Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ώπα, χάθηκαν τα δωρεάν WF και τώρα βγάζει τα επί πληρωμή. Πώς στο καλό αγοράζω όμως. Ναι δεν έχω Huawei τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ok, τα βρήκα τα δωρεάν. Το θέμα είναι πως μου βγάζει σαν νόμισμα δολάριο Σιγκαπούρης και δεν μπορώ να αγοράσω. Πώς αλλάζει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έχω βάλει στο ρολόι την παρακάτω προστασία οθόνης https://www.skroutz.gr/s/20873750/Hofi-Glass-Pro-Huawei-Watch-GT2-46mm.html αλλά είναι υπέρ του δεόντως ευαίσθητη νομίζω. Η πρώτη έσπασε στην άκρη και μετά έκανε μια γραμμή σε όλη τη διάμετρο της προστασίας και την άλλαξα κι έβαλα τη 2η την οποία την είχα κολλήσει καλά. Δεν έδειχνε να έχει κενά δλδ στα πλαϊνά ούτε είχε φουσκαλες. Το άφησα μέσα στο μπάνιο πάνω στο πλυντήριο όσο έκανα μπάνιο και βγαίνοντας είδα ότι από τους υδρατμούς είχε ξεκολλήσει. Αναγκάστηκα να βάλω 3η στη σειρά η οποία και παλι με το παραμικρό έσπασε. Όταν λεω με το παραμικρό δεν εννοώ να μου πέσει από τα χέρια με το τζάμι κάτω ε. Εννοώ να βρω με το χέρι και χωρίς δύναμη στην άκρη της πόρτας και να φύγει κομμάτι από το τζαμακι αυτό. Ευτυχώς βέβαια το ίδιο το ρολόι έχει προστατευθεί οπότε ναι κάνει τη δουλειά της αλλά δε γίνεται να αλλάζεις 4 σε 5 μήνες και να είναι οκ. Έλεγα λοιπόν μήπως υπάρχει κάποιο άλλο δοκιμασμενο και ανθεκτικό που και το ρολόι να προστατεύει αλλά και να μη διαλύεται τόσο εύκολα. Ξέρει κανείς κανένα; ευχαριστώ εκ των προτέρων

Έχω αυτήν € 1,16 5%OFF | 3D Curved Edge Soft Clear Protective Film Full Cover For Huawei Watch GT 2 46mm GT2 Smartwatch LCD Screen Protector (Not Glass)

https://a.aliexpress.com/_msratTx

Είμαι πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτήν € 1,16 5%OFF | 3D Curved Edge Soft Clear Protective Film Full Cover For Huawei Watch GT 2 46mm GT2 Smartwatch LCD Screen Protector (Not Glass)

https://a.aliexpress.com/_msratTx

Είμαι πολύ ευχαριστημένος

Ευχαριστω φιλε αλλα οκ μεχρι να δουμε τι γινεται με τελωνειο και το ποσο μπλεξιμο θα ειναι δεν ασχολουμαι με παραγγελιες εκτος ΕΕ.

Για να το εχω υποψιν ομως, απ'οτι βλεπω καλυπτει και το εξωτερικο περιβλημα κι οχι μονο το "εσωτερικο" τζαμακι, σωστα? Γρατζουνιεται ευκολα (αρα θελει και συντομα αλλαγη οπως και το αλλο?)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε αλλα οκ μεχρι να δουμε τι γινεται με τελωνειο και το ποσο μπλεξιμο θα ειναι δεν ασχολουμαι με παραγγελιες εκτος ΕΕ.

Για να το εχω υποψιν ομως, απ'οτι βλεπω καλυπτει και το εξωτερικο περιβλημα κι οχι μονο το "εσωτερικο" τζαμακι, σωστα? Γρατζουνιεται ευκολα (αρα θελει και συντομα αλλαγη οπως και το αλλο?)

