Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε που μπορώ να βρω Firmware για αυτό το tablet?

Δυστυχώς το forum της Oktabit έχει κλείσει και παρόλο το ψάξιμο δεν έχω βρει κάτι .

Έκλεισε το φόρουμ η και η εταιρεία; ωραία και λέγαμε πολύ καλή η oktabit στην υποστήριξη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκλεισε το φόρουμ η και η εταιρεία; ωραία και λέγαμε πολύ καλή η oktabit στην υποστήριξη!

 

δε νομιζω οτι εκλεισε! http://www.oktabit.gr/home.asp

και ενα τηλεφωνακι για επικοινωνια αμα εχετε προβλημα http://www.oktabit.gr/service_tracing.asp

Τεχνική Υποστήριξη VERO TABLET: 211 88 88 860 / 231 123 88 60

πηρατε τηλ και ειδατε οτι εχει κλεισει?

καποιο forum δεν βλεπω, ήταν επισημο ή ανεπισημο? και που το βρισκατε αυτο?

http://www.veropc.gr/product_details.asp?productid=249-94-VRTA7735

αυτο πρεπει να ειναι το ταμπλετ.

Και εγω που εχω ενα 7αρι που ειναι και τηλεφωνο της Estar δεν εβρισκα τιποτα, ρωτησα την Ελληνικη αντιπροσωπεια και δεν ειχαν επισης τιποτα να μου δωσουν!!! δλδ αμα χαλασει κατι και θες την rom το πετας και παιρνεις αλλο.....

και μετα σου λενε γιατι θες root? μονο για να παρεις backup την εργοστασιακη rom αρκει για απαντηση????

εννοειτε οτι εψαξα ωρες ατελειωτες στο google και δεν υπαρχει τιποτα σε custom.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να βρω Firmware για αυτό το tablet? VERO A7735

Δυστυχώς το forum της Oktabit έχει κλείσει και παρόλο το ψάξιμο δεν έχω βρει κάτι .

 

Αν το βρείτε τηλεφωνήστε και εμένα βρε παιδιά!! :lol: Το ψάχνω καιρό αλλά τζίφος! :p

Πάντως προ 3μήνου είχα μιλήσει με κάποιον από το service αλλά δεν με διαφώτισε για ROM. Επέμενε να το στείλω εκεί για service

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ακολούθησα αυτόν τον οδηγό αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω τις εφαρμογές στην sd card μου βγάζει error code 0xd00002b8.

 

Ξέρετε κάποιον τρόπο να εγκαθιστώ τις εφαρμογές στην sd κάρτα;

 

Αυτά σε tablet με windows 8.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχουμε ενα tablet AMPE A80 3G QuadCore. Αυτα γραφει μονο στο πισω μερος. Φαινεται μεγαλουτσικο αλλα δεν ξερω ποσες ιντσες ειναι. (Διαστασεις tablet 13.5x20, διαστασεις οθονης 16x12). Υπαρχει περιπτωση να βρω digitizer απο "εξω"? Επισης ενα παραξενο. Οταν το ανοιξα, πανω στη μπαταρια γραφει MLS iQTab Model:Coship M1. Το λειτουργικο android που εχει ομως, δεν ειναι MLS customized.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το tablet momo9 model P716 έχει CPU A31

Προσπαθώ να βρώ firmware γιατί το tablet τα έπαιξε ,

για να την περάσω απο το recavery menu σε zip μόνο μορφή αλλά όσες έχω βρεί δεν δουλεύει καμία .

