Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά,νομίζω συμφέρει...αλλά και να μην συμφέρει τουλάχιστον δεν χάνεις την εγγύηση που είναι πιο σημαντική από το ίδιο το κινητό .:p

Την τρίχα ελέφαντα την κάνατε. Φτάνει.....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα . Έχουμε βγάλει τελικά άκρη για το αν θα πάρει το κινητό μας την miui 12.5 ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα . Έχουμε βγάλει τελικά άκρη για το αν θα πάρει το κινητό μας την miui 12.5 ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρουμε ακόμα. Η λίστα φτάνει μέχρι το Note 8. Το pro δεν το έχουν μέσα, σε αντίθεση με τα Note 7 και 9 που έχουν και το pro μέσα.

Για αυτό είπα και πριν, μήπως φταίει ότι το δικό μας pro επειδή έχει Mediatek; Μια υπόθεση κάνω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πάντως κάποια βίντεο στο YouTube που κάποιοι έχουν σε Note 8 pro κάποιες beta 12.5 . Τώρα αυτό σημαίνει κάτι ή απλά αυτοί φλασαρουν στα κινητά τους ότι βρουν μπροστά τους ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, παρατήρησα χθές ότι δεν ενημερώνει τον Chrome kai android σύστημα, γνωρίζει κανείς κάτι? Έχουμε θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, παρατήρησα χθές ότι δεν ενημερώνει τον Chrome kai android σύστημα, γνωρίζει κανείς κάτι? Έχουμε θέμα...
Αυτή τη στιγμή μου έχει ενημέρωση για την εφαρμογή Google και το Android system μου το ενημέρωσε πριν λίγες μέρες , τρεις νομίζω . Τι θέμα έχουμε ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση έχει αλλά δεν την κάνει εκεί είναι το θέμα!!! έσβησα και προσωρινη μνήμη αλλά τπτ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό φίλε μου . Κάποιος πιο έμπειρος να βοηθήσει. Στο θέμα της miui 12.5 και πάλι να πω ότι στο xda έχει roms 12.5 beta για το κινητό μας . Δεν καταλαβαίνω παρόλα αυτά γιατί στις λίστες που κυκλοφορούν , δεν μας έχουν μέσα .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα . Έχουμε βγάλει τελικά άκρη για το αν θα πάρει το κινητό μας την miui 12.5 ?

 

 

Εννοείται θα πάρει,το βασικό όμως είναι να γίνει το θαύμα με Android 11.

Link to comment
Share on other sites

Και Android 11 θα πάρει & φυσικά και Miui 12.5 ...μην αγχώνεστε!!! Ακόμα πουλάει το κινητό.

Για το 5G Redmi Note 9T δεν βλέπω καμία κίνηση...ήρθε επίσημα στην Ελλάδα και δεν άνοιξε ακόμη κανένας θέμα στο myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το κανάλι της xiaomi στο telegram,android 11 δεν θα πάρουμε!https://www.google.com/amp/s/gr.gizchina.com/2020/11/10/xiaomi-i-lista-me-ta-smartphones-poy-anavathmizontai-se-android-11/amp/

 

152bb93d7d33f5b71591f5d1a72c0883.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω αν δεν το δώσουν ποιος φταίει η xiaomi η mediatek, επίσης άλλες εταιρείες τι θα κάνουν;, πχ η realme στο 6s φοράει τον ίδιο επεξεργαστή και έχει ανακοινώσει ότι θα δώσει A11.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω αν δεν το δώσουν ποιος φταίει η xiaomi η mediatek, επίσης άλλες εταιρείες τι θα κάνουν;, πχ η realme στο 6s φοράει τον ίδιο επεξεργαστή και έχει ανακοινώσει ότι θα δώσει A11.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θεμα της xiaomi ειναι. Δεν νομιζω να εχει δώσει ποτέ περισσότερα απο ενα android updates στη σειρα redmi note.

Link to comment
Share on other sites

Θεμα της xiaomi ειναι. Δεν νομιζω να εχει δώσει ποτέ περισσότερα απο ενα android updates στη σειρα redmi note.
Ισχύει,ας παίρνει τα miui updates και δεν μας πειράζει.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μου το πατήσει (το κινητό )καμία νταλίκα και το κάνει χαρτοπετσέτα και κάνω το λάθος να το ανοίξω,χάνω εγγύηση;OMG.Εγώ βέβαια θα το ανοίξω με μαχαίρι του σεφ,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

 

Φαντάζομαι γι' αυτό προωθούν τις "ασφάλειες" συσκευής στα καταστήματα.

