Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει κάνει κανείς αυτό που περιγράφει ο τύπος στο βίντεο για το καρδιογράφημα και την πίεση; Ισχύει;

Τι εννοείς αν ισχύει; αν λειτουργεί; ναι λειτουργεί. Τωρα δε ξερω κατα πόσο ακριβή αποτελέσματα δίνει αλλα οτι μετράει ναι μετράει

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ. Τώρα αν μετράει σωστά μόνο με κανονικό πιεσόμετρο αν γίνει σύγκριση. Ευχαριστώ
Το πιεσόμετρο ειναι ψιλο οκ στις μετρήσεις αλλα έχει να κανει κ με το ποσο καλο πιεσόμετρο κάνεις σύγκριση καθως τη πρωτη ρύθμιση τη κάνεις με πιεσόμετρο μπρατσου κ λογικα με το ιδιο θα συγκρίνεις.. Για το ηλεκτροκαρδιογραφημα μιλούσα εγω κατα ποσο είναι οκ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αν ισχύει; αν λειτουργεί; ναι λειτουργεί. Τωρα δε ξερω κατα πόσο ακριβή αποτελέσματα δίνει αλλα οτι μετράει ναι μετράει

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρκούν οι οδηγίες στο βίντεο ή πρέπει να αλλάξουμε το region σε us; Και τι γίνεται μετην εγγύηση σε αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα update θα πάρει ρε παιδιά; Έχουμε το BTA1 από το Γενάρη! Ούτε καν το tizen 4.0.0.8 δεν δίνει στην Ευρώπη; Και το λέω γιατί εγώ δεν θέλω να αλλάξω το region του ρολογιού! Όσο να ναι φαίνεται από που είναι μέσω του serial number αν πάθει κάτι! Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Αρκούν οι οδηγίες στο βίντεο ή πρέπει να αλλάξουμε το region σε us; Και τι γίνεται μετην εγγύηση σε αυτή την περίπτωση;

 

αρκούν οι οδηγίες στο βίντεο. Με εγγύηση δεν έχω ιδέα αλλά κ πάλι θεωρώ οτι ξαναπερνας την προηγούμενη έκδοση με τον ίδιο τρόπο :ninja:

Link to comment
Share on other sites

αρκούν οι οδηγίες στο βίντεο. Με εγγύηση δεν έχω ιδέα αλλά κ πάλι θεωρώ οτι ξαναπερνας την προηγούμενη έκδοση με τον ίδιο τρόπο :ninja:

 

Από την στιγμή που έχει γίνει εγκατάσταση νεότερη από την 4.0.0.7 δηλαδή η 4.0.0.8 νομίζω δεν μπορεί να γυρίσει στην προηγούμενη έκδοση την 4.0.0.7! Πρέπει να βγει νεότερη από 4.0.0.8 για να γυρίσει!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχει γίνει εγκατάσταση νεότερη από την 4.0.0.7 δηλαδή η 4.0.0.8 νομίζω δεν μπορεί να γυρίσει στην προηγούμενη έκδοση την 4.0.0.7! Πρέπει να βγει νεότερη από 4.0.0.8 για να γυρίσει!

 

πολύ πιθανό δε το έχω δοκιμάσει, παντως χωρίς να ειμαι 100% σίγουρος γτ δεν εδωσα σημασία , ήμουν στην 007 πορτογαλική που ταν η έκδοση μου κ μπήκε η 006 αμερικανικη κ έκανε update το ρολοι μετά στην 008 όποτε απο 007 πήγα στην 006 αρχικα. αν το κάνει άλλος ας μας πει έτσι από περιέργεια.

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να βάλω το health monitor για να μετράω την πίεση,από έναν οδηγό χωρίς υπολογιστή που κάποιος είχε ποστάρει εδώ.

Ανοίγοντας όμως την εφαρμογή στο κινητό για να το καλιμπράρω,μου ζητάει υποχρεωτικά κλείδωμα οθόνης.

Μπορώ κάπως να το προσπεράσω αυτό αφού εμένα μου την σπάνε τα κλειδώματα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά κοντεύω να τρελαθώ...

Έχω το active 2 to bt ..

Συνδέω ακουστικά ακούω μουσική ακούω βίντεο αλλά στις κλήσεις πάντα ακούω απ' το μεγάφωνο του ρολογιού και όχι από το bt.

Κάπου διάβασα ότι η κλήση μεταφέρεται στα bt ακουστικά μόνο στην lte version ισχύει;

Δοκίμασα και άλλα ακουστικά, δοκίμασα τα bt ακουστικά να είναι συνδεδεμένα μόνο με το ρολόι να είναι με το κινητό συνεχώς το ίδιο θέμα ..

Κινητό έχω τo OnePlus 6t.

Η μόνη επιλογή που έχω είναι να απαντάω τη κλήση απ' το κινητό για να ακούω απ' το bt.

Αν απαντήσω η πάρω τηλ απ' το ρολόι τίποτα ακούγεται μόνο απ' το μεγάφωνο του ρολογιού

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά κοντεύω να τρελαθώ...

