Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως και με το 11αρι και με το 12αρι τωρα,δεν παιρνω πανω απο 6 ωρες sot. Δεν ξερω τι γίνεται. Το εχω ξαναγραψει πιο παλιά. Θα ανεβάσω και μια φωτογραφία οταν πεσει κι αλλο η μπαταρια να δείτε το usage
Link to comment
Share on other sites

@dnspider αν έκανες ένα Google search, θα έβλεπες ότι είναι κοινό πρόβλημα του Netflix. Που κολλάει το factory reset, σου έλυσε το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια miui απέκτησα πρόβλημα με την sd κάρτα μου.

Σε ανύποπτο χρόνο δεν την αναγνωρίζει. Το πρόβλημα σταματάει με επανεκκίνηση.

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον. λογικά με φορμα της κάρτας θα στρώσει.

Το πρόβλημα είναι ότι έχω πολλά γίγα μέσα και δεν θέλω να τα ξανάπερνάω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Αντιμετωπίζω το εξής:

Πατάω από το κέντρο ελέγχου τα αναδυόμενα παράθυρα κ μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες εφαρμογές παρόλο που στις ρυθμίσεις έχω τικαρει όσες εφαρμογές θέλω

Τα φώτα σας

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Αντιμετωπίζω το εξής:

 

Πατάω από το κέντρο ελέγχου τα αναδυόμενα παράθυρα κ μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες εφαρμογές παρόλο που στις ρυθμίσεις έχω τικαρει όσες εφαρμογές θέλω

 

Τα φώτα σας

 

Ευχαριστώ πολύ

Μάλλον έχεις μπερδέψει τις αναδυόμενες ειδοποιήσεις ,με τα αναδυόμενα παράθυρα των εφαρμογών.Αυτό που θέλεις γίνεται από εδώ 1bc02c2b547f413c6395f8d689127b5a.jpg

Και μετά από εδω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

cf0cf15bab15c71c7321ac360e5e7044.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή και μετά να πατήσεις το εικονίδιο στο κέντρο ελέγχου.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή και μετά να πατήσεις το εικονίδιο στο κέντρο ελέγχου.

 

Ok σευχαριτω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και με το 11αρι και με το 12αρι τωρα,δεν παιρνω πανω απο 6 ωρες sot. Δεν ξερω τι γίνεται. Το εχω ξαναγραψει πιο παλιά. Θα ανεβάσω και μια φωτογραφία οταν πεσει κι αλλο η μπαταρια να δείτε το usage

 

το ίδια και σε μένα.

εβγαζα περίπου 8-9 ωρες μαξ. τωρα είμαι στις 5.30 - 6

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχουν σπάσει τα νεύρα μου με τις αναδυόμενες ειδοποιήσεις....

Καμία ειδοποίηση καταρχήν δεν έχει την γραμμή στο κάτω μέρος όπως δείχνει το παράδειγμα, ώστε να την "πιάσεις" και να την σύρεις.

Μόλις πατήσω επάνω στην ειδοποίηση και την τραβήξω κάτω, απλά θα επεκταθεί ελάχιστα, για παράδειγμα στο Gmail μόλις την προεκτείνω απλά θα μου δείξει και το θέμα του μέιλ αλλά επουδενί δεν θα κάνει floating την εφαρμογή των μέιλ..

Ειλικρινά έχω αρχίσει να σημαδεύω τοίχο για να πετάξω την συσκευή.....

Τα φώτα σας ρε παιδιά....μ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω τελικά την 12, αλλά τι ουσιαστικές διαφορές έχει με την πριν, εκτός της εμφάνισης;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω τελικά την 12, αλλά τι ουσιαστικές διαφορές έχει με την πριν, εκτός της εμφάνισης;

 

Πάντως ο καιρός της Xiaomi δεν βρίσκει την τοποθεσία μου πλέον όπως πριν! Τι γίνετε;

Μετά την αναβάθμιση όλα αυτά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για να βάλω μιας και μαμά δεν τα έχει, και βρήκα από ψάξιμο αυτο.Super wallpaper port by linuxct.zip

By xda το κατέβασα περάστηκαν αλλά μόνο το ένα δείχνει και δουλεύει τι φάση?

Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως ο καιρός της Xiaomi δεν βρίσκει την τοποθεσία μου πλέον όπως πριν! Τι γίνετε;

Μετά την αναβάθμιση όλα αυτά.

