Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το 1 ναι δυστυχώς έτσι είναι φίλε.

Δεν βλέπει ότι τα μηνύματα έχουν διαβαστεί.

Και εμένα μου είχε κάνει αρχικά μεγάλη και δυσάρεστη εντύπωση.

Μου φαίνεται αντί για,smartwatch πήραμε stupid watch

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Μου κάνει εντύπωση όμως οτι στο GT1 δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα....

Το θέμα με το ξυπνητήρι μάλλον λύθηκε σβήνοντας τα παλιά και βάζοντας νέα όπως διάβασα σε προηγούμενο post. Θα επανέλθω αύριο.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα στη παρέα.

 

Νέος κάτοχος κι εγώ με μετάβαση από GT1. Έχω μερικές απορίες με τις ειδοποιήσεις :

 

1) Έρχονται κανονικά αλλά δεν φεύγουν οταν τις δω από το κινητό. Παραμένουν στο ρολοϊ και πρέπει να τις κάνω εκκαθάριση από το ρολοϊ. Το ίδιο κάνει και σε εσάς;

 

2) Το ξυπνητήρι το έχω επιλέξει να με ειδοποιεί (Ρολοϊ) όπως και στο GT1. Δεν με ενημερώνει όταν χτυπάει αλλά με ενημερώνει όταν του κάνω αναστολή (snooze)...Το ίδιο κάνει και σε εσάς;

 

Το κινητό είναι Huawei P30pro και το λειτουργικό του ρολοϊου είναι το 1.0.9.58.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Τα μηνύματα φεύγουν μόνο αν τα διαβάσεις από το ρολόι. Αλλά και από το ρολόι να τα δεις δς φεύγουν από το κινητό.

Το ξυπνητήρι μια χαρά δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω για λόγους δοκιμής ένα σε κάθε χέρι, αυτο και το μι σμάρτ μπαντ 5. Στα βήματα μεγάλη διαφορά αλλα και στον ύπνο. Το xiaomi ουσιαστικά δε μετράει ύπνο, μετράει κάποια κομμάτια και επειδή κοιμάμαι και μέρα περισσότερο μου τα κόβει σε nup. Αντίθετα το gt2 ειναι άριστο!
Link to comment
Share on other sites

Έχω για λόγους δοκιμής ένα σε κάθε χέρι, αυτο και το μι σμάρτ μπαντ 5. Στα βήματα μεγάλη διαφορά αλλα και στον ύπνο. Το xiaomi ουσιαστικά δε μετράει ύπνο, μετράει κάποια κομμάτια και επειδή κοιμάμαι και μέρα περισσότερο μου τα κόβει σε nup. Αντίθετα το gt2 ειναι άριστο!

 

Στον ύπνο το GT2 δεν έχει αντίπαλο. Με διαφορά το καλύτερο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Δεν ημουν ποτε κατοχος smartwatch(ουτε καν watch:lol:) και ψηνομαι να προβω στην αγορα του συγκεκριμενου αντι να αγορασω ενα απλο bluetooth cd για το αυτοκινητο μου για να μπορω να απανταω/κανω κλησεις.

Εχω μερικες ερωτησεις αν μπορει καποιος να με ενημερωσει:

1)Πως ειναι το ηχειο του στις κλησεις καθως οδηγεις?Θα ακουω καλα και θα ακουει καλα κι ο συνομιλητης μου?

2)Σε μηχανακι εν κινηση πως ειναι η λειτουργια του?Μπορω να απανταω,να μιλαω και να ακουω χωρις να σταματαω την οδηγηση?Θα ακουω καλα κι εγω κι ο συνομιλητης μου?

3)Κατεβαζει ολοκληρα τα μηνυματα απο viber,gmail,messenger ή απλα μονο ειδοποιησεις?

4)Ειναι φουλ αδιαβροχο,δλδ μπορω να το φοραω στην θαλασσα ενω κολυμπαω χωρις να εχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Δεν ημουν ποτε κατοχος smartwatch(ουτε καν watch:lol:) και ψηνομαι να προβω στην αγορα του συγκεκριμενου αντι να αγορασω ενα απλο bluetooth cd για το αυτοκινητο μου για να μπορω να απανταω/κανω κλησεις.

