Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσον αφορά τις ειδοποιήσεις, ενώ δουλεύει μια χαρά με όλες, εκεί που αντιμετωπίζω πρόβλημα είναι με το Google Keep, μια πολύ σημαντική για μένα εφαρμογή υπενθυμίσεων. Ενώ μου πετάει την υπενθύμιση στο ρολόι, δεν δείχνει όλο το κείμενο που μπορεί να έχω γράψει (πχ ραντεβού με γιατρό και λογιστή), παρά ένα μικρό μέρος του (πχ ραντεβού με...).

 

Υπάρχει πιστεύετε τρόπος να το διορθώσω. Υπόψη, δεν θέλω να αλλάξω εφαρμογή γιατί με βολεύει πάρα πολύ.

Σε πολλές εφαρμογές (για να μην πω σε όλες) δεν εμφανίζεται όλο το κείμενο.

 

Μου έχει τύχει σε μήνυμα με κείμενο πολλών σειρών είτε με το Google Messages, ή με το Viber.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε πολλές εφαρμογές (για να μην πω σε όλες) δεν εμφανίζεται όλο το κείμενο.

 

Μου έχει τύχει σε μήνυμα με κείμενο πολλών σειρών είτε με το Google Messages, ή με το Viber.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Ναι οκ, αν είναι πολλές σειρές, πες εντάξει, αλλά εδώ μιλάμε ότι μου εμφανίζει μόνο τις δύο-τρεις πρώτες λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, αν είναι πολλές σειρές, πες εντάξει, αλλά εδώ μιλάμε ότι μου εμφανίζει μόνο τις δύο-τρεις πρώτες λέξεις.

 

Αλλαξε θεση στις σημαντικές λέξεις,βάλτες πρωτες πχ λογιστης ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάπως έτσι σκέφτηκα κι εγώ να το κάνω.

Μία άλλη ερώτηση: όταν είσαι σε ομαδική συνομιλία και μιλάνε οι άλλοι, χωρίς να απαντήσεις, βλέπεις τα μηνύματα που έρχονται στο ρολόι ως συνομιλία/διάλογο ή ένα ένα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάπως έτσι σκέφτηκα κι εγώ να το κάνω.

 

Μία άλλη ερώτηση: όταν είσαι σε ομαδική συνομιλία και μιλάνε οι άλλοι, χωρίς να απαντήσεις, βλέπεις τα μηνύματα που έρχονται στο ρολόι ως συνομιλία/διάλογο ή ένα ένα;

 

Το 1ο το βλέπεις ολόκληρο (όσοι χαρακτήρες χωράνε....). Από το 2ο βλέπεις μόνο το όνομα της ομάδας.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο το βλέπεις ολόκληρο (όσοι χαρακτήρες χωράνε....). Από το 2ο βλέπεις μόνο το όνομα της ομάδας.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Άρα, αν κατάλαβα καλά, βλέπεις μόνο το πρώτο μήνυμα, ακόμα κι αν έχουν στείλει πχ 10 μηνύματα στη σειρά. Καλά τα λέω;

 

Emoticon δεν διαβάζει; Οπότε μου στέλνουν, απλά είναι κενό. Ή υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να πειράξω για να τα βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Άρα, αν κατάλαβα καλά, βλέπεις μόνο το πρώτο μήνυμα, ακόμα κι αν έχουν στείλει πχ 10 μηνύματα στη σειρά. Καλά τα λέω;

 

 

 

Emoticon δεν διαβάζει; Οπότε μου στέλνουν, απλά είναι κενό. Ή υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να πειράξω για να τα βλέπω;

 

 

 

Βλέπεις το πρώτο μήνυμα όταν έρθει και μετά βλέπεις το όνομα της ομάδας μόνο χωρίς τους διαλόγους. Αν πατήσεις να τα διαβάσεις στο ρολοϊ βλέπεις τους διαλόγους κανονικά. Δεν υπάρχει ρύθμιση για emoticons.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Huawei Watch GT 2, GT 2e, GT 2 Pro will receive HarmonyOS update

https://www.huaweiupdate.com/huawei-watch-gt-2-gt-2e-gt-2-pro-will-receive-harmonyos-update/

 

Γτ όχι μωρέ, αξίζει μάλλον σε wearable συσκευές.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει οτι οταν αναβοσβηνουν πισω απο το ρολόι οι 2 πράσινοι αισθητήρες στο τελείωμα ο ενας φλασαρει κόκκινα. Στην τελευταία αναλαμπή ισα που το παίρνει το ματι κοκκινίζει. Το συγκρινα με αλλο ρολόι και δεν το κανει. Και λεω μήπως η απόκλιση (20-30) στους παλμούς οφείλεται σε ελαττωματικό αισθητήρα ;αν ειναι ετσι παω για σερβις.
Link to comment
Share on other sites

Techgear: Huawei Watch 3 / Watch 3 Pro: Επίσημα τα πρώτα smartwatches με HarmonyOS.

https://www.techgear.gr/huawei-watch-3-watch-3-pro-episima-ta-prota-smartwatches-me-harmonyos-30241

 

Μια ματιά στο harmony os.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στο ρολόι Ρυθμίσεις - Οθόνη - Σύνθετες - Ύπνος.

Σ' ευχαριστώ.

 

Άλλη μια ερώτηση είναι η εξής:

Κάνει κάτι άκυρες αποσυνδέσεις. Μια-δυο φορές, μάλιστα, ενώ φαινόταν συνδεδεμένο με την εφαρμογή Health, δεν ερχόταν καμία ειδοποίηση.

Συμβαίνει και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ.

 

Άλλη μια ερώτηση είναι η εξής:

Κάνει κάτι άκυρες αποσυνδέσεις. Μια-δυο φορές, μάλιστα, ενώ φαινόταν συνδεδεμένο με την εφαρμογή Health, δεν ερχόταν καμία ειδοποίηση.

Συμβαίνει και σε εσάς;

 

Και μενα καμια 10αρια φορες την ημερα γραφει αποσυνδεθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...