Το ίδιο και εμένα πρέπει να δηλώσεις μέρος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμα δεν υπάρχει σχετικό νήμα, το ανεβάζω εδώ!

https://gr.gizchina.com/2020/08/29/xiaomi-anevainei-stin-triti-thesi-pagkosmios/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μέτοχος είσαι evris;:)Πέρα από την πλάκα,προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν είναι πρώτη ,τρίτη η τελευταία.Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να συνεχίσει να πουλάει τα καλύτερα vfm smartphone και να μην πάρουν τα μυαλά της αέρα.
Link to comment
Share on other sites

Κλείνω δεύτερη μέρα με miui 12. Νομίζω ότι λαγκάρει αισθητά σε κάποιες λειτουργίες, πχ μετάβαση από εφαρμογή στο home ή από την εφαρμογή που είσαι στην προηγούμενη.

Μπαταρία δεν κατάφερα να μετρήσω, γιατί άργησα να προσέξω αυτό που γράφουν κάποιοι φίλοι πιο πίσω, ότι πλέον μετράει χρήση κατά τις τελευταίες 24 ώρες. Απίστευτη βλακεία αυτό. Πάντως αυτή τη στιγμή, 6 ώρες μετά από πληρη φόρτιση, είμαι στο 77%, έχοντας 2 ώρες και 50 λεπτά οθόνη (με δύο σιμ, χάλια σήμα και wifi ανοιχτό με αρκετό browsing και μουσική).

Επίσης, ποτέ δεν είχα κάτω από 3,3 gb ελεύθερη ram, τώρα παίζω μεταξύ 2,9 και 3,3.

Edited by babis_sougias
Link to comment
Share on other sites

Μέτοχος είσαι evris;:)Πέρα από την πλάκα,προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν είναι πρώτη ,τρίτη η τελευταία.Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να συνεχίσει να πουλάει τα καλύτερα vfm smartphone και να μην πάρουν τα μυαλά της αέρα.

Χαχα όχι σε καμία εταιρεία δεν είμαι μέτοχος. Να φανταστείς είμαι και φαν της Nokia!

Επίσης όταν βγήκε η Xiaomi, έλεγα ότι αποκλείεται να πάρω συσκευή της. Να όμως που πήρα!

Πέρα από τα χαζά που κάνει με τις αναβαθμίσεις και το MIUI, δεν έχω άλλο πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έλεγα δεν ξαναπαίρνω κινητό με mediatek και ευτυχώς πήρα.Έχουν περάσει και ναυαρχίδες από τα χέρια μου και πραγματικά δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει κάτι πολύ έντονα,γιατί η υλοποίηση στο 8 pro είναι άψογη.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έλεγα δεν ξαναπαίρνω κινητό με mediatek και ευτυχώς πήρα.Έχουν περάσει και ναυαρχίδες από τα χέρια μου και πραγματικά δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει κάτι πολύ έντονα,γιατί η υλοποίηση στο 8 pro είναι άψογη.

Εγώ έλεγα θα μου λείψει το 4G+ που είχα στο Nokia 8 λόγο Mediatek.

Xiaomi και Mediatek μαζί τα εγκαινίασα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!σας παρακαλώ βοηθεια.μπορει καποιος να δώσει λινκ να κατεβασω τα drivers για windows 10. το συνδέω στον υπολογιστή μου και αναφέρει οτι δεν υπάχει πρόγραμμα οδήγησης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τον δικό του φορτιστή μετά την αναβάθμιση σε MIUI 12 μου βγάζει μια διπλή αστραπή αντί για δύο μονές που ήταν πριν. Το κάνει και σε εσάς;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!σας παρακαλώ βοηθεια.μπορει καποιος να δώσει λινκ να κατεβασω τα drivers για windows 10. το συνδέω στον υπολογιστή μου και αναφέρει οτι δεν υπάχει πρόγραμμα οδήγησης
Εδώ είσαι:https://www.xiaomidriversdownload.com/xiaomi-usb-drivers-official/?cn-reloaded=1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τον δικό του φορτιστή μετά την αναβάθμιση σε MIUI 12 μου βγάζει μια διπλή αστραπή αντί για δύο μονές που ήταν πριν. Το κάνει και σε εσάς;

 

ναι, έιναι η νέα ένδειξη για τη γρήγορη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...