Εχω μερικες ερωτησεις αν μπορει καποιος να με ενημερωσει:

1)Πως ειναι το ηχειο του στις κλησεις καθως οδηγεις?Θα ακουω καλα και θα ακουει καλα κι ο συνομιλητης μου?

2)Σε μηχανακι εν κινηση πως ειναι η λειτουργια του?Μπορω να απανταω,να μιλαω και να ακουω χωρις να σταματαω την οδηγηση?Θα ακουω καλα κι εγω κι ο συνομιλητης μου?

3)Κατεβαζει ολοκληρα τα μηνυματα απο viber,gmail,messenger ή απλα μονο ειδοποιησεις?

4)Ειναι φουλ αδιαβροχο,δλδ μπορω να το φοραω στην θαλασσα ενω κολυμπαω χωρις να εχει προβλημα?

1)Στο αυτοκίνητο ακούς και σε ακούνε αν έχεις τα χέρια στο τιμόνι.

2)Στο μηχανάκι όχι φυσικά λόγω της φασαρίας του περιβάλλοντος, έχεις και το κράνος. Εγώ στο μηχανάκο αν δω κλήση και θέλω να απαντήσω, σταματάω δεξιά και το φέρνω κοντά στο αυτί για να ακούσω.

3) Τα μηνύματα στα βγάζει μέχρι ενα σημείο, αν γράψει ο αλλος παρα πολλά δε θα δεις όλο το κείμενο.

4)Είναι αδιάβροχο αλλά απ'οτι λένε καλό είναι να αποφύγεις να μπεις στη θάλασσα μ' αυτό. Άλλοι λενε αν μπεις ξέπλυμα με γλυκό νερό.Εχει βέβαια στις προπονήσεις χρήση για θάλασσα.

Link to comment
Share on other sites

1)Στο αυτοκίνητο ακούς και σε ακούνε αν έχεις τα χέρια στο τιμόνι.

2)Στο μηχανάκι όχι φυσικά λόγω της φασαρίας του περιβάλλοντος, έχεις και το κράνος. Εγώ στο μηχανάκο αν δω κλήση και θέλω να απαντήσω, σταματάω δεξιά και το φέρνω κοντά στο αυτί για να ακούσω.

3) Τα μηνύματα στα βγάζει μέχρι ενα σημείο, αν γράψει ο αλλος παρα πολλά δε θα δεις όλο το κείμενο.

4)Είναι αδιάβροχο αλλά απ'οτι λένε καλό είναι να αποφύγεις να μπεις στη θάλασσα μ' αυτό. Άλλοι λενε αν μπεις ξέπλυμα με γλυκό νερό.Εχει βέβαια στις προπονήσεις χρήση για θάλασσα.

Ωραιος,ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.εχω συνδέσει το Poco με το gt2 pro της Huawei.εχω κατεβάσει το Huawei health .όλα ενεργά κ οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται παρά μόνο οι κλήσεις.τι μπορει να φταίει;

 

 

 

Στάλθηκε από το 7t pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Δεν ημουν ποτε κατοχος smartwatch(ουτε καν watch:lol:) και ψηνομαι να προβω στην αγορα του συγκεκριμενου αντι να αγορασω ενα απλο bluetooth cd για το αυτοκινητο μου για να μπορω να απανταω/κανω κλησεις.

Εχω μερικες ερωτησεις αν μπορει καποιος να με ενημερωσει:

1)Πως ειναι το ηχειο του στις κλησεις καθως οδηγεις?Θα ακουω καλα και θα ακουει καλα κι ο συνομιλητης μου?

2)Σε μηχανακι εν κινηση πως ειναι η λειτουργια του?Μπορω να απανταω,να μιλαω και να ακουω χωρις να σταματαω την οδηγηση?Θα ακουω καλα κι εγω κι ο συνομιλητης μου?