Το έχω ένα χρόνο "φορεμένο" δεν έπαθε τίποτα. Εμένα μ ενδιέφερε να μην χάσει σε ομορφιά το ρολόι. Νομίζω το είχα βρει κ σε ελληνικά site.https://linksharing.samsungcloud.com/wz1pE1wxKDPq

Edited by fotis_4
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ένα χρόνο "φορεμένο" δεν έπαθε τίποτα. Εμένα μ ενδιέφερε να μην χάσει σε ομορφιά το ρολόι. Νομίζω το είχα βρει κ σε ελληνικά site.https://linksharing.samsungcloud.com/wz1pE1wxKDPq

 

Θα το ψαξω και σε ελληνικο. Ευχαριστω για τη φωτο Btw. Ειναι οντως ετσι αναποδα το 12 και το 14 ή ειναι τρικ της φωτο? Οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αλλα ειναι μια λεπτομερεια

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψαξω και σε ελληνικο. Ευχαριστω για τη φωτο Btw. Ειναι οντως ετσι αναποδα το 12 και το 14 ή ειναι τρικ της φωτο? Οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αλλα ειναι μια λεπτομερεια

 

Πήρα 2 το ένα τα έχει κανονικά (12-14-16) αυτο που έβαλα ανάποδα. Δεν είχα καταλάβει ότι ήταν διαφορετικά. Κινέζοι.... πάντως προστατεύει πολύ καλά.

 

https://linksharing.samsungcloud.com/q9p22HBtoniW

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το ψαξω και σε ελληνικο. Ευχαριστω για τη φωτο Btw. Ειναι οντως ετσι αναποδα το 12 και το 14 ή ειναι τρικ της φωτο? Οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αλλα ειναι μια λεπτομερεια
βρήκα αυτά στο skroutz

https://www.skroutz.gr/s/25566760/Tempered-Glass-Black-Huawei-Watch-GT-GT2.html

 

https://www.skroutz.gr/s/24366982/Rurihai-Full-Face-Tempered-Glass-Huawei-Watch-GT-2e.html

 

https://www.skroutz.gr/s/23993731/%CE%9C%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-PET-AntiCrash-Antishock-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Huawei-Watch-GT-GT2.html

 

Πολύ πιο ακριβά... γιατί είπες ότι θα έχεις τελωνειο; 1.50€ το βρίσκεις. Μπορεί κ φθηνότερα.

Edited by fotis_4
Link to comment
Share on other sites

Πήρα 2 το ένα τα έχει κανονικά (12-14-16) αυτο που έβαλα ανάποδα. Δεν είχα καταλάβει ότι ήταν διαφορετικά. Κινέζοι.... πάντως προστατεύει πολύ καλά.

 

https://linksharing.samsungcloud.com/q9p22HBtoniW

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρήκα αυτά στο skroutz

https://www.skroutz.gr/s/25566760/Tempered-Glass-Black-Huawei-Watch-GT-GT2.html

 

https://www.skroutz.gr/s/24366982/Rurihai-Full-Face-Tempered-Glass-Huawei-Watch-GT-2e.html

 

https://www.skroutz.gr/s/23993731/%CE%9C%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-PET-AntiCrash-Antishock-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Huawei-Watch-GT-GT2.html

 

Πολύ πιο ακριβά... γιατί είπες ότι θα έχεις τελωνειο; 1.50€ το βρίσκεις. Μπορεί κ φθηνότερα.

Το ειδα κι εγω αυτο. Θα το δοκιμασω. Ευχαριστω φιλε μου.

Οσον αφορα το θεμα για τελωνειο κλπ, αν παραγγειλω τωρα και με ολα αυτα τα νεα μετρα και λογω μπερδεματος κλπ (ελληνικη υπηρεσια γαρ) φτασει μετα απο κανα 3μηνο, τι να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το 46mm εδώ και ένα χρόνο περίπου, και πριν 2 μήνες παρατήρησα σαν να έχει πάρει σκόνη η οθόνη εσωτερικά. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; Το ρολόι γενικά δουλεύει άψογα. Απλά με ξενερώνει να το βλέπω έτσι ειδικά όταν χτυπάει ο ήλιος.
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δει στον ήλιο εάν έχει σκόνη. θα το δω αύριο εάν το θυμηθώ και θα αναφέρω εδώ..