 

Δεν πρόκειται αλλά σε διαβεβαιω ότι εκτός από ένα μικρό οι σημαδακι στην αρχή του ανοίγματος δε σπάει ούτε γιαλί ούτε μπορεί κάτι να βραχυκυκλωσει το εργαλείο έχει πατουριτσα απλά μεταβξεκουμπωνει το κινητό γύρω γύρω με αγάπη όμως ε;

 

Το εργαλείο που είχα πιο πριν δεν είχε καθόλου και έκανα 1-2 σημάδια (όχι στη συγκεκριμένη συσκευή). Σκληρό πλαστικό εργαλείο ή με πατουρίτσα και δε γίνεται κανένα σημάδι.

 

Και αμέσως με το άνοιγμα της συσκευής, πάντα αποσύνδεση στη μπαταρία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 8 Pro MIUI 12.5 beta update based on Android 11

 

https://piunikaweb.com/2021/01/20/redmi-note-8-pro-miui-12-5-beta-update-based-on-android-11-goes-live/

Αλλά και πάλι δεν λέει παρακάτω ότι σίγουρα θα λάβουμε το Android 11.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δοθεί ποτέ σε Redmi Note 2ο major update. Π-Ο-Τ-Ε.

Τα έχω σχεδόν όλα (πλην του 6) RN2,3 Pro,4,5,7,8 Pro. Μόνο το 2 δεν κράτησα. Τα άλλα όλα τα έχω και τώρα που μιλάμε.

 

Μακάρι το RN8 Pro να είναι το πρώτο που θα πάρει 2ο μεγάλο upbate.

Ίσως τα Series A της Samsung τα οποία θα πάρουν 3 major updates (σύμφωνα με την ανακοίνωση της εταιρείας) σπρώξει τα Redmi και σε 2o major.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δοθεί ποτέ σε Redmi Note 2ο major update. Π-Ο-Τ-Ε.

Τα έχω σχεδόν όλα (πλην του 6) RN2,3 Pro,4,5,7,8 Pro. Μόνο το 2 δεν κράτησα. Τα άλλα όλα τα έχω και τώρα που μιλάμε.

 

Μακάρι το RN8 Pro να είναι το πρώτο που θα πάρει 2ο μεγάλο upbate.

Ίσως τα Series A της Samsung τα οποία θα πάρουν 3 major updates (σύμφωνα με την ανακοίνωση της εταιρείας) σπρώξει τα Redmi και σε 2o major.

Το 8 pro ήταν και το πρώτο που έβαλε τον τότε νέο mediatek της σειράς G. Που καμία σχέση δεν έχει με τους παλαιότερους mediatek θεωρώ. Δεν έχει τα θέματα τον πιο παλιών εκδόσεων.

Ας ελπίσουμε να είναι έτσι όπως τα λες. Αν τα Samsung πάρουν και τρίτο major update, τα Pixels τι πρέπει να κάνουν τότε; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και πάλι δεν λέει παρακάτω ότι σίγουρα θα λάβουμε το Android 11.

 

Beta είναι ,ποιος είπε για σιγουριά. Δικό σου συμπέρασμα είναι αυτό.

Απλώς το είδα και το ανέβασα για να έχουμε μια ιδέα. :)

Link to comment
Share on other sites

MIUI 12.5 rollout details confirmed: These phones will get the update

 

"The second wave will begin in “late Q2 2021” and include an additional 11 devices from Xiaomi and Redmi stables. These include:

 

Mi 10 Lite 5G

Mi 10T Lite

Mi Note 10 Pro

Mi Note 10

Mi Note 10 Lite

Redmi Note 9T

Redmi Note 9 Pro

Redmi Note 9S

Redmi Note 9

Redmi Note 8 Pro

Redmi 9"

Link to comment
Share on other sites

Beta είναι ,ποιος είπε για σιγουριά. Δικό σου συμπέρασμα είναι αυτό.

Απλώς το είδα και το ανέβασα για να έχουμε μια ιδέα. :)

Beta είναι το Android 11 για το Note 8 pro; Δεν κατάλαβα τι γίνεται εδώ. Εγώ έχω χάσει πάσα ιδέα! ;)

 

Την παραπάνω ανακοίνωση την είδα στο νήμα του Note 9 pro, για το MIUI 12,5.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Beta είναι το Android 11 για το Note 8 pro; Δεν κατάλαβα τι γίνεται εδώ. Εγώ έχω χάσει πάσα ιδέα! ;)

 

Την παραπάνω ανακοίνωση την είδα στο νήμα του Note 9 pro, για το MIUI 12,5.

Evris θα στο πώ όσο πιο απλά γίνεται:Andr 11μαμά από την xiaomi το ξεχνάς,miui 12,5 θα πάρει ,αλλά θα αργήσει,αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...