Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Date Zipcode Location Event Weight Additional

20.01.2014 15:38 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΛΤΑ Accepted from sender

21.01.2014 13:13 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΛΤΑ Left postal office

21.01.2014 14:30 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΛΤΑ Left postal office

21.01.2014 23:58 Athens Amu Send item abroad (Export) China

26.01.2014 10:26 Beijing Import (Item arrived at country of destination)

13.02.2014 15:07 518031 Unsuccessful delivery attempt. Retained at Office

13.02.2014 15:07 Ips Unsuccessful delivery attempt. Recipient absent

17.02.2014 16:27 518031 Item delivered. Delivered To: Post

17.02.2014 16:27 Post Item delivered

τωρα περιμενω την επιστροφη των χρηματων, αντε να δουμε..... το paypal παντος με παιδεψε λιγο , ολο proof και proof.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ρίξε μια ματιά στο θέμα του S6

Ήμουν έτοιμος να το αγοράσω αλλά διαβάζοντας άλλαξα γνώμη

Γενικότερα τα pipo με μπερδεύουν άλλα είναι με καλά σχόλια άλλα πάλι όχι :)

Ναι κλεινω προς το u8.....

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ DEALSPRIME ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΗΡΘΑΝ ΚΑΤΙ E-MAIL ΠΟΥ ΜΕ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ Η ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟΥ Η ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ ΜΕ ΦΑΝΕΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΨΗΦΙΑ...... ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ;;; ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ;;; ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ 'Η ΟΧΙ.....

Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ;;;

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

σε καμια αγορα δεν χρειαζονται αυτα που σου ζητανε, προσοχη μεγαλη ισως ειναι απατη.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ DEALSPRIME ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΗΡΘΑΝ ΚΑΤΙ E-MAIL ΠΟΥ ΜΕ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ Η ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟΥ Η ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ ΜΕ ΦΑΝΕΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΨΗΦΙΑ...... ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ;;; ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ;;; ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ 'Η ΟΧΙ.....

Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ;;;

σε καμια αγορα δεν χρειαζονται αυτα που σου ζητανε, προσοχη μεγαλη ισως ειναι απατη...

Link to comment
Share on other sites

σε καμια αγορα δεν χρειαζονται αυτα που σου ζητανε, προσοχη μεγαλη ισως ειναι απατη...

Φυσικά και ζητάνε, και στην ελλάδα, ειδικά όταν πληρώνεις με δόσεις. Είναι απόλυτα φυσιολογικό.

Ωστόσο, ΠΟΤΕ δε πληρώνουμε άμεσα με πιστωτική κάρτα σε καταστήματα εξωτερικού. Μονο με υπηρεσίες όπως paypal, escrow κλπ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ταμπλετ που να μπορείς να βλέπεις πχ ταινία από στικακι μέσω otg ΑΛΛΆ ταυτόχρονα να φορτίζει κιόλας;

 

Τα περισσότερα κινέζικα (αν όχι όλα) φορτίζουν από υποδοχή ρεύματος και όχι από τη usb, οπότε μια χαρά θα μπορείς να το κάνεις.

Δεν το έχω κάνει στο δικο μου για να σου πω και την αλήθεια, αλλά μια χαρά το δουλεύω ενώ φορτίζει.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα κινέζικα (αν όχι όλα) φορτίζουν από υποδοχή ρεύματος και όχι από τη usb, οπότε μια χαρά θα μπορείς να το κάνεις.

Δεν το έχω κάνει στο δικο μου για να σου πω και την αλήθεια, αλλά μια χαρά το δουλεύω ενώ φορτίζει.

 

Παναγιώτης

μου κανει εντυπωση γιατι ολα τα κινεζικα κινητα αλλα και οοολα τα κινητα γενικως φορτιζουν απο usb θυρα.

ολα ετσι γραφουν

 

1 x Charger(USB DC5V 2A)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ζητάνε, και στην ελλάδα, ειδικά όταν πληρώνεις με δόσεις. Είναι απόλυτα φυσιολογικό.

Ωστόσο, ΠΟΤΕ δε πληρώνουμε άμεσα με πιστωτική κάρτα σε καταστήματα εξωτερικού. Μονο με υπηρεσίες όπως paypal, escrow κλπ

ποιος ρωτησε για αγορες απο ελλαδα και ποιος ρωτησε για αγορες με δοσεις ????

εσυ τωρα , σε αγορες του εξωτερικου, ποιες εχεις κανει με πιστωτικη καρτα ? απο ποια μαγαζια ? που εχεις στειλει φωτοτυπιες διαβατηριων και φωτοτυπιες πιστωτικων καρτων και ποιος εχει πληρωσει τα ταχυδρομικα εξοδα για να σταλουν αυτα και μαλιστα ως συστημενα για να μην παραπεσουν πουθενα ????????

