Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εστειλα και εγω πισω ενα ταμπλετ εχθες 20/01/14 , τους εστειλα το tracking number και μου απαντησαν οτι θα επιστρεψουν τα χρηματα μολις το λαβουν , ομως σε 10 ημερες ληγει το dispute στο paypal.

τι κανω τωρα εαν αργησουν αυτοι να το λαβουν ???? κλεινω το dispute η κανω claim ?????????

( ολη η αλληλογραφια γινεται μεσω paypal )

Edited by cosini
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα συνφορουμητες!! Εσπασε το digitizer απο το tablet και δεν μπορω να βρω πουθενα!!!! Εχει κανενας καμια ιδεα που μπορω να βρω!!
Link to comment
Share on other sites

εστειλα και εγω πισω ενα ταμπλετ εχθες 20/01/14 , τους εστειλα το tracking number και μου απαντησαν οτι θα επιστρεψουν τα χρηματα μολις το λαβουν , ομως σε 10 ημερες ληγει το dispute στο paypal.

τι κανω τωρα εαν αργησουν αυτοι να το λαβουν ???? κλεινω το dispute η κανω claim ?????????

( ολη η αλληλογραφια γινεται μεσω paypal )

 

διαβασε κανα 2 σελ πριν ως κ εδω,μου τα απαντησαν:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και εγω ενα πισω αλλα με αλχημειες και κατι κολπα ζορικα που κανουν στις ινδιες το εφτασα στα 994 γραμ.

:yahoo::yahoo::yahoo::up::dance::bow::clap:

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και εγω ενα πισω αλλα με αλχημειες και κατι κολπα ζορικα που κανουν στις ινδιες το εφτασα στα 994 γραμ.

:yahoo::yahoo::yahoo::up::dance::bow::clap:

 

να βαλω τα εξτρα 11 γραμμαρια μου πανω στο δικο σου,να

παρω λεφτο πισω?:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Είχα στο αυτοκίνητο CarPC και το αφαίρεσα για να βάλω tablet.

Θέλω λίγο βοήθεια στην επιλογή γιατί τα 2 πρώτα που διάλεξα δεν μου έκαναν...

 

Πρέπει να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

1. 7" οθόνη IPS

2. Quad Core (και Dual Core μου κάνει)

3. 1GB RAM

4. 16GB χωρητικότητα

5. Να μη φορτίζει από USB, αλλά από ξεχωριστή υποδοχή.

6. Να ανοίγει αυτόματα με την σύνδεση του φορτιστή.

7. Bluetooth

8. Καλό θα ήταν να έχει και GPS (διαφορετικά χρησιμοποιώ το bluetooth)

 

Πρώτη επιλογή ήταν το Pipo U1 Pro.

Είχε τα πιο πολλά από αυτά, αλλά δε μου έκανε τελικά στις διαστάσεις,

ήταν πιο φαρδύ λόγω αναλογιών (16:10)

 

Δεύτερη επιλογή ήταν το Pipo U6.

Δεν παρατήρησα όμως ότι φορτίζει μόνο με USB και ότι δεν έχει ξεχωριστή υποδοχή φόρτισης.

 

Καμιά πρόταση, πχ. σε Ainol, Lenovo ή σε άλλη μάρκα, που να έχει όλα αυτά?

Σε Pipo πάντως δεν υπάρχει κάτι άλλο...

 

Πως το φορτίζεις στο αυτοκίνητο αν δεν φπρτίζει από usb?

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Πως το φορτίζεις στο αυτοκίνητο αν δεν φπρτίζει από usb?

 

Υπαρχουν αρκετα ταμπλετ που εχουν ξεχωριστη υποδοχη για τον φορτιστη.

