Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις απόλυτο δίκαιο η λεπτομέρεια, δεν μπορεί να διαφοροποιηθεί. Ο μόνος λόγος πήρα το θάρρος να ενοχλήσω ήταν επειδή φοβήθηκα μην ήταν ελαττωματική η συσκευή μου και όταν διάβασα πιο πάνω ότι "η μαμίσια κάμερα βάζει πάρα πολύ έντονο χρώμα", ένιωσα να με λούζει καυτό λάδι.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκαιο η λεπτομέρεια, δεν μπορεί να διαφοροποιηθεί. Ο μόνος λόγος πήρα το θάρρος να ενοχλήσω ήταν επειδή φοβήθηκα μην ήταν ελαττωματική η συσκευή μου και όταν διάβασα πιο πάνω ότι "η μαμίσια κάμερα βάζει πάρα πολύ έντονο χρώμα", ένιωσα να με λούζει καυτό λάδι.

 

Πάρε για παράδειγμα μια φωτο που είχα βγάλει το καλοκαίρι στην βόρεια Εύβοια χωρις εξτρα ai/hdr

https://photos.app.goo.gl/rhEZWiE5fpZNFVyp8

 

Η ίδια επεξεργασμένη στην εφαρμογη του κινητου, 1 λεπτο υπόθεση και λιγότερο

https://photos.app.goo.gl/x6eiFLSNHtW6cvq19

 

Δεν είμαι γνώστης του αντικειμένου καθόλου, απλά το πάω με το μάτι τι μου αρέσει περισσότερο :)

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πόσες ώρε screen on time έχετε περίπου?

Εγω τις τελευταίες ημέρες μόνο με wifi στο σπίτι άγγιξα 13 ώρες :happy:

 

https://photos.app.goo.gl/BzdjZY1apgemJ2Ct7

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια/ σαν πολυ δεν εχουν αργησει τα απντειτ? ακομα με σεπτεμβριου? ειναι δυνατον?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια/ σαν πολυ δεν εχουν αργησει τα απντειτ? ακομα με σεπτεμβριου? ειναι δυνατον?

 

Εμένα έμεινε στην ενημέρωση ασφαλείας του Αυγούστου!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έμεινε στην ενημέρωση ασφαλείας του Αυγούστου!!
δεν πηρες miui 12 φιλε? περιεργο
Link to comment
Share on other sites

παιδια σορυ ειμα ιχαζος. για καποιον λογο νομιζα οτι εχω του σεπτεμβριου και μου εκανε εντυπωση....

ακομα χειροτερα λοιπν ειμαστε με του αυγουστου (καλα δεν με πειραζει αυτο, απλα περιμενω το αντροιντ 11 για να εχουμε ασυρματο αντροιντ οτο)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορυ ειμα ιχαζος. για καποιον λογο νομιζα οτι εχω του σεπτεμβριου και μου εκανε εντυπωση....

ακομα χειροτερα λοιπν ειμαστε με του αυγουστου (καλα δεν με πειραζει αυτο, απλα περιμενω το αντροιντ 11 για να εχουμε ασυρματο αντροιντ οτο)

 

Tωρα δεν μπορείς να το βάλεις;

Link to comment
Share on other sites

Tωρα δεν μπορείς να το βάλεις;
μονο με καλωδιο φιλε δουλευει το αντροιντ οτο. οταν ερθουν τα 11, υποτιθεται θα δουλευει χωρις
Link to comment
Share on other sites

επιθτελους απντειτ. οκτωβριου. αλλα μαλλον δεν εχει αντροιντ 11 ακομα. κατεβαζω
Link to comment
Share on other sites

επιθτελους απντειτ. οκτωβριου. αλλα μαλλον δεν εχει αντροιντ 11 ακομα. κατεβαζω

 

security patch οκτωβρίου 2020 kai κατι για το control center

Link to comment
Share on other sites

Σας ηρθε αναβαθμιση της ευρωπαϊκής έκδοσης?? (eea) οποιος την ελαβε εχει wifi calling με vodafone? Εμενα ενω δουλευε αψογα με αυτο το update δεν εχω καθολου πλεον...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην εκδοση 12.0.1.0(QFDEUXM) και χθες το απογευμα μου ηρθε ενημερωση η οποια ειχε αριθμο 12.0.3.0. Δεν θυμαμαι το υπολοιπο με τα γραμματα. Παντως ηταν αυτη με το security patch Οκτωβριου και κατι που αφορα το control center.

 

Κατεβασα την ενημερωση αλλα δεν την εκανε γιατι η μπαταρια ηταν χαμηλα.

 

Ειπα να το βαλω στη φορτιση το βραδυ αλλα με πηρε ο υπνος και το κινητο εσβησε την ωρα που το προγραμματισα (οχι απο μπαταρια).

 

Σημερα δεν βρισκει ενημερωση.

 

Τι κανουμε;

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/tucana/

Κατεβασε απο εδω κ περνα την

 

1η ερωτηση : Αυτο που κατεβασα χθες ηταν μολις 400 ΜΒ. Αν καταλαβα καλα, στο λινκ ειναι ολη η ROM. Δεν θα διαγραψει κατι, σωστα;

 

2η ερωτηση : Το οτι ειναι Stable Beta ειναι αδιαφορο;

 

3η ερωτηση : Παρατηρω οτι υπαρχει εκδοση 12.0.2.0.QFDEUXM. Εμενα, ομως, δεν ηρθε ποτε τετοια ενημερωση. Εχω καποιο θεμα με το κινητο;

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις ολη την ρομ κ την περνας κανονικα. Δεν διαγραφει τπτ. Απλα στον updater ερχεται παντα το μικρο update κ οχι ολη η ρομ.

