Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή δουλειά πάντως.

 

Έστησα και μια εναλλακτική. Νομίζω τα πάει λιγο καλύτερα στις νυχτερινές.

 

Δείτε εδώ σύγκριση: https://photos.app.goo.gl/7in7TvnA9iDmVv2P6

 

Αυτές με το υδατογράφημα ειναι στοκ. Γενικά, ειναι αρκετά χαμηλότερος ο θόρυβος χωρίς να χάσουν σε λεπτομέρια (τουλάχιστον όχι σοβαρά). Δείτε προς ουρανό και πάνω ορόφους και θα καταλάβετε.

 

Στο τέλος, εκτός από gcam hdr+ enhanced έχω και μια bonus με night sight καθώς ηταν σκοτάδια.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω να ακούσω τι έγινε.

Δυστυχως σημερα στις 19:45 το απογευμα,ξανα εκανε κληση μονο του.Με πηρε τηλ ο φιλος μου και μου ειπε οτι χτυπησε για κλασμα του δευτεριλεπτου και εκλεισε.Κοιταω το κινητο μου και βλεπω οτι δεν καλεσα ποτε.Υπαρχει ολο το ιστορικο των αλλων κλησεων εκτος απο αυτη τη συγκεκριμενη επαφη.Ρε θα τρελαθω,πως διαολο κανει κληση μονο του?Μαλλον εχω δαιμονισμενο κινητο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σημερα στις 19:45 το απογευμα,ξανα εκανε κληση μονο του.Με πηρε τηλ ο φιλος μου και μου ειπε οτι χτυπησε για κλασμα του δευτεριλεπτου και εκλεισε.Κοιταω το κινητο μου και βλεπω οτι δεν καλεσα ποτε.Υπαρχει ολο το ιστορικο των αλλων κλησεων εκτος απο αυτη τη συγκεκριμενη επαφη.Ρε θα τρελαθω,πως διαολο κανει κληση μονο του?Μαλλον εχω δαιμονισμενο κινητο :lol:
Επικοινώνησε με τον πάροχο σου και δες τι συμβαίνει. Κάτι δεν πάει καλά και ίσως να μην ευθύνεται η συσκευή.

 

from my S10 lite

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@Antretng Εμένα μου λες... Μια gcam όλο κι όλο έχουν για τη συσκευή και το xml της δεν μπορούσα με τίποτα να το περάσω. Δεν ξέρω αν βγήκαν κι άλλες gcam για τη συσκευή. Πάντως χωρίς xml δεν λειτουργούσε καθόλου η gcam. Μισές δουλειές έκανε. Ενώ σε Nokia 8 που είχα παλιά λειτουργούσε άψογα και χωρίς xml. Εκεί θα μου πεις είχες Snapdragon... Για Mediatek δεν βρήκαν κάτι πιο απλό να λειτουργήσει σωστά η gcam!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@Antretng Εμένα μου λες... Μια gcam όλο κι όλο έχουν για τη συσκευή και το xml της δεν μπορούσα με τίποτα να το περάσω. Δεν ξέρω αν βγήκαν κι άλλες gcam για τη συσκευή. Πάντως χωρίς xml δεν λειτουργούσε καθόλου η gcam. Μισές δουλειές έκανε. Ενώ σε Nokia 8 που είχα παλιά λειτουργούσε άψογα και χωρίς xml. Εκεί θα μου πεις είχες Snapdragon... Για Mediatek δεν βρήκαν κάτι πιο απλό να λειτουργήσει σωστά η gcam!

 

Μια; Εγώ παίζω με τέσσερις αυτή τη στιγμή μέχρι να καταλήξω.

 

Κατά τα αλλα ναι, παίζουν πολύ λιγότερες gcam (ειδικά αν τις αφήσεις default) και κυρίως είναι πολύ πιο μπελαλίδικες να τις στησεις για πραγματικά καθημερινές φωτογραφίες. Αν δεν ασχοληθείς με τις ρυθμίσεις/στήσιμο και αφήσεις την gcam default τότε βγαίνουν εύκολα κουνημένες ενώ παίζουν και πολλά bugs. Η χειρότερη που δούλεψα ήταν του wyroczen που υποτίθεται ασχολείται αποκλειστικά με το RN8pro. Βασίζεται μάλλον στην gcam του fu24 που έχει αρκετά bugs και απο μόνη της... πόσω μάλλον όταν τη χρησιμοποιείς σε mediatek.

