Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά δεν αντιμετώπισα κάποιο προβλημα.. Ίσα ίσα έγινε ένα κλικ πιο γρήγορο και με καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.. Έφτιαξε και η μικρή καθυστέρηση που είχε όταν τραβουσες φωτογραφία σε 108mp
Link to comment
Share on other sites

μου ξαναρθε. κατεβαζω. για να δουμε. ελπιζω να δουλευει η ασυρματη συνεση με αντροιντ οτο, στο αμαξι μου
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος, χωρίς root, να περάσω την προηγούμενη version που είχε?
Δεν έχει σχέση το ρουτ με αυτό που θες να κάνεις. Αυτό που πρέπει να ξέρεις είναι αν έχει το τηλέφωνο anti roll back , αν είναι ενεργό δεν μπορείς να πας πίσω.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το ρουτ με αυτό που θες να κάνεις. Αυτό που πρέπει να ξέρεις είναι αν έχει το τηλέφωνο anti roll back , αν είναι ενεργό δεν μπορείς να πας πίσω.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως το μαθαίνω αυτό αν το έχει? Που το βρίσκω?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα κι εγω χθες βραδυ. Κι εμενα μου φαινεται ελαχιστα πιο γρηγορο το κινητο, οντως στα 108 ΜΡ τραβα πιο γρηγορα.

 

Για την μπαταρια δεν μπορω να πω κατι ακομη, σε μια δυο μερες θα εχω καλυτερη εικονα.

 

Φυσικα, δεν εκανα hard reset.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Πως το μαθαίνω αυτό αν το έχει? Που το βρίσκω?
https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/33091-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%AF-%CF%84%CE%BF-Anti-Rollback-ARB/?pageNo=1

Δες εδώ

Αν δεν είναι ενεργό για να πας πίσω θέλει ξεκλείδωμα bootloader και fastboot rom , αν δεν είσαι γνώστης του αντικειμένου μην ασχοληθείς.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/33091-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%AF-%CF%84%CE%BF-Anti-Rollback-ARB/?pageNo=1

Δες εδώ

Αν δεν είναι ενεργό για να πας πίσω θέλει ξεκλείδωμα bootloader και fastboot rom , αν δεν είσαι γνώστης του αντικειμένου μην ασχοληθείς.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για τον σύνδεσμο!

Αν χρειάζεται τέτοια δουλειά δεν πρόκειται να ασχοληθώ η αλήθεία ειναι. Αυτα τα έκανα επι εποχές gingerbread όταν είχαμε 512mb ram για να περάσω cyanogen mod:lol:. Τώρα θέλω απλά να λειτουργεί ομαλά :mad:

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Εμένα εγράφε update,το πάτησα να το κάνει και εξαφανίστηκε.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Και εμένα. Ίσως έχει κάποια bugs και την απέσυραν.

Link to comment
Share on other sites

μονο σε μενα δουλευει πλεον χαλια το δαχτυλικο ρε παιδια? ειναι τρα γι κο. μια στις 2 δεν ανοιγει.

και επισης σε καθε ριμπουτ ψιλοκολαει και πρεπει να πατησω το μεσαιο κουμπι να ξεκολησει. κατα τα αλλα παει ρολοι

Link to comment
Share on other sites

μονο σε μενα δουλευει πλεον χαλια το δαχτυλικο ρε παιδια? ειναι τρα γι κο. μια στις 2 δεν ανοιγει.

και επισης σε καθε ριμπουτ ψιλοκολαει και πρεπει να πατησω το μεσαιο κουμπι να ξεκολησει. κατα τα αλλα παει ρολοι

 

Κανενα τετοιο προβλημα σε εμενα.

Link to comment
Share on other sites

μονο σε μενα δουλευει πλεον χαλια το δαχτυλικο ρε παιδια? ειναι τρα γι κο. μια στις 2 δεν ανοιγει.

και επισης σε καθε ριμπουτ ψιλοκολαει και πρεπει να πατησω το μεσαιο κουμπι να ξεκολησει. κατα τα αλλα παει ρολοι

To δακτυλικό είναι χάλια μαύρα και σε εμένα και σε πολλούς άλλους. Και συμβαίνει το ίδιο και στο mi note 10 lite αν διαβάσεις στο φορουμ τους (έχουμε ίδιο υλικό οθόνης αισθητήρα). Το πρόβλημα ειναι hardware μαλλον και όσοι δεν έχουν παράπονο μάλλον έχει να κάνει με τα "χέρια" τους (δεν είναι όλα τα δάκτυλα το ίδιο αναγνωρίσιμα ανάλογα πχ το "δέρμα" να το πούμε απλά).

 

Το άλλο με το rebook δεν το κατάλαβα γιατί δεν το έχω μαλλον.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλως παραδόξως το δακτυλικό μου δουλεύει άψογα:lol: Αλλά μάλλον θα είναι επειδή το έκανα hard reset οπότε τα ξαναπέρασα όλα.