3)Κατεβαζει ολοκληρα τα μηνυματα απο viber,gmail,messenger ή απλα μονο ειδοποιησεις?

4)Ειναι φουλ αδιαβροχο,δλδ μπορω να το φοραω στην θαλασσα ενω κολυμπαω χωρις να εχει προβλημα?

 

Για το μηχανάκι πάρε ενδοεπικοινωνια.

Μπορείς να διαβάσεις μέχρι 300 χαρακτήρες απο viber και τα σχετικά.

Στο αυτοκίνητο τα πάει καλά αλλά δεν είναι για πολύωρη συζήτηση εκτός και αν έχεις το χέρι στο κεφάλι πράγμα κουραστικό.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αξιζει η μετάβαση απο gt;

Ποια η διαφορά του sport από το classic?

Είδα σε κάποια reviews στο classic έχει 2ο λουρακι μαύρο ισχύει?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.εχω συνδέσει το Poco με το gt2 pro της Huawei.εχω κατεβάσει το Huawei health .όλα ενεργά κ οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται παρά μόνο οι κλήσεις.τι μπορει να φταίει;

 

 

 

Στάλθηκε από το 7t pro

Πρέπει να έχεις και ενεργό το παράθυρο ειδοποιήσεων στο κινητό σου για να έρχονται στο ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αξιζει η μετάβαση απο gt;

 

Ποια η διαφορά του sport από το classic?

 

Είδα σε κάποια reviews στο classic έχει 2ο λουρακι μαύρο ισχύει?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Την έκανα πριν 3 μέρες.

 

Πήρα το classic και επιβεβαιώνω για το 2ο μαύρο λουράκι.

 

Το μόνο μείον που βλέπω μέχρι τώρα είναι ότι δεν χάνονται τα μηνύματα από το ρολοϊ όταν τα δεις από το κινητό. Πρέπει να τα σβήσεις και από το ρολοϊ.

 

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα πριν 3 μέρες.

 

Πήρα το classic και επιβεβαιώνω για το 2ο μαύρο λουράκι.

 

Το μόνο μείον που βλέπω μέχρι τώρα είναι ότι δεν χάνονται τα μηνύματα από το ρολοϊ όταν τα δεις από το κινητό. Πρέπει να τα σβήσεις και από το ρολοϊ.

 

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα μόλις διαβάζω το μήνυμα στο κινητό σβήνεται από το ρολόι

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αξιζει η μετάβαση απο gt;

Ποια η διαφορά του sport από το classic?

Είδα σε κάποια reviews στο classic έχει 2ο λουρακι μαύρο ισχύει?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Εννοείται αξίζει η μετάβαση. Την έκανα πρόσφατα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα μόλις διαβάζω το μήνυμα στο κινητό σβήνεται από το ρολόι

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι σβήνουν από το ρολόι όταν τα διαβάσω στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σβήνουν οι ειδοποιήσεις αν διαβάσω τα μηνύματα από το κινητό.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς που σβήνουν τι κινητά έχετε;

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί βλέπω ότι οι δύο έχετε Huawei

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς που σβήνουν τι κινητά έχετε;

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί βλέπω ότι οι δύο έχετε Huawei

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

P40 lite έχω εγώ

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις και ενεργό το παράθυρο ειδοποιήσεων στο κινητό σου για να έρχονται στο ρολόι
Θες να μου το εξηγήσεις καλύτερα; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το 7t pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς που σβήνουν τι κινητά έχετε;

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί βλέπω ότι οι δύο έχετε Huawei

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Mate 20 Pro.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κάποιον εύκολο τρόπο (που να δουλεύει σίγουρα) να βάζουμε custom watchfaces έχουμε;
Ένας μόνο τρόπος υπάρχει, εύκολος ή δύσκολος.

Έχω δώσει link από το YouTube με οδηγίες και τα απαραίτητα αρχεία αρκετές φορές.

 

Αλλά για να δουλέψει η συσκευή (κινητό ή tablet) ΔΕΝ πρέπει να είναι Huawei.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...