάνω η εγγύηση χάνεται? επίσης updates θα παίρνω μετα? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

update θα παίρνεις τα ξένα. τωρα για εγγύηση δε ξέρω τι παιζει και αν ξερει κάποιος σιγουρα ας μας πει αλλά θεωρώ πως οχι γτ νομίζω το επαναφέρεις με τον ίδιο τρόπο αν θες (δε το χω δοκιμασει το εχω αφήσει αμερικάνικο λογο samsung pay)
Link to comment
Share on other sites

update θα παίρνεις τα ξένα. τωρα για εγγύηση δε ξέρω τι παιζει και αν ξερει κάποιος σιγουρα ας μας πει αλλά θεωρώ πως οχι γτ νομίζω το επαναφέρεις με τον ίδιο τρόπο αν θες (δε το χω δοκιμασει το εχω αφήσει αμερικάνικο λογο samsung pay)

 

ευχαριστώ για την απαντηση.αλλα τι εννοείς θα παίρνω update από τα ξένα? μπερδεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απαντηση.αλλα τι εννοείς θα παίρνω update από τα ξένα? μπερδεύτηκα.
Δίκιο έχεις οπως το πα. Πχ εγω το εκανα αμερικα νικο οπότε οποτε παιρνει αυτες τις αναβαθμίσεις αν το κάνεις κορεάτικο θα παιρνει τις κορεατικες κτλ. Αν λοιπον στην Ευρώπη δωσουν κάποιο feature σε έκδοση πχ 4.0.0.9 και το ρολοι σου το χεις με την 4.0.0.8 της Αμερικής δε θα το λάβεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μήπως καμιά αναβάθμιση λογισμικού? Ποια είναι η τελευταία version που πρέπει να έχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Από μέρα σε μέρα έρχεται το tizen 5.5! Αυτή την στιγμή η τελευταία version είναι ΒΤΑ1! Πριν ένα δεκαήμερο από τα ευρωπαϊκά μοντέλα πήρε το tizen 5.5 το γερμανικό active 2!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα! Ελπίζω να μη με κουράσει με τις φορτίσεις, γιατί η αλήθεια είναι ότι ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Huawei GT2. Όμως το GT2, απ' ο,τι κατάλαβα είναι ένας απλός καταγραφέας και όχι smart watch.

Θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα! Ελπίζω να μη με κουράσει με τις φορτίσεις, γιατί η αλήθεια είναι ότι ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Huawei GT2. Όμως το GT2, απ' ο,τι κατάλαβα είναι ένας απλός καταγραφέας και όχι smart watch.

Θα δείξει!

 

Και ο ανταγωνισμός δλδ Apple watch.. 2 μέρες κρατάει άρα εκεί δεν έχεις επιλογές για Smartwatch όπως είπες. Το gt2 έχει πέσει πολύ στις προτιμήσεις γιατί τώρα ποιά έχει βγάλει πολλά προβλήματα και δεύτερον περιορίζεται στο θέμα smart που είπες και ο ίδιος.

Αμα ήθελες 4 μέρες μπαταρία μόνο το galaxy watch 46mm σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα! Ελπίζω να μη με κουράσει με τις φορτίσεις, γιατί η αλήθεια είναι ότι ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Huawei GT2. Όμως το GT2, απ' ο,τι κατάλαβα είναι ένας απλός καταγραφέας και όχι smart watch.

 

Θα δείξει!

Με τη φόρτιση να είναι τόσο απλή έχω το φορτιστή δίπλα στο γραφείο μου στο σπίτι και απλά όταν το βγάζω το ακουμπάω και φορτίζει...ούτως η άλλως τη μέρα τη βγάζεις άνετα, δύο βγάζω εγώ συνεπώς δεν με απασχολεί τελικά καθόλου παρολου που είχα τον ίδιο προβληματισμο

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το update σε ρολόι με αμερικάνικο csc.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Πολλοί παίρνουν απ' όσο είδα στο ίντερνετ...εμείς λογικά το 2021.

Αλλάζει κάτι αν το γυρίσουμε σε αμερικάνικο;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...