Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμπέρασμα... Όταν σου έρχεται κάτι πρέπει να το κάνεις εκείνη τη στιγμή. Αλλιώς χάνεται! ;)

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κάνω εγώ day 1 αναβάθμιση σε Xiaomi. Καταρχήν στα δικά μου κινητά Xiaomi (έχω 3-4 redmi note) οι αυτόματες αναβαθμίσεις είναι απενεργοποιημένες.

Εάν δεν περάσουν 15-20 μέρες, να "κόψω" αντιδράσεις από τα forum, εγώ ΔΕΝ...

Επειδή έδωσα "μόνο" 150-200 ευρώ, δεν σημαίνει ότι ανέχομαι να βρίσκομαι συνεχώς σε καθεστώς beta test.

Γιατί αυτό είσαι όταν έχεις Xiaomi. 24/24 7/7 31/31 12/12 είσαι beta tester. Εάν δεν το έχεις καταλάβει ακόμα, θα το καταλάβεις σε βάθος χρόνου.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έχει βελτιωθεί πολύ η κατάσταση σε σχέση με το παρελθόν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι δεν ζεσταίνεται.... Ακόμα και με τη θήκη σιλικόνης επάνω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η ώρα για το security patch Μαΐου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, επειδή θα προβώ στην αγορά του Remdi note 8 pro 6/64 τέλος του μήνα θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος κάτοχος της συσκευής έχει τοποθετήσει 256GB SD card και λειτουργεί απρόσκοπτα.

Επίσης η συσκευή παρέχει τη δυνατότητα εγγραφής κλήσης όπως τα παλιότερα Redmi Note?

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο ερώτημα δεν γνωρίζω.

Η εγγραφή κλήσης έχει αφαιρεθεί, λόγω περιορισμών της Google.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι δεν ζεσταίνεται.... Ακόμα και με τη θήκη σιλικόνης επάνω.

 

Sorry, αλλά πιστεύω ότι ζεσταίνεται αρκετά... Το συγκρίναμε με redmi note 6 pro με μια ώρα χρήσης στο insta & το πίσω μέρος άναψε!

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά πιστεύω ότι ζεσταίνεται αρκετά... Το συγκρίναμε με redmi note 6 pro με μια ώρα χρήσης στο insta & το πίσω μέρος άναψε!

Εμένα δεν άναψε ακόμα και όταν το χρησιμοποιούσα φορτίζοντας! ;)

Πλησιάζει η ώρα για το security patch Μαΐου.

Σήμερα το βράδυ ή τις πρώτες πρωινές ώρες;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πού να ξέρω;

Οι κάτοχοι rn6 και 7 το πήραν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια φίλη μου έχει θέμα με το βίντεο ενώ βγάζει κανονικά, όταν πάει στην συλλογή να το παίξει δεν κάνει τίποτα δεν ανοίγει. δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι έχει μέσα sd card γιατί όταν πάω στις λεπτομέρειες του βίντεο βλέπω διαδρομή ότι το αποθηκεύει στην sd και μέσα από την διαχείριση αρχείων ανοίγουν, μήπως πρέπει να βγάλει τελείως την sd να αποθηκευτεί στο κινητό για να παίξει?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εάν το βίντεο είναι αποθηκευμένο στην SD τότε κανονικά θα πρέπει να παίζει από εκεί

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω κάτι περίεργο και για πρώτη φορά.Μερικές φορές (όχι πάντα),όταν μιλάω κάπου ακούω έναν περίεργο ήχο από το ηχείο στην ανοιχτή ακρόαση έναν περίεργο ήχο τσακ τσακ δεν ξέρω πως να το πω ,κάτι σαν να χτυπάει ένα κομμάτι ψιλού πλαστικού σε μια επιφάνεια Έχει συμβεί σε κανέναν;Να είναι χαλασμένο το ηχείο σε καινούριο τηλέφωνο;Σε βίντεο πχ δεν το έχω ακούσει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καμία θερμοκρασία δεν έχω δει . Ποτέ 10 12 μέρες που το έχω

Εγώ από τον Φεβρουάριο το έχω και δεν ανέβηκε καθόλου η θερμοκρασία. Ακόμα κι αυτές τις μέρες που έκανε αρκετή ζέστη!

Πού να ξέρω;

Οι κάτοχοι rn6 και 7 το πήραν.

Πάντως και οι κάτοχοι του 9s πήραν την 11.0.8 απ' ότι είδα πριν λίγο, στο νήμα τους!