Edited by cosini
Link to comment
Share on other sites

Όσα έχουν Rockchips επεξεργαστή (3026, 3066, 3188), φορτίζουν μόνο από το βύσμα τροφοδοσίας. Όλα τα υπόλοιπα φορτίζουν και από Usb. Μερικά από αυτά δεν έχουν καθόλου βύσμα τροφοδοσίας (ειδικά τα μικρά μεγέθη 7-8").
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Και εγώ απάτη βλέπω να είναι. Προσπαθώ τώρα να ακυρώσω την παραγγελία. Μίλησα με την τράπεζα και με είπαν ότι τα λεφτά έχουν δεσμευτεί αλλά δεν τα έχουν τραβήξει ακόμα. Περιμένουν αυτά τα στοιχεία να τους στείλω πρώτα για να προχωρήσουν την παραγγελία. Εγώ τώρα προσπαθώ να την ακυρώσω αλλά αυτοί δεν φαίνονται αρκετά συνεργάσιμοι. Πιστεύετε μπορώ να την ακυρώσω;

Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Συγνώμη για τα κεφαλαία...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Και εγώ απάτη βλέπω να είναι. Προσπαθώ τώρα να ακυρώσω την παραγγελία. Μίλησα με την τράπεζα και με είπαν ότι τα λεφτά έχουν δεσμευτεί αλλά δεν τα έχουν τραβήξει ακόμα. Περιμένουν αυτά τα στοιχεία να τους στείλω πρώτα για να προχωρήσουν την παραγγελία. Εγώ τώρα προσπαθώ να την ακυρώσω αλλά αυτοί δεν φαίνονται αρκετά συνεργάσιμοι. Πιστεύετε μπορώ να την ακυρώσω;

Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Συγνώμη για τα κεφαλαία...

καλυτερα να μιλησεις με την τραπεζα και να σου πουν απο εκει εαν αυτο (το να στελνεις φωτοτυπιες) ειναι κατι που ετσι πρεπει να γινει η σε αντιθετη περιπτωση να σου πουν πως μπορεις να κανεις ακυρωση της συναλλαγης, πιστευω απο εκει μαλον θα βρεις ακρη.

και συμφωνω με τον gerstavros2 οτι ΠΟΤΕ δε πληρώνουμε άμεσα με πιστωτική κάρτα σε καταστήματα εξωτερικού. Μονο με υπηρεσίες όπως paypal, escrow κλπ

Edited by cosini
Link to comment
Share on other sites

απορω πως δεν το εχει παρει κ κανενας αλλος :confused:

τα εχει ολα κ η τιμη ειναι δελεαστικοτατη

μετα το ακυρο που εφαγα απο το eshop το γλυκοκοιταζω

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη το εχεις εδω κ μια βδομαδα,τι λεει υπαρχουν rom,updates κ γενικοτερα κυκλοφορει παγκοσμιος ωστε να εχουν ασχοληθει μαζι του :O
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Προκειται να επιστρεψω ενα κινητο στη κινα για επισκευη και θελω να επιβεβαιωσω αυτα που διαβασα.Το στελνουμε σαν επιστολη β' προτεραιοτητας συστημενη.Το κινητο θα το βαλω στο κουτακι του καλα τυλιγμενο και μετα σε φακελο να υποθεσω?Η δηλωση ως gift και χαμηλης αξιας(20$) περιλαμβανεται στα εξοδα η' ειναι τα επιπλεον τελη που αναφερονται ως "δηλωμενη αξια"?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Προκειται να επιστρεψω ενα κινητο στη κινα για επισκευη και θελω να επιβεβαιωσω αυτα που διαβασα.Το στελνουμε σαν επιστολη β' προτεραιοτητας συστημενη.Το κινητο θα το βαλω στο κουτακι του καλα τυλιγμενο και μετα σε φακελο να υποθεσω?

ΣΩΣΤΑ! μόνο έχε υπόψη σου οτι ενδέχεται πλέον τα ΕΛΤΑ να ΈΧΟΥΝ ΚΑΤΑΡΓΉΣΕΙ ΤΑ β' προτεραιότητας,όπως με είχαν ενημερώσει στο γκισέ πριν 2μηνο...

Η δηλωση ως gift και χαμηλης αξιας(20$) περιλαμβανεται στα εξοδα η' ειναι τα επιπλεον τελη που αναφερονται ως "δηλωμενη αξια"?

Αυτό (----gift και χαμηλης αξιας(20$)---) είναι κάτι που το γράφεις ΕΣΥ εξωτερικά του Φακέλλου για λόγους δασμών /τελωνείου στη χώρα προορισμού

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ β' προτεραιότητας. Πάντα, μόνο, α' προτεραιότητας
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι Β προτ. σταυρο?Παντα ετσι το στελνω και φτανει σε 10-25 μερες.Εχω την ενυπωση οτι η διαφορα (αν υπαρχει) με την Α προτ. ειναι ελαχιστη.

Πριν απο 10 μερες που επεστρεψα κατι κινα ισχυε κανονικα η Β προτ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι Β προτ. σταυρο?Παντα ετσι το στελνω και φτανει σε 10-25 μερες.Εχω την ενυπωση οτι η διαφορα (αν υπαρχει) με την Α προτ. ειναι ελαχιστη.

Πριν απο 10 μερες που επεστρεψα κατι κινα ισχυε κανονικα η Β προτ.

Τα Β΄προτεραιότητας μπορεί να κάνουν και πάνω από μήνα (βέβαια η κίνα δεν εχει πολλες εισαγωγές, γι αυτό δεν αργεί)

Με Α' προτεραιότητας, σε 8-12 μέρες βρίσκεται στο ταχυδρομείο του κινέζου, και η διαφορά κόστους δεν αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο να το βαλω και εξπρες λες η' δεν αξιζει?

όχι, δεν αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εχουμε ασχοληθει λιγο πολυ με αρκετα ταμπλετ και εχουμε αφησει ενα καλο εργαλειο ( κατα την αποψη μου) στην ακρη.. Ειμαι κατοχος αυτου του ταμπλετ αγορασμενο απο κινα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. :):):)

Υπαρχει καποιος αλλος εδω που να το εχει; Θελω να ακουσω και αλλες εντυπωσεις..:D:D

http://m.youtube.com/watch?v=FRUIahMxl9k

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...