Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Γεια σας,

 

σημερα ακολουθωντας αυτο τον οδηγο απο το xda καταφερα και ενεργοποιησα χωρις πολυ ταλαιπορια τη δυνατοτητα μετρησης αρτιριακης πιεσης στο ρολοι. Μονη λεπτομερια που δεν αναφερεται στις οδηγιες ειναι οτι για να δουλεψει η γλωσσα στο κινητο και στο ρολοι πρεπει να ειναι στα Αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Από χτες κάτοχος κι εγω του active 2 το 44αρι για να το συνδέσω με το Note 10 μου,κι η ερωτηση είναι κάθεται κάποιο τζαμακι με την θήκη της spigen;

Λόγω δουλειάς και λόγω απροσεξίας θα ήθελα να το προστατεύσω όσο γίνεται.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κανω το εξής αλλα δεν μπορώ να το καταφέρω. Ίσως μου διαφεύγει κάτι...

 

Έχω συνδεμένο ακουστικα στο ρολοι και ακούω μια χαρά μουσική. Θέλω όμως να κάνω μια κλήση από το ρολοι και να ακούω από τα ακουστικά. Δεν γίνεται όμως... ακούγεται μονο απο το ρολοι ...

 

Δεν κάνω κάτι καλά ή δεν πρόκειται να δουλέψει αυτό που θέλω..

 

 

Edit: τα κατάφερα και δούλεψε.

Η ερωτηση μου τώρα είναι για να δεχτώ κλησεις στο ρολοι, χωρίς να έχω μαζί μου το κινητό, πρέπει και τα δυο να ειναι στο ίδιο wifi ή δεν οχι;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το quick replies όταν απορρίπτω κλήση δεν μου εμφανίζεται. Δεν μπορώ να στείλω απάντηση δηλαδή. Έκανα reset και πάλι το ίδιο. Έστειλα στη Samsung αλλά με έγραψαν. Σε εσάς λειτουργεί κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

...delete... Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-watch-active-2-ecg-monitoring-approved-south-korea/amp/?__twitter_impression=true

 

Σύμφωνα με το xda η Samsung πήρε τελικά την έγκριση για το ECG και blood pressure check στην Νότια Κορέα και θα τα δώσει για το GWA2 σε επόμενο update στο 3ο τετράμηνο του έτους. ΑΛΛΑ μπορεί να μην το πάρουμε και ποτέ στην Ευρώπη γιατί πρέπει να πάρει έγκριση από τους αντίστοιχους οργανισμούς. Τέλος αναφέρει ότι μπορεί απλά να έρθει στο επόμενο g watch.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by argp74
Link to comment
Share on other sites

Μας ενδιαφέρει αυτή η μετρηση;
Κάποιοι που θέλουν να παρακολουθούν την πίεση τους ναι τους ενδιαφέρει . Αρκεί να είναι όσο το δυνατόν αξιόπιστη η μέτρηση και όχι σαν τα βήματα που είναι ότι να'ναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μας ενδιαφέρει αυτή η μετρηση;

 

ειναι σα να ρωτας αν σε ενδιαφερει να παρεις το ρολοι. ΠΡοφανως οπως ειναι αδιαφορο το ιδιο το ρολοι για καποιον, ετσι ειναι και μια μετρηση. εγω ειμαι 35 ετων, αθλουμαι και δεν εχω παει ποτε σε γιατρο.. και πριν μια εβδομαδα ειχα 140 παλμους καθιστος στο γραφειο 8 το πρωι, λογω αγχους, καφεδων, ξενυχτιου. Αν μπορουσα να παρω και ενα μινι καρδιογραφημα πχ θα ηταν πολυ χρησιμο για το γιατρο που μεχρι να παω ειχα συνελθει. Οποτε ο,τι εχει σχεση με την υγεια και ειναι αξιοπιστο, ειναι χρησιμο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μια μέτρηση που μας δείχνει κάτι που χμας χρειάζεται ρώτησα,αλλα δεν το εξήγησα.

