Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Play Store...

Δεν είπα περάστε την σώνει και καλά. :lol:

Κι εγώ θα την αφαιρέσω γιατί είδα ότι έχει μικρότερη ανάλυση από την στοκ στο αυτόματο. Δεν δοκίμασα κάτι άλλο όπως πχ βραδινές κλπ.

Πρώτα δοκίμασε όμως και μετά πες μας εντυπώσεις,μην την σβήσουμε και χωρίς λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια σκουπίδια εφαρμογές δεν κατεβάζω ποτέ,εκτός αν θέλω να δω πόσο αντέχει το κινητό από κακιά χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια σκουπίδια εφαρμογές δεν κατεβάζω ποτέ.

 

Σωστός,στην τελική υπάρχει η Open Camera ή η Google Camera που έχουμε περάσει ορισμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αφού άντεξε 2-3 βδομάδες το σκουπίδι θα την αφαιρέσω. :lol:

Ποιά είναι η Open camera πάλι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αφού άντεξε 2-3 βδομάδες το σκουπίδι θα την αφαιρέσω. :lol:

Ποιά είναι η Open camera πάλι;

 

Μια απο το χωριο. Δεν την ξερεις... :p:)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός,στην τελική υπάρχει η Open Camera ή η Google Camera που έχουμε περάσει ορισμένοι.
Όσες gcam έχω δοκιμάσει,καμία δεν με έχει πείσει ότι βελτιώνει αισθητά κάτι,οπότε το έχω σκέτο μαμά κάμερα και όλα καλά.Θυμάμαι σε προηγούμενο νήμα με το rn7 όταν περάσαμε κάποιοι gcam, οι κάμερες εκτοξεύτηκαν και η διαφορά ήταν απίστευτη,σε βαθμό που δεν το πίστευες,αλλά ήταν και sd ο επεξεργαστής.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό να μην δουλεύει καλά η gcam, θέλει Snapdragon, σε γενικές γραμμές έχει πολύ καλή μαμά κάμερα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όσες gcam έχω δοκιμάσει,καμία δεν με έχει πείσει ότι βελτιώνει αισθητά κάτι,οπότε το έχω σκέτο μαμά κάμερα και όλα καλά.Θυμάμαι σε προηγούμενο νήμα με το rn7 όταν περάσαμε κάποιοι gcam, οι κάμερες εκτοξεύτηκαν και η διαφορά ήταν απίστευτη,σε βαθμό που δεν το πίστευες,αλλά ήταν και sd ο επεξεργαστής.

 

Για βράδυ την έχω, ειδικά τις μέρες που χιόνισε έβγαλα κάτι καλές βραδινές.

Link to comment
Share on other sites

Για βράδυ την έχω, ειδικά τις μέρες που χιόνισε έβγαλα κάτι καλές βραδινές.

Ως συνήθως για τις βραδινές βάζεις gcam. Στις ημερήσιες η στοκ είναι καλύτερη, κατά τα λεγόμενα.

Γιατί δεν έχουν βγάλει gcam για Mediatek, εφόσον βλέπουν ότι ο Mediatek επεκτείνεται σε περισσότερες συσκευές και βγαίνουν και καινούργιοι!

 

@Antretng Τότε πες μας εσύ που την ξέρεις... ;) :p

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί δεν έχουν βγάλει gcam για Mediatek, εφόσον βλέπουν ότι ο Mediatek επεκτείνεται σε περισσότερες συσκευές και βγαίνουν και καινούργιοι!

 

Έχεις δει κανένα τηλέφωνο google pixel με madiatek;; Πώς θα βγει τότε gcam;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για βραδυνές όταν βγάζω,παίζω συνήθως με τις manual ρυθμίσεις και έχω ικανοποιητικά αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει κανένα τηλέφωνο google pixel με madiatek;; Πώς θα βγει τότε gcam;

Για Exynos γιατί έχει; Επειδή είναι της Samsung;

Νέo security update Stable

miui v12.0.7.0 QGGMIXM

Global έχεις όπως φαίνεται. Εμείς με EU μάλλον θα περιμένουμε.

Σαν πολύ γρήγορα δεν ήρθε;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

και σε exynos δε δουλεύει σωστά όπως σε snapdragon, και στο note 8 pro έχει gcam το θέμα είναι πόσο καλά δουλεύουν σε σχέση με τη μαμά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει, δεν μπόρεσα να προσθέσω το xml του διότι δεν το κατέχω το άθλημα, και την αφαίρεσα μετά. Οπότε δεν ξέρω πόσο καλά λειτουργεί.

