Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος σου ειπε ότι προσπαθω να σε πεισω για κατι? Αυτό είναι δικη μου αποψη καθαρα, και προφανως είναι θεμα γουστου.

Το watch active 2 stainless steel 44mm είναι η επιτομη του clean elegant look στα δικα μου ματια. Αλλοι αρέσκονται στο μπογο βαρυφορτωμενο οπτικα watch 46mm και καλα κανουν… Για τις μπαταριες απομενει να δουμε, δυστυχως εγω βλεπω τρελη στασιμοτητα στο θεμα smartwatch. Η apple τους κανει χοντρη πλακα με το apple watch, ετη φωτος μπροστα σε όλα τα tizen, wear os ρολογια...

 

αν και το θεμα γουστου ειναι καθαρα προσωπικη αποψη του καθενος, γενικα νομιζω οτι συμφωνω απολυτα μαζι σου.

Πριν παρω το sport 2 το εβλεπα ως ενα απλο, λιτο ρολοι και το αλλο ως πιο βαρυ-κυριλε, αλλα τελικα ειναι αυτο που λες ακριβως. Ασε που το αλουμινιο ειναι επισης στιβαρο και ωραιο και δεν χρειαζεται καν να πας σε ατσαλι. Γενικα ομως η αγορα μοιαζει ηδη κορεσμενη και γιαυτο δεν υπαρχει αναπτυξη με την apple να παιζει μπαλα μονη της. Προσωπικα θα μεινω στο active 2 για καιρο μιας και με βολευει λογω κλησεων, αν και τελευταια με τα buds δεν το πολυδουλευω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου Βαγγέλη.

Αντί για να βγάλει ρολόι να χτυπήσει την Apple ,πάει και βγάζει πάλι με tizen.Αν είναι δυνατόν...

 

Για κλαματα, δυστυχως. Οι αλλοι εχουν σαρωσει την αγορα κι αυτοι πανε στην πεπατημενη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν και το θεμα γουστου ειναι καθαρα προσωπικη αποψη του καθενος, γενικα νομιζω οτι συμφωνω απολυτα μαζι σου.

Πριν παρω το sport 2 το εβλεπα ως ενα απλο, λιτο ρολοι και το αλλο ως πιο βαρυ-κυριλε, αλλα τελικα ειναι αυτο που λες ακριβως. Ασε που το αλουμινιο ειναι επισης στιβαρο και ωραιο και δεν χρειαζεται καν να πας σε ατσαλι. Γενικα ομως η αγορα μοιαζει ηδη κορεσμενη και γιαυτο δεν υπαρχει αναπτυξη με την apple να παιζει μπαλα μονη της. Προσωπικα θα μεινω στο active 2 για καιρο μιας και με βολευει λογω κλησεων, αν και τελευταια με τα buds δεν το πολυδουλευω..

 

Ακριβως, ακομα και το αλουμινιο (εχω και τα 2) είναι πανεμορφο, λιτο, plain, ομορφο στο χερι… Γουστα είναι αυτά, πραγματι…

Κατι πρεπει να κανουν με τα apps - αν δεν πεισουν τους developers με σοβαρα κινητρα δε θα πανε πουθενα. Τα wearables εχουν μεγαλο κοινο κι η ταση είναι μονίμως αυξητικη. Η μηλια βγαζει πολλα κερδη από αυτό το προϊον (apple watch) κι οι κορεατες κοιμούνται. Εχουν ένα καλο os (τιζεν), αλλα πρεπει να δωσουν ο,τι μπορουν για να φερουν μια καλη γκαμα εφαρμογών στην πλατφορμα τους. Οσο είναι κλειστο το watch os σε android κατοχους, εχουν τη χρυση ευκαιρια τους. Για την ωρα, την κλωτσανε...

Link to comment
Share on other sites

Για κλαματα, δυστυχως. Οι αλλοι εχουν σαρωσει την αγορα κι αυτοι πανε στην πεπατημενη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ακριβως, ακομα και το αλουμινιο (εχω και τα 2) είναι πανεμορφο, λιτο, plain, ομορφο στο χερι… Γουστα είναι αυτά, πραγματι…

 

Κατι πρεπει να κανουν με τα apps - αν δεν πεισουν τους developers με σοβαρα κινητρα δε θα πανε πουθενα. Τα wearables εχουν μεγαλο κοινο κι η ταση είναι μονίμως αυξητικη. Η μηλια βγαζει πολλα κερδη από αυτό το προϊον (apple watch) κι οι κορεατες κοιμούνται. Εχουν ένα καλο os (τιζεν), αλλα πρεπει να δωσουν ο,τι μπορουν για να φερουν μια καλη γκαμα εφαρμογών στην πλατφορμα τους. Οσο είναι κλειστο το watch os σε android κατοχους, εχουν τη χρυση ευκαιρια τους. Για την ωρα, την κλωτσανε...

