Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στειλε το για DOA αμεσα δεν εχει νοημα να ψαχνεσε για κατι ενω μπορεις να το πας πισω και να ζητησεις αντικατασταση.

Ακριβώς, και να μην ξεχνάμε ότι τα mls είναι τα αντίστοιχα "κινεζικά" των 80 ευρώ. ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

130€ για διπύρηνο, 7ιντσο, 1 gb ram και 3500 μπαταρία;

Ούτε για τα μισά δεν αξίζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

130€ για διπύρηνο, 7ιντσο, 1 gb ram και 3500 μπαταρία;

Ούτε για τα μισά δεν αξίζει.

Πηρα με 44Ε δυπηρινο 7 "dual με OTG παιζει τα παντα μεχρι και stick 128 μου αναγνωρισε, εχει μικροτερη μνημη ομως (512 , &4) Αλλα για την δουλεια που το θελω (ταινιες , και serf ειναι μια χαρα) εχει και τηλεφωνο για κλησεις Gps κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς κάποια θήκη για το ταμπλετάκι; Αν ναι ποια; Σκεφτόμουν να πάρω κάποια από τις φθηνές που έχει το πλαίσιο κλπ
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ το εξης προβλημα....

δεν ανοιγει καθολου...αν πατησω το "κουμπι" του ON/OFF και το "κουμπι" του ηχου...τρεμοπαιζει η εικονα με το λογοτυπο του linux....και τιποτα αλλο....:wacko::wacko::wacko::wacko:

τελικα καποια στιγμη ανοιγει και δειχνει το λογοτυπο του linux ...και μονο αυτό!!!!

 

τι κανω ρε παιδια???? δεν υπαρχει δευτερο και πρεπει να το κανω να παιξει???

καμια ιδεα ? ή προταση ? εστω και pm

Edited by johntsip
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει και εγώ το ταμπλετάκι απο το geekbuying και είναι άψογο μέχρι στιγμής αλλά έχω την αίσθηση ότι ζεσταίνεται πάρα πολύ στο πίσω μέρος όταν είναι συνδεδεμένο στo wifi και χρησιμοποιώ internet, συμβαίνει και σ΄εσάς;

 

Ψάχνω και εγώ για θήκη. Kαμία ιδέα κανείς;

 

Πάντως για τα λεφτά του είναι πολύ καλό και δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλο μ' αυτή την οθόνη σ' αυτή την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , να κάνω μερικές ερωτήσεις ;

 

Είδα στο geekbuying αυτό : http://www.geekbuying.com/item/T923-Allwinner-A23-1-5GHz-9-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Dual-Core-Capacitive-Touch-Screen-800-480-512MB-8GB---Black-323815.html

το οποίο από ότι καταλαβαίνω είναι το ίδιο με αυτό που έχεις εσύ , απλώς έχει 512MB μνήμη , αντί για 1 . Κατά τα άλλα , όλα φαίνονται τα ίδια .

 

Η γενικότερη άποψη σου από το ταμπλετ ποια είναι ; Πρόκειται να αγοραστεί για φίλο , που κάνει τα πρώτα βήματα στο android και δεν έχει ξαναγοράσει τάμπλετ . Η ποιότητα της οθόνης ( λόγο ίσως της χαμηλής ανάλυσης ) ποια είναι ;

 

Φαντάζομαι ότι έχει κανονικά playstore και Ελληνικά έτσι ;

 

Η μπαταρία από αντοχή τι λέει ; Με ανοικτό wi-fi πχ έχεις μετρήσει πόση ώρα κρατάει ;

 

Κάτι άλλο που σου έχει κάνει θετική ή αρνητική εντυπώση , μετά από την χρήση που του έχεις κάνει ;

 

Ευχαριστώ , Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ένα φιλαράκι είχε μια ατυχή στιγμή με το tablet του και έσπασε το digitizer. Στο μαγαζί που το πήρε του είπαν δεν συμφέρει κλπ κλπ.

