Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tai chi;θέλει ρουτ ;για πες!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Όχι δεν θέλει να είσαι root.

 

Αλλά για να μπορείς να περνάς custom watch faces (όχι μόνο αυτά που δίνει η Huawei μέσω της εφαρμογής Health) πρέπει το κινητό σου να μην είναι Huawei έτσι ώστε να μπορέσει να ενεργοποιηθεί το Upload Watch Faces button (στα Huawei δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί γιατί το Health είναι εφαρμογή συστήματος).

 

Οδηγίες θα δεις εδώ:

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και σε μενα με p20lite εμφανίστηκαν σε honor watchmagic 2. Αλλα μεγαλο ξενερωμα να εχεις αγορασει το ρολοι με ενα σεβαστο ποσο, να σε εχουν επι μηνες με 15-20 αστεια wf και μολις αρχισει η διαθεση καποιων πιο ενδιαφεροντων να ειναι επι πληρωμη.....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έχει γίνει με τη εφαρμογή Health Beta και δεν μπορώ να ανεβάσω watchface από το Huawei p smart z

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρο ότι η εταιρεία μας πέταξε έξω από την νέα λειτουργία για την αγορά wf. Μας λέει δηλαδή αν θέλεις την λειτουργία αυτή πάρε κινητό της huawei, προσπαθώντας να χτίσει το δικό της οικοσύστημα βάζει περιορισμούς για να μας εξαναγκάσει να πάμε εξολοκλήρου σε αυτήν. Το θέμα είναι λοιπόν τι κάνουμε εμείς, προσωπικά εγώ έχω φύγει και αυτό που λέω το κάνω αποδεδειγμένα, όπως έφυγα πριν πολλά χρόνια από την LG με το πρώτο κινητό μουφα 5 megapixels που είχε βγάλει και έδωσα κοντά 450€. Όπως έφυγα από την samsung με τα παιχνίδια που έκανε με το BADA που έλεγε ότι θα το συνεχίσει και τελικά το παράτησε ενώ εγώ μόλις είχα πάρει το wave 3, και μιλάμε για εμένα που ήμουν τρελό φαν μπόι της samsung. Και τώρα λοιπόν αυτό που έχω να πω είναι ένα πράγμα και μόνο μπάι μπάι huawei.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χτες αποκτησα το ρολόι και επειδή μου είναι δύσκολο να διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες ξέρετε μήπως πως μπορώ να περάσω άλλες προσόψεις εκτός από αυτές που έχει; και αν γίνεται να το κάνω να συνδεθεί με strava?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χτες αποκτησα το ρολόι και επειδή μου είναι δύσκολο να διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες ξέρετε μήπως πως μπορώ να περάσω άλλες προσόψεις εκτός από αυτές που έχει; και αν γίνεται να το κάνω να συνδεθεί με strava?
Τι συσκευή κινητού έχεις?
:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το gt 2 pro και για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω με ειδοποιεί με δόνηση για τις ειδοποιήσεις οποτε θέλει.Εννοω πως κάποιες φορές ενώ έρχονται κανονικά στο ρολόι οι ειδοποιήσεις αυτό δεν κάνει δόνηση ούτε ήχο.Εχω ψάξει τις ρυθμίσεις έχω κάνει αποζευγοποιηση,επανεκκινησεις,επαναφορα αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Υπάρχει κάποια λύση;;

Την εφαρμογή health έχω σε κινητό oneplus 8 αν αυτό παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Huawei honor 10 έχω

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι συσκευή κινητού έχεις?

 

Το Huawei honor 10 έχω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται με την καταγραφή που θα κάνω αν θελήσω να ξανά κάνω την ίδια διαδρομή να την κάνω με gps?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται με την καταγραφή που θα κάνω αν θελήσω να ξανά κάνω την ίδια διαδρομή να την κάνω με gps?
Για τις προσόψεις μπαίνεις στην εφαρμογή υγεία και στη καρτέλα κάτω που λέει συσκευές πατώντας τη σου λέει προσόψεις συσκευής.

Πατώντας αυτή την επιλογή επιλέγεις πρόσοψη και την περνάς στο κινητό.

Όσον αφορά το strava δεν γνωρίζω αλλά με παρόμοιες αθλητικές δεν συγχρονίζει δεδομένα.

