Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμένα ήρθε πριν λίγο. Security Μαΐου είναι.

Τόσο γρήγορα; Πώς κι έτσι;

Πάντως σε μένα δεν ήρθε τίποτα ακόμα, τώρα που κοίταξα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τόσο γρήγορα; Πώς κι έτσι;

Πάντως σε μένα δεν ήρθε τίποτα ακόμα, τώρα που κοίταξα.

Και εμένα εντύπωση μου έκανε. Είναι το EU.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θελω γνωμη, αυριο θα μου χαρισουν ενα realme 7 128 ειδα καποια review και σκεφτομαι αν αξιζει να το κρατησω και να δωσω το 8αρι στην μανα μου η θα το μετανιωσω? οεο.:confused::worry:
Link to comment
Share on other sites

θελω γνωμη, αυριο θα μου χαρισουν ενα realme 7 128 ειδα καποια review και σκεφτομαι αν αξιζει να το κρατησω και να δωσω το 8αρι στην μανα μου η θα το μετανιωσω? οεο.:confused::worry:

 

Πρακτικά είναι το ίδιο με το 8 Pro, πέρα από τη βασική κάμερα (48 το Realme, 64 το Xiaomi).

 

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10495&idPhone2=9812

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παρ το έτσι για αλλαγή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι των πολλών αλλαγών η αλήθεια,με κερδίζει ότι δεν έχει διαφημίσεις σαν λογισμικό, παραπάνω ραμ και νομίζω ότι το δαχτυλίκο θα με βολεψει στην δουλειά μου, και γρηγορότερη φόρτιση,κάμερα και στο 8 δεν έμεινα ικανοποιημένος,πόσο πιο μάπα να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έμεινες ικανοποιημένος από την κάμερα του 8 pro;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

θελω γνωμη, αυριο θα μου χαρισουν ενα realme 7 128 ειδα καποια review και σκεφτομαι αν αξιζει να το κρατησω και να δωσω το 8αρι στην μανα μου η θα το μετανιωσω? οεο.:confused::worry:

 

Το έχει ο γιος μου και μπορώ να πω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το μετανιώσεις, από λογισμικό είναι πολύ καλύτερο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έμεινες ικανοποιημένος από την κάμερα του 8 pro;

Χωρίς να έχω σωστό μέτρο μιας και η τα δικά μου(midrange) η φίλων που έχουν πάντα ναυαρχίδες συγκρίνω όχι(φειλ βέβαια αλλά οκ) σίγουρα δεν λέω ότι είναι κακή βέβαια μην παρεξηγηθεί το ποστ.

Η κάμερα όμως είναι το τελευταίο που κοιτάω σε μια συσκευη.θελω όσο λιγότερα κοληματα γίνεται στα λεφτά που διαθέτω την εκάστοτε στιγμή.

Πχ το θέμα με το Bluetooth και το wi-fi με στραβωσε όταν το έμαθα και είναι σημαντικό μιας και είμαι συνέχεια με Bluetooth λόγω ακουστικών κτλπ.γιαυτο σκέφτομαι την αλλαγή αφού είναι και δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω σωστό μέτρο μιας και η τα δικά μου(midrange) η φίλων που έχουν πάντα ναυαρχίδες συγκρίνω όχι(φειλ βέβαια αλλά οκ) σίγουρα δεν λέω ότι είναι κακή βέβαια μην παρεξηγηθεί το ποστ.

Η κάμερα όμως είναι το τελευταίο που κοιτάω σε μια συσκευη.θελω όσο λιγότερα κοληματα γίνεται στα λεφτά που διαθέτω την εκάστοτε στιγμή.

Πχ το θέμα με το Bluetooth και το wi-fi με στραβωσε όταν το έμαθα και είναι σημαντικό μιας και είμαι συνέχεια με Bluetooth λόγω ακουστικών κτλπ.γιαυτο σκέφτομαι την αλλαγή αφού είναι και δωρεάν.

Ακριβώς το ίδιο σκεπτικό έχω κι εγώ.

Δεν βάζω σε πρώτη προτεραιότητα την κάμερα, πάντως είναι αξιοπρεπέστατη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο σκεπτικό έχω κι εγώ.

Δεν βάζω σε πρώτη προτεραιότητα την κάμερα, πάντως είναι αξιοπρεπέστατη.

Εγώ αντιθέτως πάντα την κάμερα κοιτάω πρώτα. Φυσικά θα κοιτάξω κι αν κολλάει και η συσκευή. Αλλιώς τι να την κάνω την καλή κάμερα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πχ το θέμα με το Bluetooth και το wi-fi με στραβωσε όταν το έμαθα και είναι σημαντικό μιας και είμαι συνέχεια με Bluetooth λόγω ακουστικών κτλπ.γιαυτο σκέφτομαι την αλλαγή αφού είναι και δωρεάν.

Παντως ο φιλος μου που ειχε προβλημα με το bluetooth , πριν λιγες μερες μου ειπε οτι πλεον δεν εχει προβλημα. Ισως να βοηθησε το τελευταιο update

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει 12.5 MIUI βασισμενο στην android 11. Μπραβο παντως αν παρει τετοια αναβαθμιση το κινητο,τσαμπα την εβριζα την xiaomi πριν καιρο :-) ...

Αρκει βεβαια να ειναι καλη. Καλο μου βγήκε παντως,απ το Δεκέμβρη του 2019 το χω,γραφω απ αυτο τωρα απ την παραλια

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει 12.5 MIUI βασισμενο στην android 11. Μπραβο παντως αν παρει τετοια αναβαθμιση το κινητο,τσαμπα την εβριζα την xiaomi πριν καιρο :-) ...

Αρκει βεβαια να ειναι καλη. Καλο μου βγήκε παντως,απ το Δεκέμβρη του 2019 το χω,γραφω απ αυτο τωρα απ την παραλια

Φυσικα και θα πάρει. Κι εγώ από αυτό γράφω τώρα, ίσως το πιο απροβλημάτιστο κινητό που είχα.

Αγορασμένο τον Νοέμβριο του 19.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θα πάρει. Κι εγώ από αυτό γράφω τώρα, ίσως το πιο απροβλημάτιστο κινητό που είχα.

Αγορασμένο τον Νοέμβριο του 19.

Εγώ το πήρα τον Φεβρουάριο του 2020. Λίγο πριν εμφανιστεί το πρώτο κρούσμα στην Ελλάδα (Θεσσαλονίκη). ;)

Που το είδατε ότι θα πάρει MIUI 12.5 και Android 11;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomirom.com/en/download/redmi-note-8-pro-begonia-stable-V12.5.1.0.RGGMIXM/

από τη στιγμή που έχει πάρει σε global rom θα βγει και σε eu

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomirom.com/en/download/redmi-note-8-pro-begonia-stable-V12.5.1.0.RGGMIXM/

από τη στιγμή που έχει πάρει σε global rom θα βγει και σε eu

Άρα, βάσει του άρθρου, θα πάρει και το 11.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πιο άρθρο; η καινούργια ρομ είναι όποιος έχει global μπορεί να την περάσει

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πιο άρθρο; η καινούργια ρομ είναι όποιος έχει global μπορεί να την περάσει

Ναι φίλε μου, λάθος έκφραση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...