Συμφωνώ και εγώ, το μοναδικό μειονέκτημα των Galaxy watch είναι οι εφαρμογές

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα αγόρασα και εγώ το ρολόι κάνω ελέγχω για ενημερώσεις και δεν μου βγάζει κάποια μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η τελευταία? και ποια του one ui?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα αγόρασα και εγώ το ρολόι κάνω ελέγχω για ενημερώσεις και δεν μου βγάζει κάποια μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η τελευταία? και ποια του one ui?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω αυτή από τον Απρίλιο...

Current version: R820XXU1BTA1/R820OUA1BTA1/

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή από τον Απρίλιο...

Current version: R820XXU1BTA1/R820OUA1BTA1/

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Καλημέρα σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εγώ την ίδια έχω

 

έχετε να προτείνεται κάποιο λουράκι έχω πάρει το μαύρο και λέω να πάρω ακόμα ένα σκέφτομαι για γκρι η πορτοκαλί τι λέτε?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εγώ την ίδια έχω

 

 

 

έχετε να προτείνεται κάποιο λουράκι έχω πάρει το μαύρο και λέω να πάρω ακόμα ένα σκέφτομαι για γκρι η πορτοκαλί τι λέτε?

Γούστα είναι αυτά...Τι να σου πούμε;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά...Τι να σου πούμε;

 

Bλέπω διάφορα λουράκια στο skroutz άλλα είναι φτηνά και άλλα ακριβά και σίγουρα θα έχουν και διαφορετική ποιότητα ας πούμε φίλος αγόρασε από ebay λουράκια και του έκαναν κοκκινίλες στο δέρμα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε λουράκι σου αρέσει ,αρκεί να είναι 20mm.

Safe υλικά νομίζω είναι το δέρμα κι η σιλικόνη.Μπορεις να πας όμως σε κάποιο ρολογάδικο και να ζητήσεις να δεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για αγορά το LTE και δεδομένου ότι κολυμπάω αρκετά σε θάλασσα θα ήθελα να ρωτήσω αν προτείνεται και για τέτοια χρήση και αν είναι απροβλημάτιστο σε αυτή τη χρήση.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες από το messanger και από το Viber μπορούν να εμφανιστούν στο ρολόι.;

 

Εμένα γράφει μόνο ότι ο τάδε έστειλε μια φωτογραφία ..

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φάνηκε η παρουσίαση του watch 3?
Καινουργιο προϊόν, καινούργια σχεδιαση, αναβαθμισμενοι αισθητήρες κτλ αλλά τα ρολόγια τις Samsung δε πάσχουν από specs. Σίγουρα από την μεριά του Android (και ας είναι tizen) ειναι μπροστά κατε εμέ σαν smartwatch από το ανταγωνισμό αλλά πρέπει να ρίξει βάρος store, αλλιώς μια από τα ίδια. Κάτοχος active 2 και πριν από αυτό Galaxy watch.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο προϊόν, καινούργια σχεδιαση, αναβαθμισμενοι αισθητήρες κτλ αλλά τα ρολόγια τις Samsung δε πάσχουν από specs. Σίγουρα από την μεριά του Android (και ας είναι tizen) ειναι μπροστά κατε εμέ σαν smartwatch από το ανταγωνισμό αλλά πρέπει να ρίξει βάρος store, αλλιώς μια από τα ίδια. Κάτοχος active 2 και πριν από αυτό Galaxy watch.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Ίδιος επεξεργαστής και ίδια μπαταρία. Μόνο το περιτύλιγμα άλλαξε και η έκδοση tizen.. Δεν δικαιολογεί την τόσο μεγάλη διαφορά τιμής από το GWA2.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίδιος επεξεργαστής και ίδια μπαταρία. Μόνο το περιτύλιγμα άλλαξε και η έκδοση tizen.. Δεν δικαιολογεί την τόσο μεγάλη διαφορά τιμής από το GWA2.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Ακριβώς αυτό. Άμα και όταν πέσει στα <250 το ξανασυζητάμε έτσι για την αλλαγή, όχι για τίποτα αλλο

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο προϊόν, καινούργια σχεδιαση, αναβαθμισμενοι αισθητήρες κτλ αλλά τα ρολόγια τις Samsung δε πάσχουν από specs. Σίγουρα από την μεριά του Android (και ας είναι tizen) ειναι μπροστά κατε εμέ σαν smartwatch από το ανταγωνισμό αλλά πρέπει να ρίξει βάρος store, αλλιώς μια από τα ίδια. Κάτοχος active 2 και πριν από αυτό Galaxy watch.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Και από specs πάσχουν πλέον. Ήταν η μοναδική ευκαιρία της Samsung να χτυπήσει στα ίσια το Apple Watch και την πέταξε στα σκουπίδια.