Κάτι που πρόσεξα είναι οτι στην προσπάθεια μου να το κάνω να τρέξει καλύτερα μετά την ενημέρωση, του άλλαξα launcher και έβαλα nova και τώρα τρέχει σχετικά πιο γρήγορα και άμεσα σε σύγκριση με τον μαμά launcher. Οπότε υποψηάζομαι μήπως κάτι παίζει με αυτόν...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ειχα κ εγω το κινητο πειραματιστειτε λιγο με την εκδοση του launcher. Ειναι σχετικα ευκολο. Αστειο δλδ. Μπειτε apk mirror, search xiaomi launcher κ κατεβαστε καποοες απο τις εκδοσεις release. Ειναι σταθερες. Σιγουρα αυτη που φορατε δεν θα ειναι η τελευταια. Οποτε κατεβαστε να δειτε πως τρεχει το κινητο. Αν θυμαμαι καλα εγω ειχα μια 4.21.8. 2787....δουλευε σφαιρα

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ειχα κ εγω το κινητο πειραματιστειτε λιγο με την εκδοση του launcher. Ειναι σχετικα ευκολο. Αστειο δλδ. Μπειτε apk mirror, search xiaomi launcher κ κατεβαστε καποοες απο τις εκδοσεις release. Ειναι σταθερες. Σιγουρα αυτη που φορατε δεν θα ειναι η τελευταια. Οποτε κατεβαστε να δειτε πως τρεχει το κινητο. Αν θυμαμαι καλα εγω ειχα μια 4.21.8. 2787....δουλευε σφαιρα

 

Το έκανα αυτο που λες και σε εμένα δεν άλλαξε κατι, γεματο στο suttering ήταν. Αλλά όντως είχε νεότερες εκδόσεις απο την δική μας, αλλά σε εμένα δεν άλλαξε κάτι. Επίσης οι τελευταίες εκδόσεις γράφει ότι είναι για android 10 ενώ εμείς πήραμε την 1...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το δακτυλικό δεν το καταλαβαίνω.

Δεν μπορείτε να το ξαναβάλετε από την αρχή;;

Επίσης, μόνο εγώ έβαλα τα ίδια δάχτυλα δύο φορές;;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, ξαναπεσασα το δαχτυλικο απο την αρχη και τωρα ολα καλα.

ουφφφφ.

μια χαρα ειναι ατ 11αρια παιδια.

εννοειται τους 2 αντιχειρες τους εχω 2 φορες περασμενους τον καθενα, και μια φορα τον δεικτη του δεξιου χεριου. ολα τελεια

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτο που λες και σε εμένα δεν άλλαξε κατι, γεματο στο suttering ήταν. Αλλά όντως είχε νεότερες εκδόσεις απο την δική μας, αλλά σε εμένα δεν άλλαξε κάτι. Επίσης οι τελευταίες εκδόσεις γράφει ότι είναι για android 10 ενώ εμείς πήραμε την 1...

 

Εννοείται οτι ειναι κ για android 11....δεν εχουν βγαλει αλλες εκδόσεις για 10 κ αλλες για 11. Τωρα για το suttering που λες τι να σου πω. Δεν μπορω να εχω αποψη απο την στιγμη που δεν εχω το κινητο αυτη την στιγμη σρην κατοχη μου...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα. Ίσως έχει κάποια bugs και την απέσυραν.

 

Μόλις εμφανίστηκε πάλι,2.8GB.

ΜIUI 12.1,3,0,RFDEUXM.

Stable.

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

Μια αγωνία την έχω γιατί κόλλησε στην αναβάθμιση στο 4,99% για κάμποση ωρα,πήγε κατευθείαν στο 80,99% και τωρα κάνει reboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ ,άνοιξε,βλεπω να έχουν αλλάξει κάποια εικονίδια και να είναι πολυυυυυυυ αργό.........για να μπεις στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με το καινούργιο update ετσι τραμπούκικα μου κλείνει την always on display ενώ την έχω βάλει στο always (το λέει και το όνομα γαμ*) όταν δεν το έχω χρησιμοποιήσει για λίγη ώρα πολύ με εκνευρίζει!! :mad::mad::mad:

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΟ **ALWAYS**!!!

Αν δεν τήν ήθελα συνεχόμενα, θα την έβαζα στο schedule ή στα 10 δευτερόλεπτα μετά το άγγιγμα!:angry:

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω οτι η χρηση μπαταριας εφτιαξε τρομερα και για μενα!

 

Συνηθως, απο τις 9 που το εβγαζα απο τη φορτιση μεχρι περιπου τετοια ωρα (00:00) εφτανε στο 78% - 79%. Τωρα ειναι στο 88% !!!!!

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έκανες ακριβώς την ίδια χρήση με τη χθεσινή. Τα ίδια τηλέφωνα, κατέβηκαν τα ίδια δεδομένα από το ίντερνετ, άνοιξες τις ίδιες φορές τη καμερα, κλπ κλπ. Μια χαρά ήταν η μπαταρία και πριν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έκανες ακριβώς την ίδια χρήση με τη χθεσινή. Τα ίδια τηλέφωνα, κατέβηκαν τα ίδια δεδομένα από το ίντερνετ, άνοιξες τις ίδιες φορές τη καμερα, κλπ κλπ. Μια χαρά ήταν η μπαταρία και πριν.

 

Ακριβως οπως το λες! Εκανα και κανω καθημερινα σχεδον την ιδια χρηση.

 

Οσες μερες εκανα παραπανω χρηση, πριν το update εφτανε κοντα στο 70% το βραδυ!

 

Ισως, (ισως λεω) να ξερω καλυτερα τι ειδους χηση κανω στο κινητο μου!!!

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...