Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημέρωση από c23 indian version, se C 24 Europe version,

έκανα factory reset, καιι το apk unlock bootloader δεν δουλεύει σε Android 10.

( Όταν το πήρα είχα Android 9, a 10, το apk δούλεψε, περίμενα μια ώρα, δεν απάντησαν, και το έκλεισα, και ενημέρωση τότε σε c23).

Έχει ξεκλείδωσει κάποιος bootloader se Android 10????).

 

Δουλευει εαν κατεβασεις απο εδω.. https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADsB2yYimnI2vLg&id=AD5E6D3C1CC65865%2110564&cid=AD5E6D3C1CC65865 το DeepTesting.Ημουν σε C23 πηγα σε C24 οπως εσυ και δουλεψε κανονικα σε μενα που μετα απο 3 μηνες αποφασισα να το ξεκλειδωσω και να το ρουταρω επιτυχως :D

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν υπάρχει

αλλά το ισπανικ'ο ΑΜΑΖΟΝ ειναι εξαιρετικό...

 

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει, η αγορά απ' έξω είναι μονόδρομος.

 

"

 

Το βήμα στην Ελλάδα γίνεται από τη Smart4All, η οποία αναλαμβάνει τη διάθεση των προϊόντων της Realme στη χώρα μας και η αρχή γίνεται..

 

Μάλλον είναι ο αντιπρόσωπος (??)

 

Χμμμ. Θέλει ψάξιμο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει εαν κατεβασεις απο εδω.. https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADsB2yYimnI2vLg&id=AD5E6D3C1CC65865%2110564&cid=AD5E6D3C1CC65865 το DeepTesting.Ημουν σε C23 πηγα σε C24 οπως εσυ και δουλεψε κανονικα σε μενα που μετα απο 3 μηνες αποφασισα να το ξεκλειδωσω και να το ρουταρω επιτυχως :D

 

πραγματι δουλεψε,κατεβασα αυτο της 27 μαρτιου, και τωρα ειμαι στην αναμονη. Θα κανει μια ωρα ? παραπανω?

( γραφει ¨: Application submitted

Processing, please wait ... ).

Link to comment
Share on other sites

πραγματι δουλεψε,κατεβασα αυτο της 27 μαρτιου, και τωρα ειμαι στην αναμονη. Θα κανει μια ωρα ? παραπανω?

( γραφει ¨: Application submitted

Processing, please wait ... ).

 

 

Πηγαινε πισω και πατα πανω δεξια εκει που γραφει "Query verification status"

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε πισω και πατα πανω δεξια εκει που γραφει "Query verification status"

 

εβγαλε μια οθονη με

" START ,, (με πρασινα γραμματα)

και διαφορες επιλογεσ..

 

τι να επιλεξω ;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

" The following string will display on the screen: fast boot_unlock_verify ok "

 

αυτο δεν το εμφανιζει !

Link to comment
Share on other sites

εβγαλε μια οθονη με

" START ,, (με πρασινα γραμματα)

και διαφορες επιλογεσ..

 

τι να επιλεξω ;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

" The following string will display on the screen: fast boot_unlock_verify ok "

 

αυτο δεν το εμφανιζει !

 

Ακολουθησε τις οδηγιες εδω... https://forum.xda-developers.com/realme-x2-pro/how-to/guide-unlocking-bootloader-to-getting-t4010189

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

δινω τις εντολες

cd C:\adb

fastboot devices

12345 fastboot , δηλαδη την βλεπει την συσκευη

fastboot flashing unlock , kai δεν ξεκλειδωνει. δεν ξερω τι κολλημα κανει. δεν βγαζει επιλογη για : yes

 

kai στο cmd εχει ενα κατεβατο, ειναι σαφες οτι δεν ξεκλειδωνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα το Οπτικό εφέ OSIE τι είναι το αφήνουμε κλειστό ή το ανοίγουμε ποια είναι η χρήση του;
Link to comment
Share on other sites

δινω τις εντολες

cd C:\adb

fastboot devices

12345 fastboot , δηλαδη την βλεπει την συσκευη

fastboot flashing unlock , kai δεν ξεκλειδωνει. δεν ξερω τι κολλημα κανει. δεν βγαζει επιλογη για : yes

 

kai στο cmd εχει ενα κατεβατο, ειναι σαφες οτι δεν ξεκλειδωνει.