 

Για την ερώτηση με τη καταγραφή του GPS δεν σε καταλαβα. Έτσι και αλλιώς GPS έχει η συσκευή οπότε δεν χρειάζεται να έχεις το κινητό μαζί αν δεν το χρειάζεσαι.

:)
Link to comment
Share on other sites

Για τις προσόψεις μπαίνεις στην εφαρμογή υγεία και στη καρτέλα κάτω που λέει συσκευές πατώντας τη σου λέει προσόψεις συσκευής.

Πατώντας αυτή την επιλογή επιλέγεις πρόσοψη και την περνάς στο κινητό.

Όσον αφορά το strava δεν γνωρίζω αλλά με παρόμοιες αθλητικές δεν συγχρονίζει δεδομένα.

 

Για την ερώτηση με τη καταγραφή του GPS δεν σε καταλαβα. Έτσι και αλλιώς GPS έχει η συσκευή οπότε δεν χρειάζεται να έχεις το κινητό μαζί αν δεν το χρειάζεσαι.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση ξέρω για τις προσόψεις που είναι απλά ρώτησα μήπως μπορώ να κατεβάσω κάποιες έξτρα ή αν κατέβαζα την beta εφαρμογή που έχει επιπλέον κτλ κτλ και για το gps εννοώ ότι π.χ πάω από ένα μονοπάτι που μου αρέσει και το κάνω καταγραφή και θα ήθελα να ξανά παω την ίδια διαδρομή αν θα μπορούσα να το βάλω σαν gps να με καθοδήγησει στο μονοπάτι που είχα πάει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ξέρω για τις προσόψεις που είναι απλά ρώτησα μήπως μπορώ να κατεβάσω κάποιες έξτρα ή αν κατέβαζα την beta εφαρμογή που έχει επιπλέον κτλ κτλ και για το gps εννοώ ότι π.χ πάω από ένα μονοπάτι που μου αρέσει και το κάνω καταγραφή και θα ήθελα να ξανά παω την ίδια διαδρομή αν θα μπορούσα να το βάλω σαν gps να με καθοδήγησει στο μονοπάτι που είχα πάει

 

 

για έξτρα δεν γνωρίζω.

οσον αφορά το gps όχι δεν γίνεται αυτο που ζητάς.

:)
Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρο ότι η εταιρεία μας πέταξε έξω από την νέα λειτουργία για την αγορά wf. Μας λέει δηλαδή αν θέλεις την λειτουργία αυτή πάρε κινητό της huawei, προσπαθώντας να χτίσει το δικό της οικοσύστημα βάζει περιορισμούς για να μας εξαναγκάσει να πάμε εξολοκλήρου σε αυτήν. Το θέμα είναι λοιπόν τι κάνουμε εμείς, προσωπικά εγώ έχω φύγει και αυτό που λέω το κάνω αποδεδειγμένα, όπως έφυγα πριν πολλά χρόνια από την LG με το πρώτο κινητό μουφα 5 megapixels που είχε βγάλει και έδωσα κοντά 450€. Όπως έφυγα από την samsung με τα παιχνίδια που έκανε με το BADA που έλεγε ότι θα το συνεχίσει και τελικά το παράτησε ενώ εγώ μόλις είχα πάρει το wave 3, και μιλάμε για εμένα που ήμουν τρελό φαν μπόι της samsung. Και τώρα λοιπόν αυτό που έχω να πω είναι ένα πράγμα και μόνο μπάι μπάι huawei.
Όλες οι εταιρίες με τα δικά τους μοντέλα κάνουν περισσότερα πράγματα αφού το λογισμικό γράφετε σε σχέση με της συσκευές του οικοσύστηματος της.. Και τα Samsung πχ μπορείς να δεχθεί μια κλήση στο ρολόι και να μιλήσεις με WiFi παρότι μπορεί να μην έχεις το κινητό δίπλα σου φτάνει να είναι σε WiFi δίκτυο. Γίνεται μόνο σε Samsung αφού με βάση τα δικά τους κινητά το έκαναν και όχι με όλον τον κατασκευαστων..φυσιολογικο είναι..οπως και η αρχική σύζευξη.. Αν έχεις ίδια συσκευή με το που την ανοίξεις γίνεται αυτόματα η σύζευξη.. Ίσως αργότερα το δώσει και σε εσάς ίσως όχι.. Με την ίδια λογική αφού η gcam κάνουν θαύματα γιατί να μην την έχουν όλα τα Android κινητά;;;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το gt 2 pro και για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω με ειδοποιεί με δόνηση για τις ειδοποιήσεις οποτε θέλει.Εννοω πως κάποιες φορές ενώ έρχονται κανονικά στο ρολόι οι ειδοποιήσεις αυτό δεν κάνει δόνηση ούτε ήχο.Εχω ψάξει τις ρυθμίσεις έχω κάνει αποζευγοποιηση,επανεκκινησεις,επαναφορα αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Υπάρχει κάποια λύση;;