Είμαι περίεργος ποιά έκδοση θα έρθει σε μας.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω κάτι περίεργο και για πρώτη φορά.Μερικές φορές (όχι πάντα),όταν μιλάω κάπου ακούω έναν περίεργο ήχο από το ηχείο στην ανοιχτή ακρόαση έναν περίεργο ήχο τσακ τσακ δεν ξέρω πως να το πω ,κάτι σαν να χτυπάει ένα κομμάτι ψιλού πλαστικού σε μια επιφάνεια Έχει συμβεί σε κανέναν;Να είναι χαλασμένο το ηχείο σε καινούριο τηλέφωνο;Σε βίντεο πχ δεν το έχω ακούσει ποτέ.

Σε συγκεκριμένο μέρος (π.χ σπίτι) συμβαίνει ή παντού (σπίτι, γραφείο, εξωτερικούς χώρους κλπ);

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια,2 μέρες τώρα στο ξεκλείδωμα μου βγάζει ρυθμίσεις και κινέζικα γράμματα,έχω σκρινσοτ αλλά δε μπορώ να το περάσω δυστυχώς.τι γίνεται να ανησυχώ? Συμβαίνει σε κάποιον άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια,2 μέρες τώρα στο ξεκλείδωμα μου βγάζει ρυθμίσεις και κινέζικα γράμματα,έχω σκρινσοτ αλλά δε μπορώ να το περάσω δυστυχώς.τι γίνεται να ανησυχώ? Συμβαίνει σε κάποιον άλλο?

Όχι. Προσωπικά δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο. Αν μπορέσεις να ανεβάσεις screenshot...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε συγκεκριμένο μέρος (π.χ σπίτι) συμβαίνει ή παντού (σπίτι, γραφείο, εξωτερικούς χώρους κλπ);
Το έχω παρατηρήσει και σε εσωτερικούς χώρους και σε εξωτερικούς αλλά ξέρω ότι με το άτομο που μιλάω συνήθως δεν έχει πολύ καλό σήμα ,αλλά δεν ξέρω αν είναι λογικό να γίνεται αυτό. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και σε εσωτερικούς χώρους και σε εξωτερικούς αλλά ξέρω ότι με το άτομο που μιλάω συνήθως δεν έχει πολύ καλό σήμα ,αλλά δεν ξέρω αν είναι λογικό να γίνεται αυτό.

Μάλιστα. Έλεγα μήπως είναι κάποια παρεμβολή από άλλη συσκευή.

Το είχα και εγώ σε κάποια συσκευή και έφταιγε...ένα ποντίκι που είχα συνδεδεμένο σε PC...απίστευτο ε...κι όμως...έκλεινα το ποντίκι (σε άλλο δωμάτιο το ποντίκι με το PC) και το τσικ-τσικ σταματούσε. :blink:

Εάν στο κάνει με συγκεκριμένο άτομο δεν νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολεί.

Μήπως στο κάνει όταν ανεβάζεις πολύ την ένταση;

Μήπως έχεις επάνω στο κινητό καμία συσκευή συνδεδεμένη με bluetooth την ώρα που μιλάς; Κλείστο μπάς και...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Έλεγα μήπως είναι κάποια παρεμβολή από άλλη συσκευή.

Το είχα και εγώ σε κάποια συσκευή και έφταιγε...ένα ποντίκι που είχα συνδεδεμένο σε PC...απίστευτο ε...κι όμως...έκλεινα το ποντίκι (σε άλλο δωμάτιο το ποντίκι με το PC) και το τσικ-τσικ σταματούσε. :blink:

Εάν στο κάνει με συγκεκριμένο άτομο δεν νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολεί.

Μήπως στο κάνει όταν ανεβάζεις πολύ την ένταση;

Μήπως έχεις επάνω στο κινητό καμία συσκευή συνδεδεμένη με bluetooth την ώρα που μιλάς; Κλείστο μπάς και...

Η ένταση είναι τέρμα στην ανοιχτή συνομιλία,μου το έχει κάνει και με άλλο άτομο,αν είχε όμως πρόβλημα το ηχείο δεν θα το εκανε πάντα;Η ακόμα και στα video;
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι θα πάμε στην V11.0.3.0 ξανά; :confused:

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/begonia/roms-eea-stable/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι θα πάμε στην V11.0.3.0 ξανά; :confused:

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/begonia/roms-eea-stable/

Για ποιο λόγο;; 11.0.2.0 είναι η τελευταία δεν βλέπω άλλη.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση...

Οταν έρχεται μύνημα που μου εχει στείλει κάποιος και εχει μεσα τηλέφωνο η κάποιο λινκ δεν μπορώ να το ανοίξω με 11.0.2 qggeuxm ειμαι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...