Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 31/8/2021 at 11:49 ΠΜ, potamia1 said:

Έχω το GT2e και από τον Μάιο που το έχω δεν έχει πάρει καμία ενημέρωση, έτσι είναι η σε μένα δεν εμφανίζονται?

Τι fw έχεις; To τελευταίο νομίζω είναι το 1.07.22

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχουν φτιάξει τον υπολογισμό των θερμίδων γιατί ενώ παλαιότερα σε 30λεπτο spinbike είχα 230-240 θερμίδες τώρα έχω σταθερά 350-360 με τον ίδιο ρυθμό παλμών. Μάλιστα το 350 είναι πολύ κοντά στον υπολογισμό της Garmin. Επιτέλους θα έλεγα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Da_rudakos said:

Allways on προσόψεις κατεβάζουμε απο κάπου; Ή είναι αυτές οι 4 μόνο;

Απ' όσο γνωρίζω, έχοντας βάλει και αρκετά custom watch faces από την modded Health εφαρμογή, δεν υπάρχει always on watch face.

Πρέπει να είναι περιορισμός του ρολογιού για εξοικονόμηση μπαταρίας.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tsiftsism said:

Απ' όσο γνωρίζω, έχοντας βάλει και αρκετά custom watch faces από την modded Health εφαρμογή, δεν υπάρχει always on watch face.

Πρέπει να είναι περιορισμός του ρολογιού για εξοικονόμηση μπαταρίας.

Είχα custom και γω όταν είχα Gt2.

Είμαι 9 μήνες σε active 2 και λέω να γυρίσω σε Gt 2 pro, έλεγα μήπως άλλαξε κάτι.

Παίζουν ακόμα custom faces ;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Da_rudakos said:

Είχα custom και γω όταν είχα Gt2.

Είμαι 9 μήνες σε active 2 και λέω να γυρίσω σε Gt 2 pro, έλεγα μήπως άλλαξε κάτι.

Παίζουν ακόμα custom faces ;

Αν δεν έχεις Huawei κινητό στο οποίο δεν μπορεί να εγκατασταθεί το modded Health app, υπάρχουν πολλά custom watch faces.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tsiftsism said:

Αν δεν έχεις Huawei κινητό στο οποίο δεν μπορεί να εγκατασταθεί το modded Health app, υπάρχουν πολλά custom watch faces.

Thanks, έχεις και κάπου τις οδηγίες;

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Da_rudakos said:

Thanks, έχεις και κάπου τις οδηγίες;

Εγκατέστησε το Telegram στο κινητό σου και κάνε add το group με ονομασία Huawei Watch GT/GT2 Global.

Εκεί θα δεις pinned την modded εφαρμογή Health για μη Huawei συσκευές, καθώς και πάρα πολλά custom watch faces.

Ίσως να υπάρχει και κάποιο site το οποίο δεν απαιτεί να έχεις στο κινητό σου εγκατεστημένο το Telegram, αλλά δεν το γνωρίζω.

Εγώ ό,τι watch faces έχω, από το συγκεκριμένο group στο Telegram τα έχω κατεβάσει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tsiftsism said:

Εγκατέστησε το Telegram στο κινητό σου και κάνε add το group με ονομασία Huawei Watch GT/GT2 Global.

Εκεί θα δεις pinned την modded εφαρμογή Health για μη Huawei συσκευές, καθώς και πάρα πολλά custom watch faces.

Ίσως να υπάρχει και κάποιο site το οποίο δεν απαιτεί να έχεις στο κινητό σου εγκατεστημένο το Telegram, αλλά δεν το γνωρίζω.

Εγώ ό,τι watch faces έχω, από το συγκεκριμένο group στο Telegram τα έχω κατεβάσει.

Ευχαριστώ, έχω telegram παρακολουθώ faces για samsung οπότε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Πάει περίπου 1 μήνας που άρχισα να χρησιμοποιώ το GT2e και αν το αφήσω στην άκρη για 3-4 ημέρες, μετά το βρίσκω κλειστό, πρέπει να το ανοίξω από το πλήκτρο on/off αλλά έχει κανονικά το ποσοστό μπαταρίας που είχε όταν το άφησα στο ράφι. Μπαίνει αυτομάτως σε λειτουργία αναμονής και κλείνει επειδή δεν βρίσκει σύνδεση με smartphone για αρκετά 24ωρα; 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με το ρολόι όταν με καλούν δεν μου εμφανίζει ολόκληρο το ονοματεπώνυμο και ούτε προχωρά προς τα αριστερά ώστε να το εμφανίζει. Μου εμφανίζει δηλαδή το όνομα και δύο τρία γράμματα από το επώνυμο. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά τη τελευταία αναβάθμιση δε μου έρχονται ειδοποιήσεις απο μηνύματα , οι κλήσεις λειτουργούν μια χαρα!Έχω κάνει και τη τελευταία αναβάθμιση του HMS core αλλά τίποτα..Συνέβη και σε κανέναν άλλον?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν έρχεται δόνηση για τα notifications με αποτέλεσμα να μην τις βλέπω ποτέ. Έχει γίνει και σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου παρουσιάζεται κανένα από τα προβλήματα που έχετε αναφέρει, αλλά όπως έχω γράψει και παλιότερα εγώ έχω και Huawei κινητό.

Υποθέτω λοιπόν ότι είναι προβλήματα που αφορούν την συνεργασία του ρολογιού με μη Huawei κινητά.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tsiftsism said:

Δεν μου παρουσιάζεται κανένα από τα προβλήματα που έχετε αναφέρει, αλλά όπως έχω γράψει και παλιότερα εγώ έχω και Huawei κινητό.

Υποθέτω λοιπόν ότι είναι προβλήματα που αφορούν την συνεργασία του ρολογιού με μη Huawei κινητά.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Όχι huawei είναι και το δικό μου, βασικά είναι σαν να μην λειτουργεί η δόνηση καθόλου. Ακόμα και αν πατήσω πολλη ώρα στη κεντρική πρόσοψη για να την αλλάξω που έκανε μία δονησουλα πριν, τώρα δεν κάνει τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Όχι huawei είναι και το δικό μου, βασικά είναι σαν να μην λειτουργεί η δόνηση καθόλου. Ακόμα και αν πατήσω πολλη ώρα στη κεντρική πρόσοψη για να την αλλάξω που έκανε μία δονησουλα πριν, τώρα δεν κάνει τίποτα 
Με την δόνηση είχα μία-δύο φορές πρόβλημα στο παρελθόν, έρχονταν οι ειδοποιήσεις αλλά δεν είχα δόνηση.

Μετά από επανεκκίνηση του ρολογιού το πρόβλημα λύνονταν.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημα με τα εισερχόμενα μηνύματα λύθηκε με την επανεκκίνηση του κινητού, όλα καλά με mix3!! 

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δόνηση ούτε στο ξυπνητήρι?Στις ρυθμίσεις του ρολογιού είναι σίγουρα ανοιχτή η δόνηση? Αλλιώς κάνε κάνα reset.. 

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, boltsis said:

Δεν έχει δόνηση ούτε στο ξυπνητήρι?Στις ρυθμίσεις του ρολογιού είναι σίγουρα ανοιχτή η δόνηση? Αλλιώς κάνε κάνα reset.. 

Ούτε στο ξυπνητήρι όχι... Έκανα reset αλλά τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε μέσα απο την εφαρμογή αν έχεις τη τελευταία αναβάθμιση του HMS core απο κει που λέω "εγώ" κτλπ..

προσωπικά αν δε φτιάξει πάλι θα το έστελνα service..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...