helppp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα,,, εχω παρει το παραπανω tablet και μου χει σπασει να νευρα... καθε ενα μηνα κολαει και το κανω factory reset.. φοραει android 4.1 υπαρχει καποιος τροπος να του κανω αναβαθμιση? να βαλω καμια πιο καινουργια rom.. Ευαχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια, πριν λιγες μερες επεσε στα χερια μου ενα vero a82i και μάταια ψαχνω στο google για να βρω πληροφοριες και τροπο πως θα καταφερω να παρω τα δικαιώματα superuser της συσκευης, οποτε αποφάσισα να απευθυνθώ σε εσας που είσαστε οι guru στο είδος. Το εχει καταφερει καποιος η γνωριζει τον τροπο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για τη ανηψια μου ενα ταμπλετ γυρω στα 200 ευρω με 10αρα περιπου οθονη android +win και δυνατοτητα να μπει πληκτρολογιο . σα ταμπλετ και πισι δηλαδη. εχετε καποιο να προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για τη ανηψια μου ενα ταμπλετ γυρω στα 200 ευρω με 10αρα περιπου οθονη android +win και δυνατοτητα να μπει πληκτρολογιο . σα ταμπλετ και πισι δηλαδη. εχετε καποιο να προτεινετε;

Θα σου προτείνω αυτό: http://www.everbuying.net/product1155502.html και όχι κατ'ανάγκη από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Παίρνει και πληκτρολόγιο.

Ή από εδώ http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-HiBook-10-1-inch-Dual-OS-Win10---Android-5-1-4GB-64GB-Ultrabook-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-1920-1200---Gray-364202.html , το έχει πιό φθηνό και υπάρχει και το αυθεντικό πληκτρολόγιο.

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για τη ανηψια μου ενα ταμπλετ γυρω στα 200 ευρω με 10αρα περιπου οθονη android +win και δυνατοτητα να μπει πληκτρολογιο . σα ταμπλετ και πισι δηλαδη. εχετε καποιο να προτεινετε;

 

ψαχνω ενα μηνα περιπου τι να παρω και κατεληξα σε αυτο το οποιο και στο προτεινω

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_325534.html

 

η τιμη του ειναι πολυ ανταγωνιστικη και επιπλεον παιρνει stylus pen (το οποιο εχει εξτρα 5 ευρω)

και ισως σε ενδιαφερει αν θελει να σκιτσαρει η κατι παρομοιο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ψάχνω κάτι ανάλογο. Αλλά το cube είναι προπαραγγελια. Και το chiwi τρώει πολύ κράξιμο στο φόρουμ του τάμπλετ. Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν εκανες τη παραγγελεια αλλα κοιτωντας και εγω ειδα αυτο. http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_286366.html?wid=1

σα συνολο με το πληκτρολογιο βγαινει στα ιδια λεφτα στα 210 και εχει και υποστηρηξη εδω στο φορουμ. εχεις καποια κακη πειρα ατα telclast?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καθολου εμπειρια απο tablet περισσοτερο οτι εχω διαβασει μην σε παρω στο λαιμο μου :X

Απλα εγω θελω ταμπλετ που να υποστηριζει καποιο πενακι και εχω βρει αυτο που σου εβαλα, ειναι οτι καλυτερο εχω βρει στα 200 ευρω ολα μαζι

 

Για δες αν σου κανει αυτο στα 201 ευρω,

 

 

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_231370.html?wid=1

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο. επειδη δε το καιγομαι αμεσα θα περιμενω να παραλαβεις και να μου πεις εντυπωσεις. μου αρεσει καλυτερα απο το telcast και λογω μεγαλυτερης οθονης και καλυτερου πληκτρολογιου.

με το καλο να παραλαβεις και τα ξαναλεμε

 

ασχετο. το κινητο στο προφιλ σου ειναι jiayu g3s?

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν το βιαζεσαι κανε υπομονη κανα μηνα, και θα φτιαξω και review αλλα για να καταληξεις πρεπει να ξερεις τις αναγκες σου

και σε τι θες να δωσεις προτεραιοτητα αλλιως οι απαιτησεις απο μηχανημα σε μηχανημα αλλαζουν δραστικα....

ενα κουμπι παραπανω εχει και δινεις +30 ευρω :lol:

οποτε το θεμα ειναι να μην δωσεις παραπανω αχρηστα λεφτα, πχ αυτο που θα παρω εχει 2 megapixel καμερα,

εμενα η καμερα στο ταμπλετ μου ειναι αχρηστη και να μην εχει δεν με ενδιαφερει, ισως μονο για skype.