Είναι εύκολο να το πάρει από ebay και να του το βάλει κάποιος ηλεκτρονικός? Πώς θα διαλέξει το σωστό digitizer για το tablet του?

Αξίζει όντως να μπει στην όλη διαδικασία ή όντως δεν συμφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είναι αρκετά δύσκολο να βρεις digitizer για το συγκεκριμένο μοντέλο. Στο ebay δεν εμφανίζει τίποτα. Για τα λεφτά που κοστίζει ολόκληρο το tablet και για τα χαρακτηριστικά που έχει δεν συμφέρει και τόσο η αλλαγή του digitizer.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Θέλω ένα tablet που να κοστίζει γύρω στα 100€ με οθόνη από 9in και πάνω(με καλή ανάλυση). Η χρήση του θα είναι σερφαρισμα, fb και κάνα επεισόδιο από καμιά σειρά. Έχετε να προτείνετε κάτι? (ξέρω ζητάω πολλά :-P) Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

εχω τον εν λογω ταμπλετ και δεν ανοιγει.. θελω να το φλασαρω απο την αρχη αλλα δεν ξερω πια ρομ.

ειναι ΑΤΜ7029 επεξεργαστης. ξερει κανεις κατι?:worry:

 

εχει brickaρει τελικα.. και ειναι σε bootloop

ξερεις κανεις καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

σε ότι αφορά το mobile 1 το έχετε ψαχουλέψει καθόλου η απλά το λέμε για να έχουμε ένα play store στη συσκευή εγώ μια ματια του έριξα και στο top rated και top new.top download μου έβγαλε μπόλικο πορνογραφικό υλικό το οποιο άμα είναι η συσκευές για τα παιδιά μας δεν είναι και ότι καλύτερο νομίζω καλύτερα να μην έχει καθόλου play store.οποιος έχει το F&U ETB1064 γίνετε αναβάθμιση από τον αντιπρόσωπο και μπαίνει κανονικά Google Play

 

Πως ακριβώς γίνεται αναβάθμιση από τον αντιπρόσωπο? Υπάρχει κάποιο σκριπτάκι που κατεβάζεις ή το πάς σε κάποιο σημείο και στο αναβαθμίζουν?

Link to comment
Share on other sites

απο pandawill

Hello

Pls kindly close the dispute on paypal first then

we offer you procedure to send it back to repair

Regards

Linda

η απαντηση τους για να στειλω πισω συσκευη που δε φορτισε μετα απο μια βδοαμαδα??

Συμβουλες?

το εστειλα πισω απο το chat μου δωσαν διευθυνση και RMA code....

Edited by octavianos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. θα ήθελα την βοηθειά σας. έκανα μια παραγγελία μέσω ebay για ένα τάμπλετ από σιγκαπούρη και κατά την παραγγελία έκανα λάθος και αντί να βάλω αποστολή μέσω ελτά, έβαλα dhl. τώρα μου ζητάνε για εκτελωνισμό κοντά στα 100 ευρώ, ενώ με τα ελτά θα ήταν δωρεάν. μπορώ να το στείλω πίσω χωρίς να το παραλάβω?? αν ναι, τι κόστος έχει?? αν το κόστος είναι 20 με 30 ευρώ, προτιμώ να το ξαναπαραγγείλω μετά και να το πάρω στην κανονική του τιμη, απο το να δώσω 100 ευρώ παραπάνω. σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και ποιά είναι η διαδικασία επιστροφής του προιόντος??

 

Αφου δεν θα το παραλάβεις, πως θα το στείλεις πίσω εσύ; Κανονικά θα πρέπει η DHL να το επιστρέψει στον αποστολέα μετά απο 15 μέρες, που δεν θα έχεις παρουσιαστεί.

Link to comment
Share on other sites

απο pandawill

Hello

Pls kindly close the dispute on paypal first then

we offer you procedure to send it back to repair

Regards

Linda

η απαντηση τους για να στειλω πισω συσκευη που δε φορτισε μετα απο μια βδοαμαδα??