 

Με ανοιχτό το κινητό και εφόσον ανοίξεις παράθυρο εντολών πληκτρολογείς

Adb devices

 

Εφόσον το βρει γράφεις

 

Adb reboot bootloader

Εφόσον είσαι σε fastboot mode γράφεις

 

Fastboot flashing unlock

 

Enter και θα κάνει reboot και διαγραφή των δεδομένων μόνο του

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb devices

List of devices attached

* daemon not running; starting now at tcp:5037

* daemon started successfully

*******e1 device

 

 

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb reboot bootloader

 

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flashing unlock

...

OKAY [ 0.030s]

finished. total time: 0.032s

 

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

 

χρησιμοποιησα αυτο το προγραμα , και οχι το κλασικο adb.exe , kai to ξεκλειδωσα, αφου με εβγαλε την ψυχη..

-- οταν δινουμε την εντολη adb reboot bootloader, to κινητο μπαινει σε fastboot mode. τοτε ειναι καλο να δωσουμε την εντολη ¨: fastboot devices,, θα πρεπει να δειξει .. αριθμος πχ 45679999 fastboot , tote ξερουμε οτι το βλεπει σωστα, οταν ειναι σε fastboot mode, κλπ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

vbmeta, twrp ποιο βαζουμε, δεδομενο οτι ειμαστε σε android 10;

Link to comment
Share on other sites

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb devices

List of devices attached

* daemon not running; starting now at tcp:5037

* daemon started successfully

*******e1 device

 

 

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb reboot bootloader

 

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flashing unlock

...

OKAY [ 0.030s]

finished. total time: 0.032s

 

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

 

χρησιμοποιησα αυτο το προγραμα , και οχι το κλασικο adb.exe , kai to ξεκλειδωσα, αφου με εβγαλε την ψυχη..

-- οταν δινουμε την εντολη adb reboot bootloader, to κινητο μπαινει σε fastboot mode. τοτε ειναι καλο να δωσουμε την εντολη ¨: fastboot devices,, θα πρεπει να δειξει .. αριθμος πχ 45679999 fastboot , tote ξερουμε οτι το βλεπει σωστα, οταν ειναι σε fastboot mode, κλπ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

vbmeta, twrp ποιο βαζουμε, δεδομενο οτι ειμαστε σε android 10;

 

Περασα το twrp 13 απο mauronofrio απο εδω.. https://forum.xda-developers.com/realme-x2-pro/development/recovery-unofficial-twrp-realme-x2-pro-t3997879 και υπαρχει εναλλακτκη το orange fox ... https://forum.xda-developers.com/realme-x2-pro/development/orangefox-recovery-x2-pro-t4063301

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

C:\WINDOWS\system32>cd C:\adb

 

C:\adb>adb devices

adb server is out of date. killing...

* daemon started successfully *

List of devices attached

******* device

 

 

C:\adb>adb reboot bootloader

 

C:\adb>fastboot devices

******** fastboot

 

C:\adb>fastboot flash recovery twrp-3.3.1-13-RMX1931-mauronofrio_2.img

target reported max download size of 805306368 bytes

sending 'recovery' (81920 KB)...

OKAY [ 1.746s]

writing 'recovery'...

OKAY [ 0.409s]

finished. total time: 2.155s

 

C:\adb>fastboot reboot

rebooting...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το twrp το περασα, αλλα δεν ανοιγει. περασες το vbmeta και με ποιον τροπο;;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την επίσημη αντιπροσωπεία, ρωτήησα μέσω μεηλ την smart4all πριν αγορασω το κινητό απο το e-shop και μου απάντησαν το εξης:

'Θα θελαμε να σας ενημερώσουμε πως το Realem X2 Pro έχει 2 χρόνια εγγύηση από το επίσημο service, την εταιρεία Technology To People (T2P).'