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να υπάρχουν 2 gcam για τη συσκευή μας.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει, δεν μπόρεσα να προσθέσω το xml του διότι δεν το κατέχω το άθλημα, και την αφαίρεσα μετά. Οπότε δεν ξέρω πόσο καλά λειτουργεί.

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να υπάρχουν 2 gcam για τη συσκευή μας.

 

Οταν ειχα παιξει με το κινητό σας, είχα βρει τουλάχιστον 6 λειτουργικές.

 

Σε προηγούμενες σελίδες είχα ανεβάσει και xml που είχα στήσει.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα παιξει με το κινητό σας, είχα βρει τουλάχιστον 6 λειτουργικές.

 

Σε προηγούμενες σελίδες είχα ανεβάσει και xml που είχα στήσει.

Αν δεν μπορείς να περάσεις xml, όποια και να διαλέξω από τις 6 άχρηστες μου είναι.

Τελευταία gcam που πέρασα ήταν στο Nokia 8. Τότε απλά την κατέβαζες και λειτουργούσε άψογα χωρίς xml. Τώρα τι το θέλουν αυτό το xml και μας/με παιδεύουν! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να περάσεις xml, όποια και να διαλέξω από τις 6 άχρηστες μου είναι.

Τελευταία gcam που πέρασα ήταν στο Nokia 8. Τότε απλά την κατέβαζες και λειτουργούσε άψογα χωρίς xml. Τώρα τι το θέλουν αυτό το xml και μας/με παιδεύουν! :(

Evris έχουν δωθεί οδηγίες πολλές φορές και είναι πανεύκολο να περάσεις το xml.Είναι τόσο εύκολο που αν δεν μπορείς να περάσεις ένα απλό xml ακολουθώντας τις οδηγίες ,δεν σου χρειάζεται και smartphone,πως αλλιώς να το πω;Το xml είναι ένα αρχείο με τις ρυθμίσεις της gcam,χωρίς αυτό η gcam είναι μια απλή εφαρμογή κάμερας που δεν κάνει τίποτα παραπάνω από την εργοστασιακή εφαρμογή,οπότε ή το κατεβάζεις η ρυθμίζεις την gcam μόνος σου! Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Evris έχουν δωθεί οδηγίες πολλές φορές και είναι πανεύκολο να περάσεις το xml.Είναι τόσο εύκολο που αν δεν μπορείς να περάσεις ένα απλό xml ακολουθώντας τις οδηγίες ,δεν σου χρειάζεται και smartphone,πως αλλιώς να το πω;Το xml είναι ένα αρχείο με τις ρυθμίσεις της gcam,χωρίς αυτό η gcam είναι μια απλή εφαρμογή κάμερας που δεν κάνει τίποτα παραπάνω από την εργοστασιακή εφαρμογή,οπότε ή το κατεβάζεις η ρυθμίζεις την gcam μόνος σου!

Το έχω προσπαθήσει άπειρες φορές. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος. Πρέπει να έχω κάποιον πάνω από το κεφάλι μου και να μου λέει. Ειδικά για την αποθήκευση του xml δεν μου βγαίνουν έτσι όπως τα έδειχναν οι εικόνες ή το βίντεο. Για αυτό και τα παράτησα. Δε θα κάτσω να σκάσω κιόλας.

Καλά το Smartphone δεν το έχω για να περνάω gcams μόνο! Τι θα πει δεν μου χρειάζεται.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορικό είναι το δεν το χρειάζεσαι...Δές το βίντεο ποιο πάνω και πάνε βήμα βήμα.

Το έχω κάνει και δεν τα βγάζει όπως το βίντεο. Δεν ξέρω τι πατάω λάθος. Το βίντεο είναι και γρήγορο και δεν βγάζω άκρη. Ευχαριστώ πάντως.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και δεν τα βγάζει όπως το βίντεο. Δεν ξέρω τι πατάω λάθος. Το βίντεο είναι και γρήγορο και δεν βγάζω άκρη. Ευχαριστώ πάντως.

Για να δεις το βιντεάκι πολύ αργά, όταν ανοίξει στο youtube πάτησε τις Ρυθμίσεις (το γρανάζι κάτω δεξιά) --> Ταχύτητα αναπαραγωγής --> και επέλεξε το 0,25.

Θα παίξει τόσο αργά που θα προλάβεις να δεις τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,φίλος μου πάει να βάλει την gcam με όλα τα βήματα σωστά και όταν πατάει πάνω στο κενό στην ανοιχτή εφαρμογή της gcam ,για να περάσει τα configs δεν μπορεί και του βγάζει απουσία αποθηκευτικού χώρου.Εννοείται έχει δημιουργήσει φάκελο gcam με την εφαρμογή της gcam μέσα και τον φάκελο configs που έχει μέσα το xml.Τι μπορεί να φταίει; Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...