Συμβουλες?

το εστειλα πισω απο το chat μου δωσαν διευθυνση και RMA code....

 

ότι λέει ο φίλος στο post 303

"Από εκεί και έπειτα το dispute δεν το κλείνεις σε καμία περίπτωση προς το παρόν. Να προσέχεις η επικοινωνία να γίνεται μέσω paypal και όχι μέσω email για να βλέπει το paypal τι συμβαίνει. Αν λοιπόν δεν δουλέψει ούτε με φλασάρισμα το στέλνεις πίσω έχοντας ανοιχτό το dispute. Αν δεν συμφωνήσει ο πωλητής γυρνάς το dispute σε claim και θα βγει η απόφαση από το paypal όπου θέλει δεν θέλει ο πωλητής θα το δεχτεί. "

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

From Seller - http://WWW.PANDAWILL.COM7/15/2014 00:04 PDT

After we get the 5C Smartphone Android 4.2 MTK6572W Dual Core 4.0 Inch 3G White in its original condition without any swears and tears ,no missing parts ,no damages in ody , as long as problems you reported confirmed to be the factory defects we refund you

 

From Seller - http://WWW.PANDAWILL.COM7/15/2014 00:05 PDT

the item 3 In 1 Multifunction Digital Mobile Phone Strap USB Charger Data Transmission Card Reader should be returned too

 

τ αφηνω ως εχει ή κανω claim?

εγω τους το εστειλα,εδωσα και tracking number αυτοι...το κουνελι...

Edited by octavianos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχω το παραπάνω tablet και μετά από επιστροφή στην εταιρεία για λόγους πολλών κολλημάτων, μου επιστράφει αναβαθμισμένο στην έκδοση 4.2.2. Το θέμα όμως είναι ότι αν κλείσω το tablet και βάλω τον φορτιστή (όχι usb) το tablet ανοίγει! Το ίδιο συμβαίνει και αν βάλω πρώτα τον φορτιστή και μετά μετά το κλείσω! Τι μπορώ να κάνω; Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν είχα ξανά εμπειρία από επιστροφή στη Κίνα. Έστειλα στη geekbuying mail για τα προβλήματα που έχω με το onda v975i για επιστροφή για πλήρη αποζημίωση μιας και από τη πρώτη μέρα μπυ έβγαζε προβλήματα συνεχώς και αφού δοκίμασα reset, εγκατασταση νεου software και δε λύθηκε. Μου απάντησαν ότι επειδη έχουν περάσει πάνω από 7 ημέρες δε δικαιούμαι αποζημίωση και θα πρέπει να το στείλουν στο εργοστάσιο για επισκευή. Άνοιξα και dispute στο paypal. Να το συνεχίσω θα δικαιωθώ ή άδικα θα το προσπαθήσω γιατί αυτοί μου λένε να στείλω μονο ταμπλετ αν είναι να στείλω όλα με κουτί με όλα αν δε παίζει μη χρεώνομαι τα επιπλέον. Εσείς από εμπειρία σας τι λέτε;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχω το παραπάνω tablet και μετά από επιστροφή στην εταιρεία για λόγους πολλών κολλημάτων, μου επιστράφει αναβαθμισμένο στην έκδοση 4.2.2. Το θέμα όμως είναι ότι αν κλείσω το tablet και βάλω τον φορτιστή (όχι usb) το tablet ανοίγει! Το ίδιο συμβαίνει και αν βάλω πρώτα τον φορτιστή και μετά μετά το κλείσω! Τι μπορώ να κάνω; Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Ευχαριστώ πολύ!

 

Δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι, πάρα πολλά tablets λειτουργούν με αυτόν τον τρόπο (είναι προγραμματισμένη συμπεριφορά διαχείρισης ενέργειας μέσα στον πυρήνα της συσκευής).

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο μικρος μου εβαλε στο ταβλετ του μοτιβο και το ξεχασε... και δεν μπορουμε να μπουμε μεσα.!!

 

υπαρχει τροπος να το κανω hard reset ?

