Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ βέβαια έχω το Honor Magic 2, αλλά είναι τα ίδια ακριβώς ρολόγια. Μπορείς να μου πεις την διαδικασία εγκατάστασής του(γιατί είναι το πρώτο μου ρολόι) στα face του ρολογιού;

Ευχαριστώ πολύ..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόνο με το p30 μου έδειχνε όνομα στις αναπάντητες,με το s10 plus και τώρα με το mi note 10 όχι, μάλλον μόνο με Huawei λειτουργεί σωστά το ρολόι

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ σε αυτό που λες.. Πριν είχα το Huawei Mata 10lite και δούλευαν όλα αψογα.. Τωρα με το poco f2 και τον στοκ dialer (της Google) είχα θέμα με τις αναπάντητες.. Δεν μου εμφάνιζε το όνομα στο ρολόι.. Έβαλα ένα άλλο apk dialer το οποίο μου εμφανίζει το όνομα αλλά όχι με το εικονίδιο της αναπάντητης στο ρολόι (το κόκκινο) αλλά σαν ειδοποίηση (με το σηματάκι της φούσκας)!!! Με αυτόν τον τρόπο όμως δεν μπορείς να κάνεις επανάκληση ενός ονόματος από το ρολόι! Μικρό το κακό...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις το δοκίμασα,αναπάντητη .Ενω φαίνεται το όνομα την ώρα που χτυπάει μετά δείχνει μονο το νούμερο.Η συγκεκριμένη επαφή δεν είναι περασμένη σαν αγαπημενη στο ρολόι.

Δεν μπορώ να θυμηθώ αν το έκανε και παλιά ή αν είναι αποτέλεσμα των τελευταίων updates.

Link to comment
Share on other sites

και αν είναι εύκολο να μου πει κάποιος πως περνάμε custom watchfaces, χωρίς όμως root.

Ευχαριστώ....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Και σε LG G8s κανονικά εμφανίζονται οι κλήσεις ονομαστικές και οι αναπάντητες μένουν με όνομα κανονικά από τη λίστα του κινητού.

Edit: Από σήμερα βλέπω ότι έχω το ίδιο πρόβλημα μς τις αναπάντητες.Μενει μόνο το νούμερο ενώ δεν ήταν έτσι.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Στις αναπάντητες που δε βγάζει όνομα βρήκατε λύση; Πάντως δεν έχει σχέση η συσκευή γιατί μου τις έβγαζε κανονικά στο ίδιο κινητό. Δε ξέρω αν όντως το τελευταίο update έπαιξε ρόλο
Link to comment
Share on other sites

Στις αναπάντητες που δε βγάζει όνομα βρήκατε λύση; Πάντως δεν έχει σχέση η συσκευή γιατί μου τις έβγαζε κανονικά στο ίδιο κινητό. Δε ξέρω αν όντως το τελευταίο update έπαιξε ρόλο
Μετα από όλες τις περιπτώσεις που έχω ακούσει πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον dialer της Google. Η xiaomi εδώ και ένα χρόνο περίπου στα κινητά της βάζει τον dialer της Google και όχι το δικό της. Για αυτό τα παιδιά πχ με το note 10 lite είχαν θεμα. Εγώ με το mi8 που έχω τον dialer της Xiaomi δεν έχω κανένα πρόβλημα.....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα από όλες τις περιπτώσεις που έχω ακούσει πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον dialer της Google. Η xiaomi εδώ και ένα χρόνο περίπου στα κινητά της βάζει τον dialer της Google και όχι το δικό της. Για αυτό τα παιδιά πχ με το note 10 lite είχαν θεμα. Εγώ με το mi8 που έχω τον dialer της Xiaomi δεν έχω κανένα πρόβλημα.....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεί να ισχύει αυτό, απλά αν θυμάμαι καλά στο p30 πάλι Google dialer είχα και δούλευε μια χαρά

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ισχύει αυτό, απλά αν θυμάμαι καλά στο p30 πάλι Google dialer είχα και δούλευε μια χαρά

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι απλά ήταν συνδεδεμένο με hwawei κινητό που έτσι κι αλλιώς συνεργάζονται άψογα...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το έξυπνο ξυπνητήρι και το απλό τι διαφορά έχουν γιατί εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά ήταν συνδεδεμένο με hwawei κινητό που έτσι κι αλλιώς συνεργάζονται άψογα...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το LG G8 μια χαρά ήταν μέχρι το update

Link to comment
Share on other sites

Με το LG G8 μια χαρά ήταν μέχρι το update
Είπαμε Huawei είναι αυτή εδώ κατάφερε και χάλασε την εξαιρετική κάμερα του p30 pro με τα update, απορώ με την εταιρεία θα μπορούσε να ήταν νούμερο ένα παντού αλλά κάτι από μέσα την κρατάει πίσω