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μια ερώτηση παρακαλώ.Υπαρχει περιπτωση να μπορούνε να βλέπουμε φωτογραφία στην οθόνη του ρολογιού.Για Παράδειγμα φίλος έλαβε μνμ με φωτό στο Viber σε Samsung watch 46mm.Εμεις έχουμε αυτή τη δυνατότητα? Γιατί στο δικό μας γράφει απλώς ότι λάβαμε μια φωτογραφία, χωρίς να τη δείχνει....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μια ερώτηση παρακαλώ.Υπαρχει περιπτωση να μπορούνε να βλέπουμε φωτογραφία στην οθόνη του ρολογιού.Για Παράδειγμα φίλος έλαβε μνμ με φωτό στο Viber σε Samsung watch 46mm.Εμεις έχουμε αυτή τη δυνατότητα? Γιατί στο δικό μας γράφει απλώς ότι λάβαμε μια φωτογραφία, χωρίς να τη δείχνει....

 

Όχι δε γινεται λήψη φωτογραφίας απο viber, fb κλπ . Μόνο σε πρόσοψη μπορείς να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Aν σας καλέσουν με αποκρυψη βγαίνει η κλήση στο ρολόι;

Με κάλεσαν χθες στο αγγλικό νούμερο και ένδειξη private number 2 φορές και καμία δεν βγήκε στο ρολόι ότι με καλεί κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το ρολόι συνδεδεμένο σε Huawei κινητό;

 

Από την 1η μέρα που το πήρα, όταν χτυπούσε το ξυπνητήρι στο κινητό (με την μαμά εφαρμογή clock της Huawei) δονούσε και το ρολόι, από το οποίο μπορούσα και να κλείσω το ξυπνητήρι.

 

Έχει εδώ και κάποιο διάστημα (δεν θυμάμαι πόσο, μάλλον δεν το κατάλαβα από την αρχή) στο ρολόι δεν 'έρχεται' η ειδοποίηση από το ξυπνητήρι.

 

Το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος;

Αυτό άρχισε να γίνεται μετά από κάποια αναβάθμιση του ρολογιού ή της εφαρμογής clock;

Ή έχω το πρόβλημα μόνο εγώ και μπορεί να φταίει κάτι από την δική μου πλευρά;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Μετά και το χτεσινό update στο firmware του ρολογιού η ειδοποίηση από το ξυπνητήρι του κινητού έρχεται και πάλι στο ρολόι.

 

Άρα το πρόβλημα είχε δημιουργηθεί με το τελευταίο update, και γι' αυτό δεν ερχόταν η ειδοποίηση.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εμένα τους τελευταίους μήνες πχ στο viber στο κινητό ή ειδοποίηση έρχεται μια φορά στο ρολόι κάθε τρεις και λίγο δονείται, κοιτάω και δεν είναι νέο μήνυμα αλλά το αρχικό!

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Κάτοχος noτe10 ultra. Θέλω να πάρω ένα smartwatch, ξεκίνησα το watch3, μου φάγανε τα μυαλά ότι έχει πολλές δυνατότητες αλλά δεν τις χρησιμοποιείς όλες, επίσης η μπαταρία είναι χάλια! Μετά είπα να περί.ενω το 4, μου λένε ότι θα ναι κ αυτο μια από τα ίδια γιατί με τις εφαρμογές της Google δεν θα κρατάει μέρα. Μου είπανε για huawei gt2 που κρατάει η μπαταρία φουλ κ έχει ότι χρειάζεται ένα χρήστης συν του ότι έχει πολύ καλή μπαταρία, είδα κ το gt3, που μου άρεσε πολύ αλλά έχω 2 προβληματισμούς, μ αρέσει η samsung κ ότι φοβάμαι ότι λόγω έλλειψης εφαρμογών Google θα χω θέματα. Το ρολόι βέβαια μ αρέσει πολύ! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει! Ευχαριστώ προκαταβολικα κ συγνώμη αν κουρασα
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και GT2 και Watch 3 σε Galaxy S20. Εξαρτάται τι θέλεις, το GT2 είναι σίγουρα πιο όμορφο αλλά μην περιμένεις πολλές smart λειτουργίες. Απο την άλλη το W3 (έχω το 45mm) έχει αυτονομία γύρω στην μιάμιση μέρα αλλά μπορείς να απαντάς μέχρι και μυνήματα απο το ρολόι πράγμα που δεν κάνει ακόμα ούτε το GT3 (θα το πάρει σε μελλοντικό update και ιστορίες).