 

παταω το power και volume-down μου βγαζει το πρασινο ανθρωπακι αλλα δεν μου εχει καμια επιλογη...μετα κανει rebbot..!!

 

καμια ιδεα κανεις?? υπαρχει αλλος τροπος φλασαρισματος??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου απάντησαν στο paypal ότι αρνούνται την επιστροφή χρημάτων και μου γράφουν

"hi,

i am sorry to hear that.could you please send email to here: support_aftersale@geekbuying.com. our service people will solve your problem ASAP.but please do not send email each day, because they reply from the old date. or you can contact Live Chat. thanks"

 

Να φανταστώ το αγνοώ και συνεχίζω από paypal? Aπλά φοβαμαι μηπως δε δικαιωθω απο paypal και δε μου επιστρεψουν και ταμπλετ στο τέλος

Tη διεύθυνση επιστροφής για επισκευή μου την έστειλαν μέσω μειλ απευθειας να τους ζητήσω ξανά να τη στείλουν και στο paypal?

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει το http://www.skroutz.gr/s/4830345/ECS-TA70CA2-7-8GB.html?keyphrase=TA70CA2 ;

Μου το έκαναν δώρο αλλά δεν βρίσκω πουθενά ούτε οδηγίες για root όυτε custom roms..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι!

Πρόσφατα, και όταν λέω πρόσφατα εννοώ χθες, αγόρασα ένα tablet από το εξωτερικό. Το tablet αυτό είναι το Cenovo W1 και τρέχει Windows 8.1. Είχε προεγκατεστημένη μια σπασμένη έκδοση των 8.1 μαζί με διάφορες σαβούρες τύπου Office 2003 και Office 2007, QQ client και άλλα τέτοια όμορφα.

 

Αποφάσισα να του κάνω format μη γνωρίζοντας τι με περιμένει (#yolo), δεκάδες "Unknown devices". Αφού κάθισα και βρήκα με βάση το Hardware ID τι είναι η κάθε μια, βρήκα τους όσο-το-δυνατόν νεότερους drivers για κάθε μια από αυτές τις συσκευές.

 

Έχω κολλήσει σε μια όμως, και αυτός είναι ο λόγος που γράφω εδώ. Αυτή είναι η εξής:

 

ACPI\VEN_OBDA&DEV_8723

"Realtek Bluetooth UART Bus Driver driver"

 

Γνωρίζει κανείς κάτι; Καμία ιδέα για το που μπορώ να κοιτάξω; Ευχαριστώ :)

Edited by filos101
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι!

Πρόσφατα, και όταν λέω πρόσφατα εννοώ χθες, αγόρασα ένα tablet από το εξωτερικό. Το tablet αυτό είναι το Cenovo W1 και τρέχει Windows 8.1. Είχε προεγκατεστημένη μια σπασμένη έκδοση των 8.1 μαζί με διάφορες σαβούρες τύπου Office 2003 και Office 2007, QQ client και άλλα τέτοια όμορφα.

 

Αποφάσισα να του κάνω format μη γνωρίζοντας τι με περιμένει (#yolo), δεκάδες "Unknown devices". Αφού κάθισα και βρήκα με βάση το Hardware ID τι είναι η κάθε μια, βρήκα τους όσο-το-δυνατόν νεότερους drivers για κάθε μια από αυτές τις συσκευές.

 

Έχω κολλήσει σε μια όμως, και αυτός είναι ο λόγος που γράφω εδώ. Αυτή είναι η εξής:

 

ACPI\VEN_OBDA&DEV_8723

"Realtek Bluetooth UART Bus Driver driver"

 

Γνωρίζει κανείς κάτι; Καμία ιδέα για το που μπορώ να κοιτάξω; Ευχαριστώ :)

Με πασα επιφυλαξη για τσεκαρε εδώ τι γραφω και κατεβασε αυτόν Realtek Bluetooth Filter Driver Package - μαλλον είναι ο ιδιος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5493337#post5493337
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...