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να καλέσω μια επαφή από το ρολόι, δεν έχει την δυνατότητα, εκτός από τις 10 αγαπημένες;

αυτό θα λυθεί ποτέ; δηλαδή για να καλέσω κάποιον, εκτός των 10 επαφων, πρέπει να με πάρει τηλέφωνο αυτός,να απαντήσω από το ρολόι και μετά από την διαχείριση κλήσεων να τον καλώ εγώ;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να καλέσω μια επαφή από το ρολόι, δεν έχει την δυνατότητα, εκτός από τις 10 αγαπημένες;

αυτό θα λυθεί ποτέ; δηλαδή για να καλέσω κάποιον, εκτός των 10 επαφων, πρέπει να με πάρει τηλέφωνο αυτός,να απαντήσω από το ρολόι και μετά από την διαχείριση κλήσεων να τον καλώ εγώ;

 

Όχι σου δίνει επαφές που υποτίθεται καλείς συχνότερα, δε σου παρέχει όλες τις επαφές. Θεωρείται προέκταση του κινητού και όχι αντικαταστάτης.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να προσθέσουν σε κανένα update μέτρηση πίεσης; είναι θέμα software;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μη περιμένετε αλλαγές στο ρολόι, δυστυχώς δεν θα το υποστηρίζει άλλο η Huawei και θα δώσει περισσότερο προσοχή στα καινούρια της.

 

Αυτό με τις επαφές και μένα με ενοχλεί και φυσικά δεν ψάχνω αντικατάσταση κινητού αλλά αμεσότητα για να μη βγάζω τη συσκευή.

 

Θέμα λογισμικού είναι ναι για τη πίεση, αν ήθελαν θα το είχαν βάλει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε καινουργιο watchface ενα πρασινο πρωτο στη λιστα πολυ ωραιο.αν υπειρχε και δεν το ειχα δει συγνωμη αλλα μου φαίνεται οτι μπηκε τωρα
Link to comment
Share on other sites

Οι καρδιακοί παλμοί είναι σωστοί το SpO2 είναι 1-2% αισιόδοξο σε σύγκριση με καλό οξύμετρο και πιεσόμετρο καρπού. Επίσης είναι ακριβές στην μέτρηση ύπνου.

Τα βήματα όμως είναι αναξιόπιστα, γράφει σε κινήσεις χεριού και όταν οδηγώ μηχανή και αυτοκίνητο. Αν βελτιωθεί σε αυτό θα είναι άψογο

Watchfaces έχει προσθέσει αρκετά, επειδή είμαι root ψάχνω να βρω τρόπο για custom watchfaces αλλά δεν... υπάρχουν τρόποι με beta Health xposed κλπ αλλά δεν θέλω κάτι τέτοιο, υπέθεσα ότι αν βάλω σε κάποιο φάκελο του Health ενα watchface θα γίνεται εγκατάσταση αλλά παρόλο που έχει φάκελο watchfaces ( root) δεν έχω καταφέρει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε καινουργιο watchface ενα πρασινο πρωτο στη λιστα πολυ ωραιο.αν υπειρχε και δεν το ειχα δει συγνωμη αλλα μου φαίνεται οτι μπηκε τωρα

 

SimpleDigital? Μαλλον ναι είναι καινούργιο.Καλό είναι

Εγω έχω συνήθως το Clear.

Link to comment
Share on other sites

Μη περιμένετε αλλαγές στο ρολόι, δυστυχώς δεν θα το υποστηρίζει άλλο η Huawei και θα δώσει περισσότερο προσοχή στα καινούρια της.

 

 

 

Αυτό με τις επαφές και μένα με ενοχλεί και φυσικά δεν ψάχνω αντικατάσταση κινητού αλλά αμεσότητα για να μη βγάζω τη συσκευή.

 

 

 

Θέμα λογισμικού είναι ναι για τη πίεση, αν ήθελαν θα το είχαν βάλει.

Ποια είναι τα καινούργια;; δεν έχει αλλάξει κάτι το gt2 είναι ακόμη το τελευταίο της

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε επικοινωνια με τη Huawei για τη λύση σχετικά μς τις αναπάντητες που λέγαμε. Πάντως στο Huawei band 3 που έχω τις εμφανίζει κανονικά με το όνομα επαφής. Αρα η εφαρμογή δε φταίει ή το dialer στο κινητό.

Οι χρήστες huawei & honor μετά το τελευταίο update έχετε θέμα;

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε επικοινωνια με τη Huawei για τη λύση σχετικά μς τις αναπάντητες που λέγαμε. Πάντως στο Huawei band 3 που έχω τις εμφανίζει κανονικά με το όνομα επαφής. Αρα η εφαρμογή δε φταίει ή το dialer στο κινητό.

Οι χρήστες huawei & honor μετά το τελευταίο update έχετε θέμα;

 

Ποτέ δεν είχα θεμα με huawei p30 pro.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...