Έχω το active 2 to bt ..

Συνδέω ακουστικά ακούω μουσική ακούω βίντεο αλλά στις κλήσεις πάντα ακούω απ' το μεγάφωνο του ρολογιού και όχι από το bt.

Κάπου διάβασα ότι η κλήση μεταφέρεται στα bt ακουστικά μόνο στην lte version ισχύει;

Δοκίμασα και άλλα ακουστικά, δοκίμασα τα bt ακουστικά να είναι συνδεδεμένα μόνο με το ρολόι να είναι με το κινητό συνεχώς το ίδιο θέμα ..

Κινητό έχω τo OnePlus 6t.

Η μόνη επιλογή που έχω είναι να απαντάω τη κλήση απ' το κινητό για να ακούω απ' το bt.

Αν απαντήσω η πάρω τηλ απ' το ρολόι τίποτα ακούγεται μόνο απ' το μεγάφωνο του ρολογιού

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Δεν είναι για να τρελαθείς το θέμα... απλα να συνδέεις τα ακουστικά στο κινητό και να ακούς μουσική και κλείσεις από εκεί και να έχεις το ρολόι για να απαντάς κλείσεις και να αλλάζεις τα κομμάτια σαν remote controller (γιατί για έτσι και αλλιώς το κινητό το εχεις σε εμβέλεια του Bluetooth για να πάρεις την κληση από το κινητό.)

Θα σου πρότεινα να πας στις ρυθμίσεις του κινητού για το Bluetooth και να βάλεις στο ρολόι να είναι μόνο για multimedia και οχι για κλήσης ώστε να μην μεταφέρετε η φωνή των κλήσεων στο μεγάφωνο του ρολογιού αλλά απευθείας στο κινητό ώστε να απαντάς από τα ακουστικά Bluetooth σου. Αμα δουλέψει 5€ donate στους γιατρούς χωρίς σύνορα :p

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά κοντεύω να τρελαθώ...

Έχω το active 2 to bt ..

Συνδέω ακουστικά ακούω μουσική ακούω βίντεο αλλά στις κλήσεις πάντα ακούω απ' το μεγάφωνο του ρολογιού και όχι από το bt.

Κάπου διάβασα ότι η κλήση μεταφέρεται στα bt ακουστικά μόνο στην lte version ισχύει;

Δοκίμασα και άλλα ακουστικά, δοκίμασα τα bt ακουστικά να είναι συνδεδεμένα μόνο με το ρολόι να είναι με το κινητό συνεχώς το ίδιο θέμα ..

Κινητό έχω τo OnePlus 6t.

Η μόνη επιλογή που έχω είναι να απαντάω τη κλήση απ' το κινητό για να ακούω απ' το bt.

Αν απαντήσω η πάρω τηλ απ' το ρολόι τίποτα ακούγεται μόνο απ' το μεγάφωνο του ρολογιού

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

 

Με Samsung κινητό παίζει κανονικά. Όταν έχεις συνδέσει bt ακουστικά οι κλήσεις αυτόματα μεταφέρονται εκεί, χωρίς ακουστικά στο ρολόι (όταν απαντάς από το ρολόι).

Είναι γεγονός ότι όταν δεν είσαι στο οικοσύστημα της Samsung χάνεις κάποια χαρακτηριστικά.

Η λύση του συμφορουμίτη θα σε βοηθήσει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για να τρελαθείς το θέμα... απλα να συνδέεις τα ακουστικά στο κινητό και να ακούς μουσική και κλείσεις από εκεί και να έχεις το ρολόι για να απαντάς κλείσεις και να αλλάζεις τα κομμάτια σαν remote controller (γιατί για έτσι και αλλιώς το κινητό το εχεις σε εμβέλεια του Bluetooth για να πάρεις την κληση από το κινητό.)

 

Θα σου πρότεινα να πας στις ρυθμίσεις του κινητού για το Bluetooth και να βάλεις στο ρολόι να είναι μόνο για multimedia και οχι για κλήσης ώστε να μην μεταφέρετε η φωνή των κλήσεων στο μεγάφωνο του ρολογιού αλλά απευθείας στο κινητό ώστε να απαντάς από τα ακουστικά Bluetooth σου. Αμα δουλέψει 5€ donate στους γιατρούς χωρίς σύνορα :p

Σε ευχαριστώ πολύ απλά ήθελα να μπορώ να κάνω μια κλήση η να απαντήσω και να πηγαίνει αυτόματα στα ακουστικά. Δυστυχώς ότι και να κάνω αν κάνω κλήση απ' το ρολόι πάει στο μεγάφωνο του ρολογιού. Σας ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Οντως με Samsung κινητό δεν είχα πρόβλημα ούτε σε s3 frontier. Να ρωτήσω κάτι: Σε ποια έκδοση λογισμικού είστε;
4.0.0.7

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ απλά ήθελα να μπορώ να κάνω μια κλήση η να απαντήσω και να πηγαίνει αυτόματα στα ακουστικά. Δυστυχώς ότι και να κάνω αν κάνω κλήση απ' το ρολόι πάει στο μεγάφωνο του ρολογιού.