Link to comment
Share on other sites

TWRP image from mauronofrio , αυτο το twrp περασα, https://forum.xda-developers.com/realme-x2-pro/development/recovery-unofficial-twrp-realme-x2-pro-t3997879 , kai το κινητο κολλησε σε fastboot mode,

ετσι περασα το vbmeta , https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADsB2yYimnI2vLg&id=AD5E6D3C1CC65865%2110564&cid=AD5E6D3C1CC65865 ,,

 

https://forum.xda-developers.com/realme-x2-pro/how-to/guide-unlocking-bootloader-to-getting-t4010189

 

και ανοιξε το κινητο, τοβαλα να φορτισει, και να το κοιταξω μετα..

 

C:\WINDOWS\system32>cd C:\adb

 

C:\adb>fastboot devices

******* fastboot

 

C:\adb>fastboot flash vbmeta vbmeta.img

target reported max download size of 805306368 bytes

sending 'vbmeta' (0 KB)...

OKAY [ 0.012s]

writing 'vbmeta'...

OKAY [ 0.004s]

finished. total time: 0.016s

 

C:\adb>fastboot reboot

rebooting...

 

finished. total time: 0.002s

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με την επίσημη αντιπροσωπεία, ρωτήησα μέσω μεηλ την smart4all πριν αγορασω το κινητό απο το e-shop και μου απάντησαν το εξης:

'Θα θελαμε να σας ενημερώσουμε πως το Realem X2 Pro έχει 2 χρόνια εγγύηση από το επίσημο service, την εταιρεία Technology To People (T2P).'

 

εχω διαβασει, οτι το eshop τα φερνει απο Κινα, και με εγγυηση δικη τους, το ειχα κοιταξει και εγω,, νομιζω γραφει γλωσσα αγγλικα,ελληνικα. αληθεια - ψεμμα δεν ξερω, ψαξτο.

Link to comment
Share on other sites

Το μεηλ το έστειλα στην smart4all για να μάθω αν η αγορά απο το συγκεκριμένο κατάστημα έχει την εγγύηση της αντιπροσωπείας, και μου έδωσαν αυτή την απάντηση. Τώρα αν λενε οτι να 'ναι δεν το ξέρω. Αλλά αν δεν ίσχυε θα τους συνέφερε να μου το πουν...
Link to comment
Share on other sites

Τι έγραφε ένας: το eshop κάνει δικές του εισαγωγές, είναι παραεισαγωγεας δηλαδή, αλλά το service του είναι αξιόπιστο. Σε εκείνον του αλλάξανε συσκευή.. το είχα κοιτάξει και εγώ, πριν πάω σε Amazon.es, το είχε πιο φθηνό, πάρε τηλέφωνο και ρώτα τους. Πριν χρόνια ανάλογα, τους ρώτησα , και μου είπαν : έχει Ελληνική γλώσσα.., κοίτα στον Κωτσόβολος, πρέπει να φέρνει αντιπροσωπεία ς, που δεν είμαι σίγουρος, ποια είναι!

( Το είχα παραγγείλει από Κωτσόβολος 599€, αλλά το ακύρωσα ).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξεκλειδώνει ο bootloader και με τη C24?

 

Παραλαμβάνω σε λίγες μέρες...

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στη διαδικασία unlock bootloaders root κτλ. διαγράφονται υποχρεωτικά ολα τα προγράματα και εφαρμογές και δεδομένα του τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

Απο 9/4 είναι διαθέσιμο το update στο site της εταρείας.

Link : https://www.realme.com/eu/support/software-update

Το κατέβασα ήδη και το έκανα και εγκατάσταση.

Αν το κινητό τα έσπαγε πριν το Update τώρα μαμάει,αυτό,τίποτα άλλο.

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρεί κάποιο πρόβλημα,αν βρώ κάτι θα επανέρθω.

Link to comment
Share on other sites

Απο 9/4 είναι διαθέσιμο το update στο site της εταρείας.

 

Link : https://www.realme.com/eu/support/software-update

 

Το κατέβασα ήδη και το έκανα και εγκατάσταση.

 

Αν το κινητό τα έσπαγε πριν το Update τώρα μαμάει,αυτό,τίποτα άλλο.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρεί κάποιο πρόβλημα,αν βρώ κάτι θα επανέρθω.