 

Λογικά το βράδυ θα ολοκληρώσω αυτές που στήνω και αν θέλετε τις μοιράζομαι μαζί σας τις δύο κατα τη γνώμη μου πιο stable gcam και ρυθμίσεις... από οσο πρόλαβα να τεστάρω τουλαχιστον... (το κινητό προορίζεται για το πατέρα μου και απλά το τεστάρω ότι ειναι οκ λόγω αγοράς από Κινα)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σημερα στις 19:45 το απογευμα,ξανα εκανε κληση μονο του.Με πηρε τηλ ο φιλος μου και μου ειπε οτι χτυπησε για κλασμα του δευτεριλεπτου και εκλεισε.Κοιταω το κινητο μου και βλεπω οτι δεν καλεσα ποτε.Υπαρχει ολο το ιστορικο των αλλων κλησεων εκτος απο αυτη τη συγκεκριμενη επαφη.Ρε θα τρελαθω,πως διαολο κανει κληση μονο του?Μαλλον εχω δαιμονισμενο κινητο :lol:

 

Σατανιασμένο ειναι,πετα το γρηγορα.Το εχεις ψαξει μηπως το ειχε ο φιλος σου πριν, που καλει ,και το κακομεταχειριζοταν??....:lol::lol:

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σημερα στις 19:45 το απογευμα,ξανα εκανε κληση μονο του.Με πηρε τηλ ο φιλος μου και μου ειπε οτι χτυπησε για κλασμα του δευτεριλεπτου και εκλεισε.Κοιταω το κινητο μου και βλεπω οτι δεν καλεσα ποτε.Υπαρχει ολο το ιστορικο των αλλων κλησεων εκτος απο αυτη τη συγκεκριμενη επαφη.Ρε θα τρελαθω,πως διαολο κανει κληση μονο του?Μαλλον εχω δαιμονισμενο κινητο :lol:

Η επαφή αυτή που παίρνει καταλάθος, έχει και δεύτερο νούμερο; Αν ναι, δοκίμασε να τον αποθηκεύσεις μόνο με το δεύτερο. Ίσως να ακούγεται κάπως, αλλά ίσως να παίζει ο αριθμός ρόλο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σημερα στις 19:45 το απογευμα,ξανα εκανε κληση μονο του.Με πηρε τηλ ο φιλος μου και μου ειπε οτι χτυπησε για κλασμα του δευτεριλεπτου και εκλεισε.Κοιταω το κινητο μου και βλεπω οτι δεν καλεσα ποτε.Υπαρχει ολο το ιστορικο των αλλων κλησεων εκτος απο αυτη τη συγκεκριμενη επαφη.Ρε θα τρελαθω,πως διαολο κανει κληση μονο του?Μαλλον εχω δαιμονισμενο κινητο :lol:

 

Το όνομα της επαφής ξεκινάει από Α; Είναι στη κορυφή του dialer ?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σημερα στις 19:45 το απογευμα,ξανα εκανε κληση μονο του.Με πηρε τηλ ο φιλος μου και μου ειπε οτι χτυπησε για κλασμα του δευτεριλεπτου και εκλεισε.Κοιταω το κινητο μου και βλεπω οτι δεν καλεσα ποτε.Υπαρχει ολο το ιστορικο των αλλων κλησεων εκτος απο αυτη τη συγκεκριμενη επαφη.Ρε θα τρελαθω,πως διαολο κανει κληση μονο του?Μαλλον εχω δαιμονισμενο κινητο :lol:
Μήπως έχεις καμία περιεργη εφαρμογή που τις έδωσες δικαιώματα να κάνει αυτόματα κλήσεις;Αλλιώς ρίξε του αγιασμό θα στρώσει...Ή μήπως ο φίλος,σου κάνει πλάκα; Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ολοκλήρωσα το στήσιμο. Σας έχω δύο gcam. Μια που τα πάει καλύτερα μέρα ή προσωπα και μια που τα πάει καλύτερα σε χαμηλό φωτισμό ενώ έχει και λειτουργικό ultrawide.