 

Δυστυχως παρομοιες ασυμβατοτητες υπαρχουν οταν τηλεφωνο και ρολοι ειναι αλλης εταιριας.. Ετσι κι εγω εχοντας παντα samsung καποια στιγμη πηρα το MI 9 και αφου λογω παρομοιων προβληματων εδωσα το galaxy watch, αγορασα για 1 μερα το Huawei GT2( μεγαλο λαθος..). Τελικα εδωσα και το ΜΙ 9 και τωρα με το Note 10 και το Active 2 ειμαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του samsung galaxy watch active 2. Παρατήρησα ότι τα βήματα αρκετές φορές δεν μετράνε ενώ περπατάω και δεν τα μετράει σωστά. Επίσης, μετράει κάποιες φορές όταν είμαι στο αυτοκίνητο. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε αν πρέπει κάτι να κάνω.

Το shealth είναι αξιόπιστο στις μετρήσεις; Ή να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα;;

Edited by liakouras86
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του samsung galaxy watch active 2. Παρατήρησα ότι τα βήματα αρκετές φορές δεν μετράνε ενώ περπατάω και δεν τα μετράει σωστά. Επίσης, μετράει κάποιες φορές όταν είμαι στο αυτοκίνητο. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε αν πρέπει κάτι να κάνω.

Το shealth είναι αξιόπιστο στις μετρήσεις; Ή να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα;;

 

Γενικά μετράει Αλλά δεν το δείχνει κατευθείαν! Στο αυτοκίνητο δεν μου έχει τύχει να μετράει! Μπορει να εχει καποιο θεμα και να χρειαζεται αλλαγη πλακετας! Γενικά ολα τα smart watch αυτης της κατηγορίας δεν μετράνε με ακρίβεια όπως τα Garmin που εχω χρησιμοποιήσει!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ο πιο φθηνός και αξιόπιστος ασύρματος φορτιστής που φορτίζει και το ρολό και το s10; Δεν με απασχολεί ταυτόχρονα. Έχω αυτόν https://www.skroutz.gr/s/16670743/Samsung-Wireless-Charger-Pad-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html αλλά ενώ φορτίζει το κινητό δε φορτίζει το ρολόι (ούτε και το s3 που είχα πριν). Καμία γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ο πιο φθηνός και αξιόπιστος ασύρματος φορτιστής που φορτίζει και το ρολό και το s10; Δεν με απασχολεί ταυτόχρονα. Έχω αυτόν https://www.skroutz.gr/s/16670743/Samsung-Wireless-Charger-Pad-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html αλλά ενώ φορτίζει το κινητό δε φορτίζει το ρολόι (ούτε και το s3 που είχα πριν). Καμία γνώμη;

 

Εγώ έχω αυτόν https://www.skroutz.gr/s/17753448/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-Μαύρο-EP-P5200TB.html

οικονομικό δεν τον λες αλλά νομίζω είναι ο μόνος που φορτίζει τα ρολόγια δοκιμασμένο με το S3 και και με το active 2

και από κινητά s10+ και s20+

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτόν https://www.skroutz.gr/s/17753448/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-Μαύρο-EP-P5200TB.html

οικονομικό δεν τον λες αλλά νομίζω είναι ο μόνος που φορτίζει τα ρολόγια δοκιμασμένο με το S3 και και με το active 2

και από κινητά s10+ και s20+

 

Ευχαριστώ αλλά είναι ακριβός. Κάτι φθηνότερο; Δεν με ενδιαφέρει να φορτίζουν ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά είναι ακριβός. Κάτι φθηνότερο; Δεν με ενδιαφέρει να φορτίζουν ταυτόχρονα

 

έχω αλλάξει 3-4 samsung κανένας δεν φόρτιζε ρολόι μόνο κινητά νομίζω για τα ρολόγια πρέπει να είναι ειδικός γιατί ακόμα και σε αυτόν που σου έστειλα αν βάλεις το ρολόι στην μεγάλη θέση δεν το φορτίζει θέλει μόνο στην μικρή

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά πάντως με το gear s 3 που είχα στο παρελθόν, δεν βλέπω ιδιαίτερη διαφορά. Μόνο στο βάρος. Κατά τα άλλα όροφοι, χτύποι καρδιας, βήματα στο ιδιο επίπεδο. Περίμενα κάτι περισσότερο αν αναλογιστεί κανείς ότι τα ρολόγια έχουν και 3 χρόνια διαφορά. Ίσως πάλι η τεχνολογία στα smartwatches να μην ωριμάζει τόσο γρήγορα. Σε αναμονή του ηλεκτροκαρδιογραφήματος και της μέτρησης της πίεσης που μπορεί να αλλάξουν την εικόνα Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...