Κάμερα;

Βίντεο;

Νυχτερινές λήψεις;;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρήκε κανείς πως ενεργοποιείται το Wifi calling και το Volte ;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Λοίπον, ύστερα απο αρκετό κάψιμο με το καινούργιο λογισμικό θα ήθελα να αναφέρω αυτά που πρόσεξα.

 

Καταρχήν επιτέλους έχουμε λογισμικό ! Επιτέλους το κινητό πήρε αυτό που του άξιζε καθώς είναι αρκετά όμορφο (αν και λείπει το theme store), έχει αρκετό customization και γενικά είναι αρκετά πλήρες και εμφανίσιμο! Προσθέσανε αρκετά πραγματακια και ρυθμίσεις και αισθάνομαι επιτέλους πως έχω στα χέρια μου κάτι ολοκληρωμένο ! Εύγε ! Ελπίζω στα επόμενα updates , τα οποία εύχομαι να ΜΗ καθυστερήσουν τόσο πολύ όσο το c.24 να το κάνουν ακόμα καλύτερο και... να διορθώσουν τα bugs απο τα οποία υπάρχουν δυστυχώς....μπόλικα !

Επειδή τα θετικά είναι πάρα πολλά θα αναφερθώ στα αρνητικά για να τα έχουμε υπόψιν και φυσικά σιγά σιγά να διορθωθούν...

 

-το bug που έχει αναφερθεί με το Viber υπάρχει και με το παραπάνω! Κρασάρει τελείως η εφαρμογή όταν πας να βγάλεις φωτογραφία (ίσως να είναι και bug βέβαια του viber)

 

-Battery drain... ναι... η μπαταρία αδειάζει γρηγορότερα απο πριν! Πολύ όχι, αισθητά ναι !

 

-Όταν άρχισα να κατεβάζω και ενημερώνω εφαρμογές (έκανα clean install) το playstore έφαγε τρελό σκάλωμα με την ενημέρωση του Chrome... Είχε κολλήσει στο "εγκατάσταση" χωρίς να ξεκολάει...Δοκίμασα να το ακυρώσω και οταν ξανα πάτησα "ενημέρωση" κολλούσε στο 6% ! Έκανα πολλές επανεκκινήσεις και καθαρισμούς στην cache των εφαρμογών για να ξεκολλήσει! Δούλεψε αλλα δυσλειτουργία σίγουρα !

 

-Σε κάποια φάση (κατέβαζα τους χάρτες στο sygic) το κινητό κόλλησε τελείως...ούτε το power button ανταποκρινόταν... Του έδωσα λίγο χρόνο (δεν ειχα και κατι άλλο άλλωστε να κάνω) και η οθόνη άρχισε πολύ γρήγορα να αναβοσβήνει για καμιά 15 δευτερόλεπτα... Ξαφνικά επανήλθαν όλα! Εν τω μεταξύ η συσκευή ζεματούσε !

 

-Στις ρυθμίσεις, καπου αναφέρεται η εξυπηρέτηση πελατών και σου δίνει email... Πριν είχε το ευρωπαϊκό της Realme (ορθώς) , τώρα υπάρχει το αμερικανικό US ... Δεν ξέρω κατα πόσο είναι σωστό ή τους ξέφυγε...

 

-Κάτι που προϋπήρχε και στο coloros 6.1..Όταν έχω την ένταση του ήχου για τα πολυμέσα (πχ τον ήχο του facebook όταν κάνω Like) τέρμα χαμηλωμένο (αμέσως πιο πάνω απο το αθόρυβο), αν κάνω πχ like στο fb ο ήχος ακούγεται λες και το έχω στην μέση ή σίγουρα πιο δυνατά απο το τέρμα χαμηλωμένο.

 

-Δεν υπάρχει η Ελλάδα στην ενότητα "περιοχή" ! Οπότε για χώρα (όπως και εσείς φαντάζομαι) έχετε επιλέξει το " Άλλο " . Μεγάλο φάουλ να μην έχει την Ελλάδα ενω έχει τόσες και τόσες χώρες ! Στο coloros 6.1 υπήρχε κανονικά μετα το update.