 

Γενικά πολύ μπελαλίδικο... προσπάθησα αυτές που έστησα να έχουν όσο το δυνατόν λίγοτερα bugs, artifacts και ευκολία λήψης σε χεράτες φωτογραφίες.

Δείτε εδώ για τις gcam και ρυθμίσεις https://t.me/hellasmobiles/345765

 

Τα γράφω όλα αναλυτικά. Θα χρειαστείτε την εφαρμογή telegram για να τα κατεβάσετε (κάτι σαν viber) https://play.google.com/store/apps/details?id=org.telegram.messenger

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή γιατί μου βγάζει το παρακάτω; Τι πρέπει να κάνω;

50821208113_aeefd52aa0_z.jpg

Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σατανιασμένο ειναι,πετα το γρηγορα.Το εχεις ψαξει μηπως το ειχε ο φιλος σου πριν, που καλει ,και το κακομεταχειριζοταν??....:lol::lol:

Χαχαχαχα αντιποινα?Μακαρι να ηταν αυτο αλλα το πηρα καινουριο

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η επαφή αυτή που παίρνει καταλάθος, έχει και δεύτερο νούμερο; Αν ναι, δοκίμασε να τον αποθηκεύσεις μόνο με το δεύτερο. Ίσως να ακούγεται κάπως, αλλά ίσως να παίζει ο αριθμός ρόλο.

Οχι μονο ενα νουμερο

 

Το όνομα της επαφής ξεκινάει από Α; Είναι στη κορυφή του dialer ?

οχι

 

Μήπως έχεις καμία περιεργη εφαρμογή που τις έδωσες δικαιώματα να κάνει αυτόματα κλήσεις;Αλλιώς ρίξε του αγιασμό θα στρώσει...Ή μήπως ο φίλος,σου κάνει πλάκα;

 

Αρχισε να το κανει τις τελευταιες 15 μερες και εχω να περασω καινουρια εφαρμογη πανω απο 2 μηνες.Δεν μου κανει πλακα γιατι οταν με παιρνει και μου λεει οτι ειχε κληση απο εμενα,μου δειχνει το screnshοot απο το ιστορικο του και μετα κοιταω το δικο μου και το ιστορικο των μεταξυ μας κλησεων δεν υπαρχει ασχετα αν ειχαμε μιλησει πριν πχ 5 ωρες.Καθε φορα που κανει κληση στην συγκεκριμενη επαφη,σβηνει και το ιστορικο της,δηλαδη σε εμενα φαινεται οτι δεν εκανε κληση ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε να το κανει τις τελευταιες 15 μερες και εχω να περασω καινουρια εφαρμογη πανω απο 2 μηνες.Δεν μου κανει πλακα γιατι οταν με παιρνει και μου λεει οτι ειχε κληση απο εμενα,μου δειχνει το screnshοot απο το ιστορικο του και μετα κοιταω το δικο μου και το ιστορικο των μεταξυ μας κλησεων δεν υπαρχει ασχετα αν ειχαμε μιλησει πριν πχ 5 ωρες.Καθε φορα που κανει κληση στην συγκεκριμενη επαφη,σβηνει και το ιστορικο της,δηλαδη σε εμενα φαινεται οτι δεν εκανε κληση ποτε.
Καινούριο το πήρες η μεταχειρισμένο;Σου κάνει άλλα περίεργα;
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια κανείς για αυτό;

 

Παιδιά η συσκευή γιατί μου βγάζει το παρακάτω; Τι πρέπει να κάνω;

50821208113_aeefd52aa0_z.jpg

Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σημερα στις 19:45 το απογευμα,ξανα εκανε κληση μονο του.Με πηρε τηλ ο φιλος μου και μου ειπε οτι χτυπησε για κλασμα του δευτεριλεπτου και εκλεισε.Κοιταω το κινητο μου και βλεπω οτι δεν καλεσα ποτε.Υπαρχει ολο το ιστορικο των αλλων κλησεων εκτος απο αυτη τη συγκεκριμενη επαφη.Ρε θα τρελαθω,πως διαολο κανει κληση μονο του?Μαλλον εχω δαιμονισμενο κινητο :lol:

 

μπας και το πρόβλημα το εχει το τηλέφωνο του φίλου σου? ρωτάω γιατί

1.δεν το βλέπεις να κανει κλήση

2.δεν υπάρχει ιστορικο της κλήσης

3. η κληση γινεται μόνο στη συγκεκριμένη επαφή.