Π.χ. το pipo m6 που ειχα ειχε αλλη τρυπα για τον φορτιστη, μια στρογγυλη υποδοχη σαν τα πιο παλια κινητα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...εχω το συγκεκριμενο ταμπλετ απο τον Σεπτεμβριο του 13, λειτουργει μια χαρα χωρις κανενα προβλημα στον τροπο λειτουργιας....προβλημα ομως μου παρουσιαστηκε με την υποδοχη του φορτιστη καθως και με την θυρα usb....εκει που το φορτιζα. Μετα απο αρκετο καιρο αρχισε να μην κανει επαφη ουτε ο φορτιστης αλλα και να μην φορτιζει ουτε και απο τη usb θυρα....να ξεκαθαρισωπως δεν εχει φαει τουμπα αλλα και οτι γινοταν χρηση του ταμπλετ κατα τη φορτιση του αλλα χωρις να τσακιζει καποιο καλωδιο...το πηγα στο καταστημα που το αγορασα (Χαλκιδα) και το εστειλαν στην octabit στην Αθηνα για επισκευη....μετα απο εναν μηνα αναμονης επικοινωνησε σημερα ο πωλητης και μου ειπε πως για την επισκευη του απαιτουνται 70 ευρω γιατι εχει σπασει λεει η πλακετα που ειναι κολλημενες οι φισες......Και η απορια μου ηταν: Μα καλα δεν ειναι στην εγγυηση;;;; Για ποιον λογο υπαρχει η εγγυηση;;; Εσεις ρε παιδια τι προτεινετε;;;; Να τα σκασω για την επισκευη η να αγορασω αλλο;;;;; ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ....ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ;;;;; τι πρεπει να κανω αλλα.και τι προτεινετε εσεις;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο φόρουμ του οκταμπιτ κ κάνε κ εκεί την ερώτηση σου. Αν λες οτι δεν σου έχει πεσει που φυσικά όλο κ κάποιο σημάδι θα έχει αφήσει κ φαίνεται τοτε σίγουρα δεν είναι στην εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

αδερφέ, πριν αρχίσω τα ποστ στην οκταμπιτ θα ήθελα να έχω μια γενική άποψη και από εσάς εδώ μέσα που είστε περισσότερο γνώστες σε σχέση με εμένα....γιατί θα μου απαντήσουν από την όκταμπιτ αυτό που μου είπε και ο πωλητής και θα φλιπάρω....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να κάνεις με την Oktabit, αλλά με 90€ παίρνεις Pipo S6 τετραπύρηνο και IPS. Σαφώς και δεν θα τους δώσεις τα λεφτά. ΠΙθανώς να το πάς σε κάποιον που ξέρει να κολλάει μικροεξαρτήματα σε πλακέτα και να το φτιάξεις με ελάχιστο κόστος.
Link to comment
Share on other sites

αδερφέ, πριν αρχίσω τα ποστ στην οκταμπιτ θα ήθελα να έχω μια γενική άποψη και από εσάς εδώ μέσα που είστε περισσότερο γνώστες σε σχέση με εμένα....γιατί θα μου απαντήσουν από την όκταμπιτ αυτό που μου είπε και ο πωλητής και θα φλιπάρω....

 

Μιλας με την oktabit στο φορουμ και αν σε αρχισουν στις ταρζανιες τους πριζεις μεσα στο φορουμ για να το βλεπουν και οι υπολοιποι που εχουν αγορασει τι σοι εγγυηση δινουν.

Αν δεν βρεις ακρη συνηγορο του καταναλωτη με πληρη στοιχεια και φωτογραφιες.

 

Η βλαβη δεν ειναι ασυνήθιστη ,σου "επαιζε" το βυσμα οταν το εβαζες στο ταμπλετ?

Link to comment
Share on other sites

Το βυσματακι επαιζε ναι. Σημερα κατοπιν επικοινωνιας με την Οκταμπιτ μου ειπαν οτι δεν γινεται τιποτα και πρεπει να το πληρωσω....αφου επεσε το σχετικο κραξιμο, τοτε ο τεχνικος ειπε πως μπορει να κανει το εξης....να βαλει μια πλακετα που δεν θα εχει εξοδο usb η να βαλει την κανονικη και να το πληρωσω....του αντιπροτεινα να το κρατησουν και να πληρωσω τη διαφορα για να παρω κατι πιο καινουργιο....τοτε ειπε θα μιλησει με τον προισταμενο του.....με πηρε τηλεφωνο και μου λεει δεν γινεται....το μονο που μπορει να κανει ειναι να το επισκευασει και μαζι με τα μεταφορικα να μου κοστισει 50 ερω...απο 85 που θα μου στοιχιζε πριν....(70 και 15 τα μεταφορικα...).Σε τεχνικο εδω στη Χαλκιδα μου ζητησε 30 για ανοιγμα κολλημα και κλεισιμο....αλλα αν γινοταν κατι σε λογισμικο καποια αλλη φορα και το εβλεπε η εταιρια επισκευασμενο τοτε θα εχανα και την εγγυηση....οποτε λεω....15 τα μεταφορικα που θα πληρωνα για την επιστροφη χωρις επισκευη και 30 ο μαστορας συνολο 45 χωρις εγγυηση.....πληρωνω 50 και συνεχιζω με το ταμπλετ σε εγγυηση....εσεις τι λετε;;;;; Αν θελετε απαντατε και απο Δευτερα απαντω και εγω αντιστοιχα στην Οκταμπιτ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας .Παρελαβα πριν 10 μερες περιπου το συγκεκριμενο tablet Ainol Novo 10 Captain κ σημερα τα παιξε τελειως!δεν ανοιγει καθολου,συγκεκριμενα κολλαει στα αρχικα γραμματα πριν την κυρια οθονη! ξερει κανεις τι γινεται?το επιστρεφω? κ αν ναι θα γινει τιποτα ή θα ψαχνομαι? απ το geekbuing το πηρα
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, μη περιμένεις να σου επιστρέψουν χρήματα ''αμάσητα''...κάποια mail, κάποιες διαπραγματεύσεις, κάποιος ΧΡΟΝΟΣ θα περάσει ...Σου ευχομαι βέβαια αίσιο τέλος και ΥΠΟΜΟΝΗ :) Πιο πισω έχουν γράψει σχετικά ''εμπειρα'' μέλη!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν αρκετα ταμπλετ που εχουν ξεχωριστη υποδοχη για τον φορτιστη.