 

-Με το coloros 6.1 είχα περασμένο στο game space το COD και όταν έπαιζα επάνω δεξιά μου εμφάνιζε το εικονίδιο της βελτιστοποιημένης λειτουργίας, καθώς είχα επιλέξει όταν παίζω games μέσα απο το game space να δουλεύει στο μαξ το κινητό.

 

Το ίδιο επέλεξα και τώρα, αλλα το εικονίδιο δεν εμφανίζεται πουθένα με αποτέλεσμα να ΜΗ ξέρω αν όντως γυρνάει σε Υψηλής απόδοσης λειτουργία. Όταν ελαχιστοποίησα το παιχνίδι και πήγα να δω στις ρυθμίσεις φαινόταν επιλεγμένη η " έξυπνη λειτουργία αποδοσης" η προεπιλογή δηλαδη.

 

Αυτά προς το παρών. Σε γενικές γραμμές κατα τα άλλα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και το κινητο τρέχει πολύ smooth και σωστά.

Οτι παρατηρήσω θα το αναφέρω

 

- Θα ήθελα να δω φακέλους και στο μενού εφαρμογών

-Θα ήθελα να μη με αναγκάζει να έχω εγκατεστημένες άχρηστες για εμενα εφαρμογές όπως το google auto,youtube music,gmail

-Θα ήθελα widget για ταχεία κλήση συγκεκριμένων εφαρμογών (συντόμευση σε εικονίδιο)

 

Κατα τα άλλα , με κλειστά μάτια (ακόμα και με τα οποια bugs υπάρχουν) προσωπικά το προτιμώ απο το coloros 6.1 και θεωρώ το Realmeui ένα ολοκληρωμένο και όμορφο UI με αρκετά features.

 

 

edit- Με μια πρόχειρη ματιά φαίνεται να έχει διορθωθεί το θέμα που με jack ακουστικά ο ήχος στο τέρμα δεν ήταν οσο δυνατός θα έπρεπε. Σύγκρινα μόλις με το S8 και μου φαίνεται το ίδιο στο φουλ !

Edited by ethnikGR
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα

Αρκετά bugs ακόμα

 

Βίντεο και φωτογραφίες νύχτα και μέρα;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοίπον, ύστερα απο αρκετό κάψιμο με το καινούργιο λογισμικό θα ήθελα να αναφέρω αυτά που πρόσεξα.

 

Καταρχήν επιτέλους έχουμε λογισμικό ! Επιτέλους το κινητό πήρε αυτό που του άξιζε καθώς είναι αρκετά όμορφο (αν και λείπει το theme store), έχει αρκετό customization και γενικά είναι αρκετά πλήρες και εμφανίσιμο! Προσθέσανε αρκετά πραγματακια και ρυθμίσεις και αισθάνομαι επιτέλους πως έχω στα χέρια μου κάτι ολοκληρωμένο ! Εύγε ! Ελπίζω στα επόμενα updates , τα οποία εύχομαι να ΜΗ καθυστερήσουν τόσο πολύ όσο το c.24 να το κάνουν ακόμα καλύτερο και... να διορθώσουν τα bugs απο τα οποία υπάρχουν δυστυχώς....μπόλικα !

Επειδή τα θετικά είναι πάρα πολλά θα αναφερθώ στα αρνητικά για να τα έχουμε υπόψιν και φυσικά σιγά σιγά να διορθωθούν...

 

-το bug που έχει αναφερθεί με το Viber υπάρχει και με το παραπάνω! Κρασάρει τελείως η εφαρμογή όταν πας να βγάλεις φωτογραφία (ίσως να είναι και bug βέβαια του viber)

 

-Battery drain... ναι... η μπαταρία αδειάζει γρηγορότερα απο πριν! Πολύ όχι, αισθητά ναι !

 

-Όταν άρχισα να κατεβάζω και ενημερώνω εφαρμογές (έκανα clean install) το playstore έφαγε τρελό σκάλωμα με την ενημέρωση του Chrome... Είχε κολλήσει στο "εγκατάσταση" χωρίς να ξεκολάει...Δοκίμασα να το ακυρώσω και οταν ξανα πάτησα "ενημέρωση" κολλούσε στο 6% ! Έκανα πολλές επανεκκινήσεις και καθαρισμούς στην cache των εφαρμογών για να ξεκολλήσει! Δούλεψε αλλα δυσλειτουργία σίγουρα !