4.ο,τι και να εκανες δεν ειχε αποτέλεσμα

 

για μενα πιο πιθανο ειναι το τηλεφωνο του φιλου σου να εχει καμια εφαρμογη που να του πεταει υπενθυμιση καποιας αναπαντητης ας πουμε, παρα το δικο σου να βαραει κλησεις στο ξεκαρφωτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά η συσκευή γιατί μου βγάζει το παρακάτω; Τι πρέπει να κάνω;

50821208113_aeefd52aa0_z.jpg

Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό!

 

καμια πατατα θα εκανε παλι η xiaomi με ενημερωσεις και θα την πηρε πισω η θα την ακυρωσε.

μην τρελενεσαι, εχεις κανει αρκετες ενημερωσεις κανονικα αποσα διαβασα εδω μεσα χωρις προβλημα, εκτος και αν πειραξες τιποτα του συστηματος, που και παλι πρεπει να θελεις να κανεις ζημια, δεν ειναι ευκολο

Link to comment
Share on other sites

μπας και το πρόβλημα το εχει το τηλέφωνο του φίλου σου? ρωτάω γιατί

1.δεν το βλέπεις να κανει κλήση

2.δεν υπάρχει ιστορικο της κλήσης

3. η κληση γινεται μόνο στη συγκεκριμένη επαφή.

4.ο,τι και να εκανες δεν ειχε αποτέλεσμα

 

για μενα πιο πιθανο ειναι το τηλεφωνο του φιλου σου να εχει καμια εφαρμογη που να του πεταει υπενθυμιση καποιας αναπαντητης ας πουμε, παρα το δικο σου να βαραει κλησεις στο ξεκαρφωτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

καμια πατατα θα εκανε παλι η xiaomi με ενημερωσεις και θα την πηρε πισω η θα την ακυρωσε.

μην τρελενεσαι, εχεις κανει αρκετες ενημερωσεις κανονικα αποσα διαβασα εδω μεσα χωρις προβλημα, εκτος και αν πειραξες τιποτα του συστηματος, που και παλι πρεπει να θελεις να κανεις ζημια, δεν ειναι ευκολο

 

Δέν είναι πατάτα..το είχε βγάλει και εμένα κάποια φορά..μήπως δεν έχεις συνδεθεί στον λογαριασμό mi cloud; πάντως και αυτό να σου βγάζει όταν είναι να σου έρθει η ενημέρωση θα την πάρεις κανονικά.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μηπως δινει κανενας τη συσκευη του;

Ψαχνω με υπολοιπο εγγυησης, κουτια παρελκομενα, απο Αθηνα, νοτια και σε καλη τιμη φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο το πήρες η μεταχειρισμένο;Σου κάνει άλλα περίεργα;

 

Καινουριο το πηρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπας και το πρόβλημα το εχει το τηλέφωνο του φίλου σου? ρωτάω γιατί

1.δεν το βλέπεις να κανει κλήση

2.δεν υπάρχει ιστορικο της κλήσης

3. η κληση γινεται μόνο στη συγκεκριμένη επαφή.

4.ο,τι και να εκανες δεν ειχε αποτέλεσμα

 

για μενα πιο πιθανο ειναι το τηλεφωνο του φιλου σου να εχει καμια εφαρμογη που να του πεταει υπενθυμιση καποιας αναπαντητης ας πουμε, παρα το δικο σου να βαραει κλησεις στο ξεκαρφωτο

 

