Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, katsiletra said:

Απορία, έχει κάποια χρήση ή δημιουργία Mi λογαριασμού; Π.χ. εγώ δεν έχω κάνει. 

Ίσως να μη δυσκολευτείς να μεταφέρεις αρχεία από την παλιά συσκευή στη καινούργια, σε περίπτωση που πάρεις Xiaomi πάλι. Αυτή την εντύπωση έχω. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ αρκετή πτώση της μπαταρίας, δεν κρατάει όπως παλιά,το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2022 at 3:38 ΜΜ, manousos4 said:

Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ αρκετή πτώση της μπαταρίας, δεν κρατάει όπως παλιά,το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Πότε την πήρες τη συσκευή; Γιατί εγώ την έχω από Φεβρουάριο του 2020 και δεν έχω θέμα με την μπαταρία μέχρι στιγμής. Σε τρεις βδομάδες συμπληρώνει 2 χρόνια.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, evris2013 said:

Πότε την πήρες τη συσκευή; Γιατί εγώ την έχω από Φεβρουάριο του 2020 και δεν έχω θέμα με την μπαταρία μέχρι στιγμής. Σε τρεις βδομάδες συμπληρώνει 2 χρόνια.

Από το 19 το έχω, μισή μέρα Bluetooth λόγω ρολογιού, πάντα μαμά λογισμικά.

Παλιά έβγαζε μέρα πλέον δεν ειδικά αν παίξει4g. Πάω για μπαταρία?και αν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, manousos4 said:

Από το 19 το έχω, μισή μέρα Bluetooth λόγω ρολογιού, πάντα μαμά λογισμικά.

Παλιά έβγαζε μέρα πλέον δεν ειδικά αν παίξει4g. Πάω για μπαταρία?και αν αξίζει.

Άλλαξε την να μας πεις και τη γνώμη σου. Να μην αλλάζουμε κινητό στα καλά καθούμενα τουλάχιστον! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αλλαγή μπαταρίας εγώ θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δεν χαλάει εύκολα η μπαταρία εκτός και αν την έχεις σκίσει με κακές φορτίσεις.
Επίσης σε Xiaomi γνήσια μπαταρία δεν θα βρεις μπορεί αυτή που θα βάλεις να είναι χειρότερη από αυτήν που έχεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, chios said:

Πριν την αλλαγή μπαταρίας εγώ θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δεν χαλάει εύκολα η μπαταρία εκτός και αν την έχεις σκίσει με κακές φορτίσεις.
Επίσης σε Xiaomi γνήσια μπαταρία δεν θα βρεις μπορεί αυτή που θα βάλεις να είναι χειρότερη από αυτήν που έχεις.

Γιατί στις άλλες εταιρείες πιο γνήσιες είναι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι γνήσιες, γιατί πολύ απλά έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και σου βάζουν γνήσια.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, chios said:

Εννοείται ότι είναι γνήσιες, γιατί πολύ απλά έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και σου βάζουν γνήσια.

Εκτός από Apple και Samsung ποιά άλλη αντιπροσωπεία υπάρχει εδώ; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Realme, Huawei ξέχασες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, fotisbasm said:

Apple δεν υπαρχει αντιπροσωπεία, επίσημος διανομεας οπως και η xiaomi , αντίθετα η samsung και η huawei εχουν επισημη αντιπροσωπεία και service 

Δεν είναι και πολλοί! Με αυτή τη λογική ούτε από Apple θα πάρεις γνήσια μπαταρία! Ή είναι εξαίρεση κι εδώ;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, evris2013 said:

Με αυτή τη λογική ούτε από Apple θα πάρεις γνήσια μπαταρία!

Επίσημη αντιπροσωπεία δεν υπάρχει, υπάρχει όμως επίσημο service το οποίο φυσικά παρέχει γνήσια ανταλλακτικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να έχει αντιπροσωπεία ή service για να έχεις γνήσια μπαταρία; Σε όλες τις υπόλοιπες δίνουν imitation; Κι αφού πωλούνται κανονικά εδώ τα Xiaomi γιατί να μη φέρνουν γνήσιες μπαταρίες ή οτιδήποτε άλλο; Τότε τι να τη κάνουμε την εγγύηση αν δεν μπορούν να μας δώσουν γνήσια ανταλλακτικά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είπε κανένας ότι η Xiaomi δεν βάζει γνήσια ανταλλακτικά; Αν το τηλέφωνο το έχεις αγοράσει από τον επίσημο δίκτυο και χρειάζεται σέρβις εννοείται ότι θα σου βάλουν γνήσια ανταλλακτικά και μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, evris2013 said:

Τελικά πρέπει να έχει αντιπροσωπεία ή service για να έχεις γνήσια μπαταρία; Σε όλες τις υπόλοιπες δίνουν imitation; Κι αφού πωλούνται κανονικά εδώ τα Xiaomi γιατί να μη φέρνουν γνήσιες μπαταρίες ή οτιδήποτε άλλο; Τότε τι να τη κάνουμε την εγγύηση αν δεν μπορούν να μας δώσουν γνήσια ανταλλακτικά;

Μη μπερδεύεσαι άδικα, οποιοδήποτε επίσημο service καλύπτει πλήρως την εγγύηση της εκάστοτε συσκευής και κάθε επισκευή γίνεται με γνήσια ανταλλακτικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, athanaso77 said:

Μη μπερδεύεσαι άδικα, οποιοδήποτε επίσημο service καλύπτει πλήρως την εγγύηση της εκάστοτε συσκευής και κάθε επισκευή γίνεται με γνήσια ανταλλακτικά.

Τότε ο παραπάνω φίλος που ήθελε να αλλάξει μπαταρία γιατί ειπώθηκε ότι δεν θα του δώσουν γνήσια; Επειδή βγήκε από την εγγύηση η συσκευή του;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, evris2013 said:

Τότε ο παραπάνω φίλος που ήθελε να αλλάξει μπαταρία γιατί ειπώθηκε ότι δεν θα του δώσουν γνήσια; Επειδή βγήκε από την εγγύηση η συσκευή του;

Η εγγύηση έχει να κάνει μόνο με το αν σε καλύπτει ή θα πρέπει να πληρώσεις. Από τη στιγμή που η επισκευή θα γίνει σε επίσημο service, η μπαταρία είναι γνήσια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν μισή ώρα περίπου κατέβασα το security update Ιανουαρίου 12.5.6.0 (RGGEUXM) στα 334MB. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί το VoWiFi δεν δουλεύει σωστά;

Vodafone CU στο κινητό και έχω δοκιμάσει από Nova μέχρι Vodafone DSL και δεν δουλεύει.

Μόνο με tethering από iPhone με Cosmote σύνδεση δούλεψε για λίγο (εμφάνισε το εικονίδιο)...

Τι παίζει; Bug;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, bedazzled said:

 

Καλή Χρονιά σε όλους! 

Η κινητάρα μας κλείνει 2 χρόνια & είμαι ευχαριστημένος σε όλα! Παρόλα αυτά σκέφτομαι για αλλαγή αλλά φοβάμαι μήπως το μετανιώσω,γιατί διαβάζω ότι νέες συσκευές έχουν προβλήματα.... 

Εάν είχατε στη διάθεσή σας 400€, τι θα επιλέγατε σε Xiaomi? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...