Εννοείτε πως ότι ερθει είναι καλοδεχουμενο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μια μέτρηση που μας δείχνει κάτι που χμας χρειάζεται ρώτησα,αλλα δεν το εξήγησα.

Εννοείτε πως ότι ερθει είναι καλοδεχουμενο.

 

α οκ, δεν το καταλαβα οτι ρωτας ετσι. νομιζω οτι ειναι σημαντικη η λειτουργια αυτη που θα παρουμε, αν παρουμε δηλαδη..εστω και για ψυχολογικους λογους καμια φορα, χρειαζεται

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το επαναλαμβάνουν και το αναφέρουν όλοι οι κατασκευαστές wearable συσκευών ότι δεν αντικαθιστούν εξειδικευμένα ιατρικά εργαλεία μέτρησης και οι μετρήσεις είναι ενδεικτικές. Αλλά είναι χρήσιμο, όπως ανέφερε και ο συμφορουμίτης παραπάνω, να έχεις μια ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά και να πας στον γιατρό σου να το ψάξεις περαιτέρω και ας μην έχεις τίποτα τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά.

Το stealth μπορω καπως να το σταματήσω να τρεχει γιατί μου ρουφάει την μπαταρια;

Επίσης σε κάποιες ειδοποιησεις,κυρίως στο viber όταν έχω νεο μήνυμα,ναι μεν την βλέπω στο ρολοι ότι κάποιος μου έστειλε,αλλα δεν μπορω να διαβάσω το μηνυμα.Μου γράφει σε ένα κουτακι "εμφανιση στο τηλεφωνο" και μόλις πατάω αυτο το κουτάκι μου ανοίγει την ειδοποίηση στο κινητό.

Διορθώνεται καπως αυτο;

Ιδιο ρολοι και ιδιο τηλεφωνο με μένα έχει κι η γυναίκα μου αλλα σε εκείνη δεν συμβαίνει αυτό.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το επαναλαμβάνουν και το αναφέρουν όλοι οι κατασκευαστές wearable συσκευών ότι δεν αντικαθιστούν εξειδικευμένα ιατρικά εργαλεία μέτρησης και οι μετρήσεις είναι ενδεικτικές. Αλλά είναι χρήσιμο, όπως ανέφερε και ο συμφορουμίτης παραπάνω, να έχεις μια ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά και να πας στον γιατρό σου να το ψάξεις περαιτέρω και ας μην έχεις τίποτα τελικά.

Έτσι είναι, θεωρώ χαζό κάποιος να στηρίζεται μόνο σε κάτι τέτοιο. Απλά παίρνεις μια γνώμη από αυτό..πχ δεν αισθάνεσαι καλά και παίρνεις μια μέτρηση...αν σε δείχνει με 150 παλμους πχ στο ρελαντί όσο λάθος και να είναι πρέπει να το δεις.

Εγώ πχ ποδηλασία που κάνω φοράω παλμογραφο στο στήθος και το ρολόι πέφτει ακριβώς απλά πιάνει πιο αργά τις μεταβολές..λογικό αφού δεν είναι τόσο κοντά στην καρδιά και σίγουρα έχει και ένα παίξιμο στον καρπό..όμως γενικά πέφτει μέσα. Επομένως λαμβάνω υπόψιν τις μετρήσεις στο ρολόι καθώς είναι αρκετά σωστές, θεωρώ ότι το ίδιο θα γίνεται και με αυτά που έρχονται έστω στο μέλλον που θα έχουν δοκιμαστεί

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά.

Το stealth μπορω καπως να το σταματήσω να τρεχει γιατί μου ρουφάει την μπαταρια;

Επίσης σε κάποιες ειδοποιησεις,κυρίως στο viber όταν έχω νεο μήνυμα,ναι μεν την βλέπω στο ρολοι ότι κάποιος μου έστειλε,αλλα δεν μπορω να διαβάσω το μηνυμα.Μου γράφει σε ένα κουτακι "εμφανιση στο τηλεφωνο" και μόλις πατάω αυτο το κουτάκι μου ανοίγει την ειδοποίηση στο κινητό.