 

-Σε κάποια φάση (κατέβαζα τους χάρτες στο sygic) το κινητό κόλλησε τελείως...ούτε το power button ανταποκρινόταν... Του έδωσα λίγο χρόνο (δεν ειχα και κατι άλλο άλλωστε να κάνω) και η οθόνη άρχισε πολύ γρήγορα να αναβοσβήνει για καμιά 15 δευτερόλεπτα... Ξαφνικά επανήλθαν όλα! Εν τω μεταξύ η συσκευή ζεματούσε !

 

-Στις ρυθμίσεις, καπου αναφέρεται η εξυπηρέτηση πελατών και σου δίνει email... Πριν είχε το ευρωπαϊκό της Realme (ορθώς) , τώρα υπάρχει το αμερικανικό US ... Δεν ξέρω κατα πόσο είναι σωστό ή τους ξέφυγε...

 

-Κάτι που προϋπήρχε και στο coloros 6.1..Όταν έχω την ένταση του ήχου για τα πολυμέσα (πχ τον ήχο του facebook όταν κάνω Like) τέρμα χαμηλωμένο (αμέσως πιο πάνω απο το αθόρυβο), αν κάνω πχ like στο fb ο ήχος ακούγεται λες και το έχω στην μέση ή σίγουρα πιο δυνατά απο το τέρμα χαμηλωμένο.

 

-Δεν υπάρχει η Ελλάδα στην ενότητα "περιοχή" ! Οπότε για χώρα (όπως και εσείς φαντάζομαι) έχετε επιλέξει το " Άλλο " . Μεγάλο φάουλ να μην έχει την Ελλάδα ενω έχει τόσες και τόσες χώρες ! Στο coloros 6.1 υπήρχε κανονικά μετα το update.

 

-Με το coloros 6.1 είχα περασμένο στο game space το COD και όταν έπαιζα επάνω δεξιά μου εμφάνιζε το εικονίδιο της βελτιστοποιημένης λειτουργίας, καθώς είχα επιλέξει όταν παίζω games μέσα απο το game space να δουλεύει στο μαξ το κινητό.

 

Το ίδιο επέλεξα και τώρα, αλλα το εικονίδιο δεν εμφανίζεται πουθένα με αποτέλεσμα να ΜΗ ξέρω αν όντως γυρνάει σε Υψηλής απόδοσης λειτουργία. Όταν ελαχιστοποίησα το παιχνίδι και πήγα να δω στις ρυθμίσεις φαινόταν επιλεγμένη η " έξυπνη λειτουργία αποδοσης" η προεπιλογή δηλαδη.

 

Αυτά προς το παρών. Σε γενικές γραμμές κατα τα άλλα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και το κινητο τρέχει πολύ smooth και σωστά.

Οτι παρατηρήσω θα το αναφέρω

 

- Θα ήθελα να δω φακέλους και στο μενού εφαρμογών

-Θα ήθελα να μη με αναγκάζει να έχω εγκατεστημένες άχρηστες για εμενα εφαρμογές όπως το google auto,youtube music,gmail

-Θα ήθελα widget για ταχεία κλήση συγκεκριμένων εφαρμογών (συντόμευση σε εικονίδιο)

 

Κατα τα άλλα , με κλειστά μάτια (ακόμα και με τα οποια bugs υπάρχουν) προσωπικά το προτιμώ απο το coloros 6.1 και θεωρώ το Realmeui ένα ολοκληρωμένο και όμορφο UI με αρκετά features.

 

 

edit- Με μια πρόχειρη ματιά φαίνεται να έχει διορθωθεί το θέμα που με jack ακουστικά ο ήχος στο τέρμα δεν ήταν οσο δυνατός θα έπρεπε. Σύγκρινα μόλις με το S8 και μου φαίνεται το ίδιο στο φουλ !

 

Επειδή το έψαξες πολύ....Μήπως βρήκες αν τελικά υπάρχει wifi calling και volte και πώς ενεργοποιούνται;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έχει ειδοποιήσεις η always on οθόνη μετά την αναβάθμιση;Νομίζω είχαν πει ότι θα τις έβαζαν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...