Επιπλέον το W3 ταιριάζει περισσότερο με το οικοσύστημα της samsung παρέχοντας και επιπλέον γκατζετιες όπως remote notifications, ECG και Blood presure κτλ.

Το W4 θα είναι άλλη ιστορία λόγο άλλου λειτουργικού, γνώμη μου, περίμενε να εμφανιστεί (τον Αύγουστο), λογικά θα αναπροσαρμοστούν και οι τιμές του W3 προς τα κάτω και μετά διαλέγεις...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η νεα ενημερωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην ενημερωση της εφαρμογης εχει μια νεα ενδειξη, (θερμοκρασια σωματος) Δουλευει στο δικο μας το ρολοι; Σε μενα δεν εχει βγαλει καποιο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η νεα ενημερωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην ενημερωση της εφαρμογης εχει μια νεα ενδειξη, (θερμοκρασια σωματος) Δουλευει στο δικο μας το ρολοι; Σε μενα δεν εχει βγαλει καποιο αποτελεσμα.

 

Πού την είδες αυτή την ένδειξη;

Δεν την έχω δει στο δικό μου !!

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για δυνατούς λύτες...:):)

 

Πρόσφατα αγόρασα το GT2 και παρατηρώ ότι ενώ όλα τα apps μου εμφανίζονται στο notification list και δουλεύουν καλά, το FB messenger ..αν και εγκατεστημένο στο τηλ (Huawei mate20 lite) δεν εμφανίζεται στο notification list του Health app..

ολα τα apps είναι updated και κλασικές δοκιμές τύπου απεγκατάσταση - βάλε - βγάλε - επανεκκίνηση, διέγραψε δεδομένα.. έγιναν..

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η νεα ενημερωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην ενημερωση της εφαρμογης εχει μια νεα ενδειξη, (θερμοκρασια σωματος) Δουλευει στο δικο μας το ρολοι; Σε μενα δεν εχει βγαλει καποιο αποτελεσμα.

Μόνο στο huawei watch 3 κ στο 3pro.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και GT2 και Watch 3 σε Galaxy S20. Εξαρτάται τι θέλεις, το GT2 είναι σίγουρα πιο όμορφο αλλά μην περιμένεις πολλές smart λειτουργίες. Απο την άλλη το W3 (έχω το 45mm) έχει αυτονομία γύρω στην μιάμιση μέρα αλλά μπορείς να απαντάς μέχρι και μυνήματα απο το ρολόι πράγμα που δεν κάνει ακόμα ούτε το GT3 (θα το πάρει σε μελλοντικό update και ιστορίες).

Επιπλέον το W3 ταιριάζει περισσότερο με το οικοσύστημα της samsung παρέχοντας και επιπλέον γκατζετιες όπως remote notifications, ECG και Blood presure κτλ.

Το W4 θα είναι άλλη ιστορία λόγο άλλου λειτουργικού, γνώμη μου, περίμενε να εμφανιστεί (τον Αύγουστο), λογικά θα αναπροσαρμοστούν και οι τιμές του W3 προς τα κάτω και μετά διαλέγεις...

Συγγνώμην,αλλά από πού το πήρες το watch 3;αφού δεν πωλείται ακόμη.

Εγώ έχω το galaxy Note 20 ultra,και το Huawei gt 2 pro,και θέλω να δω το watch 3 pro,αλλά επειδή δεν έχουν κανένα προς επίδειξιν,φοβάμαι ότι θα είναι μεγάλο για το χέρι μου,και διστάζω να προχωρήσω σε προπαραγγελία.Αν δεν το κάνω μέχρι αύριο όμως,χάνω το δώρο με τα ακουστικά.Οπ’οτε κάθομαι και δεν ξέρω τι να κάνω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...