Διορθώνεται καπως αυτο;

Ιδιο ρολοι και ιδιο τηλεφωνο με μένα έχει κι η γυναίκα μου αλλα σε εκείνη δεν συμβαίνει αυτό.

 

Αυτό με τις ειδοποιήσεις συμβαίνει και σε μένα....ξερει κάποιος κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ειδοποιήσεις συμβαίνει και σε μένα....ξερει κάποιος κάτι?

 

Το s health αν δε θες βήματα νομίζω μόνο με κατάργηση δικαιωμάτων. Προσωπικά τα έχω εντελώς κλειστά καθώς χρησιμοποιώ τρίτες εφαρμογές για αθληση μόνο.

Για viber νομίζω πρέπει να δώσεις δικαίωμα στην εφαρμογή στο κινητό εκεί που έχει ειδοποιήσεις κλπ να είναι όλα ενεργά. Πχ ξεκλείδωμα κινητού όταν έχεις μήνυμα, προεπισκοπηση κλπ κλπ, θέλει άνοιγμα όλων αυτών για να φανεί στο ρολόι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το s health αν δε θες βήματα νομίζω μόνο με κατάργηση δικαιωμάτων. Προσωπικά τα έχω εντελώς κλειστά καθώς χρησιμοποιώ τρίτες εφαρμογές για αθληση μόνο.

 

Για viber νομίζω πρέπει να δώσεις δικαίωμα στην εφαρμογή στο κινητό εκεί που έχει ειδοποιήσεις κλπ να είναι όλα ενεργά. Πχ ξεκλείδωμα κινητού όταν έχεις μήνυμα, προεπισκοπηση κλπ κλπ, θέλει άνοιγμα όλων αυτών για να φανεί στο ρολόι

Τα δικαιώματα για το s health που τα βρίσκω και δεν μπορω να τα βρω;Μεγάλος μπαταριοφαγος χωρις καν να το ανοίγω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τα δικαιώματα για το s health που τα βρίσκω και δεν μπορω να τα βρω;Μεγάλος μπαταριοφαγος χωρις καν να το ανοίγω.

 

ρυθμισεις, εφαρμογες, δικαιωματα, εγω κλεινω αισθητηρες βασικα εκει γιατι μετραω με το strava που εχω απευθειας στο ρολοι. αν θες να μετρας με εφαρμογες s health προφανως δε γινεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα κι αγορασα αυτο το τζαμακι αλλα δεν κόλλησε ποτε σωστα.Ουτε σε μενα ούτε στης γυναίκας μου.

Μην το παρετε με τίποτα.Τσιγγουνευτηκα τα σχεδόν 10€ των άλλων και τελικα την πάτησα.

Αυτό που άρεσε ομως που πήρα είναι η θήκη της spigen.Τα σπάει την προτείνω!

dbdd3c87cd155f62d035ee04d70d886b.jpg

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα κι αγορασα αυτο το τζαμακι αλλα δεν κόλλησε ποτε σωστα.Ουτε σε μενα ούτε στης γυναίκας μου.

Μην το παρετε με τίποτα.Τσιγγουνευτηκα τα σχεδόν 10€ των άλλων και τελικα την πάτησα.

Αυτό που άρεσε ομως που πήρα είναι η θήκη της spigen.Τα σπάει την προτείνω!

dbdd3c87cd155f62d035ee04d70d886b.jpg

Ποια θήκη.. βάλε ένα λινκ.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια θήκη.. βάλε ένα λινκ.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.skroutz.gr/s/21093007/Spigen-Liquid-Air-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Watch-Active-2-44mm.html?from=catspan

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

 

Την θήκη την έχω και εγώ παιδιά την προτείνω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...