 

Ναι το κινητο ειναι το Jiayu G3S σκυλι φιλε μου ε?

το εχω πανω απο δυο χρονια και τραβαει ακομα, αν και εχει φαει καποια ψιλοσουτ κανει δουλιτσα....

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν το βιαζεσαι κανε υπομονη κανα μηνα, και θα φτιαξω και review αλλα για να καταληξεις πρεπει να ξερεις τις αναγκες σου

και σε τι θες να δωσεις προτεραιοτητα αλλιως οι απαιτησεις απο μηχανημα σε μηχανημα αλλαζουν δραστικα....

ενα κουμπι παραπανω εχει και δινεις +30 ευρω :lol:

οποτε το θεμα ειναι να μην δωσεις παραπανω αχρηστα λεφτα, πχ αυτο που θα παρω εχει 2 megapixel καμερα,

εμενα η καμερα στο ταμπλετ μου ειναι αχρηστη και να μην εχει δεν με ενδιαφερει, ισως μονο για skype.

 

Ναι το κινητο ειναι το Jiayu G3S σκυλι φιλε μου ε?

το εχω πανω απο δυο χρονια και τραβαει ακομα, αν και εχει φαει καποια ψιλοσουτ κανει δουλιτσα....

το θελω για δωρο να το δωσο τελος μαιου. οποτε πιστευω μεχρι αρχες μαιου θα εχει ερθει και θα εχεις αποψη.

ειχε περασει απο τα χερια μου ενα g3s το οποιο το πουλησα και ο φιλος που το πηρε το δουλευει ακομη χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω να το χτυπησω αυριο, και ελπιζω μεσα στο πασχα να εχει ερθει, βλεπεις εχουμε και τα CC που βαζουν 1002 εμποδια....

 

Το Jiayu μπορει να μην ειναι το πιο μουρατο, αλλα ειναι πολυ σκυλι, μετα απο τοσα χτυπηματα - πεσιματα που εχει φαει :wacko:

 

 

 

edit:

 

αγοραστηκαν πριν λιγο οτι βλεπετε στο screenshot

 

http://snag.gy/FixbB.jpg

 

 

 

209 ευρω συνολο - και αυτο γιατι εφαγα πορτα απο το paypal οποτε τα αγορασα απευθειας απο την καρτα και μαλλον εφαγα καποια χρεωση λιγα ευρω:mad: ατιμα καπιταλ κοντρολ!

 

επιπλεον εβαλα γρηγορη αποστολη εως 7 ημερες με netherland post, οχι οτι θα κανει 7 ημερες, αλλα τουλαχιστον να μην κανει 2 μηνες!

 

Περισσοτερα οταν φτασω σε φαση unboxing :cool:

Edited by visualuser
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω κατι αναμεσα 9,7-10,1

αποκλειστικη χρηση για παρακολουθηση βρεφους μεσω ipcamera

οπωσδηποτε καλη μπαταρια κ τιμη ως 120-130 αν υπαρχει κατι αξιολογο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το cube iwork 10 το έχω βρει σε στοκ μόνο στο geekbuying και στο banggood σε περιορισμένη διαθεσιμότητα. Ξέρετε κανένα άλλο κατάστημα που το έχει in stock???

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο teclast x98 plus

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το μοντέλο 2/32 ενώ το άλλο που πόσταρε το παιδί είναι το 4/64.

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το cube iwork 10 το έχω βρει σε στοκ μόνο στο geekbuying και στο banggood σε περιορισμένη διαθεσιμότητα. Ξέρετε κανένα άλλο κατάστημα που το έχει in stock???

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο teclast x98 plus

το chuwi hi10 το έχεις δει καθόλου; τι λες;

Link to comment
Share on other sites

το chuwi hi10 το έχεις δει καθόλου; τι λες;

 

Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια αλλά δυστυχώς νομίζω πως δεν είναι dual boot. Είναι μόνο windows tablet.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...