Με Exynos 9110 που είναι cpu του 2018 δεν πας πουθενά.

Επίσης, πρόσθεσε μόνο 256mb ram, μεγάλο φάουλ και αυτό.

Σε όλα τα hands on videos το λειτουργικό έχει stutters. Όπως άλλωστε και στα Galaxy Watch και Active 2.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και από specs πάσχουν πλέον. Ήταν η μοναδική ευκαιρία της Samsung να χτυπήσει στα ίσια το Apple Watch και την πέταξε στα σκουπίδια.

Με Exynos 9110 που είναι cpu του 2018 δεν πας πουθενά.

Επίσης, πρόσθεσε μόνο 256mb ram, μεγάλο φάουλ και αυτό.

Σε όλα τα hands on videos το λειτουργικό έχει stutters. Όπως άλλωστε και στα Galaxy Watch και Active 2.

Καλά δεν είναι η πρώτη φορά που η Samsung πετάει ευκαιρίες στα σκουπίδια. Μου δίνει την εντύπωση μερικές φορές ότι δεν θέλει λόγο ότι πουλάει hardware παντού, όπως αντίστοιχα η Google που έχει το καλύτερο software αλλά σκατενιο hardware.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...

Συνδέω bt ακουστικά στο ρολόι...βίντεο μουσική παίζουν κανονικά από το bt σε κλήση δεν γίνεται με τίποτα.

Πάντα ανοίγει το ακουστικό του ρολογιού...

Και με το κινητό να το συνδέσω πρέπει να απαντήσω τη κλήση από το κινητό για να έχω ήχο από το bt.

Να φταίει ότι το ρολόι έχει bt 5, μήπως γενικά δεν υποστηρίζεται ξέρει κανείς;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...

Συνδέω bt ακουστικά στο ρολόι...βίντεο μουσική παίζουν κανονικά από το bt σε κλήση δεν γίνεται με τίποτα.

Πάντα ανοίγει το ακουστικό του ρολογιού...

Και με το κινητό να το συνδέσω πρέπει να απαντήσω τη κλήση από το κινητό για να έχω ήχο από το bt.

Να φταίει ότι το ρολόι έχει bt 5, μήπως γενικά δεν υποστηρίζεται ξέρει κανείς;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Εγω με τα galaxy buds+ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα...και από το ρολόι να απαντήσω η κλήση μεταφέρετε στα ακουστικά κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχει βάλει κανένας την τελευταία έκδοση για αρτηριακή πίεση και ηλεκτροκαρδιογράφημα;

Μετά τα 5 δευτερόλεπτα βγάζει ξανά τοποθετήστε το δάχτυλο! Αντιμετωπίζει κανένας το ίδιο πρόβλημα;

 

Άκυρο διαβάζω ότι είναι θέμα λόγω του tizen 4.0.0.7 ενώ θέλει το 4.0.0.8!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχει βάλει κανένας την τελευταία έκδοση για αρτηριακή πίεση και ηλεκτροκαρδιογράφημα;

Μετά τα 5 δευτερόλεπτα βγάζει ξανά τοποθετήστε το δάχτυλο! Αντιμετωπίζει κανένας το ίδιο πρόβλημα;

 

Άκυρο διαβάζω ότι είναι θέμα λόγω του tizen 4.0.0.7 ενώ θέλει το 4.0.0.8!

 

Υπάρχει τρόπος να περάσουμε την 4.0.0.8?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνοντας το με αμερικανικο ή νομίζω κορεάτικο csc. Για τις υπόλοιπες χώρες νομίζω δεν έχει βγει 4.0.0.8. Εγώ προ μηνός το άλλαξα σε αγγλικό (btu) για να έχω Samsung pay και μετάνιωσα που δεν το έκανα αμερικανικό.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα έρθει επίσημα το καρδιογραφημα σε εμάς ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει δοκιμάσει κανείς το G-Keyboard Pro δουλεύει σωστά στα ελληνικά η φωνητική πληκτρολόγηση αξίζει τα 3 euro?

Ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει δοκιμάσει κανείς το G-Keyboard Pro δουλεύει σωστά στα ελληνικά η φωνητική πληκτρολόγηση αξίζει τα 3 euro?

Ευχαριστώ

Ναι δουλεύει και αξίζει.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...