Αν ηταν θεμα του φιλου μου,τοτε πως γινεται οταν με παιρνει τηλεφωνο και με ρωταει αν τον πηρα να κοιταζω το ιστορικο στο δικο μου τηλεφωνο και να μην δειχνει τιποτα?Μαλλον δεν καταλαβες οτι, οταν γινεται η κληση, στο δικο μου τηλεφωνο διαγραφεται το ιστορικο της συγκεκριμενης επαφης.πχ σημερα μιλησα με τον φιλο μου 3 φορες,αν κανει μονο του κληση και μπω μετα στο ιστορικο η συνομιλια που καναμε σημερα εχει διαγραφει,ειναι σαν να μην το καλεσα ποτε

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι πατάτα..το είχε βγάλει και εμένα κάποια φορά..μήπως δεν έχεις συνδεθεί στον λογαριασμό mi cloud; πάντως και αυτό να σου βγάζει όταν είναι να σου έρθει η ενημέρωση θα την πάρεις κανονικά.

Τίποτα δεν έκανα. Εδώ και 3-4 μέρες, 5 με τη σημερινή, αυτό με βγάζει συνεχώς. Ενώ οι εφαρμογές συστήματος ενημερώνονται κανονικά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο το πηρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπας και το πρόβλημα το εχει το τηλέφωνο του φίλου σου? ρωτάω γιατί

1.δεν το βλέπεις να κανει κλήση

2.δεν υπάρχει ιστορικο της κλήσης

3. η κληση γινεται μόνο στη συγκεκριμένη επαφή.

4.ο,τι και να εκανες δεν ειχε αποτέλεσμα

 

για μενα πιο πιθανο ειναι το τηλεφωνο του φιλου σου να εχει καμια εφαρμογη που να του πεταει υπενθυμιση καποιας αναπαντητης ας πουμε, παρα το δικο σου να βαραει κλησεις στο ξεκαρφωτο

 

Αν ηταν θεμα του φιλου μου,τοτε πως γινεται οταν με παιρνει τηλεφωνο και με ρωταει αν τον πηρα να κοιταζω το ιστορικο στο δικο μου τηλεφωνο και να μην δειχνει τιποτα?Μαλλον δεν καταλαβες οτι, οταν γινεται η κληση, στο δικο μου τηλεφωνο διαγραφεται το ιστορικο της συγκεκριμενης επαφης.πχ σημερα μιλησα με τον φιλο μου 3 φορες,αν κανει μονο του κληση και μπω μετα στο ιστορικο η συνομιλια που καναμε σημερα εχει διαγραφει,ειναι σαν να μην το καλεσα ποτε

Υπάρχει μια πιθανότητα να έχεις κολλήσει κάποιον ιό η ακόμα και το τηλέφωνο σου να παρακολουθείτε.Εγώ θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τίποτα δεν έκανα. Εδώ και 3-4 μέρες, 5 με τη σημερινή, αυτό με βγάζει συνεχώς. Ενώ οι εφαρμογές συστήματος ενημερώνονται κανονικά.
Η έκδοση που πήραμε πιθανόν είναι beta και λόγω ότι δεν είμαστε beta testers βγάζει αυτό το μύνημα.Δεν είναι κάτι.
Link to comment
Share on other sites

@highland1 Στο βγάζει κι εσένα; Πριν γιατί δεν το έβγαζε και το βγάζει τώρα αυτό το μήνυμα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μηπως δινει κανενας τη συσκευη του;

Ψαχνω με υπολοιπο εγγυησης, κουτια παρελκομενα, απο Αθηνα, νοτια και σε καλη τιμη φυσικα:lol:

.

 

Πάρε καινούργιο,ποιος να σου δώσει το κινητό του σχεδόν τσάμπα. Ειδικά αυτή την συσκευή που έχει βγει "λίρα 100".

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς δοκιμάσει root, twrp, Lineage κλπ στη συσκευή;

Βλέπω ότι το κάνουν κατά κόρον στο XDA αλλά επιπλέον βλέπω και πολλά bricks, bootloops και τα ρέστα.

Υπάρχουν οδηγίες αλλά πολλές φορές είναι αντικρουόμενες ...

Link to comment
Share on other sites

@highland1 Στο βγάζει κι εσένα; Πριν γιατί δεν το έβγαζε και το βγάζει τώρα αυτό το μήνυμα;
Ναι το βγάζει και σε εμένα,απάντησα πιο πάνω, ίσως η αναβάθμιση ήταν beta.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...