Π.χ. το pipo m6 που ειχα ειχε αλλη τρυπα για τον φορτιστη, μια στρογγυλη υποδοχη σαν τα πιο παλια κινητα

 

 

 

 

 

 

 

Υπαρχουν αρκετα ταμπλετ που εχουν ξεχωριστη υποδοχη για τον φορτιστη.

Π.χ. το pipo m6 που ειχα ειχε αλλη τρυπα για τον φορτιστη, μια στρογγυλη υποδοχη σαν τα πιο παλια κινητα

 

το ξερω αυτό. στο αυτοκίνητο πως φορτίζει

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και καποιους 2-3 μηνες (για τον μικρο μου ποιο πολυ) ενα vido mini one με τα εξης στοιχεια που το ειχα παρει απο εδω

http://www.geekbuying.com/item/Window-MiniOne-Quad-Core-Android-4-1-RK3188-1-8Ghz-CPU-2GB-16GB-Tablet-PC-7-9--IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-768-315761.html

MINI ONE BZ

4.2.2

KERNEL 12/09/2013

rk31sdk-eng 4.2.2 JDQ39

Το βασικο μου θεμα μιας και ο μικρος βαζει αβερτα παιχνιδια ειναι ο χωρος για της εφαρμογες των 1.9G που δεν φτανει για πουθενα.

Οποτε ειπα να κοιταξω για καμια rom που σιγουρα θα μεγαλωνει και την internal storage αλλα δεν βρισκω κατι συγκεκριμμενο εκτος απο αυτο εδω που δεν βρισκω αν καποια εκδοση ειναι συμβατη με το ταμπλετ μου, και ποια ειναι η καλυτερη?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2310818

Εχει καποιος τα παραπανω ταμπλετακι με καποια βελτωμενη rom που να τα διορθωνει ολα αυτα?

Κατι να μου προτεινει καποιος?

ΣΤΑΥΡΕ ΑΚΟΥΣ?:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω και intel Ζ2580 και rk3188 με κλειστα τα ματια προτεινω intel.

 

Πάντως κοιτώντας σε δύο ταμπλετ στο mediamarkt ένα με Intel atom και ένα με rk1388 και στα δύο με ένα γιγα ραμ και ελάχιστες εφαρμογές το ατομ άφηνε ελεύθερη 300 και ο 1388 άφηνε 580.

Ο ιντελ τρώει πιο πολύ ραμ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια για οποιον γνωριζει. Εχω ενα ployer momo 8 ips το οποιο πριν κανα 2 μηνο που εσπασε η οθονη. Οχι το πανελ απο εξω... Η οθονη απο μεσα εχει ραγισει κ δεν δουλευει το τατς σε εκεινο το σημειο.

Ξερει κανεις ποσο κοστιζει η αλλαγη κ αν αξιζει να το φτιαξω; σκεφτηκα να το χαρισω στο ανιψακι μου να παιζει κανα παιχνιδι αν το κοστος φυσικα ειναι μικρο.

Καποια ιδεα καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εχω το vodafone smart tab ii 7 ενος φιλου και προσπαθησα να το κανω ρεσετ.

Αυτο κολλησε καπου και δεν μπορω να το σβησω.

Να σημειωσω οτι η μπαταρια του δεν ειναι αποσπομενη.

Ευχαριστω!!

xiaomi m1 a1:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...