Η αλλη ρομ που λες την ειχα περασει. Μια χαρα δουλευε αλλα δεν την εδωσαν ποτε. Το γιατι δεν το ξερω.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

ειχα βαλει την μοκολο θηκη. σεπτεμβρη αν θυμαμαι καλα. ε εβγαλε μεγαλη φουσκαλα απο τη μια μερια.

καταρχας η μοκολο πως βγαινει? την τραβαω? θα αφησει υπολοιματα? αν ναι αυτα πως βγαινουν? εχει κανεις εμπειρια?

μετα απο τη μοκολο τι? ειδα κατι νεα σκριν προτεκτορς (οχι τεμπερντ γκλασιζ) το οποια τα βαζεις ψεκαζοντας καποιο υγρο το οποιο μετα στεγνωνει. wet apply το λενε. εχει δοκιμασει κανενας? αλλη λυση που να δουλευει? κιας μην ειναι τεμπερντ. εχω απογοητευτει με τα κερβντ τζαμακια. ειναι απιστευτο ολοαυτο

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις ολη την ρομ κ την περνας κανονικα. Δεν διαγραφει τπτ. Απλα στον updater ερχεται παντα το μικρο update κ οχι ολη η ρομ.

Η αλλη ρομ που λες την ειχα περασει. Μια χαρα δουλευε αλλα δεν την εδωσαν ποτε. Το γιατι δεν το ξερω.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

 

Παντως, οταν πηγα να κατεβασω τη ROM ειχε επιλογη για να κατεβασω μονο το update. Κατεβασα μονο αυτο και ολα καλα!

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να το βρω να το πάρει φίλος μου και το κινητό έχει πρακτικά "εξαφανιστεί"

Το έχουν ελάχιστα μαγαζιά (1 στο skroutz λιγα ακόμα στο bestprice) σε εξοφρενικές τιμές.

Ξέρετε αν έχει "αποσειρθεί" και δεν παράγεται πλαίον ή αν η ελειψη είναι προσορινή; Είναι ενός χρόνου τηλέφωνο, δεν το λες παλιο. Ισως αποσείρθηκε (αν) για να μην χτυπάει πολύ ακριβότερα καθώς πρακτικά ήταν το καλύτερο φωτοκινητό ανεξαρτήτου τιμής για πολλούς μήνες.

 

Υ.Γ. Το mi note 10 lite που υπάρχει δεν έχει καμία σχέση στις κάμερες και είναι σημαντικά υποδεέστερο.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχει σταματησει να παραγεται απο την εταιρια. Αφου εβγαλαν το mi10 δεν τους συμφερε να εχουν σε παραγωγη κ το note 10 με τις ιδιες καμερες κ καλυτερη τιμή. Αν το βρεις μονο σε καμια αγγελια μεταχειρισμενο πλέον

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να το βρω να το πάρει φίλος μου και το κινητό έχει πρακτικά "εξαφανιστεί"

Το έχουν ελάχιστα μαγαζιά (1 στο skroutz λιγα ακόμα στο bestprice) σε εξοφρενικές τιμές.

Ξέρετε αν έχει "αποσειρθεί" και δεν παράγεται πλαίον ή αν η ελειψη είναι προσορινή; Είναι ενός χρόνου τηλέφωνο, δεν το λες παλιο. Ισως αποσείρθηκε (αν) για να μην χτυπάει πολύ ακριβότερα καθώς πρακτικά ήταν το καλύτερο φωτοκινητό ανεξαρτήτου τιμής για πολλούς μήνες.

 

Υ.Γ. Το mi note 10 lite που υπάρχει δεν έχει καμία σχέση στις κάμερες και είναι σημαντικά υποδεέστερο.

 

Πολλα κινητά της xiaomi μετά από κανα χρόνο μπορεί να ξεστοκάρουν τα καταστήματα (ειδικα αν ήταν δημοφιλή και πουλησαν).

 

Ψάξε ας πουμε το Mi9t ή το a3... σε τι τιμή τα βρίσκεις;

Link to comment
Share on other sites

τις προάλλες ήρθε "minor" αναβάθμιση στο miui σε έκδοση 12.0.3 (από 0.1).

μια πρώτη ευχάριστη παρατήρηση είναι ότι το φόρτισα στο 100% το βράδυ (ας πούμε 11 η ώρα) και το πρωί με wifi/data κλειστά είχε πέσει στο 99% (απώλεια μόλις 1% μέσα στη νύχτα). το οποίο είχα να το δω από miui 11.Χ.Χ όταν το είχε πρωτοπάρει τον Μάιο. Μετά από κάποιες αναβαθμίσεις και σίγουρα αφού έγινε 12.0.0 το 5% σε πτώση τη κάθε νύχτα είχε γίνει συνηθισμένο.

 

Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο και ελπίζω όχι. Ισως βελτιώθηκε στο battery drain σε stand by. Εχει και αυτό την σημασία του.

 

θα το παρατηρήσω να το επαληθεύσω.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρες. Από περιέργεια θα μπω σύντομα μάλλον στο κλαμπ. Επειδή στο xda δεν βλέπω και τρελά πράγματα και ήδη πέτυχα ένα telegram για το κινητό μας, υπάρχει μήπως κάποιο φόρουμ που έχει περισσότερο ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο. ΑΠό εφαρμογές μέχρι ΡΟΜ κλπ

 

Θενκς

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...