Την εφαρμογή health έχω σε κινητό oneplus 8 αν αυτό παίζει ρόλο.

Κ εμένα το ίδιο φίλε κ έχω παρατηρήσει έντονα συνήθως όταν κοιμάμαι η όταν είμαι ξαπλωμένος αλλά λόγο δουλειάς θέλω να έρχεται πάντα αλλά τπτ γτ βάζω το κινητό δόνηση κ θέλω να δονείται το κινητό να ξυπνάω χωρίς να ξυπνάω τα παιδιά μου αλλά τπτ

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα το ίδιο φίλε κ έχω παρατηρήσει έντονα συνήθως όταν κοιμάμαι η όταν είμαι ξαπλωμένος αλλά λόγο δουλειάς θέλω να έρχεται πάντα αλλά τπτ γτ βάζω το κινητό δόνηση κ θέλω να δονείται το κινητό να ξυπνάω χωρίς να ξυπνάω τα παιδιά μου αλλά τπτ

 

Κάντε μια ερώτηση στην εταιρεία. Έχει τμήμα για τα ρολόγια.

Link to comment
Share on other sites

Να προσεχετε πια wf αγοραζετε εγω απο βιασυνη αγορασα το crimsonCN και ειναι μια βλακεια γιατι αφηνει πολυ κενο γυρω γυρω. Δεν ξερω μήπως ειναι για 42αρι και δεν το ειδα
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι σήμερα με redmi note 5 δείχνει και τις αναπάντητες, μάλλον φταίει ή miui 12 ή το android 10, από αύριο περιμένω ένα p40 lite οπότε θα έχει άψογη συνεργασία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι σήμερα με redmi note 5 δείχνει και τις αναπάντητες, μάλλον φταίει ή miui 12 ή το android 10, από αύριο περιμένω ένα p40 lite οπότε θα έχει άψογη συνεργασία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το android 10 δε φταίει. Μου έδειχνε αναπάντητες κανονικά με τα 10 πριν την αναβάθμιση. Το δοκίμασα και με android 9 κι εκεί τα ίδια. Μου είπε η εταιρία να τους το στείλω αύριο για έλεγχο γιατί θέλει να δουλεύει σωστά με ολα τα κινητά. Οπότε αναμένω και θα ενημερώσω κι εδώ όταν θα έχω νέα.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το gt 2 pro και για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω με ειδοποιεί με δόνηση για τις ειδοποιήσεις οποτε θέλει.Εννοω πως κάποιες φορές ενώ έρχονται κανονικά στο ρολόι οι ειδοποιήσεις αυτό δεν κάνει δόνηση ούτε ήχο.Εχω ψάξει τις ρυθμίσεις έχω κάνει αποζευγοποιηση,επανεκκινησεις,επαναφορα αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Υπάρχει κάποια λύση;;

Την εφαρμογή health έχω σε κινητό oneplus 8 αν αυτό παίζει ρόλο.

 

Εγω το εχω με redmi note 9 pro κι ερχονται κανονικα και με ηχο και με δονηση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο θέμα του ύπνου μάλλον πρέπει να ξυπνήσει λίγο.Χαζεύεις π.χ. τηλεόραση χαλαρός , τσουπ και σου λέει μετά ότι εσύ κοιμόσουν. Δεν ξέρω να το παρουσιάζουν κι άλλα , το δικό μου πάντως στο συγκεκριμένο θέμα είναι εκτός θέματος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι, μου ζητάει update στο Huawei mobile service. Είναι στο δεύτερο κινητό που έχω για να αλλάζω τα wf, το κάνω ή όχι; Μήπως μετά δεν μπορώ να περνάω καινούρια wf.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...